Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Selina Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Ja wlasnie zrobilam kolejny test owulacyjny.
    Druga kreska duzo bledsza od testowej.
    To teraz sie zastanawiam tylko kiedy byla ta owulacja? Dzis w poludnie byla jeszcze ta gruba krecha po kilku godzinach gwaltowny spadek.
    Czytalam ze LH utrzymuje sie jeszcze jakis czas po owulacji a potem gwaltownie spada.
    No w kazdym badz razie moze akurat cos zaskoczy to bylby cud ale kto wie...
    <3
    Niestety testy nie są jakimś super wyznacznikiem owu. U wielu kobiet poziom lh naprawde mocno moze sie wahac i zalezec od wielu czynników. Ja bym obstawiła ten 15dc.
    Nie idziesz na monit sprawdzić czy pęcherzyk pękł?

Koniec starań
  • monik123 Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka nawet nie wiesz jak się cieszę kochana!!! Dawno nie wchodziłam na ten wątek a tutaj takie wieści :) gratuluję Ci z całego serca i trzymam kciuki za jutrzejszą betę. Zapamietacie te święta do końca życia :)

Selina lubi tę wiadomość

Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    Zostało 7 ❄
  • Lenaa86 Ekspertka

Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Miałam histero w pazdzierniku i w zasadzie sporo badan takich samych jak do IUI. Miałaś moze je juz robione? Wszystkie posiewy (MUCHLA) i biocenoza, ale ją robią czesto w dniu zabiegu juz w szpitalu, bo wynik jest wazny tylko 2tyg.a posiewy 3 miesiące. Oprocz tego morfologia krwi i wirusologia.
    Ja miałam polipa 1cm, znieczulenie podczas zabiegu miejscowe+głupi Jaś, cały czas rozmawiałam z doktorem. Trwało to wszystko moze z 15min, nie było źle naprawdę :) troche tylko zabolało jak pobierał biopsję endo a tak to luz naprawdę.
    Usuń dziada i wierzę, że później będzie już z górki :)

Miałam te wszystkie badania ale ponad pół roku temu więc już nie ważne. No nic, zrobię i będą od razu do iui jeśli do niej dojdzie. Wg usg mój polip ma 1,5 cm, ale nie wiem co o tym sądzić bo wcześniej nikt go nie widział. Teraz zmieniłam klinikę na słynnego dr Ch. (KR).
    PS. Gratulacje i trzymam kciuki na betę!

Selina lubi tę wiadomość

34 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI nieudane
    11.2019 IVF 😔
    06.2020 2 IVF
  • Kasia8805 Ekspertka

Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czytam Was na bieżąco ale jakiś weny do pisania brak...
    Trochę chyba stres i przerażenie mnie dopada... Z jednej strony chciałabym aby udało się za pierwszym razem, z drugiej strony co czytam to w sumie bardzo rzadko udaje się za pierwszym razem...
    Od piątku zajadam ananasa tak za wczasu i migdały :) wina nie pije bo nie lubię poza tym nie pije alkoholu w ogóle.
    Powiedzcie ile ananasa jadlyscie?

Selina gratuluję z całego serca! To naprawdę cudny widok! Aż oczu od telefony nie mogłam oderwac:)

Jutro monitoring 11dc zobaczymy co tam od środka u mnie słychać i co dalej..

Proszę o kciuki jutro

Selina lubi tę wiadomość

19.12.2019 IUI :(
    03.01.2019 długi protokół start :)
    08.02.2019 punkcja 24 komórki jajowe- brak zarodków
    co dalej?
    "Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją."
    Ponad 7 lat starań o drugie dziecko.
    19.11.2010 największe szczęście Julka :)
  • NeverLoseHope Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Niestety testy nie są jakimś super wyznacznikiem owu. U wielu kobiet poziom lh naprawde mocno moze sie wahac i zalezec od wielu czynników. Ja bym obstawiła ten 15dc.
    Nie idziesz na monit sprawdzić czy pęcherzyk pękł?

Niestety nie mam takiej mozliwosci. Musialabym jechac specjalnie 130km do mojego lekarza bo u mnie to dziekuje bardzo za takich lekarzy.
    Pozostaje miec nadzieje :)

34 l.
    1 IUI :(
    3x IVF :(
    XI 2018 - 1 IUI AID :(
    SonoHSG OK :)
    II 2019 - 2 IUI AID :(
    Czas na przerwe zeby nie zwariować.

sgnoe6yd4jr3ljc1.png
  • Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka 86 wiesz co mi do histeroskopii nie kazali robić żadnych badań, wszystko zrobili na miejscu w szpitalu dzień przed zabiegiem.

Lenaa86 lubi tę wiadomość

• Selina Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenaa86 wrote:
    Miałam te wszystkie badania ale ponad pół roku temu więc już nie ważne. No nic, zrobię i będą od razu do iui jeśli do niej dojdzie. Wg usg mój polip ma 1,5 cm, ale nie wiem co o tym sądzić bo wcześniej nikt go nie widział. Teraz zmieniłam klinikę na słynnego dr Ch. (KR).
    PS. Gratulacje i trzymam kciuki na betę!
    Ochh miałam też się do niego wybrać ;) nawet się umówiłam na koniec stycznia.
    Ja miałam histero na Kopernika, ale robił mi inny lekarz, jak coś to z całego serca mogę polecić :) W tej mojej całej historii ponad 2 letniej jak przewineło sie chyba z 15 lekarzy, to on jest zdecydowanie w pierwszej 3ce :D
    A gdzie jest polip umiejscowiony, wiesz? Jesli to polip endometrialny to jak najbardziej moglo przez niego nie dochodzic do zagniezdzenia. Trzymam kciuki :)

Lenaa86 lubi tę wiadomość

Koniec starań
  • Selina Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monik bardzo dziękuję za kciuki :* to mega miłe

Kasia dziekuję za kciuki i rowniez trzymam :) Ananasa zaleca się jeść swiezego 2 plastry dziennie po owu, razem z tym twardym srodkiem

Lena tak jak Bogna pisze, moga Ci zrobic wszystkie badania w szpitalu, jednak zalezy co dr zleci czy histero diagnostyczna czy operacyjną. Przy diagnostycznej zwykle sama przynosisz wiekszosc wynikow do szpitala i wychodzisz tego samego dnia, nie jestes usypiana. Przy operacyjnej zwykle jestes 2dni w szpitalu i wtedy moga badania porobic wszystkie i dają narkozę do zabiegu. Jednak z tego co wiem, to operacyjną zlecają przy wiekszych zmianach typu miesniaki, przegroda macicy itd. W sumie wszystko od dr i szpitala zalezy

Lenaa86, Kasia8805 lubią tę wiadomość

Koniec starań
  • Lenaa86 Ekspertka

Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ochh miałam też się do niego wybrać ;) nawet się umówiłam na koniec stycznia.
    Ja miałam histero na Kopernika, ale robił mi inny lekarz, jak coś to z całego serca mogę polecić :) W tej mojej całej historii ponad 2 letniej jak przewineło sie chyba z 15 lekarzy, to on jest zdecydowanie w pierwszej 3ce :D
    A gdzie jest polip umiejscowiony, wiesz? Jesli to polip endometrialny to jak najbardziej moglo przez niego nie dochodzic do zagniezdzenia. Trzymam kciuki :)

Tak, endometrialny, ale tak naprawdę trzeba sprawdzić po okresie bo teraz jak byłam przed to tak na 100% nie był pewny czy to polip czy może już jakaś sluzowka złuszczająca się. Jeśli dojdzie do zabiegu będę robiła w klinice, nie mam już siły na czekanie...:-(

34 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI nieudane
    11.2019 IVF 😔
    06.2020 2 IVF
  • Selina Autorytet

Wysłany: 16 grudnia 2018, 23:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenaa86 wrote:
    Tak, endometrialny, ale tak naprawdę trzeba sprawdzić po okresie bo teraz jak byłam przed to tak na 100% nie był pewny czy to polip czy może już jakaś sluzowka złuszczająca się. Jeśli dojdzie do zabiegu będę robiła w klinice, nie mam już siły na czekanie...:-(
    Ja termin do szpitala miałam w niecały miesiąc, więc szybko. Jednak po drodze wyniknęły rozne komplikacje (a to dr mial wypadek, a to ja miałam niekonczace sie plamienia z antykami, a to dr pozniej na urlopie :/ no dramat) i koniec koncow miałam 3mies.od wystawienia skierowania, ale normalnie terminy są szybkie :)
    Jednak nie dziwie sie, ze chcesz miec to juz za sobą. Jakbym miala trafic do szpitala w niewiadomo czyje rece, to tez wolałabym klinikę. Jednak dr miałam poleconego od dziewczyny z tego forum i lepiej trafić nie mogłam.
    U mnie polip tez raz był widoczny raz nie, ale wlasnie dlatego było zalecenie histero, zeby to wszystko sprawdzic.
    Zobaczysz, wszystko bedzie dobrze :)

Koniec starań
  • karolcia35 Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 00:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina zaraz padne na zawał ;)
    Żeby człowiek z obcego wątku się dowiadywal to skandal :)
    Gorąco kibicuje i trzymam kciuki za betę. Wow.

Selina lubi tę wiadomość

AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Selina Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 07:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Selina zaraz padne na zawał ;)
    Żeby człowiek z obcego wątku się dowiadywal to skandal :)
    Gorąco kibicuje i trzymam kciuki za betę. Wow.
    :D
    Będę się chwalić wszem i wobec jak beta będzie pozytywna, zaraz się wybieram.

Póki co szału nie ma, ponowiłam testy i jest gorzej niz było. Teraz to juz tylko jakieś cienie :( Moze to biochemiczna? :/
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/72b73a833c45.jpg

Koniec starań
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 grudnia 2018, 08:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwoniłam do swojej poradni i powiedziałam o wszystkim położnej, że cała szyja pogrubiona i boli i nie wiem co robić.powiedziala żebym poczekała z wizytą u rodzinnego i najpierw w środę na betę i biocenozę do niej.Mam zabrać ze sobą te wszystkie badania co sama zrobiłam,bo w razie czego lekarz od razu da skierowanie na powtórne w następnym cyklu.

• NeverLoseHope Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 08:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:

Póki co szału nie ma, ponowiłam testy i jest gorzej niz było. Teraz to juz tylko jakieś cienie :( Moze to biochemiczna? :/
    Mocno trzymam za pozytywna bete i piekny prezent na te swieta :)

Selina lubi tę wiadomość

34 l.
    1 IUI :(
    3x IVF :(
    XI 2018 - 1 IUI AID :(
    SonoHSG OK :)
    II 2019 - 2 IUI AID :(
    Czas na przerwe zeby nie zwariować.

sgnoe6yd4jr3ljc1.png
  • Selina Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    tecz_a wrote:
    Zadzwoniłam do swojej poradni i powiedziałam o wszystkim położnej, że cała szyja pogrubiona i boli i nie wiem co robić.powiedziala żebym poczekała z wizytą u rodzinnego i najpierw w środę na betę i biocenozę do niej.Mam zabrać ze sobą te wszystkie badania co sama zrobiłam,bo w razie czego lekarz od razu da skierowanie na powtórne w następnym cyklu.
    Ale jak szyja boli? od czego? Nie wspominałaś o tym zdaje się

Koniec starań
  • kahanka Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:

Selina, kciuki za betę!!!

Selina lubi tę wiadomość

36 lat, 5 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    II IVF (Artvimed) - długi protokół:
  • Selina Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu te same testy w innym świetle
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/242c37cf3c67.jpg

Przepraszam, że Was tym zarzucam, ale kurczę nie mam się z kim tym podzielić za bardzo ;) 3 koleżankom moim już mówiłam, ale 2 z nich nie wiedzą w ogole co to starania o dziecko. Mysle, ze Wy rozumiecie co przezywam. Dziekuje Wam z calego serca za kciuki i miłe słowa. Nie wiem co bym bez Was zrobiła

Koniec starań
  • nick nieaktualny

Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ale jak szyja boli? od czego? Nie wspominałaś o tym zdaje się
    Wydaje mi się że to węzły chłonne, chodzę tak już 2 tydzień.najpier miałam przez jeden dzień kulkę ale zniknęła i od tamtej pory boli mnie cały czas szyja/węzły.

• kahanka Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tu te same testy w innym świetle
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/242c37cf3c67.jpg

Przepraszam, że Was tym zarzucam, ale kurczę nie mam się z kim tym podzielić za bardzo ;) 3 koleżankom moim już mówiłam, ale 2 z nich nie wiedzą w ogole co to starania o dziecko. Mysle, ze Wy rozumiecie co przezywam. Dziekuje Wam z calego serca za kciuki i miłe słowa. Nie wiem co bym bez Was zrobiła
    Selinka, ja na tym drugim coś widzę, ale na pierwszym nie za bardzo. Czy któryś jest tej samej marki co poprzedni? Dobrze byłoby porównać testy tej samej firmy.

36 lat, 5 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    II IVF (Artvimed) - długi protokół:
  • Alu_87 Autorytet

Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka serdecznie gratuluję!!! Krechy są ewidentne. Trzymam kciuki za pozytywną betę i jej przyrost!

A ja się przeziębiłam. Anginę mam straszliwą i głowa mi pęka. Dzisiaj 4 dzień po IUI. Może i pomoże...

Selina lubi tę wiadomość

32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.1.2019 :)))
‹‹ 1114 1115 1116 1117 1118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego