X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna nie załamuj się.tak się czasem zdarza. Prog masz w nirmie. Zapytaj dr czemu dokładnie wg niego za wysoki.

    Ivf komercyjnie?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny w ciazy???

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 6 lutego 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdłości, mdłości i... mdłości. Za mną dwa dni panicznego strachu, ale już lepiej :)W nocy sny o badaniu usg albo samego dziecka.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia a czemu strach??

    Paola Rutelka jak u Was? Paola Ty miałaś 2 dni plemienia czy krwawienie?? Pytam pod kątem miesiaczki w ciazy..czy możliwe krwawienie? Ostatnio w pracy jedna pani mówiła ze 2 cyklu e miała normalne krwawienie a byla juz w ciazy
    Nie chodzi o mnie:-) mi juz dawno moglyscie wpisać smutna buzie. W ciagu kilku dni okaze się czy iui bedzie w tym cyklu. Czy dr nie na urlopie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2016, 11:25

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 6 lutego 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Strach o dziecko tak po prostu, hormony szaleją. Zaczynam 11 tydzień i odliczam do 12. Moja mama ze mną w ciąży miała okres do 4 miesiąca, dopiero wtedy się dowiedziała o ciąży.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    Strach o dziecko tak po prostu, hormony szaleją. Zaczynam 11 tydzień i odliczam do 12. Moja mama ze mną w ciąży miała okres do 4 miesiąca, dopiero wtedy się dowiedziała o ciąży.
    No i tak mówiła ta pani. Ale normalny okres wyglądający jak okres w jego terminie? Nie zorientowalaa sie wcześniej??

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia rozumiem ale nie martw się na zapas:-) na pewno wszystko jest ok.

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 6 lutego 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalny okres. Nie domyślała się, że może być w ciąży. Nie chciała nawet wierzyć lekarzowi :-) Bobo wyczekane, człowiek się boi od początku.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    Normalny okres. Nie domyślała się, że może być w ciąży. Nie chciała nawet wierzyć lekarzowi :-) Bobo wyczekane, człowiek się boi od początku.
    Kurcze ciekawa sprawa z tymi miesiaczkami. Skad to sie bierze to nie wiadomo.

    Nie martw się naprawdę. Zmartwieniem nic nie zmienisz. A nie masz powodów do niepokoju.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 lutego 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż dostał antybiotyk na zatoki i nie wiem czy jest sens robić iui w następnym cyklu?

    M&M
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Mąż dostał antybiotyk na zatoki i nie wiem czy jest sens robić iui w następnym cyklu?
    Ja bym robila

    iv09i09katk65tr1.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 lutego 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Zobaczymy co powie lekarz w poniedziałek
    A ile jest ważna czystośc pochwy? Też 6 miesięcy?

    M&M
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Ok. Zobaczymy co powie lekarz w poniedziałek
    A ile jest ważna czystośc pochwy? Też 6 miesięcy?
    Na pewno jak nie dłużej.
    Lekarz powie ze jak nie było wys temp to mozna.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 6 lutego 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Paola Rutelka jak u Was? Paola Ty miałaś 2 dni plemienia czy krwawienie?? Pytam pod kątem miesiaczki w ciazy..czy możliwe krwawienie? Ostatnio w pracy jedna pani mówiła ze 2 cyklu e miała normalne krwawienie a byla juz w ciazy
    Nie chodzi o mnie:-) mi juz dawno moglyscie wpisać smutna buzie. W ciagu kilku dni okaze się czy iui bedzie w tym cyklu. Czy dr nie na urlopie.

    Nic nie piszę, bo staram się unikać forum i neta ogólnie, bo za bardzo kombinuje schizuje świruje i takie tam. Poza tym jarałam się tutaj jak nie wiem a różnie może być. Siedzę sobie od piątku na L4 w domu na razie mam do 16 lutego, wtedy mam wizytę i tak na prawdę dowiem się na czym stoję. Plamienia ustąpiły od wczoraj jest czysto, właściwie resztki w czwartek były, jedynie sporo kremowego śluzu ale to normalne.
    To nie było krwawienie, tylko plamienie beżowo, brązowe, bez żywej krwi i tym podobne, ale fakt było w okresie okołomiesiączkowym.

    Progesteron leży i kwiczy i spada tak jak było w poniedziałek koło 10 tak wczoraj prawie 6:/ wiem ze prog wydziela sie falowo ale to nie jest normalny poziom. Na usg wczoraj oczywiście nic nie było widać jeśli chodzi o pęcherzyk, wiec zdecydowanie za wcześnie, samo endometrium ładne 15mm grubości, w jamie macicy kropelka krwi i stąd mogło być plamienie, wg doktora albo sie ewakuuje albo wchłonie. Szyjka macicy prawidłowej długości odpowienio wysoko, śluz przy szyjce prawidłowy. I teraz HIT dwie duże torbiele czynnościowe na prawym jajniku, nie wiem jak to jest że ja tego nie czuje, ale jedna torbiel ma 7cm!!! druga obok mniejsza,ponoć dosyć często tak się zdarza na początku ciąży i z reguły się wchłania, a jeśli nie to operacja w 2 trymestrze jesli oczywiście dotrwam. Z pierwszego przyrostu doktor był bardzo zadowolony, on oczekuje że wynik się podwoi w ciągu 72h,zrobiłam bete na jego zyczenie wczoraj i byla 189, przyrost po 48h 67,3 % wiec niby norma, ale ja uwazam ze za nisko... Dostałam witaminy prenal plus i dhea bodajze i mam czekać i jak to powiedział doktor nerwowo wytrzymać. Może być dobrze i może być nie dobrze, są ciąże zagrożone i dobrze się kończą, a są książkowe i niestety się kończą więc muszę wyluzować bo i tak za wiele już zrobić nie mogę.
    Biorę dupka i luteine dopochwowo, nie robie już bety bo to i tak nic nie zmieni, i tak się okaże na wizycie za 10 dni...
    Z objawów to mdli mnie i bolą cycki i właściwie tyle...

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 lutego 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Na pewno jak nie dłużej.
    Lekarz powie ze jak nie było wys temp to mozna.
    On gorączki nie miał w ogóle. A od dzisiaj do środy ma brac antybiotyk. A iui w następnym cyklu, czyli za jakieś 20-22 dni.

    M&M
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 6 lutego 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paola przykro mi ze się denerwujesz
    Musisz chyba spokojnie czekać do wizyty. Beta przerasta w normie. Wiadomo super jak rośnie o 100÷ ale czesto rośnie mniej i jest ok. Ja z początku miałam przyrosty bardzo ładne. Potem już gorsze i wiadomo. Więc bywa różnie. Usg wszystko wyjaśni. Musisz czymś sie zająć i nie skupiać sie na jednym,.

    Martoszka wg mnie nie będzie żadnego znaczenia w zw z iui

    iv09i09katk65tr1.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 lutego 2016, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo czytalam wlasnie, ze antybiotyk moze uszkadzac i zabijac plemniki.

    M&M
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 6 lutego 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nam kiedyś lekarz powiedział, że po antybiotyku mamy się nie starać przez 3 miesiące. Odpuściliśmy w jednym cyklu, ale w następnym już działaliśmy, bo 3 miesiące to jakiś kosmos. Z drugiej strony - wyniki miały się mężowi poprawiać co 70-80 dni, a co 3-4 tygodnie był progres, także nie zawsze się zgadzało to, co mówili lekarze z rzeczywistością.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 lutego 2016, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mąż bierze do środy, a iui będzie za 3-4 tygodnie. Zobaczymy w poniedzialek.

    M&M
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 6 lutego 2016, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak nie ma gorączki to jest duża szansa, że będzie okej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2016, 23:47

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
‹‹ 1111 1112 1113 1114 1115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ