X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale u mnie nawet na cyklach nie stymulowanych było cienkie więc ciężko powiedzieć ale dam znać po usg jakie jest czy cieńsze niż zazwyczaj

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Która z Was podchodzi do iui w tym miesiącu albo czeka na testowanie ? Dajcie znać 😄

    Karola25 lubi tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Która z Was podchodzi do iui w tym miesiącu albo czeka na testowanie ? Dajcie znać 😄
    Ja miałam iui we wtorek

    Mallagga lubi tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Staraczka_2018 Przyjaciółka
    Postów: 86 128

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Która z Was podchodzi do iui w tym miesiącu albo czeka na testowanie ? Dajcie znać 😄

    Ja miałam iui w poniedziałek. Teraz mam duphaston 2x1 do czwartku 15.08. A później czekam czy okres przyjdzie 😂

    Mallagga, iMonia lubią tę wiadomość

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez za ok tydzień pierwsze iui.. powiedzcie mi ile to trwa plus minus? Bo nie wiem czy brać wolne czy po prostu na chwile się zwolnię.. czy partner musi być wcześniej? U mnie w zasadzie jedynym wskazaniem do iui jest niskie i spadające AMH ☹️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2019, 13:49

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Ja tez za ok tydzień pierwsze iui.. powiedzcie mi ile to trwa plus minus? Bo nie wiem czy brać wolne czy po prostu na chwile się zwolnię.. czy partner musi być wcześniej? U mnie w zasadzie jedynym wskazaniem do iui jest niskie i spadające AMH ☹️
    Ja musiałam być na 14 a mąż na 12.45 bo muszą mieć czas żeby nasienie przygotować. Sama iui nie trwa długo, może z 15 minut, u mnie było trochę dłużej bo cewnik nie chciał przejść. Najlepiej pi iui już nie iść do pracy tylko odpoczywać.
    A jakie masz amh? Bo w opisie pisze że ponad 6

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest w pmol a w przeliczeniu na ng to 0,9 ☹️

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    To jest w pmol a w przeliczeniu na ng to 0,9 ☹️
    Aha, nie zwróciłam uwagi 🙁 ja też mam tylko 1.19 a mam 26 lat. Dwa lata temu miałam 1.62. ale moja doktor mówi żeby nie zwracać tak uwagi na to badanie bo to nie jest 100% wskaźnik rezerwy jajnikowej

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • Ewela86 Ekspertka
    Postów: 157 119

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś jak miałam stymulację u mojej pani doktor to brałam zestaw clostilbegyt, estrofem i luteinę bo podobno clo ma takie działanie uboczne, że endometrium jest cienkie podczas brania. Dlatego dała estrofem. Ale jak byłam stymulowana do IUI to brałam tylko clo, a endometrium i tak miałam ładne grube :) Zresztą mam tendencję do przerostu endometrium i zawsze mam grube :D
    Tak w ogóle dzisiaj mamy z mężem 6 rocznicę ślubu, właśnie skończył mi się okres także nie było wakacyjnego naturalnego cudu :( Fajny prezent by był na rocznicę. Ale walczę dalej i Wam życzę wszystkiego dobrego :D

    6 lat starań o pierwsze dziecko
    niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia czynnościowa, wrogi śluz
    maj 2016 HSG- prawy jajowód niedrożny
    marzec 2017- histeroskopia- usunięcie polipa endometrialnego
    wrzesień 2017- histeroskopia- usunięcie polipów endometrialnych
    19.02.2019 1 IUI :(
    18.04.2019 2 IUI :(
    10.2019 - laparoskopia- udrożniony jajowód
    01.2020 - II kreski na teście :) Naturalny cud <3
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez słyszałam właśnie ze AMH nie jest jakoś bardzo precyzyjne.. ja rok temu mialam 1,32 wiec spada cały czas... i w zasadzie tylko to jest do du... reszta ok a nasienie 134mln, morfologia 6% i ruchliwość 66%, żywotność 81%, HBA 80% wiec lekarz stwierdził ze nie ma do czego się przyczepić 🤷‍♀️

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie, dołączam do Was moje miłe kobietki. Staramy się 4 lata. 02 sierpnia miałam 1 IUI. U nas wszystkie badania ok. Diagnoza: bezpłodność idiopatyczna. Mam 38 lat. Dajemy sobie jeszcze 2 szanse na IUI. Właśnie przed chwilą testowałem. Wyszła 2 kreseczka, blada, ale jest. Wiem, wiem i wiedziałam od początku, że to za wcześniej i może pojawić się ta blada po zastrzyku. W końcu minęło od niego dopiero 10 dni. Nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności. Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć II kreseczkę. Blada, nierealna, ale po 4 latach wielka odmiana. Pozdrawiam cieplutko

    Wesoła_Muminka, iMonia, Monia1990tiger lubią tę wiadomość

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Witam serdecznie, dołączam do Was moje miłe kobietki. Staramy się 4 lata. 02 sierpnia miałam 1 IUI. U nas wszystkie badania ok. Diagnoza: bezpłodność idiopatyczna. Mam 38 lat. Dajemy sobie jeszcze 2 szanse na IUI. Właśnie przed chwilą testowałem. Wyszła 2 kreseczka, blada, ale jest. Wiem, wiem i wiedziałam od początku, że to za wcześniej i może pojawić się ta blada po zastrzyku. W końcu minęło od niego dopiero 10 dni. Nie mogłam sobie odmówić tej przyjemności. Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć II kreseczkę. Blada, nierealna, ale po 4 latach wielka odmiana. Pozdrawiam cieplutko

    O rany faktycznie może być za wcześnie ale za kilka dni zrób betę 😃 nadzieja umiera ostatnia.. ja doświadczyłam 3 lata temu kreseczki realnej.. na usg nawet doświadczyłam bicia ❤️ Ale niestety... niedługo po tym cisza 🥺

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    O rany faktycznie może być za wcześnie ale za kilka dni zrób betę 😃 nadzieja umiera ostatnia.. ja doświadczyłam 3 lata temu kreseczki realnej.. na usg nawet doświadczyłam bicia ❤️ Ale niestety... niedługo po tym cisza 🥺

    Bardzo mi przykro. Nawet nie wiem co napisać, bo wszystko wydaje się niestosowne. Trzeba iść dalej ❤❤

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze trzeba w końcu kiedyś każdej z Nas się uda 🙂 mam tez przykład znajomych którzy po kilku ivf nieudanych w wieku ok 40lat zaczęli rozważać adopcje, pojechali zrelaksować się na wczasy i wrócili z fasolką na naturalnym cyklu 😃 wiec wszystko jest możliwe

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My powiedzieliśmy, że do 2021 roku będziemy deptać ścieżkę do kliniki, a później koniec. U nas zadecydował wiek. Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2019, 15:17

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    My powiedzieliśmy, że do 2021 roku będziemy deptać ścieżkę do kliniki, a później koniec. U nas zadecydował wiek. Trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny.

    Czy w razie niepowodzenia iui rozważacie ivf? Z całego serca życzę potwierdzenia za kilka dni tej drugiej kreseczki 🙂

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj przesiedzialam pół dnia, bo brzuch jak na okres, dzisiaj od rana to samo A teraz znowu szyjka doskwiera i podbrzusze i jakby mi ktoś coś rozciągał między jajnikami. Qrka wodna, niech już będzie przyszła sobota....
    Zabijam czas na sprzątaniu ha ha, bo nawet czytanie nie wychodzi przez ten jakby okresowy nastrój. Aha i dzisiaj nie wiem dlacsego, ale nakrzyczalam na mamę w sumie z byle powodu 😭
    Jak byłam stymulowana clo to moje endometrium wynosiło 6 mm, lametta spowodowała wzrost do 6.5 .
    Obecny lekarz nie komentuje ani wielkości pęcherzyków ani endometrium. Na początku badań cyklu na puregonie jak się zapytałam jakie mam endometrium to powiedział że około 7 mm i rośnie, więc już więcej nie pytałam. Zauważyłam że w poprzednim miejscu leczenia informowano mnie o wszystkim i za dużo analizowalam. Teraz jesteśmy w klinice i uznaliśmy z mężem że otrzymujemy istotne informacje, takie jak np. Ilość pęcherzyków, skierowania na badania i jeśli coś jest nie tak dostajemy info. Chyba tak dla lepiej. No i dziewczyny 😀umiemy już dobrze robić zastrzyk i z clexane. Prawie brak siniakow ❤❤❤❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2019, 15:41

    iMonia lubi tę wiadomość

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maaaa wrote:
    Czy w razie niepowodzenia iui rozważacie ivf? Z całego serca życzę potwierdzenia za kilka dni tej drugiej kreseczki 🙂

    Tak, robimy jeszcze 2 podejścia do IUI i idziemy na IVF. Ogólnie powiem, że ja chciałam od razu na IVF. Lekarz nas namówił na 3 podejścia do IUI. Przemyślałam i stwierdziłam, że może akurat siła wyższa zrobi nam niespodzianke. Mnie najbardziej wkurzać, że tak na prawdę wszystko ok i nawet nie wiadomo czego się uczepic, co leczyć 🙄🙄

    iMonia, Monia1990tiger lubią tę wiadomość

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Wczoraj przesiedzialam pół dnia, bo brzuch jak na okres, dzisiaj od rana to samo A teraz znowu szyjka doskwiera i podbrzusze i jakby mi ktoś coś rozciągał między jajnikami. Qrka wodna, niech już będzie przyszła sobota....
    Zabijam czas na sprzątaniu ha ha, bo nawet czytanie nie wychodzi przez ten jakby okresowy nastrój. Aha i dzisiaj nie wiem dlacsego, ale nakrzyczalam na mamę w sumie z byle powodu 😭

    A kiedy testujesz ? Ja pamietam z ciąży ze w dniu spodziewanej miesiączki miałam bóle jak na okres i bulgotanie w brzuchu 😕 coś mnie tknęło i zrobiłam test wyszedł pozytywny ale zupełnie się tego nie spodziewałam wtedy... później doszły piersi i biały śluz.. ale od tamtej pory tez się doszukiwałam takich objawów i miałam wrażenie ze co miesiąc były 😑 a tu klops... okres jak w zegarku

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Tak, robimy jeszcze 2 podejścia do IUI i idziemy na IVF. Ogólnie powiem, że ja chciałam od razu na IVF. Lekarz nas namówił na 3 podejścia do IUI. Przemyślałam i stwierdziłam, że może akurat siła wyższa zrobi nam niespodzianke. Mnie najbardziej wkurzać, że tak na prawdę wszystko ok i nawet nie wiadomo czego się uczepic, co leczyć 🙄🙄

    Ja mam to samo....niby wszystko ok ale ciąży jak nie było tak nie ma... dobijające ☹️ Robiłaś AMH?

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
‹‹ 448 449 450 451 452 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ