X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Kiedyś jedna pisała o lekarzu, który zleca ovitrelle każe robić bete i wmawia pacjentom poronienia. Czy ktoś pamięta jak się ten lekarz nazywał?

    Jeśłi chodzi o kraków to mam tylko doświadczenia z macierzyństwem z dr mirockim i z dr przybycieniem. Z tego co czytam na forum to bardzo sobie dziewczyny chwalą Chrostowskiego z Artvimedu. a jeśli wybierzesz macierzyństwo to tylko Dr.Przybycień, niestety w tej chwili chyba jest rok oczekiwania na wizytę do niego, przynajmniej tak jest w Tarnowie, nie wiem czy w Krakowie też. A jeśli nie przeszkadzają Ci dojazdy to proponuje Provite z Katowic. Byłam tam póki co tylko raz, ale bardzo spodobała mi sie organizacja w tej klinice, wszyscy są bardzo mili, nie spławiają Cie, każdy poświęca Ci tyle czasu ile potrzebujesz, czy to jest lekarz, pielęgniarka, czy recepcjonistka.
    Leszek Nowak z Plastmedu w Katowicach. Niestety zapamiętam do konca zycia.

    evkill lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Ja w pon 12.11 mam dwie wizyty: u immunologa w gdańskiej invicta i u ginekologa w gdyńskiej gamecie - obie kliniki pracują bez zmian.
    A jak się czujesz kochana??? Wszystko ok ??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle kobietki mamy 1000 stron ! :D

    taśta, kahanka, Nathi2468, Izaw lubią tę wiadomość

  • artam89 Autorytet
    Postów: 320 334

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taśta wrote:
    Dr. Żórawski, a Ty do kogo?
    Ja do trzeciaka

    Invimed Wrocław 31lat
    *io, nt, mutacje mthfr i v leiden,
    * małż-slabe nasienie- morfologia 0%
    * Immunologia : KIR AA, NK 12%, ANA dodatnie
    Mąż - c1c2
    3iui nieudane
    1ivf
    10.07 punkcja
    2 śnieżynki ( 3 i 5 doba)
    05.09.19 transfer 3 dniowego zarodka...beta 0.1
    06.12- transfer blastki...0.1 beta

    2ivf start 26.06.2020
    3 śnieżynki (2×4aa 1x4ab)
    24.08 transfer 2x4aa
  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 8 listopada 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, u mnie niedawno rozpoczal sie nowy cykl. Smutki poszly precz i przyszly nowe moce, takze jest extra :-)
    Ostatnio w weekend dokarmialam rybki u znajomych. Po moich posilkach przyszlo na swiat 13 nowych rybek!!! Sasiedzi zaszokowani, ja tez :-) smialam sie do meza ze mam plodna reke :-) niech to bedzie dobra wrozba ❤

    zolwik85, Xkali, Lenka9419, sucharek85, Nathi2468, kinga27.30 lubią tę wiadomość

  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 8 listopada 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika85 wrote:
    Kochane, u mnie niedawno rozpoczal sie nowy cykl. Smutki poszly precz i przyszly nowe moce, takze jest extra :-)
    Ostatnio w weekend dokarmialam rybki u znajomych. Po moich posilkach przyszlo na swiat 13 nowych rybek!!! Sasiedzi zaszokowani, ja tez :-) smialam sie do meza ze mam plodna reke :-) niech to bedzie dobra wrozba ❤

    Monika85 ciesze sie, ze nowe sily wstapily w Ciebie. A tak w ogole to nie chcialabys mnie tez dokarmic? 3>

    Monika85, Nathi2468 lubią tę wiadomość

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • Lenka1990 Przyjaciółka
    Postów: 73 20

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xkali wrote:
    Monika85 ciesze sie, ze nowe sily wstapily w Ciebie. A tak w ogole to nie chcialabys mnie tez dokarmic? 3>

    I mnie, i mnie! ;)

    Monika85, Nathi2468 lubią tę wiadomość

    Lenka 28 lat
    2016 lipiec - Aniołeczek 11 tc ❤
    2018 październik - 1 IUI :(
  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett13 wrote:
    Dziewczyny ja też mam pytanie, biorę duphaston i ostatnią tabletkę z opakowania mam w poniedziałek, wizyta dopiero w środę. Nie wiem czy podejść do nich po receptę czy już nie brać ? :/
    Ja bym jednak zapytała lekarza a w razie "W" nie odstawialabym leków nagły spadek progesteronu może wywołać poronienie, u mnie tak prawdopodobnie było. Upewnij się lekarza ;)

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xkali wrote:
    Monika85 ciesze sie, ze nowe sily wstapily w Ciebie. A tak w ogole to nie chcialabys mnie tez dokarmic? 3>
    Kochane, z najwieksza radoscia bym to zrobila! ❤ Was bym dokarmiala, sama bym jadla... zapraszam :-)

    Nathi2468, Xkali lubią tę wiadomość

  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    artam89 wrote:
    Ja do trzeciaka
    I jakie masz wrażenia z wizyty u niego?

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest z przyrostem bety, dwa dni temu miałam 154,4 mIU/ml, dzisiaj 388,2 mIU/ml, jest ok?
    Czytałam że jak przyrasta za dużo, to też niedobrze...

    taśta, Xkali, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    I IUI udana ❤️
  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett13 wrote:
    A jak to jest z przyrostem bety, dwa dni temu miałam 154,4 mIU/ml, dzisiaj 388,2 mIU/ml, jest ok?
    Czytałam że jak przyrasta za dużo, to też niedobrze...
    Jest ok nie masz się co martwić :)

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • MagdRy Autorytet
    Postów: 537 369

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo w Listopadzie podchodzę do ostatniej 4IUI ze wspomaganiem u mnie czyli od jutra biore clo 1X1 przez 5dni. Chciałam ostatni raz spróbować z może większa ilością pęcherzyków.

    Dodatkowo okazało się, że mi duphaston nie służy i po kolejnej IUI lekarz radzi abym raczej nie brała żadnego progesteronu ewentualnie luteine ale decyzje podejmiemy po IUI. Drugi raz po dupku mam bardzo szybkie miesiączki mimo przyjmowania dawki większej lub mniejszej.

    Jeżeli chodzi o nasienie męża lekarz sama w szoku bardzo się poprawiło i mówi, że nie jeden takie by chciał mieć ... więc tym bardziej zgłupiałam czemu się nie udaje :(

    Nasze parametry nasienia do ostatniej IUI:

    Przed obróbką:

    Koncentracja 74
    Plemniki ruchliwe 60%
    Ruchliwość postępowa 55%

    Po obróbce:

    Koncentracja 12
    Plemniki ruchliwe 70%
    Ruchliwość postępowa 65

    oar8s65gim9bi84v.png

  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taśta wrote:
    Jest ok nie masz się co martwić :)
    Dzięki ;)

    I IUI udana ❤️
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy wrote:
    Hejo w Listopadzie podchodzę do ostatniej 4IUI ze wspomaganiem u mnie czyli od jutra biore clo 1X1 przez 5dni. Chciałam ostatni raz spróbować z może większa ilością pęcherzyków.

    Dodatkowo okazało się, że mi duphaston nie służy i po kolejnej IUI lekarz radzi abym raczej nie brała żadnego progesteronu ewentualnie luteine ale decyzje podejmiemy po IUI. Drugi raz po dupku mam bardzo szybkie miesiączki mimo przyjmowania dawki większej lub mniejszej.

    Jeżeli chodzi o nasienie męża lekarz sama w szoku bardzo się poprawiło i mówi, że nie jeden takie by chciał mieć ... więc tym bardziej zgłupiałam czemu się nie udaje :(

    Nasze parametry nasienia do ostatniej IUI:

    Przed obróbką:

    Koncentracja 74
    Plemniki ruchliwe 60%
    Ruchliwość postępowa 55%

    Po obróbce:

    Koncentracja 12
    Plemniki ruchliwe 70%
    Ruchliwość postępowa 65
    A jaka ma morfologie? Jeśli nasienie ok, to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • zolwik85 Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaRy jak czytam o twoich parametrach nasienia, to się zastanawiam czy jest sens przystepowania mi do kolejnej próby,jutro mam kolejną wizytę. Ale u nas przed obróbką jest 13mln a ruchu tylko 8%, czy którejś się udało z takimi żołnierzami. Czuję spadek mocy

    M: słabe nasienie: ilość , ruch
    1IUI 15.10.2018 :(
    2IUI 12.11.2018 :(
  • MagdRy Autorytet
    Postów: 537 369

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    A jaka ma morfologie? Jeśli nasienie ok, to przyczyny trzeba szukać gdzie indziej.

    Teraz jak badaliśmy to morfologia 10%.
    Ale to zadziało się po prawie rocznej suplementacji a od pół roku mąż suplementuje się profertile i je dużo orzechów brazylijskich. Jak widać u nas to pomogło bardzo! Aż sama jestem w szoku!

    Jeżeli ta IUI ostatnia nam się nie uda to staramy się dalej sami jak to nic nie przyniesie to bd myśleć dalej. Tylko szkoda, że ostatnia IUI się nie udała bo parametry idealne :(

    oar8s65gim9bi84v.png

  • MagdRy Autorytet
    Postów: 537 369

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zolwik85 wrote:
    MagdaRy jak czytam o twoich parametrach nasienia, to się zastanawiam czy jest sens przystepowania mi do kolejnej próby,jutro mam kolejną wizytę. Ale u nas przed obróbką jest 13mln a ruchu tylko 8%, czy którejś się udało z takimi żołnierzami. Czuję spadek mocy

    Nie przejmuj się tym. Jak widać nasze nowe mocne żołnierze tez nie dały rady albo coś ze mną jest nie tak... ja zaczynam za to wątpić w siebie! Niby każdy lekarz mówił, że owulacje są pęcherzyki pekaja wiec sama nie wiem. Lekarz mowi ze nasienie teraz jest piekne i trzeba odblokować glowe. Podchodze do ostaniej 4 IUI ze stymulacja jak to nie pomoze to odpuszczamy na jakis czas i sami sie bd starac

    oar8s65gim9bi84v.png

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy wrote:
    Teraz jak badaliśmy to morfologia 10%.
    Ale to zadziało się po prawie rocznej suplementacji a od pół roku mąż suplementuje się profertile i je dużo orzechów brazylijskich. Jak widać u nas to pomogło bardzo! Aż sama jestem w szoku!

    Jeżeli ta IUI ostatnia nam się nie uda to staramy się dalej sami jak to nic nie przyniesie to bd myśleć dalej. Tylko szkoda, że ostatnia IUI się nie udała bo parametry idealne :(
    Rewelacyjne. Powinno się udać, w końcu musi zaskoczyć.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Lenka1990 Przyjaciółka
    Postów: 73 20

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zastanawia mnie to, że u nas podczas IUI lekarz przedstawił nam wyniki nasienia tylko przed obróbką, tzn zwykły wynik nasienia w dniu inseminacji... nie dostaliśmy wyników po obróbce. Jak było u Was?

    Lenka 28 lat
    2016 lipiec - Aniołeczek 11 tc ❤
    2018 październik - 1 IUI :(
‹‹ 998 999 1000 1001 1002 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ