X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    W Katowicach jest program, że płaci się za 2 procedury, a trzecia jest gratis. Gdybym miała pewność, że uda się za pierwszym razem to nie zmieniała bym kliniki.
    I jeszcze pytanie o koszty, nawet z dojazdem do Kato wychodzi taniej IVF niż w KRK?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    A testosteron i androstendion to chyba męskie hormony? Po co się to bada u kobiet?
    FT3 i FT4 to chyba zrobię, tylko jeśli TSH wyjdzie poza normą. Czy warto zrobić i tak?
    Trzeba zbadać męskie hormony, czy nie ma hiperandrogonizmu (czy jakoś tak), one mają też ogromny wpływ na produkcję komórek jajowych i ich jakość. Najlepiej je jednak zbadać w 1fc w 3-4dc razem z shbg i dheas. Ja teraz jak zacznie mi się nowy cykl mam powtórzyć dheas, bo ta gin uważa, że za wysoki nie jest i może trzeba dosuplementowac


    Martula super, że wszystko dobrze u Was :) Jeszcze raz gratuluję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 13:00

    kahanka lubi tę wiadomość

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Tak, dla wszystkich. Provita. W gyncentrum też mają ten pakiet, ale tej kliniki nie polecam.
    Dlaczego nie polecasz gyncentrum? Mój lekarz niestety tam robi IUI :(

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    A testosteron i androstendion to chyba męskie hormony? Po co się to bada u kobiet?
    FT3 i FT4 to chyba zrobię, tylko jeśli TSH wyjdzie poza normą. Czy warto zrobić i tak?

    Tak to męskie hormony ale my kobiety przecież mamy cały pakiet hormonów.
    Badanie stężenia androstendionu w organizmie jest wykonywane w diagnostyce chorób nadnerczy, a testosteron jest produkowany przez jajniki i korę nadnerczy. Nadmiar testosteronu może być przyczyną nieregularnych miesiączek lub ich zaniku, a także niepłodności. Także są one powiązane ze sobą i mają wpływ na diagnostykę naszej niepłodności.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Trzeba zbadać męskie hormony, czy nie ma hiperandrogonizmu (czy jakoś tak), one mają też ogromny wpływ na produkcję komórek jajowych i ich jakość. Najlepiej je jednak zbadać w 1fc w 3-4dc razem z shbg i dheas. Ja teraz jak zacznie mi się nowy cykl mam powtórzyć dheas, bo ta gin uważa, że za wysoki nie jest i może trzeba dosuplementowac


    Martula super, że wszystko dobrze u Was :) Jeszcze raz gratuluję

    A ja miałam wskazanie żeby zrobić te badania 7 dni przed miesiączką, czyli ok 21dc
    Co lekarz to inne zalecenia.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Evkill, chodzi Ci o Wyrobę czy Przybycienia? U kogo robiłaś te IUI?
    U Przybycienia.

    kahanka lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    I jeszcze pytanie o koszty, nawet z dojazdem do Kato wychodzi taniej IVF niż w KRK?
    W przypadku jednej procedury wychodzi na to samo, ale przy 3 w Katowicach wychodzi dużo taniej. Już dokładnie nie pamiętam kiedy je, bo dawno to liczyłam, wydaje mi się, że była to kwota w granicach 10 tys. Oczywiście nie da się tego tak dokładnie policzyć, bo nie wiadomo ile będę miała zarodków i transferów.

    kahanka lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Dlaczego nie polecasz gyncentrum? Mój lekarz niestety tam robi IUI :(
    Czytałam na forum wiele złego o tej klinice. Byłam tam na wizycie kwalifikacyjnej do ivf i nie zrobili na mnie dobrego wrażenia. Lekarz mnie spławial, nie zainteresował się moimi wynikami, nie chciał odpowiadać na moje pytania. W provicie na 1 wizycie miałam zrobiona ankietę, lekarz zadawał mi dużo pytań, przeglądał moje badania i miałam tyle czasu ile potrzebowałam.

    Meggie1 lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angi_o wrote:
    A ja miałam wskazanie żeby zrobić te badania 7 dni przed miesiączką, czyli ok 21dc
    Co lekarz to inne zalecenia.
    Teraz byłam u nowej gin i kazała mi powtórzyć dheas i też w 3-4dc. Może samo testo i andro można w 2fc ale jak już się chce mieć pełen obraz tych hormonów, to razem z tymi co napisałam i może wtedy musi być 1fc

    angi_o lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Tak, dla wszystkich. Provita. W gyncentrum też mają ten pakiet, ale tej kliniki nie polecam.

    Wow super. Czyli wystarczy miec na 2 procedury bo podejść do 3. Jest dla mnie szansa <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testosteron, androstendion, DHEAS robi sie od 2 do 4 dc. 7dpo progesteron. Prolaktyne i tarczycowe obojętnie kiedy :-) Estradiol wiem ze robi sie w roznych dc. Ja np mialam zleconrle od 2 do 4dc.

  • Salma Autorytet
    Postów: 310 286

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Robiliśmy w macierzyństwie 4 iui. Lekarz tylko jeden jest tam dobry i miałam u niego robić ivf, ale mój M.namowil mnie na zmianę kliniki ze względu na cenę ivf. W Katowicach jest program, że płaci się za 2 procedury, a trzecia jest gratis. Gdybym miała pewność, że uda się za pierwszym razem to nie zmieniała bym kliniki. Kiedys myślałam, że ivf zawsze się udaje, że to taki pewniak. A porównując te dwie kliniki, to w Katowicach jest dużo lepsza organizacja. Zawsze dzwonią dzień przed wizytą i ogólnie sympatyczny personel.
    hmmm rozumiem, my też nie wiemy właśnie czy wybrać Kraków czy Katowice... tak jak mówisz, najgorsze jest to, że trzeba się finansowo nastawiać na min. 3 procedury...

    6 IUI :(

    1 IVF-punkcja 11.02- transfer 1 blastki 16.02- test 20,09 - 21.02; 360,2 - 26.02; 801,1 - 28.02.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Testosteron, androstendion, DHEAS robi sie od 2 do 4 dc. 7dpo progesteron. Prolaktyne i tarczycowe obojętnie kiedy :-) Estradiol wiem ze robi sie w roznych dc. Ja np mialam zleconrle od 2 do 4dc.
    Dokładnie tak :)
    Ja wczoraj miałam estradiol przed zastrzykiem na pęknięcie i wynik mam 301, więc dobry z tego co wnioskuję

    Freyja lubi tę wiadomość

  • Salma Autorytet
    Postów: 310 286

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    W przypadku jednej procedury wychodzi na to samo, ale przy 3 w Katowicach wychodzi dużo taniej. Już dokładnie nie pamiętam kiedy je, bo dawno to liczyłam, wydaje mi się, że była to kwota w granicach 10 tys. Oczywiście nie da się tego tak dokładnie policzyć, bo nie wiadomo ile będę miała zarodków i transferów.
    A możesz ewentualnie polecić jakiegoś konkretnego lekarza jeśli chodzi o Provite? z tego, co słyszałam to są tam długie terminy oczekiwania na wizytę?

    6 IUI :(

    1 IVF-punkcja 11.02- transfer 1 blastki 16.02- test 20,09 - 21.02; 360,2 - 26.02; 801,1 - 28.02.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salma wrote:
    A możesz ewentualnie polecić jakiegoś konkretnego lekarza jeśli chodzi o Provite? z tego, co słyszałam to są tam długie terminy oczekiwania na wizytę?

    Ja 23.11 zapisalam sie do dr Mańki na 28.02.2019... Także trochę sobie poczekam.

    Jeśli chodzi o lekarzy to najbardziej polecani sa dr Mańka, dr Paliga i dr Cholewa.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salma wrote:
    A możesz ewentualnie polecić jakiegoś konkretnego lekarza jeśli chodzi o Provite? z tego, co słyszałam to są tam długie terminy oczekiwania na wizytę?
    Najlepsi są tam dr.paliga i dr.manka. ale ciężko się do nich dostać. Do dr.paligi wstrzymane są zapisy obecnie. Ja jestem u Serafina. Jestem na razie zadowolona, tylko minusem jest to, że on nie pracuje codziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 15:57

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Ja 23.11 zapisalam sie do dr Mańki na 28.02.2019... Także trochę sobie poczekam.

    Jeśli chodzi o lekarzy to najbardziej polecani sa dr Mańka, dr Paliga i dr Cholewa.
    Program 3mam z provita wystarczy wejść na ich stronę.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Najlepsi są tam dr.paliga i dr.manka. ale ciężko się do nich dostać. Do dr.paligi wstrzymane są zapisy obecnie. Ja jestem u Serafina. Jestem na razie zadowolona, tylko minusem jest to, że on nie pracuje codziennie.

    Bo Serafin ma jeszcze swoja klinike w Gliwicach.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Bo Serafin ma jeszcze swoja klinike w Gliwicach.
    Nie wiedziałam.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim :) Dawno mnie tu nie było:p

    Martula85, AnaKwiat gratuluje dziewczyny!!!
    Za resztę dziewczyn trzymam mocno kciuki :)

    Mnie ostatnio całkowicie pochłonęła nowa praca ale żeby nie marnować czasu, zapisałam się już jakiś czas temu do immunologa z NFZ. Jestem po wizycie i na początek mam skierowanie na takie badania:
    - APTT,
    - antytromb. III akt.,
    - białko S wolne,
    - cz. V Leiden, met. PCR,
    - p/c p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM (łącznie) met. ELISA.
    Czy wie któraś z was ile się czeka na wyniki w/w badań?

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
‹‹ 1081 1082 1083 1084 1085 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ