X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekajac no dokladnie:( jak dzialam to mam sile ale po kazdym miesiacu porazki jest coraz trudniej. Ten cykl przerwy po 3 iui pozwolil mo troche odetchnac,dzis szykuje sie na wizyte w sprawie ivf i z jednej strony chce dzialac z drugiej wiem ze bedzie ciezko:(

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Tak, ja miałam w piątek na takiej wielkości, od dziś biorę progestron i miałam podany w dniu iui, zastrzyk. Jaki test robiłaś?
    Test ovu Horienmedical robiłam, ale gin mówił wczoraj, że ta ciemniejsza kreska od testowej może być wynikiem Ovitrelle. W pt który dzień cyklu był u Ciebie? Pewnie dlatego robili, że święta. Przy jakiej wielkości u Ciebie pękają? Czułas ovu, kiedy była? Widzę, że róznie przepisują progesteron, Tobie po 5 dniach od IUI a mnie po 2, od pt mam brać. Czemu zastrzyk miałaś w dniu IUI, chciałaś tak, czy gin tak zadecydował, żeby jeszcze podrosły pęcherzyki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 11:05

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Czekajac no dokladnie:( jak dzialam to mam sile ale po kazdym miesiacu porazki jest coraz trudniej. Ten cykl przerwy po 3 iui pozwolil mo troche odetchnac,dzis szykuje sie na wizyte w sprawie ivf i z jednej strony chce dzialac z drugiej wiem ze bedzie ciezko:(
    A nie chcesz więcej IUI??Są osoby którym udało się za 4-5 razem dopiero, a widzę, że u ciebie nie ma zdiagnozowanego problemu. Czyli niepłodność idiopatyczna. Wiek Cię goni? Ile masz lat? My się staramy troszeczkę dłużej od was bo od maja 2017. Ale do kliniki trafiliśmy w grudniu 2018, a wszystkie niezbędne badania wykluczające różne poważne przyczyny oraz podstawowe do IUI mieliśmy zrobione w lutym. Wiem, że napewno dużym problemem jest presja psychiczna jaką sama na sobie wywieram😕😕😕 w dzień myślę o dziecku, rano wstaję tak samo, a wieczorem nie mogę zasnąć często, bo też myślę o ciąży

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Test ovu Horienmedical robiłam, ale gin mówił wczoraj, że ta ciemniejsza kreska od testowej może być wynikiem Ovitrelle. W pt który dzień cyklu był u Ciebie? Pewnie dlatego robili, że święta. Przy jakiej wielkości u Ciebie pękają? Czułas ovu, kiedy była? Widzę, że róznie przepisują progesteron, Tobie po 5 dniach od IUI a mnie po 2, od pt mam brać. Czemu zastrzyk miałaś w dniu UI, chciałaś tak, czy gin tak zadecydował, żeby jeszcze podrosły pęcherzyki?
    Iness00 a po IUI jakie leki dokładnie bierzesz i w jakich dawkach? Ja dostałam Duphaston dwa razy dziennie po jednej tabletce i zaczęłam brać na drugi dzień po IUI

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Ja już po IUI. W końcu. Teraz czekamy
    Czekamy na szczęśliwy happy end :)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8545 7435

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusza trzymam kciuki :-)

    agusza lubi tę wiadomość

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Test ovu Horienmedical robiłam, ale gin mówił wczoraj, że ta ciemniejsza kreska od testowej może być wynikiem Ovitrelle. W pt który dzień cyklu był u Ciebie? Pewnie dlatego robili, że święta. Przy jakiej wielkości u Ciebie pękają? Czułas ovu, kiedy była? Widzę, że róznie przepisują progesteron, Tobie po 5 dniach od IUI a mnie po 2, od pt mam brać. Czemu zastrzyk miałaś w dniu IUI, chciałaś tak, czy gin tak zadecydował, żeby jeszcze podrosły pęcherzyki?
    W piątek 15dc, nie wiem kiedy pękają bo to pierwszy raz a nie miałam wczesniej monitoringu. Zastrzyk tak mi dr. zdecydował. Mam po 2tab duphastonu przez 10 dni. Tylko w aptece chyba zle przeczytali receptę i kupiłam 2 opakowania:(

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    Iness00 a po IUI jakie leki dokładnie bierzesz i w jakich dawkach? Ja dostałam Duphaston dwa razy dziennie po jednej tabletce i zaczęłam brać na drugi dzień po IUI
    Dostałam Duphaston 2x1, poza tym biorę witaminy takie jak przez cały cykl. A od dzis sama sobie wzięłam bez zalecenia acard 75 mg na lepsze zagnieżdzenie. Myślę, że Tobie gin od następnego dnia zalecił bo pęcherzyki pękły, bylaś po owulacji, a ja miałam na niepękniętych więc dlatego te 2 dni póxniej dla bezpieczeństwa aby nie zahamowało ovulacji, ale właśnie zaskoczyło mnie u mt30, że aż 5 dni później ma zacząć przyjmować.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    W piątek 15dc, nie wiem kiedy pękają bo to pierwszy raz a nie miałam wczesniej monitoringu. Zastrzyk tak mi dr. zdecydował. Mam po 2tab duphastonu przez 10 dni. Tylko w aptece chyba zle przeczytali receptę i kupiłam 2 opakowania:(
    Hmm to szkoda, że nie wiesz jakiej wielkości były pęcherzyki, a czułaś ovu kiedy była? Ale na przyszłość gdyby była taka potrzeba domagaj się monitoringu i informacji jakie pęcherzyki, ile ich jest, na którym jajniku, jakie endometrium to wszystko istotne i jeśli coś nie tak to wiadomo, że trzeba robić cos w tym kierunku.
    Czemu przejmujesz się, że źle w aptece przeczytali? Masz Duphaston 10 mg w opakowaniu 20 tabl.? Nie martw się, ze dali Ci 2 opakowania, mój mi pierwszym razem przepisał 3 opakowania, na zapas. Jest tego pozytywna strona. Jak zrobisz test i wyjdzie pozytywny, to masz Duphaston w domu i nie musisz martwic się o wizytę u gina natychmiast, tylko przyjmujesz sobie dalej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 11:24

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Dostałam Duphaston 2x1, poza tym biorę witaminy takie jak przez cały cykl. A od dzis sama sobie wzięłam bez zalecenia acard 75 mg na lepsze zagnieżdzenie. Myślę, że Tobie gin od następnego dnia zalecił bo pęcherzyki pękły, bylaś po owulacji, a ja miałam na niepękniętych więc dlatego te 2 dni póxniej dla bezpieczeństwa aby nie zahamowało ovulacji, ale właśnie zaskoczyło mnie u mt30, że aż 5 dni później ma zacząć przyjmować.
    Acard 75 na recepte? Ja tylko kwas foliowy biorę, ale i tak za późno żebym dorzucala jakieś witaminy

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Dostałam Duphaston 2x1, poza tym biorę witaminy takie jak przez cały cykl. A od dzis sama sobie wzięłam bez zalecenia acard 75 mg na lepsze zagnieżdzenie. Myślę, że Tobie gin od następnego dnia zalecił bo pęcherzyki pękły, bylaś po owulacji, a ja miałam na niepękniętych więc dlatego te 2 dni póxniej dla bezpieczeństwa aby nie zahamowało ovulacji, ale właśnie zaskoczyło mnie u mt30, że aż 5 dni później ma zacząć przyjmować.
    Właśnie miałam na pękniętych i obawiam się, że było za późno chociaż lekarz stwierdził, że jesteśmy "w punkt" takie głupie gadanie... po pęknięciu nie ma za dużo czasu na zapłodnienie więc nie rozumiem dlaczego lekarze drugi raz się uparli, żeby IUI zrobić na pękniętych.... skoro plemniki dwie doby poczekałyby... bez sensu... zdzieranie kasy... byłam już to zrobili, bo zapłacone już było.... masakra jakaś. On widzi, że pękły.... i co z tego jak nie wie kiedy pękły równie dobrze mogły pęknąć półtorej doby wcześniej i IUI nie miała sensu. Jestem rozczarowana tymbardziej, że nie mamy nasienia na maj

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Hmm to szkoda, że nie wiesz jakiej wielkości były pęcherzyki, a czułaś ovu kiedy była? Ale na przyszłość gdyby była taka potrzeba domagaj się monitoringu i informacji jakie pęcherzyki, ile ich jest, na którym jajniku, jakie endometrium to wszystko istotne i jeśli coś nie tak to wiadomo, że trzeba robić cos w tym kierunku.
    Czemu przejmujesz się, że źle w aptece przeczytali? Masz Duphaston 10 mg w opakowaniu 20 tabl.? Nie martw się, ze dali Ci 2 opakowania, mój mi pierwszym razem przepisał 3 opakowania, na zapas. Jest tego pozytywna strona. Jak zrobisz test i wyjdzie pozytywny, to masz Duphaston w domu i nie musisz martwic się o wizytę u gina natychmiast, tylko przyjmujesz sobie dalej ;)
    Moje w dniu iui miały 2 po 18mm, endometrium 10. robiłam testy ovu to wieczorem przed wyszedł pozytywny. Owolucję wg, mie mogłam mieć w piątek, sobotę lub niedzielę. Cykle mam od 28-32dni. W poprzednim cyklu badałam progeseron to miałam 11.85.

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    Właśnie miałam na pękniętych i obawiam się, że było za późno chociaż lekarz stwierdził, że jesteśmy "w punkt" takie głupie gadanie... po pęknięciu nie ma za dużo czasu na zapłodnienie więc nie rozumiem dlaczego lekarze drugi raz się uparli, żeby IUI zrobić na pękniętych.... skoro plemniki dwie doby poczekałyby... bez sensu... zdzieranie kasy... byłam już to zrobili, bo zapłacone już było.... masakra jakaś. On widzi, że pękły.... i co z tego jak nie wie kiedy pękły równie dobrze mogły pęknąć półtorej doby wcześniej i IUI nie miała sensu. Jestem rozczarowana tymbardziej, że nie mamy nasienia na maj
    Acard jest bez recepty, na moje szczęscie ;) Witaminy takie zwykłe można brać niezależnie od dnia cyklu to nie zaszkodzą, mam na myśli wit. D, magnez, wit. z grupy B.
    A dlaczego to lekarze uparli się, ze ma być na pękniętych? Chyba oni nie zapłacili za Twoją inseminację? To jest loteria, jak i przed tak i po. Różnie mówią: jedni, że plemniki tylko 6h zyją po obrobce, inni że 24 h, więc też mogą nie dotrwać u mnie. Musze Cię okrzyczeć! Nie martw się na zapas, bo to Ci nie pomaga! Wiesz przecież! Może rzeczywiście trafili w dobry czas i tej myśli trzymajmy się :) Kiedy będziesz testować czy betę robić? Rozumiem Twoje zdenerwowanie, tym bardziej, że nie macie juz nasienia na ewentualnie nastepne iui ale życzę Ci, żeby nie było potrzebne bo będą 2 krechy :) Więcej optymizmu :) :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 12:11

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Moje w dniu iui miały 2 po 18mm, endometrium 10. robiłam testy ovu to wieczorem przed wyszedł pozytywny. Owolucję wg, mie mogłam mieć w piątek, sobotę lub niedzielę. Cykle mam od 28-32dni. W poprzednim cyklu badałam progeseron to miałam 11.85.
    To jednak miałas podgląd w dniu iui, a wcześniej w ogole nie było monitoringu? Robiłaś prywatnie czy na nfz? No to czas dobry :) Progesteron w którym dc badałaś? Szkoda, że ja nie mogę 7 dpo zbadać progesteronu.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Natka17 Przyjaciółka
    Postów: 109 116

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Dostałam Duphaston 2x1, poza tym biorę witaminy takie jak przez cały cykl. A od dzis sama sobie wzięłam bez zalecenia acard 75 mg na lepsze zagnieżdzenie. Myślę, że Tobie gin od następnego dnia zalecił bo pęcherzyki pękły, bylaś po owulacji, a ja miałam na niepękniętych więc dlatego te 2 dni póxniej dla bezpieczeństwa aby nie zahamowało ovulacji, ale właśnie zaskoczyło mnie u mt30, że aż 5 dni później ma zacząć przyjmować.
    Jak długo będziesz brać ten Acard, czy tylko jednorazowo? Ile dni po IUI jesteś? Też myślę żeby w następnym cyklu wziąć Acard na lepsze ukrwienie macicy, chociaż lekarz nic o tym nie mówił

    starania od 06.2017 r.
    AMH - 2,23
    LH, FSH, TSH, prolaktyna - w normie
    kwiecień 2018 HSG - oba jajowody drożne
    problem męski - żylaki powrózka nasiennego
    18.04 - 1 IUI -> 05.05.2019 r. II kreski na teście, 6.06 beta 802 -> 08.05 beta 1829, 22.05 jest ❤️
    p19udqk3b8x2lnei.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    To jednak miałas podgląd w dniu iui, a wcześniej w ogole nie było monitoringu? Robiłaś prywatnie czy na nfz? No to czas dobry :) Progesteron w którym dc badałaś? Szkoda, że ja nie mogę 7 dpo zbadać progesteronu.
    Usg w klinice w 6dc miałam 12mm, i potem w 13dc- 15mm, i 15dc -18mm przed iui.
    Te pecherztki, w 6 dc, przestały rosnąć, a urosły inne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekajac nie,nie mam juz sily:( mam 26 lat. W klinice bylismy po 10 cyklach,zrobiono monitoringi i troche badan wynazy i z krwi i mnie odeslano ze jest czas. Wrocilismy po wakacjach i byly 2 cykle z clo,potem hsg, 2 cykle przerwy, 3 cykle z inseminacja w tym 2 z lametta i 1 naturalny i teraz cykl przerwy.
    Niestety idiopatyczna lub glebsza immunologia:/ dzialam jak szwajcarski zegarek wiec 2 z 3 iui byly dokladnie w punkt.
    Na ta chwile minelo rok i 7 miesiecy staran i nie wierze juz ani w to ze moge sama ani w nic innego niz ivf:(

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8545 7435

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila nie poddawaj się :-)
    Ja mam 30 lat, ponad 3 lata starań i zero efektu :-/ i nie wiem co robić dalej... u nas nie ma dofinansowań do ivf a zbieranie kasy zajmie ze 2 lata...

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • kasiek2620 Autorytet
    Postów: 3378 6452

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja wrote:
    ✊✊✊😊😊😊

    Ja miałam w 11 dpi betę 3,4 i niepotrzebnie robiłam sobie nadzieję. Zaczekaj do 12dpi

    06.2004-ciąża naturalna(corka) 25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    2IUI
    Marzec 2019 I procedura
    4.05.2019(2)17.08.2019 19.10.2019
    08.20AK
    27.01 tr AK 6dpt
    26.02tr 2zarodków(AK+AZ) :-(
    30.04.21 tr AZ
    5dpt beta 13.3,7dpt beta 54 10dpt beta 104 11dpt beta 124 13dpt beta 109,15dpt beta 38.
    7.07.21 7tr. 0
    brak kilku kirow impl.wysokienk(38%)
    10.09.21 8tr. 5dpt 8,4 7dpt 30,1 11dpt 33..
    Szczepienia limfocytami
    24.03.22 9tr-0
    27.05.22 10 tr. 6dpt 23 8dpt 58 10dpt beta 117 12dpt beta 251 14dpt beta 593 17dpt beta 2094mlU 19dpt 3773
    20dpt pęcherzyk 25dpt❤i krwiak
    12+4 69mm dziewczynki
    15+4 158 gram szczęścia FHR 154
    18+4 262 g
    19+3 332g
    21+4 462
    24+4 868
    26+4 1220
    28+3 1486
    30+4 1728
    32+4 2400
    34+4 2680
    36+4 3952
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja oficjalnie przechodze na ivf, stymulacja od nowego cyklu <3

    Mallagga, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

‹‹ 353 354 355 356 357 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ