X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy wrote:
    Eh kto to wie moze tak. Ale sama juz nie wiem. Najgorsze,ze jak na zlosc wszystkie najblizsze kol w drugich ciazach... czuje sie jak 3 lata temu gdy wszystkie byly w pierwszych...
    Znam to uczucie :/ Przykro mi :(

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Muru Koleżanka
    Postów: 47 7

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy- Przykro mi. Ja zawsze przed Nowym Rokiem mówię sobie, że przyszły będzie lepszy. Coraz bliżej do cudu, który każdej z nas na pewno jest pisany :*

    Xkali- U mnie chyba jest błąd. Jestem świeżakiem tutaj więc nawet nie zrozumiałam. Ja miałam 1 IUI i listopadzie. Dokładnie 30.11. Myślałam, że wpadłam na grudniową listę z testowaniem :)

    _Walka od 2016_
    7.2018- laparoskopia i histeroskopia (ul. Polna Poznań)
    *endometrioza I stopnia
    *jajowody drożne
    *M. Morfologia 3%
    I IUI- 30.11.18 :(
    II IUI- stymulowany cykl-7 pęcherzyków-odwołana :(
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tak, polecił mi ja gin który zabieg mi robił. Ona pracowała w klinice niepłodności, jak jest teraz w sumie nie wiem, może jeszcze jakoś z nimi współpracuje skoro proponowała IUI i ivf

    Evkill, Kahanka może Wy wiecie czy dr A.K. (kobieta) pracuje jeszcze w klinice M.?
    Niestety nie znam kobiety.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliputkowo90 wrote:
    Hej staraczki:)tydzien temu mieliśmy pierwszą inseminację teraz czekamy na testowanie,które wypada 13 grudnia (urodziny męzą) piękny prezent :)trzymajcie kciuki kochane tak jak ja trzymam za was :)
    Trzymam mocno :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdRy wrote:
    Hej u mnie juz @. Teraz do Sierpnia naturalne starania odkladanie kasy i potem in vitro...
    Tule mocno

  • Xkali Autorytet
    Postów: 565 478

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Styczeń 2 udane IUI ( Skuteczność 8 % - 24 IUI )
    Luty 7 udanych IUI ( Skuteczność 17,5 % - 40 IUI )
    Marzec 6 udanych IUI ( Skuteczność 24 % - 25 IUI )
    Kwiecień 7 udanych IUI ( Skuteczność 28 % - 25 IUI )
    Maj 4 udane IUI ( Skuteczność 16% - 24 IUI )
    Czerwiec 8 udanych IUI ( Skuteczność 21% - 38 IUI )
    Lipiec 2 udane IUI ( Skuteczność 9% - 22 IUI )
    Sierpień 0 udanych IUI ( Skuteczność 0% - 26 IUI )
    Wrzesień 3 udane IUI (Skuteczność 14% - 21 IUI )
    Październik 4 udane IUI (Skuteczność 16% - 25 IUI )

    Skuteczność ogółem: 16% (43 udanych na 271 IUI)

    Listopad:

    Rude Kiwi 02.11 :( ( 1 IUI AIH )
    Bogna87 02.11 :( ( 4 AID )
    Xkali 03.11 :( ( 5 IUI )
    Kahanka 05.11 :( ( 2 IUI )
    Vip0 05.11 :( ( 1 IUI )
    Dominika333 06.11 :( ( 1 IUI )
    Migii 07.11 :( ( 1 IUI )
    tecz_a 08.11 :( ( 1IUI )
    Zonaboba 09.11 ( 1IUI )
    Salma 09.11 :( ( 5 IUI )
    Igiełka 10.11 :( ( 1 IUI )
    Zolwik85 12.11 :( ( 2 IUI )
    Martula85 12.11 :) ( 1 IUI ) UDAŁO SIĘ !!!!!
    Norwegian forest 12.11 :( ( 3 AID )
    Alu_87 15.11 :( ( 2 IUI )
    Kasiulka1990 15.11 :( ( 2 AID )
    NeverLoseHope 15.11 :( ( 1 AID )
    AnaKwiat 19.11 :) ( 2 IUI ) UDAŁO SIĘ !!!
    MagdRy 20.11 :( ( 4 IUI )
    Kasiek2620 24.11 ( 1 IUI )
    Angi_o 24.11 ( 1 IUI )
    Xkali 26.11 ( 6 IUI )
    Izaw 27.11 ( 2 IUI )
    Eve89la 27.11 ( 5 IUI )
    Vip0 30.11 ( 2 IUI )
    Muru 30.11 ( 1 IUI )

    Grudzień:

    Kahanka 3.12 ( 3 IUI )
    RudaAnna 5.12 ( 1 IUI )

    MagdRy bardzo Ci wspolczuje. Trzymam kciuki za naturalne starania!

    Muru poprawilam.

    ———————————
    Nicola 23.02.2018 (*) 26 tc
    niepłodność idiopatyczna, starania od lipiec 2015
    IVF: 25.02 punkcja 28.02 transfer :) !!! 9 x ❄️
    IUI:
    kwiecień 2017 1 UIU :( maj 2017 2 IUI :(
    Czerwiec 2017 3 IUI :( Lipiec 2017 4 UIU :(
    Sierpień 2017 5 IUI Nicola
    Czerwiec 2018 1 uiu :( Lipiec 2018 2 iui CB
    Sierpień 2018 3 IUI :( Wrzesień 2018 4 IUI :(
    Listopad 2018 5 IUI :( Grudzień 2018 6 IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie wczoraj liczyłam, że 11 lat temu byłam na innym forum i 30 dziewczyn które dalej utrzymują kontakt na fb tylko ja do tej pory nie mam dziecka.wprawdzie 2 adoptowały ale to ja dalej zostałam bez.

  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak Was czytam to duzo dziewczyn jak się IUI nie uda to potem dalszy plan ma in vitro wiec ta nadzieja jest !
    A u mnie takiej opacji nie ma wiec jak 3 próby się nie udadzą to kiepsko będzie ale narazie żyje ogromna nadzieja nawet jak rozczarowanie da mi w kość !

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaAnna wrote:
    Jak tak Was czytam to duzo dziewczyn jak się IUI nie uda to potem dalszy plan ma in vitro wiec ta nadzieja jest !
    A u mnie takiej opacji nie ma wiec jak 3 próby się nie udadzą to kiepsko będzie ale narazie żyje ogromna nadzieja nawet jak rozczarowanie da mi w kość !
    Alternatywą jest naprotechnologia. Najlepsza klinika jest w białymstoku. Moja lekarka pierwszego kontaktu, tez nie chciała robić IVF i dzięki tej klinice ma 2 dzieci. Pojechała tam jak miała 34 lata, rok później była w ciąży.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Alternatywą jest naprotechnologia. Najlepsza klinika jest w białymstoku. Moja lekarka pierwszego kontaktu, tez nie chciała robić IVF i dzięki tej klinice ma 2 dzieci. Pojechała tam jak miała 34 lata, rok później była w ciąży.
    Słyszałam o tym tylko z internetu i wsumie zawsze to by były (oby nie) jakis plan działania dzięki za pomysł ! A finansowo po roku można wiedzieć jak finansowo to Cię wyszło do upragnionej ciąży ?

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa sory złe zrozumiałam myślałam ze Tobie się udało. A Ty z tego korzystałas?

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ale skorzystałabym gdybym była młodsza. Jeśli chcesz iść tą drogą to tylko w Białymstoku. Najlepiej u ucznia pioniera ivf w Polsce. Nie pamiętam jak się nazywa. Jest dużo tego na necie.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Alternatywą jest naprotechnologia. Najlepsza klinika jest w białymstoku. Moja lekarka pierwszego kontaktu, tez nie chciała robić IVF i dzięki tej klinice ma 2 dzieci. Pojechała tam jak miała 34 lata, rok później była w ciąży.

    hmmm nie nazywałabym naproechnologii alternatywą dla in vitro. Napro to przecież to wszystko co my robimy zanim przystąpimy do IUI czyli obserwacja cyklu, badania krwi i nasienia, leczenie farmakologiczne.

    RudaAnna a mogę Cię spytać czemu in vitro w Twoim przypadku odpada? Nie mam nic złego na myśli w tym pytaniu

    kahanka lubi tę wiadomość

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    hmmm nie nazywałabym naproechnologii alternatywą dla in vitro. Napro to przecież to wszystko co my robimy zanim przystąpimy do IUI czyli obserwacja cyklu, badania krwi i nasienia, leczenie farmakologiczne.

    RudaAnna a mogę Cię spytać czemu in vitro w Twoim przypadku odpada? Nie mam nic złego na myśli w tym pytaniu
    Dokładnie to samo pomyślałam, ale już to kiedyś tutaj pisałam. W niektórych przypadkach napro nic nie da, a IVF może.

    AnaKwiat lubi tę wiadomość

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    hmmm nie nazywałabym naproechnologii alternatywą dla in vitro. Napro to przecież to wszystko co my robimy zanim przystąpimy do IUI czyli obserwacja cyklu, badania krwi i nasienia, leczenie farmakologiczne.

    RudaAnna a mogę Cię spytać czemu in vitro w Twoim przypadku odpada? Nie mam nic złego na myśli w tym pytaniu

    Wiesz moja lekarka jednak miała problem z zajściem, też przechodziła stymulację itp. a po leczeniu tam zaszła. A jako lekarz ma dużo więcej wie o tych sprawach niż my.

    Jeśli ktoś z jakiś powodów nie chce podchodzić do ivf to myślą, że powinien spróbować napro.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaKwiat wrote:
    hmmm nie nazywałabym naproechnologii alternatywą dla in vitro. Napro to przecież to wszystko co my robimy zanim przystąpimy do IUI czyli obserwacja cyklu, badania krwi i nasienia, leczenie farmakologiczne.

    RudaAnna a mogę Cię spytać czemu in vitro w Twoim przypadku odpada? Nie mam nic złego na myśli w tym pytaniu

    Przez wiarę ta opcja u nas odpada mam brata księdza i mąż tez wierzący nie chce. Już i tak było ciężko nam podjąć decyzje o IUI dlatego wiem wiem każdy ma prawo do własnych decyzji

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tonący łapie się wszystkiego dlatego czas pokaże co będzie :) jestem dobrej myśli zawsze jest plan adopcji który u nas może być brany po uwagę :)

    15.08.19r. Wojciech ❤️
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Wiesz moja lekarka jednak miała problem z zajściem, też przechodziła stymulację itp. a po leczeniu tam zaszła. A jako lekarz ma dużo więcej wie o tych sprawach niż my.

    Jeśli ktoś z jakiś powodów nie chce podchodzić do ivf to myślą, że powinien spróbować napro.

    Nie wiem jaki problem z zajściem miała lekarka, może to była blokada psychiczna może coś innego

    Według mnie naprotechnologia ma sens jeśli dopiero zaczyna się leczenie niepłodności, kiedy jest się, powiedzmy po 6cs i nadal nie ma ciąży. Ja nie wyobrażam sobie bym teraz po 5 latach starań miała wracać do uczenia się obserwacji śluzu i chodzić na wszystkie badania, które miałam wykonywane wielokrotnie

    Alu_87 lubi tę wiadomość

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • AnaKwiat Autorytet
    Postów: 527 668

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaAnna wrote:
    Przez wiarę ta opcja u nas odpada mam brata księdza i mąż tez wierzący nie chce. Już i tak było ciężko nam podjąć decyzje o IUI dlatego wiem wiem każdy ma prawo do własnych decyzji

    Oczywiście zupełnie rozumiem, też tak uważam, że każdy ma prawo decydować o sobie i mimo, że nie zgadzam się z opinią Kościoła Katolickiego w tym przypadku, szanuję Twoją decyzję.
    Mam nadzieję, że w Twoim przypadku IUI się uda, trzymam mocno kciuki :)

    Muru, kahanka lubią tę wiadomość

    Krzyś jest z nami od 15.08.2019
  • RudaAnna Autorytet
    Postów: 529 652

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja oczywiście szanuje kobiety /małżeństwa które na to się decydują ;* każdy ma prawo do tego szczęścia :) dziekuje bardzo :) wierze i się modlę o to i o Was :) a tez patrząc na Moj wiek jestem młoda wiec może narazie mamy z mężem pokorzystac jesteśmy po ślubie 1,5roku wcześniej nie mieszkaliśmy razem wiec uczymy żyć wspólnie i cieszyć sobą :)

    AnaKwiat lubi tę wiadomość

    15.08.19r. Wojciech ❤️
‹‹ 1084 1085 1086 1087 1088 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ