X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną inseminacja 2017
Odpowiedz

inseminacja 2017

Oceń ten wątek:
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 5 października 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto on ;)



    993f7c4c88e03bdfmed.jpg

    wszamanka, Iwkaaa, annana88 lubią tę wiadomość

    hchypc0zgq8syrex.png
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 5 października 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tolerancyjna wrote:
    srebrzysta dziś to i ja widzę cień cienia na Twoim teście! :-) POWODZENIA
    Wczoraj miałam chwilowy spadek formy, takiego mega doła - a przecież nie znam jeszcze wyniku 2 IUI. Spotkałam się z 'koleżanką' teraz już wiem, że tylko pseudo niestety, która miałam wrażenie czerpała satysfakcję z moich niepowodzeń (sama ma już 3 dzieci). Jej zdaniem wyolbrzymiam problem i najlepiej by było gdybym przestała się leczyć to szybko 'załapie'

    Kochana, nigdy nas nie zrozumieją kobiety, które się nie starały o dziecko, NIGDY! Najprościej powiedzieć, wyluzuj i pyknie.

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • jusy Autorytet
    Postów: 619 255

    Wysłany: 5 października 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Oto on ;)



    993f7c4c88e03bdfmed.jpg

    Też widzę cień :)
    Czekamy zatem na bete. Trzymam kciukI!

    Córa Maja Październik 2014 <3
    Hashimoto, reszta ok
    Histeroskopia z resekcją polipa 25.01.17
    IUI 23.02.17 :) 11tc [*] :( córeczka
    3 IUI (VII,IX,X'17) :(
    IUI - 14.05.18 - :(
    To jeszcze nie koniec... zmiana lekarza i działamy....
    Dieta i suplementacja.
    IUI - 3.10.18 :(
    IUI - 29.11.18 :): 12 dpo beta 72, 14 dpo beta - 246
    Córa Pola - Sierpień 2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że ta kreska coraz bardziej czerwona się robi. Trzymam kciuki za piękną betę :)
    Ja idę zrobić w sobotę, mam nadzieję że będzie 0 (o ironio).

  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 5 października 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos to moja przyjaciółka naprawdę najlepszą też nie rozumiem jak można wiedzieć kiedy jest Ovu nie zabezpieczać się i nie być w ciąży. Dla niej to nie pojęte bo oni dopiero będą zaczynali starania.niby ja rozumiem ale znając wszystkie moje przejścia powinna się zastanowić co mówi. Ona na pewno mi źle nie życzy, to wynika chyba z braku wiedzy o różnych chorobach i naiwności. Oczywiście życzę im żeby nie musieli wiedzieć tego co my.

    Ale to prawda że syty głodnego nie zrozumie. Dlatego też my tu się spotykamy :)

    hchypc0zgq8syrex.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 5 października 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Wydaje mi się, że ta kreska coraz bardziej czerwona się robi. Trzymam kciuki za piękną betę :)
    Ja idę zrobić w sobotę, mam nadzieję że będzie 0 (o ironio).[/QUO

    Czara ale czemu 0????jakieś wesele masz?

    hchypc0zgq8syrex.png
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 października 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta - wyraźniejsza niż wczoraj! Wróć do nas zatem z pięknym wynikiem bety! Trzymam kciuki :-)
    U mnie jutro big day. Mam stresa jak nie wiem co :-D
    Czara, jestes mega dzielną kobietą! Tak trzymaj!!! <3

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 5 października 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam już od dziś dupka nie brać ale w tej sytuacji chyba go łykne ?

    hchypc0zgq8syrex.png
  • srebrzysta Autorytet
    Postów: 1965 1080

    Wysłany: 5 października 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie się zdziwicie ale jestem mega spokojna i sceptycznie nastawiona do wyniku krwi. Nie czuję się ciążowo wcale, nic a nic. Co jakiś czas brzuch boli lekko @ i plecy ale to jak co miesiąc.wydaje mi się to nie nieosiągalne żeby być w końcu w ciąży. Wątpię żebym się myliła bo przecież po takim czasie znamy swoje organizmy

    hchypc0zgq8syrex.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Czara ale czemu 0????jakieś wesele masz?

    Poroniłam we wrześniu, czekam aż beta spadnie do zera i będę mogła myśleć co dalej. Poprzednio spadała aż dwa cykle, teraz mam nadzieję, że szybciej to pójdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 11:21

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    srebrzysta wrote:
    Pewnie się zdziwicie ale jestem mega spokojna i sceptycznie nastawiona do wyniku krwi. Nie czuję się ciążowo wcale, nic a nic. Co jakiś czas brzuch boli lekko @ i plecy ale to jak co miesiąc.wydaje mi się to nie nieosiągalne żeby być w końcu w ciąży. Wątpię żebym się myliła bo przecież po takim czasie znamy swoje organizmy
    Koleżanka, która zaszła przy 1szej IUI mówiła mi cały czas, że czuje się jak na @. Brzuch ją pobolewał, żadnych nowych objawów nie miała. Zrobiła chyba betę 9 czy 10dpo, bo tak jej kazali w klinice i pozytyw :) Także myślę, że na początku nie trzeba mieć nie wiadomo jakich nowych objawów. Trzymam kciuki za betę! O której wyniki?

  • Kajeczka Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 5 października 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc moje drogie test zrobiony wczoraj powtórzony dzisiaj i oczywiście wynik jak zawsze. Czuje pustkę dzisiaj spotkałam dwie osoby które "zaszły w ciążę" gdy ja zaczynałam się starać ich dzieci mają już rok a u drugiej 14 miesięcy a ja.... A ja wciąż bez dziecka wciąż ta okropna pustka i samotna kreska

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 11:41

    19.01.2017 laparoskopia- endometrioza
    prolaktyna obniżona Cabergoline
    drożność jajowodów ok
    23.06.2017 IUI :(
    28.08.2017 IUI :(
    21.09.2017 IUI ;(
  • Scalineczka Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 5 października 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Mam na imię Justyna, postanowiłam dołączyć do wątku. Wczoraj mieliśmy pierwsze podejście do IUI, i teraz czekamy dwa tygodnie na efekty. To chyba będą baaardzo długie dwa tygodnie.
    Do inseminacji "zmusił" nas męski czynnik niepłodności - mała liczba plemników. Niestety z tak małą liczbą plemników chyba nie mamy szans na naturalne zajście w ciążę. Nasze ostatnie wyniki wykonywane 2 tygodnie przed inseminacją to jedyne 4,8 mln koncentracja a ogólna liczba plemników 11,6 mln. U mnie niby wszystko już ok. Chodź to też długa historia bo nasze starania trwają już 1,5 roku, a pół roku temu miałam usuniętą całkowitą przegrodę macicy, szyjki i pochwy. Jajowody drożne, endometrium ładne.

    Mam jednak pewne obawy co do czasu wykonania inseminacji przez lekarza. Mianowicie w 13dc od ok godziny 15 bolał mnie prawy jajnik, znam to kłucie bo zawsze towarzyszy mi przy jajeczkowaniu. Wiedziałam, że ten pęcherzyk albo właśnie pęka, albo lada chwila pęknie. Wizytę u gin miałam o godz 17, a pęcherzyk nadal był widoczny na usg, nadal nie pękał, rozmiar miał już właściwy 22mm. Mówiłam gin o swoim bólu, że to dla mnie charakterystyczny objaw. Lekarz jednak uparł się na zrobienie zastrzyku i sprawdzenie na drugi dzień czy faktycznie pęcherzyk pękł. Jeśli pękł to wtedy robimy inseminacje. Oczywiście na drugi dzień był wyraźny ślad po pęknięciu. Inseminacja była wykonana o godz 20, 14 dc zgodnie z decyzją lekarza. A ja mam zagwostkę, czy moja komórka jajowa dożyła tej inseminacji. Wg mnie, lepiej było by wykonać tą inseminację 13dc tuż przed owulacją, a nie 14dc po jajeczkowaniu. Oczywiście nie wiemy dokładnie kiedy ten pęcherzyk pękł, niby o 17 jeszcze był, ale przecież mógł pęknąć o 18, 19. Ale równie dobrze mógł pęknąć o 23 albo w ogóle w nocy. Ból jajnika odczuwałam do godziny 23 13dc, potem poszłam spać, rano nie czułam już bólu. Mam duże wątpliwości czy to przypadkiem nie musztarda po obiedzie jak to się mówi.

    A co Wy o tym myślicie?


    Starania od marzec 2016.
    Całkowita przegroda macicy, szyjki oraz pochwy. Metroplastyka marzec 2017.
    I sono HSG - obydwa jajowody niedrożne
    II sono HSG - obydwa jajowody drożne
    BN - max wynik 8,93 mln / 17,98 mln
    04.10.2017 - I IUI
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 października 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajeczka wrote:
    A więc moje drogie test zrobiony wczoraj powtórzony dzisiaj i oczywiście wynik jak zawsze. Czuje pustkę dzisiaj spotkałam dwie osoby które "zaszły w ciążę" gdy ja zaczynałam się starać ich dzieci mają już rok a u drugiej 14 miesięcy a ja.... A ja wciąż bez dziecka wciąż ta okropna pustka i samotna kreska
    Przytulam <3
    Masz jakiś pomysł na dalsze działania? Podchodzicie jeszcze raz do IUI?

    Kajeczka lubi tę wiadomość

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • tolerancyjna Autorytet
    Postów: 1737 1562

    Wysłany: 5 października 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scalineczka - WITAJ :-)
    Z tego co napisałaś, to wg mnie lepiej by było gdyby IUI lekarz zrobił właśnie w 13 dc... Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Czekaj cierpliwie do wyniku i myśl pozytywnie, zamartwianie się nic Ci nie pomoże.

    31 lat; hiperprolaktynemia, niedoczynność, PCOS, plastyka macicy; AMH 3,03; kariotypy ok
    ON: Morfologia 2%, HBA i DFI prawidłowe
    3 x IUI :(
    06.18 - I PICSI, z 14 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    08.18 - II PICSI, z 15 pobranych żadnej zapłodnionej komórki :(
    03.19 - start III procedury,
    19.06.19 - IMSI + Fertile Chip, 21 pęcherzyków/10 komórek, w pierwszej dobie zero zapłodnień... I nagle cud! Transfer w 3 dobie zarodka 8a, beta 9 dtp 1,97; 10 dpt 1,34 :(
    08.06.20 - transfer AZ :(
    07.07.20 - transfer AZ, 7dpt - beta 75.05, 9dpt - 188.06, 13dpt - 1115
    10 tc 💔
  • Kajeczka Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 5 października 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tu w Holandii trzeba przeżyć całą drogę czyli 6 IUI i dopiero IV także jeszcze 3 podejścia przede mną dzisiaj idę do lekarza na 15:00 i zobaczymy co powie. Z każdym rozczarowaniem boję się coraz bardziej ale wciąż wierzę że się uda w końcu

    19.01.2017 laparoskopia- endometrioza
    prolaktyna obniżona Cabergoline
    drożność jajowodów ok
    23.06.2017 IUI :(
    28.08.2017 IUI :(
    21.09.2017 IUI ;(
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 5 października 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajeczka,bardzo mi przykro:( ale nie trać wiary. Równie dobrze czwarty raz może okazać się szczesliwy:)

    Srebrzysta i Czara trzymam kciuki za Wasze bety:)

    U mnie przedmałpowo. Boli brzuch,plecy i piersi-identycznie jak co miesiąc. Myślę,ze @nie poczeka do mojego testowania. Ja znoszę to dość dobrze,ale mój partner ma zgryz z ilością plemników w nasieniu,która była tak niską jak przy żadnym innym badaniu. Zastanawia się nad sensem kolejnych IUI, także nie wiem co będzie dalej. Jeśli się nie uda to ponowimy badanie nasienia i po pogorszeniu parametrów chyba pieniądze zaoszczędzimy na rozpoczęcie ivf:(

    Kajeczka lubi tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • Agonia777 Autorytet
    Postów: 928 1220

    Wysłany: 5 października 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajeczka mocno przytulam i całuję :) Nadal trzymam kciuki, że powiesz nam, że widzisz drugiego bladziocha na teście :)

    Wiek 40
    Drożność ok, nasienie ok, niskie AMH, niepłodność idiopatyczna
    3 lata starań
    1 IUI :(
    2 IUI - 22.09.17. :(
    3 IUI - 17.10.2017r. :(
    ICSI - transfer 8.12.17r. :(
    IVF - transfer 13.03.2018. :(
    IVF - punkcja 26.04 - brak zarodków
    IVF - 10.09.2018r. :(
    Trombofilia wrodzona, KIR Bx
    Transfer ostatniego kropka ?
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 5 października 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj zcalineczka z nami ! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

    Kajeczka bardzo mi przykro ale pamiętaj nowy cykl nowe nadzieje!!! Jesteśmy w tym wszystkim razem !!!

    Tak jak mówisz czara to forum dużo daje co lekarz to co innego gada a tak możemy wymienić się opiniami coś doradzić a nie chodzić od lekarza do lekarza i wydać bez sensu kasę.
    Mój mąż ma za tydzień badanie z integralności chromatyny pleminkowej załapał się na darmowe badanie ( a powiedziałam mu o tym androlg u którego był prywatnie na wizycie a z kolei moja dr która prowadziła mnie do iui pracuje na tej uczelni jest prof i nawet nie raczyła się odezwać że robią takie badania i to za darmo ) o ironioooooo :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 12:50

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • Kajeczka Koleżanka
    Postów: 58 7

    Wysłany: 5 października 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczynki kochane jesteście. Jak ja bym chciała żeby nam wszystkim się po prostu udało. Ale tak jak mówisz Iwkaa nowy cykl nowe nadzieję

    19.01.2017 laparoskopia- endometrioza
    prolaktyna obniżona Cabergoline
    drożność jajowodów ok
    23.06.2017 IUI :(
    28.08.2017 IUI :(
    21.09.2017 IUI ;(
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ