Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • taśta Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 09:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    LKBennett wrote:
    My jutro podchodzimy do IV IUI...
    kciuki zaciśnięte!!!

po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • MagdRy Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 09:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja29 wrote:
    Kochana zaglądam i trzymam kciuki aby ta była ostatnia IUI ❤️ Zerkam co u każdej z Was.
    Kibicuje każdej z osobna...

Trzymaj kochana trzymaj kciuki !!!

Maja29 lubi tę wiadomość

oar8s65gim9bi84v.png

• kahanka Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 10:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martula85 wrote:
    U nas problem to 1% morfologii i u mnie brak owulacji.
    Aha, no to przynajmniej coś wiecie. A zdiagnozował Was Mirocki, czy już wcześniej wiedzieliście? U nas przyczyna wciąż nieznana (niezdiagnozowana).

36 lat, 5 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    II IVF (Artvimed) - długi protokół:
  • Martula85 Koleżanka

Wysłany: 23 listopada 2018, 10:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Aha, no to przynajmniej coś wiecie. A zdiagnozował Was Mirocki, czy już wcześniej wiedzieliście? U nas przyczyna wciąż nieznana (niezdiagnozowana).

Wiedzieliśmy, to fakt...

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 10:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem tu nowa. Znalazłam Wasz wątek szukając w internecie informacji o inseminacji.
    U nas problemem jest słabe nasienie męża. Dzis jedziemy zrobić powtórkę badania, bo mąż od paru miesięcy bierze Fertilman. Ale czuję, ze i tak będzie kiepsko. Problem to ilość i tylko 1% prawidlowych. Mąż robil w międzyczasie wszystkie badania - hormony, usg, posiew. Wszystko jest ok. Więc przyczyny tak słabego nasienia brak :( Jeśli wyniki sie nie poprawia i męża nasienie nie będzie nadawać się do inseminacji, to jesteśmy zdecydowani na AID. IVF też bierzemy pod uwagę, ale póki co nie mamy aż tyle odlozonych pieniędzy.

Wiem, że w tym roku nawet na inseminacje sie nie zalapiemy już, więc do tego watku w sumie nie pasuje, ale ciężko mi z tym, ze nie mam, poza mężem, z kim o tym porozmawiać.

Badania mąż robi w Angeliusie w Katowicach i tam też podchodzilibysmy do IUI. Moja ginekolog poleciła mi dr Cholewe, ale biore pod uwage tez dr Mańkę. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie z ta klinika i tymi lekarzami?

• kahanka Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 10:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Hej. Jestem tu nowa. Znalazłam Wasz wątek szukając w internecie informacji o inseminacji.
    U nas problemem jest słabe nasienie męża. Dzis jedziemy zrobić powtórkę badania, bo mąż od paru miesięcy bierze Fertilman. Ale czuję, ze i tak będzie kiepsko. Problem to ilość i tylko 1% prawidlowych. Mąż robil w międzyczasie wszystkie badania - hormony, usg, posiew. Wszystko jest ok. Więc przyczyny tak słabego nasienia brak :( Jeśli wyniki sie nie poprawia i męża nasienie nie będzie nadawać się do inseminacji, to jesteśmy zdecydowani na AID. IVF też bierzemy pod uwagę, ale póki co nie mamy aż tyle odlozonych pieniędzy.

Wiem, że w tym roku nawet na inseminacje sie nie zalapiemy już, więc do tego watku w sumie nie pasuje, ale ciężko mi z tym, ze nie mam, poza mężem, z kim o tym porozmawiać.

Badania mąż robi w Angeliusie w Katowicach i tam też podchodzilibysmy do IUI. Moja ginekolog poleciła mi dr Cholewe, ale biore pod uwage tez dr Mańkę. Czy któraś z Was ma jakies doświadczenie z ta klinika i tymi lekarzami?
    Witaj! Niestety nie wiem nic o klinikach w Katowicach, bo leczę się w Krakowie, ale poza tym służę radą ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 11:01

36 lat, 5 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    II IVF (Artvimed) - długi protokół:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:

Witaj kochana :)
    Niestety ja leczę się we Wrocławiu. U nas też problemy z nasienie jestem po 1 IUI AID i czekam...

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za przywitanie :) Powiedzcie prosze ile czekalyscie na inseminacje? Tzn jak ta droga od pierwszej wizyty do inseminacji wygląda.

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Witaj kochana :)
    Niestety ja leczę się we Wrocławiu. U nas też problemy z nasienie jestem po 1 IUI AID i czekam...

Kiedy będziesz testować? Wiem, powinnam doczytac wątek, ale pisze do Was po kryjomu spod biurka w pracy hehe.

Mocno trzymam kciuki!

• monik123 Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:

Witaj. Co prawda dopiero raz byliśmy w Angeliusie, ale już wiem, że dobrze trafiliśmy...oczywiście dzięki forum ;) my jesteśmy u dr Paligi, dr Mańke też mnóstwo osób chwali :) o dr Cholewie nie słyszałam nic. Jesteś już zapisana na wizytę? Bo są dosyć długie terminy oczekiwania

Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Witaj. Co prawda dopiero raz byliśmy w Angeliusie, ale już wiem, że dobrze trafiliśmy...oczywiście dzięki forum ;) my jesteśmy u dr Paligi, dr Mańke też mnóstwo osób chwali :) o dr Cholewie nie słyszałam nic. Jesteś już zapisana na wizytę? Bo są dosyć długie terminy oczekiwania

Nie, jeszcze nie jesteśmy zapisani. Dzis tam bedziemy wiec chce zapytac o terminy. A Ty ile czekalas na pierwszą wizyte? Tego sie obawialam, ze terminy będą odległe :(

• monik123 Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Nie, jeszcze nie jesteśmy zapisani. Dzis tam bedziemy wiec chce zapytac o terminy. A Ty ile czekalas na pierwszą wizyte? Tego sie obawialam, ze terminy będą odległe :(
    Umawiałam się w czerwcu, a wizytę miałam na październik. Do dr Paligi i dr Mańki są takie odległe terminy, nie wiem jak do dr Cholewy...jednak uważam, że warto poczekać. Koleżanka umawiała się do naszej pani dr na początku listopada i ma termin na połowę marca

Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Migiii Przyjaciółka

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:

Witaj :)
    U nas tez problem 1%prawidlowych.
    Co do kliniki to nie pomogę bo ja Szczecin.
    Trzymam kciuki aby wyniki męża się poprawiły.

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Umawiałam się w czerwcu, a wizytę miałam na październik. Do dr Paligi i dr Mańki są takie odległe terminy, nie wiem jak do dr Cholewy...jednak uważam, że warto poczekać. Koleżanka umawiała się do naszej pani dr na początku listopada i ma termin na połowę marca

O rany. Strasznie dlugo :( Pewnie warto poczekać. Ehh mnie niestety wszystko komplikuje sytuacja w pracy. Nie wiem nawet czy za 4 miesiace będę tu pracować :(

• MagdRy Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za przywitanie :) Powiedzcie prosze ile czekalyscie na inseminacje? Tzn jak ta droga od pierwszej wizyty do inseminacji wygląda.

U nas niecale 1.5 miesiaca bo mialam robiona jeszcze droznosc :)

oar8s65gim9bi84v.png

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migiii wrote:
    U nas tez problem 1%prawidlowych.
    Co do kliniki to nie pomogę bo ja Szczecin.
    Trzymam kciuki aby wyniki męża się poprawiły.

Udało Wam sie jakos poprawić nasienie?

U nas tez ilość bardzo mała. Z tego co pamietam to mąż mial 4mln na 1ml. A norma byla chyba od 15mln buuu.

• nick nieaktualny

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy wrote:
    U nas niecale 1.5 miesiaca bo mialam robiona jeszcze droznosc :)

1,5 miesiąca. Bajka :-) W swojej klinice tez tak dlugo czekalas na pierwszą wizyte?

• Migiii Przyjaciółka

Wysłany: 23 listopada 2018, 11:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    U nas to były trzy cykle odkąd zmieniliśmy lekarza w pierwszym zrobiliśmy badania w drugim cyklu byłam na monitoringu i Pani dr mówi ale piękne pecherzyki i co robimy IUI jednak wtedy nie mieliśmy możliwości mąż na wyjeździe i w trzecim już podeszliśmy.

• taśta Autorytet

Wysłany: 23 listopada 2018, 12:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:

u nas do pierwszej IUI od pierwszej wizycie w klinice minęło 6 miesięcy bo musieliśmy podreperować nasienie bo mieliśmy 0% morfologię więc trochę minęło, natomiast teraz jak podchodziliśmy to IUI miałam w tym samym cyklu co pierwsza wizyta bo już wcześniej zaczęłam faszerować męża suplementami

po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • Migiii Przyjaciółka

Wysłany: 23 listopada 2018, 12:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Udało Wam sie jakos poprawić nasienie?

U nas tez ilość bardzo mała. Z tego co pamietam to mąż mial 4mln na 1ml. A norma byla chyba od 15mln buuu.
    Już pisze co się poprawiło
    Ilość było 4,32 a teraz 20,60 żywotność z 67 na 93 i ruch postępowy z 17 na 39. Odległość miedzy badaniami 20 miesiący. Ostatnie było w lipcu teraz będziemy powtarzać ponieważ mąż zmienił leki wiec zobaczymy czy jest lepiej czy bez zmian.
    Wtedy leki które przyjmował to androvit i maca i codziennie orzechy głównie brazylijskie.

‹‹ 1044 1045 1046 1047 1048 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego