X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8561 7461

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusza a na jakiej dawce jesteś teraz? Bierzesz Metizol czy thyrozol?

    Iness u nas IUI nie będzie. Jestem po stymulacji Clo, w poniedziałek w 13 dc w ciemno zrobię zastrzyk ovitrelle (ostatnio tez tak brałam) i w tym cyklu działamy tylko ze wspomagaczami bzykający się na potęgę :-). Luteinę odpuszcze chyba bo szanse są mikre, a źle się po niej czułam No i moja twarz wyglądała strasznie

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, biorę teraz letrox 150mg bo jestem po całkowitej resekcji tarczycy

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Natka17 prawie 2 dni po IUI jestem ;)

    mila2019 powodzenia :) i dawaj nam znać z postępów ;)

    Ewa89 w tym cyklu też będziecie podchodzić do IUI?

    agusza Taki wynik daje do myślenia ;) powtarzasz jutro betę czy testowałaś dziś?

    Czekajac na szczescie to że nie chciało się im w wielkanoc to na pewno, nie ma się co czarować. Bo nam też do pracy w wielkanoc nie chcialoby sieiść zamiast świętować z rodziną, a doktorzy no cóż, wiesz że mają się za lepszych ludzi... W końcu powiało u Ciebie optymizmem ;) A w zasadzie co to za zastrzyki mąż bierze i czemu, jak one odblokowują plemniki? Miał coś stwierdzone, że je zalecono? Pierwsze słysze, zeby gin zalecał zrobić test a nie betę, bo leki może wykazać jeszcze. Beta dokładniejsza, bardziej wiarygodna wg mnie w odpowiednim czasie, a test można w domuprzez betą jak nie wytrzymasz ;) Beta może być nieprawidłowa po lekach ale to chodziło doktorkowi o zastrzyk czy jakie inne leki? Oni chyba czasem nie slyszą się co mówią, albo w ogóle nie zastanawiają się. Ja mojego podczas IUI spytałam jak uważa, czy lepiej na pękniętych czy nie, to odpowiedział: że przy inseminacji nie ma to żadnego znaczenia haha aż się roześmiałam tam bo nie wytrzymałam z takiego pieprzenia. My doktorami nie jesteśmy ale i filozofii nie trzeba że najlepiej jak najbliżej ovulacji bo szanse większe, anie takie chrzanienie, że kiedy nie ma znaczenia, to może w 5 dc niech robią i będzie miał pacjentki dożywotnio...Spiorę Ci dupę, jak będziesz mówić, że nie masz nadziei :P jak podeszlaś do iui to znaczy że wierzyłaś to teraz nadzieję masz mieć i koniec kropka. :) :) :)
    To ile Twój mąż wystrzelił że na 5 słomek było :)? Jakie parametry mieliście wtedy oddając ostatnim razem nasienie?

    Meggie1 i co udało się kupić zastrzyk i wzięlas już? Ja bym nie brała 26h przed, dla mnie za szybko . Przy jakiej wielkości pękają u Ciebie? No i istotne czy chcesz na pękniętych czy nie? Zastanów się i zdecyduj, ja w poprzedniej iui wzięłam później niż mi kazano, bo uwazałam ze to za wcześnie, ale i tak mi pękły od zastrzyku po 18h. a chcialam na niepękniętych, bo tak mialam iui dzien po bezsens. A w tym cyklu 17,5h przed iui brałam zastrzyk. U każdej pękają inaczej. Czy zawsze pękały Ci same czy potrzebowałas wsparcia i przy jakiej wielkości?

    aisakooo a czułaś po ilu h pękały, była owulacja?

    Ależ się rozpisałam, wybaczcie, ale nie jestem na bieżąco, wiec muszę potem hurtowo pisać :P
    No właśnie miałam nadzieję, ale po IUI byłam taka wkurwiona, że stwierdziłam, że wszystko na nic.
    poszło, bo za późno. A co do.zagrożonego nasienia to raz zamroziliśmy i to było na 5 słomek gdzie okazało się, że dwie wykorzystali przy jednej IUI więc tylko dwie zostały na czarną godzinę in vitro. Mąż musiał zamrozić nasienie. Kiedy zaczęliśmy szukać przyczyny braku ciąży mąż poszedł do androloga. Zrobił mu usg jąder wszystko ok, wysłał na badania krwi i okazało się, że jego organizm prawie nie produkuje testosteronu, a tak nie może być. Najlepsze jest to, że nie miał poważnych objawów. Zero problemów w łóżku, nie miał powiększonych piersi, owłosienie na torsie, nogach itp. normalne jak u każdego faceta, jedynie co straszne samopoczucie, brak siły, senność. Więc dożywotnio musi przyjmować testosteron (raz na dwa tygodnie zastrzyk). To i tak ogromne zaskoczenie było po wyniku nasienia. Ponieważ podejrzenie było, że jeśli taki testosteron jest niski to wynik nasienia będzie w opłakanym stanie. A tu niespodzianka. Wyniki super. Wszystkie na górnej granicy, a nawet nie które powyżej normy jedynie co morfologia( prawidłowa budowa) norma była od 4, a mój mąż miał 3, ale lekarz stwierdził, że przy takiej ilości i ruchliwość nie powinien być to problem. Wiec zanim zaczął przyjmować testosteron zamroziliśmy sobie (jak my to mówimy "wariatów"😊). Mąż od stycznia brał zastrzyki które spowodowały blokadę w produkcji plemników, ale to jest normalne. Odblokowanie powinno potrwać mniej więcej 2 miesiące, a my nie mamy nasienia na kolejną IUI😢 wyników męża dokładnie nie pamiętam, ale były naprawdę super, a ilość z tego co pamiętam było około 3-3.5ml na 5razy miało wystarczyć niestety debile bez naszej wiedzy dwie słomki wzięli na jedną IUI

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • vona Autorytet
    Postów: 729 888

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Czy jest sens robic bete 9 dni po iui? Lekarz kazal 30stego, ale korci :). Dzis nawet strzelilam domowy pozytywny ale czego sie spodziewac po 1000 jednostek zastrzyku.

    ❤❤❤❤❤❤❤❤
    Beta 02.04 - 134 Wielki Piątek+ 2 kreski na teście
    Beta 06.04 - 522
    Beta 12.04 - 3766
    17.04 Pierwsze USG ❤
    02.06 USG prenatalne + Nifty zdrowa dziewczynka 🥰
    xh3kp2.png
  • vona Autorytet
    Postów: 729 888

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście wrote:
    No właśnie miałam nadzieję, ale po IUI byłam taka wkurwiona, że stwierdziłam, że wszystko na nic.
    poszło, bo za późno. A co do.zagrożonego nasienia to raz zamroziliśmy i to było na 5 słomek gdzie okazało się, że dwie wykorzystali przy jednej IUI więc tylko dwie zostały na czarną godzinę in vitro. Mąż musiał zamrozić nasienie. Kiedy zaczęliśmy szukać przyczyny braku ciąży mąż poszedł do androloga. Zrobił mu usg jąder wszystko ok, wysłał na badania krwi i okazało się, że jego organizm prawie nie produkuje testosteronu, a tak nie może być. Najlepsze jest to, że nie miał poważnych objawów. Zero problemów w łóżku, nie miał powiększonych piersi, owłosienie na torsie, nogach itp. normalne jak u każdego faceta, jedynie co straszne samopoczucie, brak siły, senność. Więc dożywotnio musi przyjmować testosteron (raz na dwa tygodnie zastrzyk). To i tak ogromne zaskoczenie było po wyniku nasienia. Ponieważ podejrzenie było, że jeśli taki testosteron jest niski to wynik nasienia będzie w opłakanym stanie. A tu niespodzianka. Wyniki super. Wszystkie na górnej granicy, a nawet nie które powyżej normy jedynie co morfologia( prawidłowa budowa) norma była od 4, a mój mąż miał 3, ale lekarz stwierdził, że przy takiej ilości i ruchliwość nie powinien być to problem. Wiec zanim zaczął przyjmować testosteron zamroziliśmy sobie (jak my to mówimy "wariatów"😊). Mąż od stycznia brał zastrzyki które spowodowały blokadę w produkcji plemników, ale to jest normalne. Odblokowanie powinno potrwać mniej więcej 2 miesiące, a my nie mamy nasienia na kolejną IUI😢 wyników męża dokładnie nie pamiętam, ale były naprawdę super, a ilość z tego co pamiętam było około 3-3.5ml na 5razy miało wystarczyć niestety debile bez naszej wiedzy dwie słomki wzięli na jedną IUI

    Oj rozumiem Cie tez bym byla wkurzona. Badz pozytywnej mysli. Trzymam za Was kciuki.

    ❤❤❤❤❤❤❤❤
    Beta 02.04 - 134 Wielki Piątek+ 2 kreski na teście
    Beta 06.04 - 522
    Beta 12.04 - 3766
    17.04 Pierwsze USG ❤
    02.06 USG prenatalne + Nifty zdrowa dziewczynka 🥰
    xh3kp2.png
  • vona Autorytet
    Postów: 729 888

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Ja dziś po pracy szoruję na betę ;) po 24h powinno chociaż myślę do 8-10 urosnąć...
    Daj znac jak bedziesz miec wynik. Powodzenia !!

    ❤❤❤❤❤❤❤❤
    Beta 02.04 - 134 Wielki Piątek+ 2 kreski na teście
    Beta 06.04 - 522
    Beta 12.04 - 3766
    17.04 Pierwsze USG ❤
    02.06 USG prenatalne + Nifty zdrowa dziewczynka 🥰
    xh3kp2.png
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 20!!!!!

    Kate0816, mila2019, iness00, aisakoooo, kasiek2620, Mallagga, Natka17, nada, Ewa89_89, Nadzieja, xyz, Miła27, olka_sz, Ptaszek20, Puchatek lubią tę wiadomość

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Kate0816 Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 20!!!!!

    Super 😀 gratulacje!!! A powiedz masz jakieś objawy? Typu ból brzucha, piersi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vona-nie,poczekaj do 12 dni.

    Aaaa gratulacje!mamy kwietniowa Szczesciare:)

  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 20!!!!!
    GRATULUJĘ :) Statystyki w górę dzięki Tobie ;) Na jakiej wielkości pęcherzyków miałaś iui i czy pęknięte były, przed czy po ovu? Supeeeeer! :) Dobrze działają na Ciebie IUI, drugi raz udało Ci się w ten sposób ;)

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • vona Autorytet
    Postów: 729 888

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 20!!!!!
    Tez tak chce :)
    Gratulacje !!
    Jakies objawy masz ?

    ❤❤❤❤❤❤❤❤
    Beta 02.04 - 134 Wielki Piątek+ 2 kreski na teście
    Beta 06.04 - 522
    Beta 12.04 - 3766
    17.04 Pierwsze USG ❤
    02.06 USG prenatalne + Nifty zdrowa dziewczynka 🥰
    xh3kp2.png
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekając na szczęście Rozumiem Cię, ale skup się na tym cyklu, że się musi udać ;) Nie wiedziałam, że tak może być z testosteronem. Ciekawe czemu tak się dzieje, że organizm nie produkuje w ogóle, ale Bogu dzięki dobre wyniki nasienia miał Twój małż. Mój nie miał testosteronu badanego. Ale od jakiegos czasu morfologia w miejscu stoi 0% prawidłowych o dziwo, choć spod mikroskopu widać na próbce prawidłowe, ale ilość duza i w efekcie komputer przelicza i 0%, bo ponoć przy duzej ilości tak jest, a reszta parametrów ok. Zastanawiam się czy w ogóle to iui u nas ma sens przy tym wyniku...

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomozecie ?? Przygotowuje sie do inseminacji w ziazku z tym postanowilam zrobic ponoenie badania bralam bromergon na zbivie prolaktyny ale odstawilam flatego ze musielismy przerwac starania oraz ze wzgledu wkurzenie na lekarza ze noc sie nie udaje

    Zelazo 67 ug/ dl norma 37-146
    Tsh 2.24 ulU/ml norma 0,3-4.5
    Ft4 1,23 norma 0,9-1,7
    Ft3 4,24 norma 2-4,40
    Progesteron ( 6 dpo) 18,84
    Testosteron 0,4 ng /ml norma 0,2-0,9
    Prolaktyna 43,14 ng/ml norma 4.79-23,30
    Wit d3 35.5 ng/ml poziom optymalny 30-50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 20!!!!!
    Mowilam ze wyglada dobrze! Obyvtak dakej!

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mam wrażenie że będę rzygać. Ale to na pewno przez emocje. Boli mnie lewa pierś dość mocno, cukry szaleją i to chyba tyle z objawów.

    Iui miałam na niepeknietym pęcherzyku 23mm, 24h po podaniu ovitrelle.

    Jestem w gigantycznym szoku bo do tej iui podchodziłam tak raczej na większym luzie. A tu proszę 😍😍😍😍😍😍

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8561 7461

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusza <3 gratulacje :-)

    agusza lubi tę wiadomość

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • a.a.90 Autorytet
    Postów: 399 120

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Teraz mam wrażenie że będę rzygać. Ale to na pewno przez emocje. Boli mnie lewa pierś dość mocno, cukry szaleją i to chyba tyle z objawów.

    Iui miałam na niepeknietym pęcherzyku 23mm, 24h po podaniu ovitrelle.

    Jestem w gigantycznym szoku bo do tej iui podchodziłam tak raczej na większym luzie. A tu proszę 😍😍😍😍😍😍

    Która to twoja iui?

  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Czekając na szczęście Rozumiem Cię, ale skup się na tym cyklu, że się musi udać ;) Nie wiedziałam, że tak może być z testosteronem. Ciekawe czemu tak się dzieje, że organizm nie produkuje w ogóle, ale Bogu dzięki dobre wyniki nasienia miał Twój małż. Mój nie miał testosteronu badanego. Ale od jakiegos czasu morfologia w miejscu stoi 0% prawidłowych o dziwo, choć spod mikroskopu widać na próbce prawidłowe, ale ilość duza i w efekcie komputer przelicza i 0%, bo ponoć przy duzej ilości tak jest, a reszta parametrów ok. Zastanawiam się czy w ogóle to iui u nas ma sens przy tym wyniku...
    Wiesz co jakoś od 2lat nie zaszłam w ciążę... usłyszałam tylko, że mam długie drogi rodne i lekko łukowate ułożenie macicy niby to nie powienien być problem, bo kobiety z takimi wadami są jakoś matkami. Ja straszny nerwus jestem i może problem w głowie siedzi

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • Czekając na szczęście Ekspertka
    Postów: 222 149

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agusza wrote:
    Beta 20!!!!!
    Wow🎉🎉🎉 GRATULACJE 💗💗💗 zazdroszczę😜😘

    agusza lubi tę wiadomość

    28 lat
    Starania od 2017
    Drożność ok
    Nasienie: Morfologia 3 poza tym parametry bardzo dobre
    1 IUI- cykl naturalny
    27.03 nieudana 😢
    2 IUI- cykl stymulowany
    23.04 nieudana 😢

    Przerwa w staraniach do lipca. Wracam silniejsza 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze ma to sens, warto sprobowac iui bo to kolejny krok a nawet jesli jest 0% ale sa jakies ok to trzeba sprobowac.

    Samosiowa ojoj no brzydka ta prolaktyna, trzeba sie za to brac.

    Samosiowa staraczka lubi tę wiadomość

‹‹ 355 356 357 358 359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ