X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat ogromne gratulacje! Kciuki za przyrost :)

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Ja się tam leczę, Selina też tu była, ale zmieniła i ktoś jeszcze, Freja bodajże?
    I ja też i też zmieniłam.

    kahanka lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola2000 wrote:
    Jak dziś powiedziałam mężowi że w grudniu 2 IUI, a po wakacjach czerwcowych chciałabym podejść do in vitro, to usłyszałam że jesteśmy jeszcze za młodzi na in vitro (a raczej jeszcze za wcześnie), że on to in vitro jak będzie miał 35lat. (obecnie w lutym skończy 32l.)
    Takze przed nami druga inseminacja i odpuszczamy. Będziemy zbierać kasę na ivf i zobaczymy czy za pół roku zdania nie zmieni ;)
    Przerwa jest dobra, ale nie czekajcie za długo, bo z wiekiem ilość wadliwych zarodków się zwiększa.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel jesteś tu jeszcze?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Domika333 Ekspertka
    Postów: 137 234

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Właśnie wróciłam z monitoringu. 14mm i 11mm, słabe endometrium. W środę wieczorem 2x zastrzyk gonapeptyl i w piątek rano drugie AID. Właśnie leżę, jem migdały (których nie znoszę) i pije czerwone wino (którego też nie lubię). Jakoś nie wiąże nadziei z tą inseminacja. Już psychicznie zaczynam się oswajac z myślą o in vitro na początku roku.

    28l.
    3x AID :(
    Azospermia
    Warszawa - protokół długi
    I IVF - punkcja 27.03 - pobrano 24 komórki / hiperstymulacja (transfer odroczony)
    ❄❄❄❄ + 10 komórek zamrożonych
    27.05 - transfer 4.2.2
    Beta 5dpt 13 / 7dpt 53,7 / 10dpt 261,6 / 14dpt 1452 / 17dpt pęcherzyk / 23dpt ❤
  • Domika333 Ekspertka
    Postów: 137 234

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    Xkali, wpisuj tę uśmiechniętą buźkę

    Beta 38,8 !!!!

    Przeogromne gratulacje!!!

    28l.
    3x AID :(
    Azospermia
    Warszawa - protokół długi
    I IVF - punkcja 27.03 - pobrano 24 komórki / hiperstymulacja (transfer odroczony)
    ❄❄❄❄ + 10 komórek zamrożonych
    27.05 - transfer 4.2.2
    Beta 5dpt 13 / 7dpt 53,7 / 10dpt 261,6 / 14dpt 1452 / 17dpt pęcherzyk / 23dpt ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Hej dziewczyny! Właśnie wróciłam z monitoringu. 14mm i 11mm, słabe endometrium. W środę wieczorem 2x zastrzyk gonapeptyl i w piątek rano drugie AID. Właśnie leżę, jem migdały (których nie znoszę) i pije czerwone wino (którego też nie lubię). Jakoś nie wiąże nadziei z tą inseminacja. Już psychicznie zaczynam się oswajac z myślą o in vitro na początku roku.
    Czyli będziemy mieć w tym samym dniu, fajnie :)

  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja dziewczyny pewnie znowu się będę witwct z IUI w styczniu. Byłam na wizycie u nowej gin z polecenia innego gin. Powiedziała, że lepiej niż jest nie będzie (a propo naszych szans i wyników), aktualnie mamy 16% szans na zajście naturalnie.
    Mam dziś 13dc i pobrano mi krew do badania na estradiol oraz miałam zrobiony zastrzyk z gonapeptylu a za parę h mam zrobić zastrzyk z Ovitrelle. Zostawiamy ten cykl naturze. Dr wierzy, że te antybiotyki nam pomogły (jutro ostatni dzień bierzemy), śluz mam ładny i pęcherzyk już spory na prawym jajniku. Nie wiem jak grube endo, ale pewnie gdzieś mam to zapisane.
    Szczerze, to myślałam że ten cykl będziemy mieć odpuszczony że względu na leczenie a tu kazała się starać teraz intensywnie przez parę dni. No ok. Coś czuję jedną, że z częścią z Was spotkam się tutaj na testowaniu za miesiąc po IUI

    Super że już możecie się starać, jak to szybko zleciało! Trzymam mocno kciuki!

    AnaKwiat gartulacje!!! :)

    Kahanka, kciuki :)

    27 lat
    9cs
  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ambriel jesteś tu jeszcze?

    Evkill tez myslalam dzisiaj o Ambriel i mam nadzieje ze nie odzywa sie dlatego, bo jest w ciazy.

    Widzialam, ze zaczelas juz stymulacje do ivf. Jak znosisz Gonal? Ile jednostek musisz wstrzykiwac? Trzymam za Ciebie mega kciuki! Ja teraz czekam na okres, zeby miec pewnosc ze 6 IUI sie nie powiodlo. 14 stycznia bede miec hsg z posiewem z macicy, a 1 lutego zaczynamy in vitro, krotki protokol. Pomiedzy zaplanowalismy wakacje, zeby nabrac sil i pozytywnej energii.

    evkill lubi tę wiadomość

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • taśta Autorytet
    Postów: 509 492

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domika333 wrote:
    Hej dziewczyny! Właśnie wróciłam z monitoringu. 14mm i 11mm, słabe endometrium. W środę wieczorem 2x zastrzyk gonapeptyl i w piątek rano drugie AID. Właśnie leżę, jem migdały (których nie znoszę) i pije czerwone wino (którego też nie lubię). Jakoś nie wiąże nadziei z tą inseminacja. Już psychicznie zaczynam się oswajac z myślą o in vitro na początku roku.
    Ja też właśnie walczę z winem ;) do tego migdały i orzechy brazylijskie

    po 6 latach starań, po drodze 2 aniołki, 1 IUI czerwiec 2015 <3 Invimed Wrocław
    powrót po rodzeństwo-
    IUI 18.10.2018 :(
    IUI 11.2018 odwołana
    IUI 12.12.2018 odwołana
    11.2019 ICSI 10 kom., 5 zarodków- transfer 3-dniowca 1 klasy :( zero mrozaków :(
    ja- 36 lat, ponoć wszystko ok, AMH 1,5
    mąż- 35 lat, bardzo słabe nasienie, zwapnienia w jądrach
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xkali wrote:
    Evkill tez myslalam dzisiaj o Ambriel i mam nadzieje ze nie odzywa sie dlatego, bo jest w ciazy.

    Widzialam, ze zaczelas juz stymulacje do ivf. Jak znosisz Gonal? Ile jednostek musisz wstrzykiwac? Trzymam za Ciebie mega kciuki! Ja teraz czekam na okres, zeby miec pewnosc ze 6 IUI sie nie powiodlo. 14 stycznia bede miec hsg z posiewem z macicy, a 1 lutego zaczynamy in vitro, krotki protokol. Pomiedzy zaplanowalismy wakacje, zeby nabrac sil i pozytywnej energii.
    Dzieki. Tak, dziś będzie 3 zastrzyk. Mam dawkę 187,5. Mam nadzieję, że to nie za mała dawka i wyprodukuje przynajmniej 20 jajeczek.jak na razie nic się nie dzieje, po pierwszym zastrzyku obudziłam się w nocy z ostrym bólem jajnikow, który minął po 2 sekundach. Może trochę osowiała jestem i ciężko mi się skupić, ale to pewnie przez nerwy.

    Widziałam, że zaszalalas w listopadzie z iui. Planujecie jeszcze jakaś diagnostykę przed ivf?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Acha, druga sprawa jest taka, że może od nowego roku nasze cudowne miasto będzie miało dotacje na ivf, ale ja w to jakoś nie wierzę. Władze się za bardzo nie zmieniły, więc wątpię
    Selina, masz na myśli Kraków?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Ja się tam leczę, Selina też tu była, ale zmieniła i ktoś jeszcze, Freja bodajże?

    Ja leczyłam w się w Klinice Bocian w Warszawie.

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freyja wrote:
    Ja leczyłam w się w Klinice Bocian w Warszawie.
    Sorki Freja, to o Evkill mi chodziło.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie są teraz cyrki do dostania się do Przybycienia,musiał wprowadzić numerki, które wydawane są godzinę przed wizytą. Kolejka po numerek jest już o 9 rano, a wizyty zaczynają się o 16,30. Dobrze że, że się przeniosłam, bo nie sposób się do niego teraz dostać. Trzeba jednak przyznać, że jest geniuszem i niesamowitym lekarzem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 19:32

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Dzieki. Tak, dziś będzie 3 zastrzyk. Mam dawkę 187,5. Mam nadzieję, że to nie za mała dawka i wyprodukuje przynajmniej 20 jajeczek.jak na razie nic się nie dzieje, po pierwszym zastrzyku obudziłam się w nocy z ostrym bólem jajnikow, który minął po 2 sekundach. Może trochę osowiała jestem i ciężko mi się skupić, ale to pewnie przez nerwy.

    Widziałam, że zaszalalas w listopadzie z iui. Planujecie jeszcze jakaś diagnostykę przed ivf?

    Evkill to rzeczywiscie duzo masz. Ja ogolnie przy iui tez mialam Gonal, ale przy 75 jednostkach przez 7 dni mialam 9 pecherzykow. Mysle, ze Ty tez duzo wychodujesz! Trzymam kciuki, zeby bylo ich duzo ale nie za duzo.

    My musielismy podejsc do 6 IUI, bo taka jest procedura w Holandii. 1 lutego zaczynamy ivf i przed bede robic jeszcze tylko hsg z posiewem z pochwy. My juz mamy praktycznie komplet badan, z ktorych nic nie wyszlo.

    evkill lubi tę wiadomość

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xkali wrote:
    Evkill to rzeczywiscie duzo masz. Ja ogolnie przy iui tez mialam Gonal, ale przy 75 jednostkach przez 7 dni mialam 9 pecherzykow. Mysle, ze Ty tez duzo wychodujesz! Trzymam kciuki, zeby bylo ich duzo ale nie za duzo.

    My musielismy podejsc do 6 IUI, bo taka jest procedura w Holandii. 1 lutego zaczynamy ivf i przed bede robic jeszcze tylko hsg z posiewem z pochwy. My juz mamy praktycznie komplet badan, z ktorych nic nie wyszlo.
    Ja będę miała transfer dopiero w lutym, więc przy dobrych wiatrach obie w tym samym czasie zakończymy etap starań. Piszę szyfrem, żeby nie zapeszac.

    Xkali lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz jeszcze wszystkim dziękuję za gratulacje. Mam wielkie nadzieje, że tym razem się uda.
    Na razie mam mały problem z TSH, które poszybowało do poziomu 4,66! Jutro idę do mojej doktor :/

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • agutelka Przyjaciółka
    Postów: 92 45

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po gonalu 225 tylko dwa pęcherzyki,które okazały się być torbielami więc mimo końskiej dawki reakcja dupiata...a deprecha jeszcze większa...pierwsza stymulacja do in vitro nieudana :-(

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agutelka wrote:
    Ja po gonalu 225 tylko dwa pęcherzyki,które okazały się być torbielami więc mimo końskiej dawki reakcja dupiata...a deprecha jeszcze większa...pierwsza stymulacja do in vitro nieudana :-(
    Przykro mi. Miałaś krótki protokół? Masz niskie AMH? Wiadomo dlaczego tak? Przy iui też miałaś problemy ze stymulacja?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 1079 1080 1081 1082 1083 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ