X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 23 listopada 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za przywitanie :) Powiedzcie prosze ile czekalyscie na inseminacje? Tzn jak ta droga od pierwszej wizyty do inseminacji wygląda.
    To bardzo zależy od tego co masz już przebadane. Do IUI musisz mieć drożność jajowodów i całą wirusologię do tego pewnie poziom hormonów i grupę krwi. U faceta też wirusy, grupa i oczywiście nasienie.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migiii wrote:
    Już pisze co się poprawiło
    Ilość było 4,32 a teraz 20,60 żywotność z 67 na 93 i ruch postępowy z 17 na 39. Odległość miedzy badaniami 20 miesiący. Ostatnie było w lipcu teraz będziemy powtarzać ponieważ mąż zmienił leki wiec zobaczymy czy jest lepiej czy bez zmian.
    Wtedy leki które przyjmował to androvit i maca i codziennie orzechy głównie brazylijskie.

    O wow! Super poprawa :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migiii wrote:
    Witaj :)
    U nas tez problem 1%prawidlowych.
    Co do kliniki to nie pomogę bo ja Szczecin.
    Trzymam kciuki aby wyniki męża się poprawiły.
    Ooo... Dzień dobry, ja też Szczecin, powiedz mi jeśli możesz gdzie chodzisz i jak to "u nas" wygląda :)

  • Migiii Przyjaciółka
    Postów: 64 37

    Wysłany: 23 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Ooo... Dzień dobry, ja też Szczecin, powiedz mi jeśli możesz gdzie chodzisz i jak to "u nas" wygląda :)
    hej ;)
    ja nie chodzę do kliniki tylko do "zwykłego" lekarza (z polecenia koleżanki która miała podobny problem) ;) i dzięki temu skierowanie na inseminacje i mamy refundowaną (trzy podejścia)
    my wiemy o złych wynikach męża już około dwóch lat jednak probowaliśmy naturalnie. teraz zmieniłam lekarza i od razu, że skupiamy sie na inseminacji, jeżeli sie nie uda idziemy do kliniki :)
    a u Was jak to wygląda?

  • LKBennett Koleżanka
    Postów: 53 56

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wpisujcie mnie na liste - dr odstapil od IUI bo znacznie spadly parametry :((

    31 lat, starania od 1,5 roku
    czerwiec 2018 - I IUI - :-(
    lipiec 2018 - II IUI - :-(
    wrzesien 2018 - lll IUI - :-(
  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za przywitanie :) Powiedzcie prosze ile czekalyscie na inseminacje? Tzn jak ta droga od pierwszej wizyty do inseminacji wygląda.

    Hej :-)

    u nas pierwsza wizyta w klinice byla w marcu. Mąż podczas wizyty miał już robioną biopsje i okazało się, że my nie mamy ani jednego plemnika :-( pierwsza AID była juz w kolejnym cyklu, także poszło szybko ;)

    Wiekszość Dziewczyn na formum miała robione badanie drożności jajowodów przed pierwszą inseminacją, mi lekarz tego nie zlecil więc robiłam ją dopiero teraz. Na szczęście wszystko jest ok :) Pisze o tym, bo badanie drożności przesuwa całość o jeden cykl, ale to pewnie wiesz :-)

    Co do kliniki to my jeździmy do Bociana w Katowicach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 13:08

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Kiedy będziesz testować? Wiem, powinnam doczytac wątek, ale pisze do Was po kryjomu spod biurka w pracy hehe.

    Mocno trzymam kciuki!
    Dzieki :*

    Testowac powinnam w srode 28.11 ale kupilam test w aptece i zrobie w niedziele rano a potem zrobie bete dla pewnosci.

  • Monika85 Ekspertka
    Postów: 212 291

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LKBennett wrote:
    Nie wpisujcie mnie na liste - dr odstapil od IUI bo znacznie spadly parametry :((

    LKBennett przykro mi strasznie! To rozczarowanie, kiedy czekasz kolejny miesiąc pełna nadzieji...ach...
    Ale pewnie była to słuszna decyzja lekarza, uczciwa.
    Trzymaj się!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migiii wrote:
    hej ;)
    ja nie chodzę do kliniki tylko do "zwykłego" lekarza (z polecenia koleżanki która miała podobny problem) ;) i dzięki temu skierowanie na inseminacje i mamy refundowaną (trzy podejścia)
    my wiemy o złych wynikach męża już około dwóch lat jednak probowaliśmy naturalnie. teraz zmieniłam lekarza i od razu, że skupiamy sie na inseminacji, jeżeli sie nie uda idziemy do kliniki :)
    a u Was jak to wygląda?
    U nas raczej inaczej nie da rady bo jak w opisie, brak plemników. Teraz jesteśmy na etapie czekania na powtórne badanie męża i ja się diagnozuja czy u mnie ok i moja ginekolog mówiła o skierowaniu, ale nie wiem czy z nasieniem dawcy też są refundację? Ktoś coś wie?

    To trzymam kciuki za Was, bo poprawa obiecująca!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LKBennett wrote:
    Nie wpisujcie mnie na liste - dr odstapil od IUI bo znacznie spadly parametry :((
    Przykro ale tak jak Monika pisze ze może lepiej przeczekać ten nieidealny stan i uderzyć że zdwojoną siła!!

  • Migiii Przyjaciółka
    Postów: 64 37

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    U nas raczej inaczej nie da rady bo jak w opisie, brak plemników. Teraz jesteśmy na etapie czekania na powtórne badanie męża i ja się diagnozuja czy u mnie ok i moja ginekolog mówiła o skierowaniu, ale nie wiem czy z nasieniem dawcy też są refundację? Ktoś coś wie?

    To trzymam kciuki za Was, bo poprawa obiecująca!!

    Dziekuję nadzieja zawsze jest :)
    a chodzicie do kliniki?
    nie chce wprowadzać w błąd ale w tych wszystkich dokumenatch nie było w ogóle nic wspomnianie o dawcy jedynie mąż/partner. Byc może wtedy daja inne dokumenty, niestety nie wiem.

  • Migiii Przyjaciółka
    Postów: 64 37

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 13:29

  • Migiii Przyjaciółka
    Postów: 64 37

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LKBennett wrote:
    Nie wpisujcie mnie na liste - dr odstapil od IUI bo znacznie spadly parametry :((
    Bardzo mi przykro :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LKBennett wrote:
    Nie wpisujcie mnie na liste - dr odstapil od IUI bo znacznie spadly parametry :((
    Bardzo mi przykro. Ale trzeba miec nadzieje... Trzymaj sie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Aha, no to przynajmniej coś wiecie. A zdiagnozował Was Mirocki, czy już wcześniej wiedzieliście? U nas przyczyna wciąż nieznana (niezdiagnozowana).
    Mnie Mirocki kazał nic nie badać (fakt miałam sporo badań zrobionych, ale przyczyna była wciąż nie znana) tylko robić od razu IUI. Coś mnie tknęło i zrezygnowałam z wizyt u niego. Późniejsza gin przynajmniej przed IUI próbowała jeszcze z Ovitrelle i duphastonem, że naturalnie może się udać. I tak się cieszę, że na nią trafiłam, bo zrobiła ten scratching i już coś wyszło

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 23 listopada 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mnie Mirocki kazał nic nie badać (fakt miałam sporo badań zrobionych, ale przyczyna była wciąż nie znana) tylko robić od razu IUI. Coś mnie tknęło i zrezygnowałam z wizyt u niego. Późniejsza gin przynajmniej przed IUI próbowała jeszcze z Ovitrelle i duphastonem, że naturalnie może się udać. I tak się cieszę, że na nią trafiłam, bo zrobiła ten scratching i już coś wyszło
    No to tak jak u nas, od razu IUI proponował. Tylko, że my chcieliśmy jeszcze na początku naturalnie spróbować, więc mieliśmy cykle z samym Ovi i dupkiem, potem zmiana proga jak dupek nie działał, a potem próba ze stymulacją i naturalnymi staraniami, ale nic nie wychodziło, więc w końcu 2 IUI na stymulowanym, ale obie nieudane. Teraz robimy IUI na naturalnym i wreszcie jakieś badania, bo do tej pory tylko pakiet badań do IUI nam zlecił. Widać wychodzi z założenia, że co by nie wyszło, to można obejść IUI, a jak nie to IVF, więc po co szukać i leczyć. Ja w sumie i tak już nie mam czasu na długą diagnostykę, więc póki co próbuję działać bez tego, ale czy to się w końcu uda...?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Marilen Autorytet
    Postów: 768 335

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiek2620 wrote:
    Tak,pękają same.U nas problem tylko z upłynnieniem reszta badań ok.

    Na upłynnienie polecam dużo pić ( mąż oczywiście) i flegaminkę w okresie okoloowulacyjnym lub ACC, u nas szybko poprawiło upłynnienie :)

    7u229jcgzsq578gy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migiii wrote:
    Dziekuję nadzieja zawsze jest :)
    a chodzicie do kliniki?
    nie chce wprowadzać w błąd ale w tych wszystkich dokumenatch nie było w ogóle nic wspomnianie o dawcy jedynie mąż/partner. Byc może wtedy daja inne dokumenty, niestety nie wiem.
    Narazie mąż u urolog konsultuje wszystko, bo i zapalenie prostaty jakieś wyszło..
    A po drugim wyniku to już klinika nas czeka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Umawiałam się w czerwcu, a wizytę miałam na październik. Do dr Paligi i dr Mańki są takie odległe terminy, nie wiem jak do dr Cholewy...jednak uważam, że warto poczekać. Koleżanka umawiała się do naszej pani dr na początku listopada i ma termin na połowę marca

    Mam termin do dr Mańki na 28.02. Czy na kolejna wizytę u swojej dr tez tyle czekasz? Czy kolejne wizyty sa juz szybciej?

    No nic. W tym czasie porobię może badania do IUI. Myslisz, że to dobry pomysł?

  • kasiek2620 Autorytet
    Postów: 3378 6452

    Wysłany: 23 listopada 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilen wrote:
    Na upłynnienie polecam dużo pić ( mąż oczywiście) i flegaminkę w okresie okoloowulacyjnym lub ACC, u nas szybko poprawiło upłynnienie :)
    Flegaminkę łyka od miesiąca więc mam nadzieję że będzie poprawa :-)
    Teraz w niepewności czekam na jutrzejszy ranek.Dowiem się czy nie będzie za późno ehhhhhhhh..............

    06.2004-ciąża naturalna(corka) 25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    2IUI
    Marzec 2019 I procedura
    4.05.2019(2)17.08.2019 19.10.2019
    08.20AK
    27.01 tr AK 6dpt
    26.02tr 2zarodków(AK+AZ) :-(
    30.04.21 tr AZ
    5dpt beta 13.3,7dpt beta 54 10dpt beta 104 11dpt beta 124 13dpt beta 109,15dpt beta 38.
    7.07.21 7tr. 0
    brak kilku kirow impl.wysokienk(38%)
    10.09.21 8tr. 5dpt 8,4 7dpt 30,1 11dpt 33..
    Szczepienia limfocytami
    24.03.22 9tr-0
    27.05.22 10 tr. 6dpt 23 8dpt 58 10dpt beta 117 12dpt beta 251 14dpt beta 593 17dpt beta 2094mlU 19dpt 3773
    20dpt pęcherzyk 25dpt❤i krwiak
    12+4 69mm dziewczynki
    15+4 158 gram szczęścia FHR 154
    18+4 262 g
    19+3 332g
    21+4 462
    24+4 868
    26+4 1220
    28+3 1486
    30+4 1728
    32+4 2400
    34+4 2680
    36+4 3952
    age.png
‹‹ 1045 1046 1047 1048 1049 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ