X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, muszę się czymś zająć żeby nie myśleć o tym non stop bo zwarjuje chyba

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo aid 1600 zł

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz trochę głupio się zapytać lekarza w trakcie czy to jest dobry moment czy może już po ptakach bo owulacja była po pęcherzyk pękł, jeszcze by pomyślał ze podważa jego kompetencje, a nie chce tego bo bardzo miły jest i konkretny ogólnie oceniam na bardzo dobry całą klinikę

    Selina lubi tę wiadomość

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi to masz już odpowiedz na pogorszone wyniki męża tym razem :/ Myślę, że dacie radę je poprawić :) Skoro mąż jajka przegrzewał, go teraz jak kończy brać prysznic niech z minutę polewą się tam chłodną wodą, mężowi lekarz tak zalecał ;) czasem to robił z czasem zapominał... No i podgrzewanie fotela odpada całkowicie niestety. Ogólnie teraz temperatury na zewnątrz służą naszym mężczyznom, więc może jakieś spacery razem? A mąż teraz łyka coś na poprawę? Może skusi się na pyłek pszczeli? :) Ostatnio modny temat w naszych rozmowach tutaj :P


    Justyska hej :) trzymam kciuki za tą pierwszą IUI! I wpisuję Cię na listę na 1szej stronie

    angi_o lubi tę wiadomość

  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co prawda ból owulacyjny dosyć intensywny po zastrzyku czułam dzien wcześniej aż do wieczora, a inseminacja była na drugi dzień rano

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyska1986 wrote:
    Co prawda ból owulacyjny dosyć intensywny po zastrzyku czułam dzien wcześniej aż do wieczora, a inseminacja była na drugi dzień rano
    Miałaś pewnie Ovitrelle? Po nim owu jest bardziej odczuwalna niż po Pregnylu

  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam właśnie Ovitrelle, bolało jak cholera.

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • Bogna87 Przyjaciółka
    Postów: 318 49

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kazda ovu boli tak samo bardzo :/ czy z zastrzykiem czy bez.
    Widzisz Ty miałaś ból owulacji dzień wczesniej a ja dzień później po inseminacji i mnie to okropnie wkurzylo bo jak znam siebie inseminacja była za wcześnie. Ale szczerze mówiąc gdybym wiedziała że moja ovu wystąpiła dzień przed iui to też bym chyba się podlamala - ALE TO JA - już tak mam że albo jest w moim przekonaniu idealnie Al o do bani, nie ma "moze"

  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Angi to masz już odpowiedz na pogorszone wyniki męża tym razem :/ Myślę, że dacie radę je poprawić :) Skoro mąż jajka przegrzewał, go teraz jak kończy brać prysznic niech z minutę polewą się tam chłodną wodą, mężowi lekarz tak zalecał ;) czasem to robił z czasem zapominał... No i podgrzewanie fotela odpada całkowicie niestety. Ogólnie teraz temperatury na zewnątrz służą naszym mężczyznom, więc może jakieś spacery razem? A mąż teraz łyka coś na poprawę? Może skusi się na pyłek pszczeli? :) Ostatnio modny temat w naszych rozmowach tutaj :P


    Justyska hej :) trzymam kciuki za tą pierwszą IUI! I wpisuję Cię na listę na 1szej stronie

    Ma brać CLO 1 tabletkę dziennie przez 2 miesiące, Zincas forte i selen też po jednej przez 2 miesiące.
    Pyłek na razie odpada, bo i tak denerwuje się że musi łykać tyle tabletek dziennie bo do tego jeszcze witamina C1000 ( na upłynnienie ), witamina D3, bierze też na cholesterol 2 tabletki ( razem 7 tabletek ).

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyska1986 wrote:
    Pierwsza wizyta była 12 grudnia i odrazu usg i zlecenie na badania jedne przed miesiączką drugie w 1 dc potem byłam 8 stycznia ale pęcherzyk miał 17mm dostałam receptę na zastrzyk który zrobiłam 9 późno wieczorem, a 15 raniutko inseminacja
    To może ja na luty się zalapie, także póki co pełna parą kibicuje styczniowka :)

  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No miejmy nadzieję że wszystkim nam się uda i wreszcie zobaczymy II krechy

    Selina, martusiawp lubią tę wiadomość

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angi_o wrote:
    Ma brać CLO 1 tabletkę dziennie przez 2 miesiące, Zincas forte i selen też po jednej przez 2 miesiące.
    Pyłek na razie odpada, bo i tak denerwuje się że musi łykać tyle tabletek dziennie bo do tego jeszcze witamina C1000 ( na upłynnienie ), witamina D3, bierze też na cholesterol 2 tabletki ( razem 7 tabletek ).
    W pyłku jest tyle witamin, że takiej wit.C
    i selenu już by nie musiał łykać :) ale oczywiście rozumiem jego niechęć. Pewnie to go też dotknęło jak IUI została odwołana z powodu nasienia

    angi_o lubi tę wiadomość

  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    W pyłku jest tyle witamin, że takiej wit.C
    i selenu już by nie musiał łykać :) ale oczywiście rozumiem jego niechęć. Pewnie to go też dotknęło jak IUI została odwołana z powodu nasienia

    Temat pyłku będę jeszcze drążyć.
    Tak, bardzo się przejął, przytulał mnie cały czas, ale nic nie mówił, dopiero jak zapytałam czemu milczy, czy może chce porozmawiać ze mną, to powiedział że czuje pustkę, bezradność i nawet po odwołaniu IUI gdyby natuealnie miał się zdarzyć cud to nic z tego bo oprócz słabego nasienia to jeszcze brak upłynnienia - no po prostu bez szans.
    Na razie doszliśmy do wniosku że dajemy sobie jeszcze trochę czasu, a jak się nie uda to będziemy musieli jakoś się z tym pogodzić, przecież jedno dziecko mamy.
    Plan jest taki, że mąż robi badanie nasienia, HBA, DNA za ok. 2 miesiące a ja w międzyczasie histeroskopię i zobaczymy. W tej chwili myślę, że będzie dobrze.
    A jak będzie ok to jeszcze 5 razy będziemy próbować IUI.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi mąż miał całkowity brak upłynnienia? Czy po długim czasie? Słuchaj z sprowac teraz zawsze można :) Niech łyknie ACC max na pół h przed, chłodny prysznic i a nuż...
    Tak czy inaczej macie bardzo dobry plan na najbliższy czas :)

    angi_o lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyska1986 wrote:
    Nadzieję jest tylko obawiam się czy nie było za późno na zapłodnienie, lekarz powiedział że jest dobrze ze nasienie silne itd.
    Justyska jesteś zadowolona z tej kliniki?
    Pytam bo jestem z Kielc ale póki co chodzimy na nfz do poradni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was wie czy progesteron stosowany dopochwowo (Besins) wyjdzie w badaniu krwi?
    Mam proga 45ng, Dupek w badaniu krwi nie wychodzi to wiem, ale ten dopochwowy na 99% wyjdzie, bo to bardzo wysoka wartość jak po owu i bez wspomagacza prawda?

  • Pionerka Autorytet
    Postów: 630 341

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    W pyłku jest tyle witamin, że takiej wit.C
    i selenu już by nie musiał łykać :) ale oczywiście rozumiem jego niechęć. Pewnie to go też dotknęło jak IUI została odwołana z powodu nasienia
    Selina zgadza się pierzga ma bardzo dużo pozytywnych działań na nasz organizm i mega dużo witamin kwasów i innych rzeczy ale nie zgodzę się że można nią zastąpić jakąś tabletkę ponieważ tak np Wit C jest w pierzdze średnio 30mg/100g max 200mg/100g a taka jedna tabletka ma aż 1000mg Wit c więc robi to różnice.
    Oczywiście nie obrażaj się bo ja nie kwestionuje pozytywnego wpływu jej na zdrowie bo jest mega obfita we wszystko ale jednak to nie jest tabletka

    Selina lubi tę wiadomość

    Cs kto by liczył ;-)
    Niepłodność idiopatyczna
    Podejście do 1 IUI - 05.03.18r ( clo + ovitrelle) :-(
    06.2018 Udało się! :-) -->02.07 puste jajo :-(
    Wracamy do walki !!!!
    IVF start 03.2019 Transfer 30.03.2019 beta :-(
  • Justyska1986 Ekspertka
    Postów: 191 101

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tecz_a. Tak jestem zadowolona bardzo, ceny duże ale wszystko jest na wysokim poziomie

    2004 ciąża naturalna-syn
    2007 ciąża naturalna-syn
    Starania od 2017,m brak plemników
    Moje wszystkie badania ok
    2019 01 11 pierwsze aid☹️
    2019 02 05 drugie ☹️
    ,, I choćby pogasły wszystkie światła.... nie pozwól zgasnąć nadziei ". Przerwa w staraniach
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pionerka wrote:
    Selina zgadza się pierzga ma bardzo dużo pozytywnych działań na nasz organizm i mega dużo witamin kwasów i innych rzeczy ale nie zgodzę się że można nią zastąpić jakąś tabletkę ponieważ tak np Wit C jest w pierzdze średnio 30mg/100g max 200mg/100g a taka jedna tabletka ma aż 1000mg Wit c więc robi to różnice.
    Oczywiście nie obrażaj się bo ja nie kwestionuje pozytywnego wpływu jej na zdrowie bo jest mega obfita we wszystko ale jednak to nie jest tabletka
    Ale czemu miałabym się obrazić:P Masz rację, aż tyle nie ma tam tej witaminy a facetom faktycznie trzeba suplementowac 1000mg

    Pionerka lubi tę wiadomość

  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Angi mąż miał całkowity brak upłynnienia? Czy po długim czasie? Słuchaj z sprowac teraz zawsze można :) Niech łyknie ACC max na pół h przed, chłodny prysznic i a nuż...
    Tak czy inaczej macie bardzo dobry plan na najbliższy czas :)

    10.01.2019 upłynnienie mechaniczne, w listopadzie 60 min, wcześniej mechanicznie, a jeszcze wcześniej 30 min.

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ