X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 4 przy normie 0-4 10 dni po ovitrelle A 9dpi.... kompletnie nie wiem co myśleć.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Acard jest bez recepty, na moje szczęscie ;) Witaminy takie zwykłe można brać niezależnie od dnia cyklu to nie zaszkodzą, mam na myśli wit. D, magnez, wit. z grupy B.
    A dlaczego to lekarze uparli się, ze ma być na pękniętych? Chyba oni nie zapłacili za Twoją inseminację? To jest loteria, jak i przed tak i po. Różnie mówią: jedni, że plemniki tylko 6h zyją po obrobce, inni że 24 h, więc też mogą nie dotrwać u mnie. Musze Cię okrzyczeć! Nie martw się na zapas, bo to Ci nie pomaga! Wiesz przecież! Może rzeczywiście trafili w dobry czas i tej myśli trzymajmy się :) Kiedy będziesz testować czy betę robić? Rozumiem Twoje zdenerwowanie, tym bardziej, że nie macie juz nasienia na ewentualnie nastepne iui ale życzę Ci, żeby nie było potrzebne bo będą 2 krechy :) Więcej optymizmu :) :) :)
    Dziękuję bardzo za miłe słowa💗 mój prowadzący uważał, że nie będzie za późno. A moim zadaniem nie chciało się w Wielkanoc... trudno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Masz rację może będą 2 kreski😍 może odblokowywanie plemników nie potrwa tak długo tym bardziej, że mąż bierze testosteron od stycznia jeden zastrzyk raz na 2tygodnie to wcale nie długo.... 7 zastrzyków zdążył wziąść.... no lekarz kazał test zrobić, bo niby beta może być po lekach nie prawidłowa.... wiesz co okres wypada mi na 6maja czyli w majówkę powinnam testować, ale szczerze nie mam nadziei więc po prostu będę cieszyła się 5dniowym urlopem jak okres nie nadejdzie to wtedy beta albo sikacz🤗🤗

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż po wizycie u androloga. Odblokowanie plemników zajmie około 2 miesiące. Także tragedii nie ma najbardziej wkurza mnie to, że nie mamy nasienia na kolejne IUI. Ale jest ogromny plus ponieważ do kolejnej IUI jak będziemy podchodzić to na świeżym nasieniu więc będzie jego więcej i plemników🤗🤗🤗 bo to co mieliśmy zamrożone na 5 słomek było z jednego strzału😊😊

    mila2019, nada lubią tę wiadomość

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Kate0816 Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 4 przy normie 0-4 10 dni po ovitrelle A 9dpi.... kompletnie nie wiem co myśleć.

    Ja w poprzednim podejściu zrobiłam 9 dni po iui i miałam wynik 3,8 i niepotrzebnie się nakręciłam. Powtórz betę za 2 dni. Ja teraz czekam 14 dni.

    agusza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, beta do powtorki za 48h, trzymamy kciuki:)

    agusza lubi tę wiadomość

  • Klaudiakry Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyłącze się 😊 moze cos sie dowiem wiecej o inseminacji. Mam 33lata i ok 4lata co ma byc to bedzie od ok 2lat staramy sie intensywnie a od ok 6msc z pomoca lekarza. Niedrozny prawy jajowod ☹

    👧 2005
    👦 2008
    💑 08.2013
    💍 05.2017

    "Boże pomóż przetrwać wszystko,
    na kolanach Ciebie błagam,
    żeby wróciły te dni,
    kiedy uśmiech był na twarzy,
    żebym spokojnie zasypiał
    i znowu zaczął marzyć"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 4 przy normie 0-4 10 dni po ovitrelle A 9dpi.... kompletnie nie wiem co myśleć.
    Btzmi dobrze, oby bylo lepiej!!! Kciuki!

    agusza lubi tę wiadomość

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, która prowadzi statystyki? :)
    Pytanie - ile h przed IUI macie ovitrelle? Ja będę mieć 26h przed i zastanawiam się, czy to nie za wcześnie :/ zastrzyk jutro jak go w końcu kupię o 8:00 rano.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie w punkt:)


    Witaj:)

  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Dziewczyny, która prowadzi statystyki? :)
    Pytanie - ile h przed IUI macie ovitrelle? Ja będę mieć 26h przed i zastanawiam się, czy to nie za wcześnie :/ zastrzyk jutro jak go w końcu kupię o 8:00 rano.
    Ooo dawno Cię tutaj nie było😊😊 ja miałam 38godzin przed IUI uważam, że to było za wcześnie😕

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • aisakoooo Przyjaciółka
    Postów: 85 38

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio zrobiłam zastrzyk na 28h przed IUI i pęcherzyk był pęknięty.

    Meggie1 lubi tę wiadomość

    30 lat
    Starania od 05.2017r.
    wysoka prolaktyna - cały czas na bromergonie
    AMH 4,99
    10. 2018 HSG - ok,
    nasienie 8% prawidłowych, ruch ok.
    11.03.2019 - 1 IUI :(
    8.04.2019 - 2 IUI
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dałam sobie 1,5 mies luzu, ale wracam do gry zwarta i gotowa :) no i pierwszy raz stymulowana, dzisiaj pęcherzyk 22mm w 10dc. Widać to zależy od organizmu kiedy po ovi następuje pęknięcie, ciekawa jestem jak będzie u mnie. Na pewno napisze jak będę po :)

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W maju jak się nic nie wydarzy będziemy podchodzić do 1 inseminacji...Czy którejs z was udało się że słabym hba u partnera?

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8545 7434

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Dziewczyny, która prowadzi statystyki? :)
    Pytanie - ile h przed IUI macie ovitrelle? Ja będę mieć 26h przed i zastanawiam się, czy to nie za wcześnie :/ zastrzyk jutro jak go w końcu kupię o 8:00 rano.

    24h przed IUI. Pecherzyki nie były jeszcze pęknięte. Żarzył i IUI o godzinie 14 a pecherzyki pękły chyba dopiero w nocy po IUI. Także myśle, że zastrzyk tak 30h przed owulacja u mnie byłby Ok.

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Natka17 Przyjaciółka
    Postów: 109 116

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Dziewczyny, która prowadzi statystyki? :)
    Pytanie - ile h przed IUI macie ovitrelle? Ja będę mieć 26h przed i zastanawiam się, czy to nie za wcześnie :/ zastrzyk jutro jak go w końcu kupię o 8:00 rano.
    Wg mnie ok. Ja miałam 16h przed IUI i moim zdaniem sporo za wcześnie, bo raczej plemniki nie doczekały owulacji.

    starania od 06.2017 r.
    AMH - 2,23
    LH, FSH, TSH, prolaktyna - w normie
    kwiecień 2018 HSG - oba jajowody drożne
    problem męski - żylaki powrózka nasiennego
    18.04 - 1 IUI -> 05.05.2019 r. II kreski na teście, 6.06 beta 802 -> 08.05 beta 1829, 22.05 jest ❤️
    p19udqk3b8x2lnei.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka17 prawie 2 dni po IUI jestem ;)

    mila2019 powodzenia :) i dawaj nam znać z postępów ;)

    Ewa89 w tym cyklu też będziecie podchodzić do IUI?

    agusza Taki wynik daje do myślenia ;) powtarzasz jutro betę czy testowałaś dziś?

    Czekajac na szczescie to że nie chciało się im w wielkanoc to na pewno, nie ma się co czarować. Bo nam też do pracy w wielkanoc nie chcialoby sieiść zamiast świętować z rodziną, a doktorzy no cóż, wiesz że mają się za lepszych ludzi... W końcu powiało u Ciebie optymizmem ;) A w zasadzie co to za zastrzyki mąż bierze i czemu, jak one odblokowują plemniki? Miał coś stwierdzone, że je zalecono? Pierwsze słysze, zeby gin zalecał zrobić test a nie betę, bo leki może wykazać jeszcze. Beta dokładniejsza, bardziej wiarygodna wg mnie w odpowiednim czasie, a test można w domuprzez betą jak nie wytrzymasz ;) Beta może być nieprawidłowa po lekach ale to chodziło doktorkowi o zastrzyk czy jakie inne leki? Oni chyba czasem nie slyszą się co mówią, albo w ogóle nie zastanawiają się. Ja mojego podczas IUI spytałam jak uważa, czy lepiej na pękniętych czy nie, to odpowiedział: że przy inseminacji nie ma to żadnego znaczenia haha aż się roześmiałam tam bo nie wytrzymałam z takiego pieprzenia. My doktorami nie jesteśmy ale i filozofii nie trzeba że najlepiej jak najbliżej ovulacji bo szanse większe, anie takie chrzanienie, że kiedy nie ma znaczenia, to może w 5 dc niech robią i będzie miał pacjentki dożywotnio...Spiorę Ci dupę, jak będziesz mówić, że nie masz nadziei :P jak podeszlaś do iui to znaczy że wierzyłaś to teraz nadzieję masz mieć i koniec kropka. :) :) :)
    To ile Twój mąż wystrzelił że na 5 słomek było :)? Jakie parametry mieliście wtedy oddając ostatnim razem nasienie?

    Meggie1 i co udało się kupić zastrzyk i wzięlas już? Ja bym nie brała 26h przed, dla mnie za szybko . Przy jakiej wielkości pękają u Ciebie? No i istotne czy chcesz na pękniętych czy nie? Zastanów się i zdecyduj, ja w poprzedniej iui wzięłam później niż mi kazano, bo uwazałam ze to za wcześnie, ale i tak mi pękły od zastrzyku po 18h. a chcialam na niepękniętych, bo tak mialam iui dzien po bezsens. A w tym cyklu 17,5h przed iui brałam zastrzyk. U każdej pękają inaczej. Czy zawsze pękały Ci same czy potrzebowałas wsparcia i przy jakiej wielkości?

    aisakooo a czułaś po ilu h pękały, była owulacja?

    Ależ się rozpisałam, wybaczcie, ale nie jestem na bieżąco, wiec muszę potem hurtowo pisać :P

    mila2019 lubi tę wiadomość

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po pracy szoruję na betę ;) po 24h powinno chociaż myślę do 8-10 urosnąć...

    mt30 lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Miła27 Autorytet
    Postów: 694 529

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusza, a Ty nie miałaś IUI wtedy co ja ?? Mi lekarz mówił,że najwcześniej w pon beta,ale lepiej byłoby we wtorek. Właśnie mówiła,że nie ma co się spieszyć.

    Apropo zastrzyku ja zawsze mam 20 parę godzin przed raz 26,raz 28 czy 24. No jak na razie do dziś ciąży nie ma, a miałam już 5 IUI w takim przypadku niestety pozytywne myślenie ucieka. Szczerze to teraz bardziej chyba podchodzę do tych IUI ze względu na M. Szkoda mi go, bo on się strasznie obwinia tym,że ma problemy z nasieniem... Ja to bym podeszła od razu do IVF. Dla niego to pewnie będzie cios jak już będziemy do IVF podchodzić. Póki co to wierzę,że chyba już tylko IVF jest dla nas naszą. No,ale skoro jeszcze mamy dofinansowanie to trzeba próbować IUI

    mila2019 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 4 przy normie 0-4 10 dni po ovitrelle A 9dpi.... kompletnie nie wiem co myśleć.
    To może być Ovitrelle

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miła, miałam wtedy gdy Ty czyli 16 kwietnia. Problem u mnie jest taki że biorę leki i jak będzie ciąża to raz że musze od razu zwiekszyc dawki a dwa to nad cukrami muszę się bardziej spinać....

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
‹‹ 354 355 356 357 358 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ