X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salma sorki chyba chciałam tak zrozumieć, że tobie też się udało :) W takim razie kciuki zaciśnięte za najbliższe testowanie ;)

    Selina, Salma lubią tę wiadomość

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Salma sorki chyba chciałam tak zrozumieć, że tobie też się udało :) W takim razie kciuki zaciśnięte za najbliższe testowanie ;)
    Oby to była dobra wróżba dla Salmy! :D

    Salma, Nathi2468 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angi_o wrote:
    Duphaston podobno nie wpływa na wynik, wydaje mi się że może być taka ewentualność że pęcherzyk nie pękł albo możesz mieć niedomogę ciałka żółtego. Dwa lata temu przy tak niskim wyniku brałam duphaston, luteinę pod język i dopochwowo przez kilka miesięcy wynik był zadowalający między 18 a 20, ale po odstawieniu leków znowu miałam niski.
    Może w Twoim przypadku duphaston to za mało, bo u mnie nic nie podniósł dopiero luteina mi pomogła.
    Ile dni zazwyczaj trwa Twoja faza lutealna?
    Wcześniej 13-14 dni,to jest mój 3 cykl po poronieniu,2 z monitoringiem przed owulacją i też wychodzi 13 dni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Z daleka chyba lepiej widac:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3ecdaef90574.jpg

    Jest! Zaciskam kciuki i czekam razem z Tobą na wynik bety :-)

    Selina lubi tę wiadomość

  • Salma Autorytet
    Postów: 310 286

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Salma sorki chyba chciałam tak zrozumieć, że tobie też się udało :) W takim razie kciuki zaciśnięte za najbliższe testowanie ;)
    Jasne! mam nadzieję, ze wykraczesz :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2018, 20:32

    Selina, Nathi2468 lubią tę wiadomość

    6 IUI :(

    1 IVF-punkcja 11.02- transfer 1 blastki 16.02- test 20,09 - 21.02; 360,2 - 26.02; 801,1 - 28.02.
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tecz_a wrote:
    Wcześniej 13-14 dni,to jest mój 3 cykl po poronieniu,2 z monitoringiem przed owulacją i też wychodzi 13 dni
    To w normie myślałam, że może masz krótką fazę lutealną, wtedy wynik progesteronu w 9dpo mógłby być taki niski (spadek przed).
    Jakiś czas temu moja faza lutealna trwała 10 dni więc w moim przypadku badanie progesteronu w 9 dpo to praktycznie 1 dzień przd @.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Z daleka chyba lepiej widac:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3ecdaef90574.jpg

    Selina kochana gratuluję!!! :D Czekam na dalsze dobre wieści! I ciesz się ile wlezie <3

    Selina lubi tę wiadomość

  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Dziekuje :)
    Sprawdziłam i nie ma jakiejś niezwykłej naxwy. Na moim wyniku jest nazwa przeciwciała przeciwplemnikowe. Badanie wykonane w laboratorium Synevo w Krakowie.

    NeverLoseHope lubi tę wiadomość

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • Igiełka Przyjaciółka
    Postów: 66 56

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dziewczyny... siknelam dzis rano. Widze jasno rozowa kreske, ciezko mi jednak uchwycic fonem, bo mam dupiaty aparat. Zrobilabym fonem meza, ale nie chce mu nic mowic narazie. Kurcze, bez kitu, ile razy widzialam jakies dziwne cienie (nawet Wam tu kiedys wrzucalam takiego ;) a faktycznie tam nic nie bylo), tak teraz widze ze to nie jest juz cien :) Boje sie isc zrobic bete, ale pojade jutro rano. Jakbym mogla to zaraz bym wsiadła w auto i pojechała do labo czynnego 24h, ale niestety nie jezdze autem a mam kawałek ;) Moze to głupie, ale moze nie zwariowałam i chciałam Was prosic o kciuki, oby to faktycznie było TO :)
    Edit: no dobra, wrzucam linka do zdjecia: https://naforum.zapodaj.net/3111456ec263.jpg.html
    Pod odpowiednim kątem cos widac
    Wreszcie jakies dobre wiadomości. Gratuluję :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od 4 lat, niepłodność wtórna,
    2017 laparoskopia, usunięty mięśniak
    Żołnierzyki ok
    10.11.2018- I IUI :(
    10.12.2018-II IUI :(
    02.02.2019-III IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igiełka wrote:
    Sprawdziłam i nie ma jakiejś niezwykłej naxwy. Na moim wyniku jest nazwa przeciwciała przeciwplemnikowe. Badanie wykonane w laboratorium Synevo w Krakowie.

    Ok. Dziekuje za pomoc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie zrobilam kolejny test owulacyjny.
    Druga kreska duzo bledsza od testowej.
    To teraz sie zastanawiam tylko kiedy byla ta owulacja? Dzis w poludnie byla jeszcze ta gruba krecha po kilku godzinach gwaltowny spadek.
    Czytalam ze LH utrzymuje sie jeszcze jakis czas po owulacji a potem gwaltownie spada.
    No w kazdym badz razie moze akurat cos zaskoczy to bylby cud ale kto wie...
    <3

  • Lenaa86 Autorytet
    Postów: 447 642

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja trochę z innej beczki. Po naturalnej walce ponad 1,5 roku postanowiłam zmienić klinikę i podejść do inseminacji...myślałam że będzie to prosta ścieżka, moja diagnoza to niepłodność idiopatyczna. Ma wizycie byłam w 24 dc i przeżyłam szok bo lekarz zauważył sporego polipa. Mam się jeszcze zgłosić na usg w 5 dc, ale gdyby jego obawy się potwierdziły to będę miała histeroskopie. I teraz moje pytanie do was-jakie badania są mi potrzebne do tego zabiegu? Z emocji nie spytałam, ten 5 dc wypada mi w święta więc jeden miesiąc już będę do tyłu. Nie chcę później tracić cennego czasu na robienie badań, które mogłam wcześniej załatwić. Napiszcie please :-)

    35 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI 👎
    1 IVF - 2 blastki, beta 0
    2 IVF - 0 blastek
    3 IVF - 2 blastki, cb
    Zmiana kliniki
    4 IVF - 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenaa86 wrote:
    Dziewczyny ja trochę z innej beczki. Po naturalnej walce ponad 1,5 roku postanowiłam zmienić klinikę i podejść do inseminacji...myślałam że będzie to prosta ścieżka, moja diagnoza to niepłodność idiopatyczna. Ma wizycie byłam w 24 dc i przeżyłam szok bo lekarz zauważył sporego polipa. Mam się jeszcze zgłosić na usg w 5 dc, ale gdyby jego obawy się potwierdziły to będę miała histeroskopie. I teraz moje pytanie do was-jakie badania są mi potrzebne do tego zabiegu? Z emocji nie spytałam, ten 5 dc wypada mi w święta więc jeden miesiąc już będę do tyłu. Nie chcę później tracić cennego czasu na robienie badań, które mogłam wcześniej załatwić. Napiszcie please :-)
    Hej :)
    Miałam histero w pazdzierniku i w zasadzie sporo badan takich samych jak do IUI. Miałaś moze je juz robione? Wszystkie posiewy (MUCHLA) i biocenoza, ale ją robią czesto w dniu zabiegu juz w szpitalu, bo wynik jest wazny tylko 2tyg.a posiewy 3 miesiące. Oprocz tego morfologia krwi i wirusologia.
    Ja miałam polipa 1cm, znieczulenie podczas zabiegu miejscowe+głupi Jaś, cały czas rozmawiałam z doktorem. Trwało to wszystko moze z 15min, nie było źle naprawdę :) troche tylko zabolało jak pobierał biopsję endo a tak to luz naprawdę.
    Usuń dziada i wierzę, że później będzie już z górki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2018, 21:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NeverLoseHope wrote:
    Ja wlasnie zrobilam kolejny test owulacyjny.
    Druga kreska duzo bledsza od testowej.
    To teraz sie zastanawiam tylko kiedy byla ta owulacja? Dzis w poludnie byla jeszcze ta gruba krecha po kilku godzinach gwaltowny spadek.
    Czytalam ze LH utrzymuje sie jeszcze jakis czas po owulacji a potem gwaltownie spada.
    No w kazdym badz razie moze akurat cos zaskoczy to bylby cud ale kto wie...
    <3
    Niestety testy nie są jakimś super wyznacznikiem owu. U wielu kobiet poziom lh naprawde mocno moze sie wahac i zalezec od wielu czynników. Ja bym obstawiła ten 15dc.
    Nie idziesz na monit sprawdzić czy pęcherzyk pękł?

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka nawet nie wiesz jak się cieszę kochana!!! Dawno nie wchodziłam na ten wątek a tutaj takie wieści :) gratuluję Ci z całego serca i trzymam kciuki za jutrzejszą betę. Zapamietacie te święta do końca życia :)

    Selina lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Lenaa86 Autorytet
    Postów: 447 642

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Hej :)
    Miałam histero w pazdzierniku i w zasadzie sporo badan takich samych jak do IUI. Miałaś moze je juz robione? Wszystkie posiewy (MUCHLA) i biocenoza, ale ją robią czesto w dniu zabiegu juz w szpitalu, bo wynik jest wazny tylko 2tyg.a posiewy 3 miesiące. Oprocz tego morfologia krwi i wirusologia.
    Ja miałam polipa 1cm, znieczulenie podczas zabiegu miejscowe+głupi Jaś, cały czas rozmawiałam z doktorem. Trwało to wszystko moze z 15min, nie było źle naprawdę :) troche tylko zabolało jak pobierał biopsję endo a tak to luz naprawdę.
    Usuń dziada i wierzę, że później będzie już z górki :)

    Miałam te wszystkie badania ale ponad pół roku temu więc już nie ważne. No nic, zrobię i będą od razu do iui jeśli do niej dojdzie. Wg usg mój polip ma 1,5 cm, ale nie wiem co o tym sądzić bo wcześniej nikt go nie widział. Teraz zmieniłam klinikę na słynnego dr Ch. (KR).
    PS. Gratulacje i trzymam kciuki na betę!

    Selina lubi tę wiadomość

    35 l.
    Starania od 2017 r.
    Styczeń 2019 - histero
    Luty 2019 - cb 😔
    2 x IUI 👎
    1 IVF - 2 blastki, beta 0
    2 IVF - 0 blastek
    3 IVF - 2 blastki, cb
    Zmiana kliniki
    4 IVF - 🥰
  • Kasia8805 Ekspertka
    Postów: 257 86

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Czytam Was na bieżąco ale jakiś weny do pisania brak...
    Trochę chyba stres i przerażenie mnie dopada... Z jednej strony chciałabym aby udało się za pierwszym razem, z drugiej strony co czytam to w sumie bardzo rzadko udaje się za pierwszym razem...
    Od piątku zajadam ananasa tak za wczasu i migdały :) wina nie pije bo nie lubię poza tym nie pije alkoholu w ogóle.
    Powiedzcie ile ananasa jadlyscie?

    Selina gratuluję z całego serca! To naprawdę cudny widok! Aż oczu od telefony nie mogłam oderwac:)

    Jutro monitoring 11dc zobaczymy co tam od środka u mnie słychać i co dalej..

    Proszę o kciuki jutro

    Selina lubi tę wiadomość

    19.12.2019 IUI :(
    03.01.2019 długi protokół start :)
    08.02.2019 punkcja 24 komórki jajowe- brak zarodków
    co dalej?
    "Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją."
    Ponad 7 lat starań o drugie dziecko.
    19.11.2010 największe szczęście Julka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Niestety testy nie są jakimś super wyznacznikiem owu. U wielu kobiet poziom lh naprawde mocno moze sie wahac i zalezec od wielu czynników. Ja bym obstawiła ten 15dc.
    Nie idziesz na monit sprawdzić czy pęcherzyk pękł?

    Niestety nie mam takiej mozliwosci. Musialabym jechac specjalnie 130km do mojego lekarza bo u mnie to dziekuje bardzo za takich lekarzy.
    Pozostaje miec nadzieje :)

  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka 86 wiesz co mi do histeroskopii nie kazali robić żadnych badań, wszystko zrobili na miejscu w szpitalu dzień przed zabiegiem.

    Lenaa86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenaa86 wrote:
    Miałam te wszystkie badania ale ponad pół roku temu więc już nie ważne. No nic, zrobię i będą od razu do iui jeśli do niej dojdzie. Wg usg mój polip ma 1,5 cm, ale nie wiem co o tym sądzić bo wcześniej nikt go nie widział. Teraz zmieniłam klinikę na słynnego dr Ch. (KR).
    PS. Gratulacje i trzymam kciuki na betę!
    Ochh miałam też się do niego wybrać ;) nawet się umówiłam na koniec stycznia.
    Ja miałam histero na Kopernika, ale robił mi inny lekarz, jak coś to z całego serca mogę polecić :) W tej mojej całej historii ponad 2 letniej jak przewineło sie chyba z 15 lekarzy, to on jest zdecydowanie w pierwszej 3ce :D
    A gdzie jest polip umiejscowiony, wiesz? Jesli to polip endometrialny to jak najbardziej moglo przez niego nie dochodzic do zagniezdzenia. Trzymam kciuki :)

    Lenaa86 lubi tę wiadomość

‹‹ 1113 1114 1115 1116 1117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ