X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:

    Ja od owulacji nie czuje nic...dosłownie zero, nawet najmniejszych skurczy, bóli, kłucia, NIC, w ciąży powinno się cokolwiek czuć, nawet delikatnie.
    a skąd to przekonanie o powinności ;)? Przecież dziewczyny... na tak wczesnym etapie, gdzie coś mikro mikro wszczepia się w macice nie musicie czuć bólu itd... nawet dziwne by było, gdybyście czuły...

    wszelkie mdłości, bóle itd powoduje zazwyczaj suplementowany progesteron, duphaston, luteina, lutinus, utrogestan itd...

    Bóle powoduje rozciągająca się macica- więc jak na tym etapie ma boleć, przecież to nie czas na rozciąganie

    Mdłości, senność,zmęczenie powoduje zwiększona ilość progesteronu- właśnie zazwyczaj osoby suplementujące prg mają "ciążowe" mdłości

    O temp i wykresach się nie wypowiadam, bo to fikcja- wystarczy spojrzeć w galerię wykresów.
    Katarinka wrote:
    Zwykły cykl: niższe temperatury, nigdy nie bolały mnie piersi

    Obecny cykl: w 2 FC czułam się jakbym miała infekcje, senność, ból mięśni a owulacja -masakra silne bóle brzucha po IUI. Jest to mój pierwszy cykl z CLO I Duphastonem i sądziłam ze po lekach źle się czuję.
    o, apropo- "Jest to mój pierwszy cykl z Duphastonem" i wszystko jasne.

    Objawy ciążowe, mogą się pojawić NAJWCZEŚNIEJ parę dni po spodziewanej @, gdzie HCG może być na tyle wysokie, by powodować jakieś objawy. Więc betować, testować i nie farmazonić, że wiecie, że nic z tego, bo dopóki nie ma @ JEST NADZIEJA. :)


    Dani, Ciżemka, mkl lubią tę wiadomość

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiasta bardzo fajnie napisalas! Ja tez mysle ze te objawy kilka dni po implantacji to jakis mit i wiele dziewczyn nie ma zadnych objawow! Wiec sie tym absolutnie nie sugerowac, zwlaszcza jak ktoras nie bierze dupka, luteiny w drugiej fazie.

    sylwiaśta159, She Wolf lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    sylwiaśta, bywa różnie z objawami :) ja miałam je już 3 dni przed terminem okresu i już wtedy wyszedł mi pozytywny test. I nie brałam żadnych leków, które mogłyby wpływać na moje mdłości. I od razu czułam, że coś się dzieje, miałam mega ból w okolicach pachwin. Lekarz mówi, że to był właśnie objaw. Także, ile kobiet - tyle przypadków.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK- pachwiny mnie też bolały jakoś od 12-13 dpo,ALE- nie jest to kilka dni po owu i czasem bolały mnie też w cyklach bez ciąży więc to żaden konkretny objaw i nie oznacza, że każdy musi je mieć, poza tym mdłości... ja czasem miałam i przed ciążą w cyklach, w którym nie brałam prg- przeciez po owulacji też produkujemy swój progesteron- więc nie sądzę, byś miała już wtedy ciążowe mdłości ;) dla mnie OBJAW CIĄŻY to coś, co ewidentnie wskazuje na ciąże. A na takim etapie nic prócz dodatniej bety/testu nie jest ewidentnym jej objawem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 18:54

  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pamiętajcie że ja jak szłam 4 stycznia na betę - to ze 100% wym przeświadczeniem, że odbiorę negatyw! Nie miałam żadnych objawów. Do tego stopnia byłam przekonana że nic nie ma, że w okresie noworocznym piłam alkohol. A tu taka niespodzianka! Byłam w szoku! Więc jakiegokolwiek doszukiwania się objawów nie uskuteczniac !! :) :)

    mkl, Dani lubią tę wiadomość

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 rozumiem twój tok myślenia, może faktycznie przesadzam, ale byłam raz w ciąży, nieudanej co prawda i wiem, że ciąża ciąży nie równa, ale miałam leciutkie bóle brzucha po raz pierwszy w życiu kilka dni po owulacji , a nie brałam żadnych leków nigdy. Szyjka macicy wskazuje u mnie na zbliżającą się @ więc dlatego pisze takie farmazony...

    już dość o tym, co ma być to będzie...nie ma co się nakręcać ani w jedną ani w drugą stronę, idę oglądać film i zobaczymy co jutrzejszy dzień przyniesie:)

    Paolala lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiasta, lekarz mi tlumaczył, że mdłości ciążowe były, bo 3-4 dni przed planowanym okresem beta hcg wynosiła już 75 :-)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np nie czuje sie za dobrze ale wiem ze moje cialo reaguje tak na Pregnyl. Mam lekkie klucie w brzuchu czasem w ciagu dnia i czuje jajnik. Juz mialam kiedys cykle stymulowane i dokladnie tak samo sie czulam wiec tez watpie zeby sie udalo.

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    sylwiaśta159 rozumiem twój tok myślenia, może faktycznie przesadzam, ale byłam raz w ciąży, nieudanej co prawda i wiem, że ciąża ciąży nie równa, ale miałam leciutkie bóle brzucha po raz pierwszy w życiu kilka dni po owulacji , a nie brałam żadnych leków nigdy. Szyjka macicy wskazuje u mnie na zbliżającą się @ więc dlatego pisze takie farmazony...

    już dość o tym, co ma być to będzie...nie ma co się nakręcać ani w jedną ani w drugą stronę, idę oglądać film i zobaczymy co jutrzejszy dzień przyniesie:)

    wiesz czasem lepiej jak sie nie ma objawow, potem bach robisz test i ciąża! jak są objawy, albo wydaje Ci sie ze są to mozna czasem niepotrzebnie sie ponakrecac!!! takze spokojnie poczekaj, trzymam kciuki!

    jesli chodzi o cwiczenia, mnie doktorzy mowili ze wszystko w granicach rozsadku jest dozwolone, czy to cwiczenia, czy alkohol, czy slodycze;) wszystko dla ludzi;) zwracal tylko uwage na to jak cwiczymy, zeby nie wykonywac zbytnio cwiczen ktore moga powodowac drzenia w ogranizmie czy jakos tak, np jazda na rowerze, jazda konna, jakies intensywne skoki itp
    pamietam za czasow studiow jeszcze instruktorke fitnessu w ciazy, jak prowadzila zumbe np tyle ze starala sie uklady dawac mniej skoncze, ale np z prowadzenia stepnu zrezygnowala

    Zapowiada sie tydzien pelen testowania, bardzo mocno trzymam kciuki za Wasze wysokie bety i dwie krechy!!!

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    sylwiaśta, bywa różnie z objawami :) ja miałam je już 3 dni przed terminem okresu i już wtedy wyszedł mi pozytywny test. I nie brałam żadnych leków, które mogłyby wpływać na moje mdłości. I od razu czułam, że coś się dzieje, miałam mega ból w okolicach pachwin. Lekarz mówi, że to był właśnie objaw. Także, ile kobiet - tyle przypadków.
    zgodze sie bo ja mialam tak samo, mdłosci w pracy i beta chyba tez 75 az mnie zgieło przed terminem. A nigdy zadnych mdłosci nie miałam. Rozne sa przypadki,jedne kobiety maja objawy ciazy szybko a inne pozniej lub wcale. U mnie w rodzinie kuzynka cała ciaze zero objawów, wiec zalezy jak kto reaguje.

    KasicaLisica, Dani lubią tę wiadomość

  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pójdę pewnie jutro na betę bo biorę progesteron i nie wiem czy mam odstawiać. Rano zrobię też test.

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam na becie. Wyniki po 14 maz ma odebrać bo ja do pracy.

    mkl lubi tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Bylam na becie. Wyniki po 14 maz ma odebrać bo ja do pracy.

    trzymam kciuki :)

    zuzanna lubi tę wiadomość

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna trzymam mocno kciuki:)

    zuzanna, sandra80 lubią tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    trzymam kciuki :)
    Dzieki. ;-)

    sandra80 lubi tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna kciuki, za Twoje sandra testowanie tez &&.

    zuzanna, sandra80 lubią tę wiadomość

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki Zuzanna!

    zuzanna lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra za testowanie też trzymam kciuki:)

    sandra80 lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, raczej nic się nie zanosi na ciążę. Wykres jaz zawsze, w 4 dniu po owulacji spadek temperatury, wygląda mi to trochę na niedomogę lutalną/niewydolność ciałka żółtego. Muszę zbadać prolaktynę i tarczycę.

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    Dzięki dziewczyny, raczej nic się nie zanosi na ciążę. Wykres jaz zawsze, w 4 dniu po owulacji spadek temperatury, wygląda mi to trochę na niedomogę lutalną/niewydolność ciałka żółtego. Muszę zbadać prolaktynę i tarczycę.
    A może to spadek implantacyjny?

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 1083 1084 1085 1086 1087 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ