X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xkali wrote:

    Tecz_a bardzo mi przykro. Bedziecie podchodzic dalej,
    Tak na razie idziemy za ciosem i będziemy próbować dalej, chociaż nie mam jeszcze okresu

  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 23 listopada 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tecz_a wrote:
    Tak na razie idziemy za ciosem i będziemy próbować dalej, chociaż nie mam jeszcze okresu

    Kochana czyli jeszcze nie wszystko stracone. Jak to mowia, dopoki nie ma @ pilka jest w grze !

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Jeśli tylko masz możliwość zrobienia drożności to jak najbardziej, bo zanim podejdzie się do IUI to trzeba sprawdzić czy jest w ogóle sens ;)
    Badania na trombofilie robiłam ze strony testdna.pl, zamawialam próbki, zrobiłam wymaz i kurier przyjechał po nie, po 3 tygodniach były wyniki, jeśli nie masz ograniczeń finansowych to myślę, że też możesz sprawdzić. Tamtych badań, o których pisałaś nie musisz powtarzać...a dr pewnie jeszcze zleci jakieś jeśli uzna za stosowne :)

    Dziękuję :-* jutro sprawdze sobie ta stronę, mam nadzieję, ze cena za ten test na trombofilie nie zwali mnie z nóg :-)

    Odebralismy wyniki tz. Poprawiły sie, ale nadal sa beznadziejne. Tylko 20mln w calosci i 2% prawidlowych. Ale w czerwcu bylo 9mln i 1% prawidlowych. Takze Fertilman na pewno działa. No ale cudów nie ma. Chyba nadal zostaje tylko AID.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula85 wrote:
    Dziewczyny. 11 dzien po IUI. beta 12. Test sikany negatywny. Jutro wylatuje na 10 dni. Nie ma opcji zrobić bete powtornie. Co mam myśleć??? Mieć nadzieję?

    Trzymam monco kciuki, żeby beta rosła :-)

  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dziękuję :-* jutro sprawdze sobie ta stronę, mam nadzieję, ze cena za ten test na trombofilie nie zwali mnie z nóg :-)

    Odebralismy wyniki tz. Poprawiły sie, ale nadal sa beznadziejne. Tylko 20mln w calosci i 2% prawidlowych. Ale w czerwcu bylo 9mln i 1% prawidlowych. Takze Fertilman na pewno działa. No ale cudów nie ma. Chyba nadal zostaje tylko AID.

    Franiczka a czy ICSI nie byloby dla Was rozwiazaniem?

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dziękuję :-* jutro sprawdze sobie ta stronę, mam nadzieję, ze cena za ten test na trombofilie nie zwali mnie z nóg :-)

    Odebralismy wyniki tz. Poprawiły sie, ale nadal sa beznadziejne. Tylko 20mln w calosci i 2% prawidlowych. Ale w czerwcu bylo 9mln i 1% prawidlowych. Takze Fertilman na pewno działa. No ale cudów nie ma. Chyba nadal zostaje tylko AID.
    Ja płaciłam 330zł ;) to spora poprawa, a reszta parametrów jest w normie? Ruch, lepkość? Robiliście fragmentacje DNA plemnika i HBA?

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xkali wrote:
    Franiczka a czy ICSI nie byloby dla Was rozwiazaniem?

    Szczerze to nie rozróżniam metod in vitro i ICSI tez mi nic nie mówi :-( Pod uwage bierzemy AID bo nie stac nas na ten moment na in vitro, niestety.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Ja płaciłam 330zł ;) to spora poprawa, a reszta parametrów jest w normie? Ruch, lepkość? Robiliście fragmentacje DNA plemnika i HBA?

    330zl hmm jakos przelkne hehe.

    Lepkość prawidłowa. Czas uplynnienia 30. Brak aglutynacji. Ruch postepowy 24%. Ruch ogolny 38% (te ruchy byly lepsze w poprzednim badaniu, odpowiednio 30 i 41%). Mar test igg negatywny. Posiew jałowy. 7mln plemnikow w 1ml a calosc to 2,8ml i 20mln plemników.

    Fragmentacj i hba nie robilismy. Ale czy ta wiedza cos da? Wyniki beznadziejne tak czy siak :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 22:35

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    330zl hmm jakos przelkne hehe.

    Lepkość prawidłowa. Czas uplynnienia 30. Brak aglutynacji. Ruch postepowy 24%. Ruch ogolny 38% (te ruchy byly lepsze w poprzednim badaniu, odpowiednio 30 i 41%). Mar test igg negatywny. Posiew jałowy. 7mln plemnikow w 1ml a calosc to 2,8ml i 20mln plemników.

    Fragmentacj i hba nie robilismy. Ale czy ta wiedza cos da? Wyniki beznadziejne tak czy siak :-(
    Hmmm...dobre nie są, ale beznadziejne też nie...skoro jest poprawa to na pewno trzeba dalej brać suplementy aż do wizyty u dr i zobaczycie, bo może jeszcze podskoczą. Tak naprawdę tylko jeden plemnik jest potrzebny do zapłodnienia a Wy macie już 20mln w całości, ruch trochę słaby...mój M bierze też mace, l-karnityne i koenzym Q10, a startowaliśmy z 0% morfologia, teraz mamy 4% :) Dajcie sobie jeszcze trochę czasu na poprawę, a może akurat się uda ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 22:42

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Hmmm...dobre nie są, ale beznadziejne też nie...skoro jest poprawa to na pewno trzeba dalej brać suplementy aż do wizyty u dr i zobaczycie, bo może jeszcze podskoczą. Tak naprawdę tylko jeden plemnik jest potrzebny do zapłodnienia a Wy macie już 20mln w całości, ruch trochę słaby...mój M bierze też mace, l-karnityne i koenzym Q10, a startowaliśmy z 0% morfologia, teraz mamy 4% :) Dajcie sobie jeszcze trochę czasu na poprawę, a może akurat się uda ;)

    Czytalismy juz o tym korzeniu maca i na pewno kupimy. Super, ze u Was tak pieknie morfologia podskoczyla :-) w Fertilmanie niby jest l-karnitynela, ale moze za malo? Sama sie zdziwilam, ze ten parametr wyszedl slabiej. Hmm musze sie jeszcze tym zainteresowac. Dzięki za wskazówki :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 23:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dziękuję :-* jutro sprawdze sobie ta stronę, mam nadzieję, ze cena za ten test na trombofilie nie zwali mnie z nóg :-)

    Odebralismy wyniki tz. Poprawiły sie, ale nadal sa beznadziejne. Tylko 20mln w calosci i 2% prawidlowych. Ale w czerwcu bylo 9mln i 1% prawidlowych. Takze Fertilman na pewno działa. No ale cudów nie ma. Chyba nadal zostaje tylko AID.
    Kurcze przecież to są całkiem dobre wyniki, a iui nie działa w takim wypadku? Macie ich sporo i to ruchliwych, wydawałoby się że są normalne szansę.

    Ale to prawda co piszesz koszty in vitro są zabójcze, najgorzej że nie dają gwarancji bo ja mówię każde pieniądze ale żeby było pewne że będzie z tego malutkie życie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Kurcze przecież to są całkiem dobre wyniki, a iui nie działa w takim wypadku? Macie ich sporo i to ruchliwych, wydawałoby się że są normalne szansę.

    Ale to prawda co piszesz koszty in vitro są zabójcze, najgorzej że nie dają gwarancji bo ja mówię każde pieniądze ale żeby było pewne że będzie z tego malutkie życie

    Z tego co czytałam, to do IUI minimum to 1mln prawidlowych plamnikow. Ale moze niech wypowiedza sie dziewczyny ktore podchodzily do IUI, jak to jest naprawde :-) Przy poprzednich wynikach, gdzie maz mial 1% prawidlowych i te 9mln w całości, ginekolog powiedzial mi, ze szansa na naturalne zaplodnienie jest bliska zeru. A byl to ginekolog ktory rowniez pracuje w klinice leczenia niepłodności. Na stronach klinik pisze tez, ze lekkie odchylenia wynikow nasienia od normy sa wskazsniem do iui. U nas lekkie nie sa. Ale tak myślę, ze wlaczymy jeszcze ten korzen maca i przed wizyta w klinice znowu powtorzymy badania nasienia. A nóż będzie jeszcze lepiej.

    No właśnie. Gdyby dawali 100% szanse na powodzenie, to wykopalabym ta kase chocby spod ziemi. A tak? Ehhh. Pewnie z gory przygotowanym trzeba byc na wiecej niz 1 probe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 23:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Z tego co czytałam, to do IUI minimum to 1mln prawidlowych plamnikow. Ale moze niech wypowiedza sie dziewczyny ktore podchodzily do IUI, jak to jest naprawde :-) Przy poprzednich wynikach, gdzie maz mial 1% prawidlowych i te 9mln w całości, ginekolog powiedzial mi, ze szansa na naturalne zaplodnienie jest bliska zeru. A byl to ginekolog ktory rowniez pracuje w klinice leczenia niepłodności. Na stronach klinik pisze tez, ze lekkie odchylenia wynikow nasienia od normy sa wskazsniem do iui. U nas lekkie nie sa. Ale tak myślę, ze wlaczymy jeszcze ten korzen maca i przed wizyta w klinice znowu powtorzymy badania nasienia. A nóż będzie jeszcze lepiej.

    No właśnie. Gdyby dawali 100% szanse na powodzenie, to wykopalabym ta kase chocby spod ziemi. A tak? Ehhh. Pewnie z gory przygotowanym trzeba byc na wiecej niz 1 probe.
    Tak zwłaszcza że włącza się wtedy myślenie że tyle już nerwów i pieniedzy że spróbujmy jeszcze raz... Też borykam się z myśleniem o tym wszystkim.
    Choć i tak w dzisiejszych czasach nasze różne wyniki to nie wyrok

  • zolwik85 Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 24 listopada 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dziękuję :-* jutro sprawdze sobie ta stronę, mam nadzieję, ze cena za ten test na trombofilie nie zwali mnie z nóg :-)

    Odebralismy wyniki tz. Poprawiły sie, ale nadal sa beznadziejne. Tylko 20mln w calosci i 2% prawidlowych. Ale w czerwcu bylo 9mln i 1% prawidlowych. Takze Fertilman na pewno działa. No ale cudów nie ma. Chyba nadal zostaje tylko AID.
    Ja przy niższych wynikach podchodzę do uiu, mój ma tylko 13mln i do tego nieruchliwych.lekarz narazie nie mowi o in vitro tylko iui.

    M: słabe nasienie: ilość , ruch
    1IUI 15.10.2018 :(
    2IUI 12.11.2018 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zolwik85 wrote:
    Ja przy niższych wynikach podchodzę do uiu, mój ma tylko 13mln i do tego nieruchliwych.lekarz narazie nie mowi o in vitro tylko iui.

    Myślałam, że do IUI trzeba mieć lepsze wyniki. Czyli jest szansa, że nam też zaproponują IUI z nasieniem męża :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LKBennett wrote:
    Nie wpisujcie mnie na liste - dr odstapil od IUI bo znacznie spadly parametry :((

    Bardzo mi przykro :-(

    A mogłabyś napisać, jakie wyniki wyszły?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zabijecie mnie nie wytrzymalam i zrobilam sikanca i chyba widze bladziutka druga kreske... chcialam zapytac czy i wy ja widzicie tylko nie wiem jak tu wrzucic fotke? Zaraz oszaleje...
    To 10 dni po ovi i 9 po iui.

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Myślałam, że do IUI trzeba mieć lepsze wyniki. Czyli jest szansa, że nam też zaproponują IUI z nasieniem męża :-)
    Ja myślę, że jak najbardziej! :) a jeszcze jak podkoksujecie plemniki to może wyniki znowu pójdą w górę :)

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Ja myślę, że jak najbardziej! :) a jeszcze jak podkoksujecie plemniki to może wyniki znowu pójdą w górę :)

    Właśnie zamówiłam mężowi korzeń maca, od razu na 3 miesiące hehe. Dobrze, że to akurat nie jest drogie uff. Jeszcze o tym koenzymie poczytam, no i Fertilman nadal będzie brał. Żeby tylko nie zaczął świecić od tych supli :-D

    Kurcze, dobrze, że Was znalazłam. Dajecie nadzieję <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 09:19

    monik123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Dziewczyny zabijecie mnie nie wytrzymalam i zrobilam sikanca i chyba widze bladziutka druga kreske... chcialam zapytac czy i wy ja widzicie tylko nie wiem jak tu wrzucic fotke? Zaraz oszaleje...
    To 10 dni po ovi i 9 po iui.

    Masz możliwość zrobić dziś betę? Cień na teście to już coś! :-) Trzymam kciuki!

‹‹ 1047 1048 1049 1050 1051 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ