X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 lutego 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i powiedziala zeby dalej ziolka pic


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 lutego 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja jest postęp

    Ania Ty teraz do iui się szykujesz?

    Dani kurcze...przykro mi.ale nie do końca jestem pewna czy to okres..poczekaj jeszcze z Dzien może się uspokoi.jakos wcześnie jak na okres.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 lutego 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za kciuki ale ja jestem juz 1 noga w ivf...

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 lutego 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jestem ciekawa czy stymulacja przy niby naturalnej owulacji cos da
    bede cisnac o iui za tydzien na monitoringu


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a, a dlaczego zmienilas zdanie? Pamietam ze chcialas probowac 6 razy, a jak dla mnie to jestes glosem rozsadku i rozwagi :) Ja jestem po 3, i sie waham, chyba sprobuje jeszcze raz, ale podejscia optymistycznego raczej brak. Wiec tez zaczynam myslec o ivf...

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 lutego 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania M wrote:
    Lunk_a, a dlaczego zmienilas zdanie? Pamietam ze chcialas probowac 6 razy, a jak dla mnie to jestes glosem rozsadku i rozwagi :) Ja jestem po 3, i sie waham, chyba sprobuje jeszcze raz, ale podejscia optymistycznego raczej brak. Wiec tez zaczynam myslec o ivf...
    Heh dziekuje ze mnie tak oceniasz:-) a juz mówię.
    Do 4 iui pewnie podejziemy. Okaze się jutro na wizycie.
    Nie ukrywam ze fajnie jakby w tym roku sie udalo.
    3-4 iui daje duzo szans. 2 kolejne czesto się udają ale z danych wynika ze 3-4. 4 pewnie będzie. A potem chyba juz ivf. Maksymalizuje szanse. Ja polecam wszystkim 3-4 iui o wcześniej się nie poddawac.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 2 lutego 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Dani :/

    dziewczyny jestem po wizycie, jest postep, pogadalysmy sobie z pol godziny wiec tylko godzine zmarnowalam na czekaniu ;)
    jesli chodzi o dzialanie to bede miec stymulacje lametta i ovitrell na pekniecie, takze jest postep. dostalabym od razu gonadotropiny ale ze wzgl na to ze nie mam refundacji to musialam odmowic ze wzgl na cene.

    ktora brala lamete?

    najwazniejsze ze do przodu:)
    ja bralam femare, to to samo co lameta, na mnie nie podzialal w ogole, mimo ze na clo reagowalam bardzo ladnie, stymulacja do iui byla na gonadotropinach

    olencja lubi tę wiadomość

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 lutego 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka szczerze nie mam jakos natchnienia podchodzic do IUI .. znaczy jest mi obojetne kiedy to bedzie .. :)

    siedlismy pogadalismy z mezem bo jeden dr mówi zeby nie robic HSG skoro sie udało a moja dr mówi że ona by zrobiła ..nawet po to zeby przeczyscic jajowody przed IUI
    no i druga rzecz kora mnie sklania zeby oddalic IUI to mozliwosc na NFZ zrobienia mutacji w kierunku zakrzepicy , MHTRF dzis dzownilam i pani powiedziała ze jak bede miala skierownaie zeby zadzownic to moze w przeciagu tyg uda sie zalatwic wzyte , odrazu pobiora mi krew..
    wiec akurat zgrałoby to sie z HSG .. czyli poswiecilisbymy ten cykl i nastepny ale mielibysmy komplet badan :)
    za ten czas odłozylibysmy pieniazki wiec nie trzeba by bylo pozyczac :)

    a dwa jakos tak nam dobrze osatnio z mezem tohe odetchnelismy oboje mamy wiecej energii widacpotrzebna nam mała przerwa od staran :) w koncu w maju stuknie 3 lata za dwa tyg minie 2 lata od momentu jak potwierdzilismy diagnoze i zaczelismy walczyc oplemniki .. wiec moze teraz czas trohe sie zresetowac :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 lutego 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    boniu co mi tak ucieka to C chyba musze przezyscic klawiature :?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 lutego 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a po co robic badanie mutacji?nie lepiej od razu brac zmetylowany folian?







    jak mi nie pomoze lametta to bede brac gonadotropiny- jak wydole z kasa... bo to gowno strasznie drogie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2016, 16:38


    u5cvp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 lutego 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja i tak biore wieksza dawke kwasu foliowego bardziej mi chodzi o zakrzepowe i to ne chodzi tylko o starania a o moje zdrowie ;) bo u mnie w rodzinie sa te choroby dosyc czeste wiec przy okazji spr ;) jak mam mozliwosc to czemu by nie w koncu za cos sie płaci składki ;) ja tam sobie nie załuje wyciagam od gniedek ile wlezie :D


    szkoda ze cie nie stymulowa pbo po 3 cyklah stymulowanych miałabys refundacje gonadotropiny :/

    mi moa dr zaliczyla 2 stymulacje z niby poradni leczenie nieplldosnosci małzenskiej gdzie mnie stymulowali mimo wynikow meza o ktorych nie raczyl powiedziec .. plus ten co mialam teraz i gonadotropiny mam refundowane :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Takie bardziej plamienie na razie, ale tempka spadla mi dzis i brzuch boli....To napewno @ niestety.

    Ja też miałam plamienie (zerknij ma mój wykres). 4 dni przed terminem miesiączki zaczęłam plamić, normalnie jak co miesiąc. Plamiłam 2 dni, z tym, że drugiego dnia plamienie było słabsze. Potem 2 dni sucho i kolejnego dnia bHCG dodatnia :D

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co Ania ja t ez drożności nie miałam. Bo ciąża byla. I jedna z moich koncepcji jest żeby robić hsg i iui. Ale czy to mozna w tym samyn cyklu?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Wiesz co Ania ja t ez drożności nie miałam. Bo ciąża byla. I jedna z moich koncepcji jest żeby robić hsg i iui. Ale czy to mozna w tym samyn cyklu?
    moja dr mówi ze ona nie preferuje HSG z RTG w cyklu z IUI najpierw HSG w nastepnym IUI
    chyba ze sie robi sono HSG ale z tego co mi mówila bardziej dokladne jest pod kontrola RTG

    Ciżemka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    moja dr mówi ze ona nie preferuje HSG z RTG w cyklu z IUI najpierw HSG w nastepnym IUI
    chyba ze sie robi sono HSG ale z tego co mi mówila bardziej dokladne jest pod kontrola RTG
    U nas mają w klinice sono chybs właśnie..zapytam jutro dr. Sama mam metlik w głowie. I nie wiem jeszcze jak to wszystko rozsądnie ulozyc

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Czytam co piszecie o tym hsg i też byłam sceptycznie nastawiona jak nas po nieudanej IUI skierowali, ale zrobiłam. Wtedy lekarz mi powiedział, że to przydatne, bo właśnie udrażnia, pomaga nawet zdrowej kobiecie i żartował, że po tym badaniu w ciągu 3 miesięcy jest ciąża. I tak się stało. Mam nadzieję, że to też troszkę pomogło. Robiłam w Gamecie, tam już zrezygnowali z hsg z RTG, bardziej bezpieczne jest sono. Można się w tym samym cyklu starać.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    U nas mają w klinice sono chybs właśnie..zapytam jutro dr. Sama mam metlik w głowie. I nie wiem jeszcze jak to wszystko rozsądnie ulozyc
    ja stwierdziłam ze jesli moze to wspomoc chocby tym ze plemniki beda mialy lepsza tras a jak cos zarodek w duga str bedzie lepiej sie przedostawal to czemu by nie ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    ja i tak biore wieksza dawke kwasu foliowego bardziej mi chodzi o zakrzepowe i to ne chodzi tylko o starania a o moje zdrowie ;) bo u mnie w rodzinie sa te choroby dosyc czeste wiec przy okazji spr ;) jak mam mozliwosc to czemu by nie w koncu za cos sie płaci składki ;) ja tam sobie nie załuje wyciagam od gniedek ile wlezie :D


    szkoda ze cie nie stymulowa pbo po 3 cyklah stymulowanych miałabys refundacje gonadotropiny :/

    mi moa dr zaliczyla 2 stymulacje z niby poradni leczenie nieplldosnosci małzenskiej gdzie mnie stymulowali mimo wynikow meza o ktorych nie raczyl powiedziec .. plus ten co mialam teraz i gonadotropiny mam refundowane :)


    No z tego co wiem, przy mutacji genu MTHFR (a ja taki mam) podczas ciąży bierze się zastrzyki przeciwzakrzepowe, więc nie chodzi tylko o kwas foliowy zmetylowany. Ja właśnie czekam na to, aż moja prywatna gin znajdzie dla mnie termin na wizytę i pewnie też ruszam z zastrzykami. Wolę brać zastrzyki niż coś przeoczyć i potem żałować.

    Ja robiłam badanie na mutację genu MTHFR komerycjnie w diagnostyce. Zapłaciłam 200 zł. Wyszła mi mutacja w genie c677T i a1298, z tym, że heterozygota (więc ta lepsza forma niż homozygota). Tzn. że częściowo tylko nie przetwarzam np. kwasu foliowego.
    Kwas foliowy biorę od połowy stycznia w formie folianów. Odkąd dowiedziałam się, żem w ciąży to biorę po 2 tabletki dziennie czyli w sumie 3200 mikro g folianów. Plus mam jeszcze 800 w kompleksie witamin B. Także w sumie 4000.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2016, 17:18

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruletka dzięki za info ttm Bardziej jestem przekonana że warto :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 2 lutego 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie dlatego najpierw wezme lamette zeby miec potem dofinsnowanie do gonadotropin


    u5cvp2.png
‹‹ 1101 1102 1103 1104 1105 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ