Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2018
Odpowiedz

Inseminacja 2018

Oceń ten wątek:
  • Cabrera Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 11:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 wrote:
    Ja robiłam immunofenotyp i tam też były oznaczone komórki NK

lub inaczej subpopulacje limfocytów (tam też sa komórki NK, w synevo ten pakiet kosztuje ok 380 PLN) - WAŻNE: robimy w drugiej fazie cyklu, kilka dni przed @!!

monik123 lubi tę wiadomość

34bwflw14mwhusd2.png

ijpbwn15df1560eh.png

* endometrioza III (2 x laparoskopia), jajowody drożne
    ** NK 15%, V (R2) hetero, MTHFR i PAI-1 homo, ANA i ASA +/-, ACA+, cytokiny nie w porządku, Kir BX
    *** M. --> OK
  • monik123 Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 11:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    lub inaczej subpopulacje limfocytów (tam też sa komórki NK, w synevo ten pakiet kosztuje ok 380 PLN) - WAŻNE: robimy w drugiej fazie cyklu, kilka dni przed @!!
    Dokładnie tak :) i przed badaniem trzeba być zdrowym przez co najmniej 3 tygodnie

Cabrera lubi tę wiadomość

Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nick nieaktualny

Wysłany: 28 grudnia 2018, 12:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w klinice do iui wymagaja takich badań:

- cytologia (ważna 2 lata)
    - biocenoza pochwy (ważna 2 miesiące)
    - anty Hbc (3 miesiace)
    - antygen Hbs (3 miesiace)
    - anty HCV (3 miesiace)
    - anty HIV 1-2 (3 miesiace)
    - VDRL (3 miesiace)
    - Chlamydia trachomatis PCR (1 rok)
    - toksoplazmoza (1 rok)
    - przeciwciala różyczki
    - drożność jajowodów
    - inne zlecone przez lekarza prowadzącego.

• Alu_87 Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 13:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera i reszta dziękuję!!!
    teraz już wiem jakie badania mogę uzupełnić w tym cyklu.

32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • Anuśla Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 13:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Dziewczyny, tzw. MUCHĘ (tj. Mycpplasma, Ureaplasma i Chlamydia) robimy metodą PCR (wymaz, można w niektórych laboratoriach, ale najwygodniej u swojego gina), z krwi wyniki nie są wiarygodne.

Wkleję Wam jeszcze trochę badań, które warto zrobić (od jednej z Dziewczyn z innego wątku, która zawsze służy nam dobrą radą :)

 monitoring owulacji (jakie endo, jakiej wielkości pęcherzyki, kiedy pękają)
     progesteron w 3-5 dc (jak najniższy) i 7-8 dpo (najlepiej ok. 20 ng/ml ale 10-15 też ujdzie)
     LH i FSH w 3-5 dc (wyliczyć stosunek LH/FSH – optymalnie ok. 1)
     estradiol w 3-5 dc, tuż przed owu (ok. 200 na 1 dojrzały pęcherzyk) i 7-8 dpo (min. połowę okołoowulacyjnego)
     prolaktyna 3-5 dc (w połowie normy)
     TSH (poniżej 2,5 a przy Hashi ok. 1)
     AMH 3-5 dc
     homocysteina (pomiędzy 6 a 8)
     kwas foliowy,
     wit B12
     aTPO
     aTG
     testosteron, w 3-5 dc
     androstendion, w 3-5 dc
     17OH progesteron w 3-5 dc
     SHBG w 3-5 dc
     test obciążenia glukozą z 3 pkt pomiarem glukozy i insuliny (insulina jednocyfrowa na czczo, Insulina po 1 h max 50, po 2h max 30 – jeśli więcej dieta i ew meta. Wyliczyć HOMA IR – najlepiej poniżej 1, 1-2 dietka; powyżej 2 meta+dieta)
     profil krzepnięcia (co najmniej aptt, fibrynogen i d-dimery)
     USG TV w 3-5 dc (sprawdzić czy jajniki czyste!);

PO PIERWSZE II – facet
     badanie rozszerzone nasienia z morfologią
     jeśli u M były jakieś odchylenia od normy w badaniu nasienia (aglutynacja, słaba ruchliwość, itp), to też ASA (z krwi) i test MAR
     HBA czyli wiązanie do hialuronianu
     przy wcześniejszych poronieniach fragmentacja DNA plemnika (jeśli nie było poronień to raczej nie ma sensu robić, ale czasem się zaleca)

JEŚLI dwa pierwsze punkty są ogarnięte (w miarę możliwości, tzn masz owulacje a parametry nasienia pozwalają na naturalne zapłodnienie) możesz podchodzić do HSG a dalej do IUI jeśli bardzo chcesz (wcześniej nie ma sensu)

***UWAGA: do HSG zaleca się wykonanie posiewu na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Warto też wykonać badanie na obecność Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia (tzw. MUChA), koniecznie met. PCR. W trójpaku/czteropaku wychodzi taniej niż pojedynczo ;)

PO DRUGIE - geny
     JEŚLI homocysteina, kwas foliowy lub B12 ALBO badania krzepliwości nie mieszczą się w normach to zrób panel badań mutacji na trombofilię z TESTDNA.PL
     badanie kariotypów obojga partnerów (to robiłabym po poronieniach albo w zdecydowanie dalszej kolejności)

PO TRZECIE – zespół antyfosfolipidowy
     przeciwciała antykardiolipinowe (stwierdzane klasie IgM lub IgG),
     przeciwciała przeciwko β2- glikoproteinie (również wykrywane w klasie swoistości IgM lub IgG),
     antykoagulant toczniowy (LA)
    *jeśli chociaż 1 parametr wyjdzie dodatni, badanie należy powtórzyć po 12 tygodniach
    *w przypadku wcześniejszych poronień wystarczy 1 kryterium laboratoryjne (2x pozytyw) żeby rozpoznać APS

PO CZWARTE – przeciwciała
     przeciwciała przeciwjądrowe ANA (miano i typ świecenia) – jeśli dodatni, immunoblot dla 16 antygenów
     przeciwciała przeciwplemnikowe ASA (NIE test PCT – bezsensowne badanie),
     przy problemach z owulacją przeciwciała przeciwjajnikowe
     przy wcześniejszych poronieniach – p. przeciw antygenom łożyska
    Punkty od 2 do 4 robiłabym równolegle, w miarę możliwości finansowych 

Jeśli do tej pory jest wszystko OK, to TERAZ można pokusić się o laparoskopię diagnostyczną i histeroskopię diagnostyczną (to drugie koniecznie z biopsją endo!)

PO PIĄTE – immunologia cd
     subpopulacje limfocytów (test IMK – najważniejszę to %NK poniżej 12, a cd4/cd8 ok. 1 – szczególnie przy dodatnich ANA)
     ocena równowagi cytokin (test CBA – najważniejsze to, żeby IFN, TNF i IL-2 były nisko, a IL-10 jak najwyżej)
     obecność Helicobacter pylori i Borrelia burgdorferi u obojga partnerów (przeciwciała z krwi)
     przy poronieniach dodatkowo test limfocytotoksyczny LCT
     w dalszej kolejności KIR

Wow dzięki, super rozpiska. Zastanawia mnie tylko czemu test PCT jest bez sensu?

ojxe8ribfhgxs7lm.png

3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • kasiek2620 Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 13:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Dziewczyny, tzw. MUCHĘ (tj. Mycpplasma, Ureaplasma i Chlamydia) robimy metodą PCR (wymaz, można w niektórych laboratoriach, ale najwygodniej u swojego gina), z krwi wyniki nie są wiarygodne.

Wkleję Wam jeszcze trochę badań, które warto zrobić (od jednej z Dziewczyn z innego wątku, która zawsze służy nam dobrą radą :)

 monitoring owulacji (jakie endo, jakiej wielkości pęcherzyki, kiedy pękają)
     progesteron w 3-5 dc (jak najniższy) i 7-8 dpo (najlepiej ok. 20 ng/ml ale 10-15 też ujdzie)
     LH i FSH w 3-5 dc (wyliczyć stosunek LH/FSH – optymalnie ok. 1)
     estradiol w 3-5 dc, tuż przed owu (ok. 200 na 1 dojrzały pęcherzyk) i 7-8 dpo (min. połowę okołoowulacyjnego)
     prolaktyna 3-5 dc (w połowie normy)
     TSH (poniżej 2,5 a przy Hashi ok. 1)
     AMH 3-5 dc
     homocysteina (pomiędzy 6 a 8)
     kwas foliowy,
     wit B12
     aTPO
     aTG
     testosteron, w 3-5 dc
     androstendion, w 3-5 dc
     17OH progesteron w 3-5 dc
     SHBG w 3-5 dc
     test obciążenia glukozą z 3 pkt pomiarem glukozy i insuliny (insulina jednocyfrowa na czczo, Insulina po 1 h max 50, po 2h max 30 – jeśli więcej dieta i ew meta. Wyliczyć HOMA IR – najlepiej poniżej 1, 1-2 dietka; powyżej 2 meta+dieta)
     profil krzepnięcia (co najmniej aptt, fibrynogen i d-dimery)
     USG TV w 3-5 dc (sprawdzić czy jajniki czyste!);

PO PIERWSZE II – facet
     badanie rozszerzone nasienia z morfologią
     jeśli u M były jakieś odchylenia od normy w badaniu nasienia (aglutynacja, słaba ruchliwość, itp), to też ASA (z krwi) i test MAR
     HBA czyli wiązanie do hialuronianu
     przy wcześniejszych poronieniach fragmentacja DNA plemnika (jeśli nie było poronień to raczej nie ma sensu robić, ale czasem się zaleca)

JEŚLI dwa pierwsze punkty są ogarnięte (w miarę możliwości, tzn masz owulacje a parametry nasienia pozwalają na naturalne zapłodnienie) możesz podchodzić do HSG a dalej do IUI jeśli bardzo chcesz (wcześniej nie ma sensu)

***UWAGA: do HSG zaleca się wykonanie posiewu na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Warto też wykonać badanie na obecność Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia (tzw. MUChA), koniecznie met. PCR. W trójpaku/czteropaku wychodzi taniej niż pojedynczo ;)

PO DRUGIE - geny
     JEŚLI homocysteina, kwas foliowy lub B12 ALBO badania krzepliwości nie mieszczą się w normach to zrób panel badań mutacji na trombofilię z TESTDNA.PL
     badanie kariotypów obojga partnerów (to robiłabym po poronieniach albo w zdecydowanie dalszej kolejności)

PO TRZECIE – zespół antyfosfolipidowy
     przeciwciała antykardiolipinowe (stwierdzane klasie IgM lub IgG),
     przeciwciała przeciwko β2- glikoproteinie (również wykrywane w klasie swoistości IgM lub IgG),
     antykoagulant toczniowy (LA)
    *jeśli chociaż 1 parametr wyjdzie dodatni, badanie należy powtórzyć po 12 tygodniach
    *w przypadku wcześniejszych poronień wystarczy 1 kryterium laboratoryjne (2x pozytyw) żeby rozpoznać APS

PO CZWARTE – przeciwciała
     przeciwciała przeciwjądrowe ANA (miano i typ świecenia) – jeśli dodatni, immunoblot dla 16 antygenów
     przeciwciała przeciwplemnikowe ASA (NIE test PCT – bezsensowne badanie),
     przy problemach z owulacją przeciwciała przeciwjajnikowe
     przy wcześniejszych poronieniach – p. przeciw antygenom łożyska
    Punkty od 2 do 4 robiłabym równolegle, w miarę możliwości finansowych 

Jeśli do tej pory jest wszystko OK, to TERAZ można pokusić się o laparoskopię diagnostyczną i histeroskopię diagnostyczną (to drugie koniecznie z biopsją endo!)

PO PIĄTE – immunologia cd
     subpopulacje limfocytów (test IMK – najważniejszę to %NK poniżej 12, a cd4/cd8 ok. 1 – szczególnie przy dodatnich ANA)
     ocena równowagi cytokin (test CBA – najważniejsze to, żeby IFN, TNF i IL-2 były nisko, a IL-10 jak najwyżej)
     obecność Helicobacter pylori i Borrelia burgdorferi u obojga partnerów (przeciwciała z krwi)
     przy poronieniach dodatkowo test limfocytotoksyczny LCT
     w dalszej kolejności KIR
    Ja dodatkowo robilam Wit D3 bo to też bardzo ważne badanie.

06.2004-ciąża naturalna zakończona porodem
    25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    24.11.2018 1 IUI
    29.12.2018 2IUI
    PCOS
    Marzec 2019 pierwsza procedura do in vitro,długi protokół.5 na zimowisku :-)
    4.05.2019 crio⛄⛄(cykl naturalny) :-(
    17.08.2019 crio ⛄ (cykl naturalny :-(
    19.10.2019 crio :-(
    Czynnik V(R2) heterozygotyczny nieprawidłowy
    MTHFR C677T heterozygotyczny nieprawidłowy
    Translokacja chromosomów 6 i 7 (46XX,t(6;7)(p?22:q11.212)translokacja zrownoważonaQ95.0
    08.20 Zaczynamy przygotowania do AK
    11.2020 II procedura(Pierwsza AK+AZ)
    2 blastki AK i 2 blastki AZ(zapładnialiśmy 8 komórek,5 nasieniem męża i mamy 2 zarodki i 3 komórki nsieniem dawcy i też 2 zarodki )
    27.01 transfer AK 6dpt beta 2,4 :-(
    26.02transfer 2zarodków(AK+AZ)
    Immunologia:brak kilku kirow implantacyjnych,
  • NeverLoseHope Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    Kahanko wpisz smutną buzię.dzisiaj dostałam okres.odpoczywam w tym miesiącu od hormonów i inseminacji...

Przykro mi :(

34 l.
    1 IUI :(
    3x IVF :(
    XI 2018 - 1 IUI AID :(
    SonoHSG OK :)
    II 2019 - 2 IUI AID :(
    Czas na przerwe zeby nie zwariować.

sgnoe6yd4jr3ljc1.png
  • kasiek2620 Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    U mnie w klinice do iui wymagaja takich badań:

- cytologia (ważna 2 lata)
    - biocenoza pochwy (ważna 2 miesiące)
    - anty Hbc (3 miesiace)
    - antygen Hbs (3 miesiace)
    - anty HCV (3 miesiace)
    - anty HIV 1-2 (3 miesiace)
    - VDRL (3 miesiace)
    - Chlamydia trachomatis PCR (1 rok)
    - toksoplazmoza (1 rok)
    - przeciwciala różyczki
    - drożność jajowodów
    - inne zlecone przez lekarza prowadzącego.[/QUOTE

Badania 3-6 z tego co wiem to jest tak,że pierwsze wyniki sa ważne 3 m-ce a jeżeli są powtórzone w ciagu 3 mcy to te drugie wyniki ważne sa 2 lata. Ale na to pewnie każda klinika ma swoje wytyczne.Wszystko kosztuje więc też warto dopytać.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 14:34

06.2004-ciąża naturalna zakończona porodem
    25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    24.11.2018 1 IUI
    29.12.2018 2IUI
    PCOS
    Marzec 2019 pierwsza procedura do in vitro,długi protokół.5 na zimowisku :-)
    4.05.2019 crio⛄⛄(cykl naturalny) :-(
    17.08.2019 crio ⛄ (cykl naturalny :-(
    19.10.2019 crio :-(
    Czynnik V(R2) heterozygotyczny nieprawidłowy
    MTHFR C677T heterozygotyczny nieprawidłowy
    Translokacja chromosomów 6 i 7 (46XX,t(6;7)(p?22:q11.212)translokacja zrownoważonaQ95.0
    08.20 Zaczynamy przygotowania do AK
    11.2020 II procedura(Pierwsza AK+AZ)
    2 blastki AK i 2 blastki AZ(zapładnialiśmy 8 komórek,5 nasieniem męża i mamy 2 zarodki i 3 komórki nsieniem dawcy i też 2 zarodki )
    27.01 transfer AK 6dpt beta 2,4 :-(
    26.02transfer 2zarodków(AK+AZ)
    Immunologia:brak kilku kirow implantacyjnych,
  • Cabrera Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od testu PCT odchodzi się, bo po tych paru godzinach, kiedy badane były ruchliwe plemniki w śluzie, te właściwe (szybkie i sprawne) powinny już być gdzie indziej ;)

A z tymi badaniami to jest trochę tak, że warto je robić nie wszystkie na raz, a właśnie metodą wykluczającą: tj. jeśli np. homocysteina i kwas foliowy wyjdzie w górnych granicach normy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że źle przyswajamy kwas (za dużo kwasu to niestety niedobra wiadomość dla nas) i warto pokusić się o zbadanie tzw. mutacji (osobiście polecam zamówienie pakietu z test dna - cena ok 330 pln, pakiet przychodzi kurierem na wskazany adres, robimy wymaz z policzka i umawiamy kuriera, który cały pakiet od nas odbiera - wynik po ok 10 dniach).

Najdroższa i najbardziej skomplikowana jest immunologia - ceny badań wysokie, a dobrych immunologów jest jak na lekarstwo (w Poznaniu na przykład praktycznie ich nie ma :/). Najbardziej polecany (swoja droga potwierdzam osobiście) jest doc. Paśnik, który przyjmuje w Łodzi (terminy są bardzo odległe).

Anuśla lubi tę wiadomość

34bwflw14mwhusd2.png

ijpbwn15df1560eh.png

* endometrioza III (2 x laparoskopia), jajowody drożne
    ** NK 15%, V (R2) hetero, MTHFR i PAI-1 homo, ANA i ASA +/-, ACA+, cytokiny nie w porządku, Kir BX
    *** M. --> OK
  • Eve89la Przyjaciółka

Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku jak na złość mnie grypsko rozłożylo, najgorzej kaszel mnie męczy, gorączka,aj,tak z dnia na dzień, po prostu pech

29 lat
    Ponad 3 lata starań
    17.05.17 laparoskopia (endometrioza)
    17.05.18 I iui cb :-(
    03.08.18 II iui :-(
    31.08.18 III iui :-(
    29.09.18 IV iui :-(
    25.10.18 histeroskopia, usuwanie polipów i zrostów
    27.11.18 V iui :-(
    27.12.18 VI iui :-)
    13 dni po iui beta 139
    Progesteron 61,75
    15 dni po iui beta 352
    Progesteron 60 :-)

Czekamy 19.09
    Dziewczynka :-)
  • Vip0 Ekspertka

Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !
    Na dziś mieliśmy zaplanowaną 3 IUI lecz zmieniliśmy lekarza prowadzącego ponieważ czułam się niezaopiekowana i o wszystkim musiałam przypominać i o wszystko pytać. Moje badania wszystkie bdobre ( mnie zlecono wszystko chyba co możliwe wraz z drożnością) a mojemu m tylko ogólne badanie nasienia i testosteron. Pani Dr stwierdziła że więcej badań mojego m nie potrzebuje i odrazu skierowała na iui gdzie podeszliśmy dwa razy bez rezultatu. Dziś trafiliśmy na Dr. Dziadeckiego który na pierwszej wyżycie odrazu wszystko ładnie wytłumaczył stwierdził że iui nie ma sensu bez badania DNA plemników i wiązania z hialuronianem i dlatego zaproponował aby w tym cyklu nie robić iui tylko wykonać te badania. Dziś jest wykonaliśmy lecz otrzymaliśmy tylko test HBA a na wynik DNA trzeba poczekać.
    Badanie ogólne nasienia:
    30 mln plemników w 1 ml
    160 mln w ejakulacie
    Ruch 37 %
    Test wiązania z hialuronianem 91% ( czyli prawidłowy tak?)
    Powiedzcie proszę czy badanie DNA jest jakoś powiązane z Badanie HBA ?
    Jeśli ten jest prawidłowy to DNA te będzie prawidłowe? Dr powiedział że rzadko się zdarza aby przy takie ilości i dobrym HBA dna było kiepskie na tyle aby invitro się nie udało. Tak naprawdę pozostało nam otrzymanie tego jednego wyniku aby wyczerpać chyba wszystko.. :/ u nas nadal brak przyczyny co o tym myślicie? Czy złe wyniki dna plemnika całkowicie wykluczają powodzenie invitro?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 20:14

Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • pszczola2000 Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 20:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Hej dziewczyny !
    Na dziś mieliśmy zaplanowaną 3 IUI lecz zmieniliśmy lekarza prowadzącego ponieważ czułam się niezaopiekowana i o wszystkim musiałam przypominać i o wszystko pytać. Moje badania wszystkie bdobre ( mnie zlecono wszystko chyba co możliwe wraz z drożnością) a mojemu m tylko ogólne badanie nasienia i testosteron. Pani Dr stwierdziła że więcej badań mojego m nie potrzebuje i odrazu skierowała na iui gdzie podeszliśmy dwa razy bez rezultatu. Dziś trafiliśmy na Dr. Dziadeckiego który na pierwszej wyżycie odrazu wszystko ładnie wytłumaczył stwierdził że iui nie ma sensu bez badania DNA plemników i wiązania z hialuronianem i dlatego zaproponował aby w tym cyklu nie robić iui tylko wykonać tę badania. Dziś jest wykonaliśmy lecz otrzymaliśmy tylko test HBA a na wynik DNA trzeba poczekać.
    Badanie ogólne nasienia:
    30 mln plemników w 1 ml
    160 mln w ejakulacie
    Ruch 37 %
    Test wiązania z hialuronianem 91% ( czyli prawidłowy tak?)
    Powiedzcie proszę czy badanie DNA jest jakoś powiązane z Badanie HBA ?
    Jeśli ten jest prawidłowy to DNA te będzie prawidłowe? Dr powiedział że żądło się zdarza aby przy takie ilości i dobrym HBA dna było kiepskie na tyle aby invitro się nie udało. Tak naprawdę pozostało nam otrzymanie tego jednego wyniku aby wyczerpać chyba wszystko.. :/ u nas nadal brak przyczyny co o tym myślicie?

Moja gin mówi tak samo jak twój.
    Norma HBA jest chyba powyżej 80% a dna powyżej 15% jest obniżona płodność. My mamy 22% i mam mówi że z takim dna tylko in vitro (bo tam jest selekcja plemnika) a w iui nie ma.
    Im większe % dna tym gorzej, ale gdzieś tu na forum jest dziewczyna co chyba miała 80% procent fragmentacji dna i zaszła w ciaze naturalnie.
    Te badania nie są powiazane. HBA to że plemniki się przedostanie przez otoczke komórki jajowej.a dna no to gorzej bo to jest procent uszkodzeń plemnika.

"... nic nie dzieje się przypadkiem..."

w57v9jcgfaon5chm.png

2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

55cm 2880g sn córka Milena

2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
  • NeverLoseHope Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve89la wrote:
    Ojejku jak na złość mnie grypsko rozłożylo, najgorzej kaszel mnie męczy, gorączka,aj,tak z dnia na dzień, po prostu pech
    To zdrowka duzo :)

Eve89la lubi tę wiadomość

34 l.
    1 IUI :(
    3x IVF :(
    XI 2018 - 1 IUI AID :(
    SonoHSG OK :)
    II 2019 - 2 IUI AID :(
    Czas na przerwe zeby nie zwariować.

sgnoe6yd4jr3ljc1.png
  • Ann.. Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 22:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Piękne wieści! <3 moje gratulacje :)
    Co brałaś po owu?

Selinko pytasz o leki?
    Mój stały zestaw to Euthyrox, Acard, Kwas foliowy, Ovarin, Witamina D i Bromergon- myślę, że mógł mieć wpływ na to ze się udało. Moja prolaktyna jest w normie, dopiero po obciążeniu szaleje.
    Trochę się obawiałam, że dr nie kazała mi brać ani luteiny ani duphastonu po iui, ale jak widać nie było potrzeby.

aa i od owulacji wcinałam ananasa :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 22:07

Miłosz 30.07.2019 cc
    48cm 2700 gram szczęścia 💙
    zem3i09ksajtfi0a.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 28 grudnia 2018, 22:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niestety też dopadło przeziębienie. Czuje sie koszmarnie. Na dodatek mam dni płodne, a jak biore leki na prolaktyne, to zawsze dużo mocniej odczuwam objawy okoloowulacyjne. Bleeh.

Mój mąż w lutym przy okazji powtórki badania nasienia, zrobi tez HBA i fragmentacje DNA. Spodziewam się beznadziejnego wyniku. Jakoś czuję, że u nas w grę będzie wchodzić tylko AID jesli chodzi o inseminacje.

Ann ile wcinałaś tego ananasa i na co on jest? :-)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 22:20

• Ann.. Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 22:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka wrote:
    Mnie niestety też dopadło przeziębienie. Czuje sie koszmarnie. Na dodatek mam dni płodne, a jak biore leki na prolaktyne, to zawsze dużo mocniej odczuwam objawy okoloowulacyjne. Bleeh.

Mój mąż w lutym przy okazji powtórki badania nasienia, zrobi tez HBA i fragmentacje DNA. Spodziewam się beznadziejnego wyniku. Jakoś czuję, że u nas w grę będzie wchodzić tylko AID jesli chodzi o inseminacje.

Ann ile wcinałaś tego ananasa i na co on jest? :-)

Jadłam jednego ananasa na 2-3 dni.
    Kiedyś wyczytałam, że są bogate w bromelaninę, substancję jak udowodniono: pomagającą w zagnieżdżaniu się jajeczka.

pszczola2000, Franiczka lubią tę wiadomość

Miłosz 30.07.2019 cc
    48cm 2700 gram szczęścia 💙
    zem3i09ksajtfi0a.png
  • Selina Autorytet

Wysłany: 28 grudnia 2018, 23:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się z ananasem. Trzeba jedak jeść świeżego, nie z puszki i plastyry całe razem z tym twardym środkiem-on jest najwazniejszy.
    W sumie ja też "jadłam" ananasa w tym cyklu, co się na chwilę udało ;) pisząc "jadłam" mam na myśli, że piłam, bo mieliśmy domówkę i robiłam namiętnie pina coladę z koleżanką i miksowałam do niej świeżego ananasa. Oczywiście, to jedna z wielu rzeczy ktora może pomóc, ale czemu nie spróbować, tym bardziej ze to pyszne owoce :)

Alu87 achh czyli miałaś posiewy :) myślałam, że nie miałaś nic ;) to już rozumiem.
    Co do histeroskopii, to nie mam pojęcia czy była biopsja endo, musisz dopytać lekarza. Skoro jest tam jednak coś napisane o endometrium, to kto wie. Co to w ogole znaczy ten wynik po łacinie?

Koniec starań
  • Alu_87 Autorytet

Wysłany: 29 grudnia 2018, 09:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:

Alu87 achh czyli miałaś posiewy :) myślałam, że nie miałaś nic ;) to już rozumiem.
    Co do histeroskopii, to nie mam pojęcia czy była biopsja endo, musisz dopytać lekarza. Skoro jest tam jednak coś napisane o endometrium, to kto wie. Co to w ogole znaczy ten wynik po łacinie?
    no ale to nie jest badanie na czystość pochwy prawda? Tę histopatologię endometrium zrobił mi lekarz w rodzinnym mieście, do którego poszłam na monitoring czy zaszła owulacja. Stwierdził, że ze śluzówki sprawdzi. To co mi wyszło to, że śluzówka bez wydzielania. 15 dc powinna już być "lekko nasączona progesteronem" no ale... Szkoda że z tego materiału nie zrobili posiewu...
    Jadę dzisiaj nad morzę...trzeba odpocząć...

32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • Bogna87 Przyjaciółka

Wysłany: 29 grudnia 2018, 11:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje OJOJANIA i to BARDZO :( :( :(
    Wczoraj o 9 miałam AID a czuje ze pęcherzyk pęka dopiero teraz, chyba mogę już zapomnieć o pozytywnym wyniku bo przecież mrożone plemniki nie żyją tak długo :( dlaczego moja ginka nie słucha mnie wgl i nie bierze pod uwagę moich odczuc. W styczniu kończą nam się badania więc nie wiem co dalej :(

• pszczola2000 Autorytet

Wysłany: 29 grudnia 2018, 11:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogna87 wrote:
    Dziewczyny potrzebuje OJOJANIA i to BARDZO :( :( :(
    Wczoraj o 9 miałam AID a czuje ze pęcherzyk pęka dopiero teraz, chyba mogę już zapomnieć o pozytywnym wyniku bo przecież mrożone plemniki nie żyją tak długo :( dlaczego moja ginka nie słucha mnie wgl i nie bierze pod uwagę moich odczuc. W styczniu kończą nam się badania więc nie wiem co dalej :(
    Ściskam mocno! Głową do góry. A nóż widelec weź męża na <3.
    U mnie w klinice też robią na niepeknietym.

"... nic nie dzieje się przypadkiem..."

w57v9jcgfaon5chm.png

2019.05.22 - 2t+5d transfer 😍 3BA❤️
    2019.06.19 - 6t+5d (28dpt) wizyta serduszkowa❤️
    2020.02.06 - Termin porodu! - urodziłam w tp

55cm 2880g sn córka Milena

2BB❄️Morula❄️ Morula❄️
‹‹ 1148 1149 1150 1151 1152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego