X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwachrzan wrote:
    U mnie testowanie w czwartek (2 IUI) i na tym chyba koniec.
    Mocnego parcia nie mam bo w domu jest 4latek.
    Wiadomo rodzeństwo by się przydało ale chyba już za starzy jesteśmy (ja 36, mąż 40)
    Nie mówiłam nikomu z bliskich tego ale ja od początku tych starań jestem sceptycznie nastawiona. I chce i nie chce, może się i boję bo syn z 27tc.
    Jeszcze nigdy tak jak teraz nie wiem co robić dalej 🤔

    Aj tam Aj tam jacy starzy 🙄🙄

    iMonia lubi tę wiadomość

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iMonia wrote:
    My mamy ja 38 mąż 42 😊 i 15 letniego syna 😊
    I teraz była 1 iui ❤️

    Trzymam kciuki ❤

    iMonia lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallagga wrote:
    Ja planuje 4 iui w tym roku jak nie wyjdzie to w przyszlym roku na wiosne moze jeszcze ze dwie i potem bedziemy myslec czy in vitro 🤔

    Wierze ze uda sie w tym roku 💪🙏

    Też mam plan do 6 iui.... Ale chyba w tym roku bym chciała je zrobić póki mam jajowody 'świeżo odsniezone'. Problem w tym że nie mam jeszcze żadnego potomka a na karku 31 lat i ciężko mi się od tego problemu zdystansowac. .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2019, 00:19

  • Tekla Przyjaciółka
    Postów: 190 45

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Też mam plan do 6 iui.... Ale chyba w tym roku bym chciała je zrobić póki mam jajowody 'świeżo odsniezone'. Problem w tym że nie mam jeszcze żadnego potomka a na karku 31 lat i ciężko mi się od tego problemu zdystansowac. .

    Moze to zabrzmi banalnie, ale młoda dziewczyna z Ciebie. Na bank słyszałas to nie raz i w duchu wysyłałaś takich ludzi na drzewo. Staram się tylko uswiadomic Ci, że są babki w jeszcze gorszym położeniu. Ja mam 38 lat i też brak potomka. Wiem co to rozczarowanie, dlatego postanowiłam, że powalczymy do moich 39 urodzin i koniec. Mam PLAN B - cieszyć się tym, co mam. Jak pociągnę to dłużej to już nic nie będę miała oprócz łez. Pomału akceptuje, że są ludzie, którzy mają wszystko, ale też tacy, którzy nie mają NIC. Takie życie.

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/3111e55a20f3c.jpg.html

    Chyba wczoraj za wcześnie się cieszylam z tego cienia.... :/ Wczoraj 11dpo i czułość 25 (facelle) dziś 12dpo i 10 (pink super czuły). Myślę że jutrzejszą beta będzie tylko rozczarowaniem... To była ostatnia IUI. Jeśli nie wypaliło przy takich wynikach to myślę że już nie wypali. Zrobimy przerwę i przygotowania do in vitro....

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    https://zapodaj.net/3111e55a20f3c.jpg.html

    Chyba wczoraj za wcześnie się cieszylam z tego cienia.... :/ Wczoraj 11dpo i czułość 25 (facelle) dziś 12dpo i 10 (pink super czuły). Myślę że jutrzejszą beta będzie tylko rozczarowaniem... To była ostatnia IUI. Jeśli nie wypaliło przy takich wynikach to myślę że już nie wypali. Zrobimy przerwę i przygotowania do in vitro....
    Ale ja tu też coś widze. Trzymam kciuki za betę

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się też wydawało że widzę ale luby mnie zgasil... Pokazalam mu test a on "no ale tu nic nie ma, takie coś to na każdym teście będzie". No i chyba niestety ma rację... Szczególnie że temp spadła... Takie zaklinanie rzeczywistości z tymi testami :(

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Mi się też wydawało że widzę ale luby mnie zgasil... Pokazalam mu test a on "no ale tu nic nie ma, takie coś to na każdym teście będzie". No i chyba niestety ma rację... Szczególnie że temp spadła... Takie zaklinanie rzeczywistości z tymi testami :(
    Wiem że testy lubią oszukiwać ale mi jeszcze na żadnym nie wyszła ani trochę widoczna kreska, zawsze jest czysta biel i choćby nie wiadomo jak patrzeć to nic tam nie widac. Mam nadzieję że bata będzie pozytywna. Ja nawet nie będę robiła żadnego testu tylko od razu na betę pójdę

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Następnym razem też tak zrobię... Mi też nigdy nie wychodził cień cienia nawet. Może to dlatego że dopiero pierwszy cykl po czytaniu forum zaczęłam się aż tak przyglądac... A mój facet to w ogóle zgłupiał. Wczoraj jak mu powiedziałam że to może się udało to wyciągnął rękę i powiedział "gratuluję". Dziś za to zbył mnie tym że to chyba zawsze tak wychodzi. Powiedziałam mu żeby się nauczył odpowiednio reagować bo te emocje chyba mu rozum odjęły. Bo widziałam wczoraj po nim takie niedowierzanie i nadzieję ale reakcje miał kompletnie beznadziejna ;P.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Następnym razem też tak zrobię... Mi też nigdy nie wychodził cień cienia nawet. Może to dlatego że dopiero pierwszy cykl po czytaniu forum zaczęłam się aż tak przyglądac... A mój facet to w ogóle zgłupiał. Wczoraj jak mu powiedziałam że to może się udało to wyciągnął rękę i powiedział "gratuluję". Dziś za to zbył mnie tym że to chyba zawsze tak wychodzi. Powiedziałam mu żeby się nauczył odpowiednio reagować bo te emocje chyba mu rozum odjęły. Bo widziałam wczoraj po nim takie niedowierzanie i nadzieję ale reakcje miał kompletnie beznadziejna ;P.
    Może był w szoku, facet to facet nie przejmuj się tym ;*
    Ja się doszukiwalam, patrzyłam pod oknem, pod światłem, pod różnymi kątami i nic. Więc dla mnie słaba kreska już byłaby nadzieją ale jedynie beta może wszystko potwierdzić

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Angela :* pocieszylas mnie chociaz. Naprawdę cieszę się że chociaż tu mogę mieć wsparcie. Jednak "normalni" ludzie nie do końca rozumieją to nasze "rozumienie testów" i interpretowania wbrew ulotce ;). Niby cień cienia a każda z nas juz się z takiego wyniku cieszy...

    Angela, zaplątana lubią tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Angela Autorytet
    Postów: 619 248

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Dzięki Angela :* pocieszylas mnie chociaz. Naprawdę cieszę się że chociaż tu mogę mieć wsparcie. Jednak "normalni" ludzie nie do końca rozumieją to nasze "rozumienie testów" i interpretowania wbrew ulotce ;). Niby cień cienia a każda z nas juz się z takiego wyniku cieszy...
    Od tego tu jesteśmy 🙂
    No niestety ktoś kto nie miał problemów z niepłodnością nie zrozumie przez co przechodzimy. A mężczyźni też przeżywają ale na swój sposób. Ja mojemu za bardzo nic nawet nie mówię, tyle ile potrzeba chyba że sam o coś pyta to wtedy tlumacze🙂 i myślę że mężczyzna na teście oczekuje dwóch wyraźnych kresek. Ja zanim zaczęłam pisać na forum to też myślałam że kreska musi być taka sama jak kontrolna i nie wiedziałam że istnieją jakieś cienie cieni 😁

    Tekla, ElenaM lubią tę wiadomość

    27l
    02.2019 Sono Hsg - jajowody drożne
    O2.2019 IUI nieudana
    07.2019 Histeroskopia-usuniecie polipa endometrialnego
    06.08.19 2IUI
    09.2019 3IUI
    Macica dwurożna lub lukowata?
    AMH -0.92

    Mała ilość plemnikow i morfologia 1%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    https://zapodaj.net/3111e55a20f3c.jpg.html

    Chyba wczoraj za wcześnie się cieszylam z tego cienia.... :/ Wczoraj 11dpo i czułość 25 (facelle) dziś 12dpo i 10 (pink super czuły). Myślę że jutrzejszą beta będzie tylko rozczarowaniem... To była ostatnia IUI. Jeśli nie wypaliło przy takich wynikach to myślę że już nie wypali. Zrobimy przerwę i przygotowania do in vitro....
    Ej mi sie cos tam przebija.. Musi byc dobrze! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze sniezna biel wiec takie cienie to musi cos byc!! :) mocno trzymam kciuki!!

    ElenaM lubi tę wiadomość

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tekla wrote:
    Moze to zabrzmi banalnie, ale młoda dziewczyna z Ciebie. Na bank słyszałas to nie raz i w duchu wysyłałaś takich ludzi na drzewo. Staram się tylko uswiadomic Ci, że są babki w jeszcze gorszym położeniu. Ja mam 38 lat i też brak potomka. Wiem co to rozczarowanie, dlatego postanowiłam, że powalczymy do moich 39 urodzin i koniec. Mam PLAN B - cieszyć się tym, co mam. Jak pociągnę to dłużej to już nic nie będę miała oprócz łez. Pomału akceptuje, że są ludzie, którzy mają wszystko, ale też tacy, którzy nie mają NIC. Takie życie.

    Wiesz, z jednej strony masz rację z tym wiekiem, ale z drugiej strony mój przypadek nie różni się niczym od Waszego. Długie lata starań, niewykorzystane szansę IUI i możliwości też się kończą.. Wiem że jeszcze 3 razy chce Iui spróbować i jestem świadoma że do in vitro też chce podejść choć nie wiem ile razy i jestem już przerażona faktem co zrobię jak on vitro mi nie wyjdzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też widzę cień cienia 😀
    Mnie wczoraj tak podbrzusze wykonczylo, że miałam wszystkiego dosyć. Ranek też był ciezki😫 doszedł też ból jajnika. Teraz jajnik powoli odpuszcza Ale daje co jakiś czas o sobie znać i aktywuje drugi jajnik ha ha a podbrzusze jak na okres . Ja się do tej soboty wykończę. No i chodzę zła jak osa 😆😆😆

    iMonia, Monia1990tiger lubią tę wiadomość

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    Ja też widzę cień cienia 😀
    Mnie wczoraj tak podbrzusze wykonczylo, że miałam wszystkiego dosyć. Ranek też był ciezki😫 doszedł też ból jajnika. Teraz jajnik powoli odpuszcza Ale daje co jakiś czas o sobie znać i aktywuje drugi jajnik ha ha a podbrzusze jak na okres . Ja się do tej soboty wykończę. No i chodzę zła jak osa 😆😆😆

    Dobry objaw 😀 pamiętasz mnie tez cały czas bolało ✊😍

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • iwachrzan Znajoma
    Postów: 23 82

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwie noce po kolei sny. Pierwszy rodzę synka, dziś pozytywny test. Proroczych snów nie mam także dół i łzy od rana. Test oczywiście snieżnobiały (10dni po IUI)
    I chcę i nie chcę próbować dalej. Do In vitro napewno podchodzić nie będziemy

    Wesoła_Muminka, Monia1990tiger lubią tę wiadomość

    01.2015 IUI♥️
    Nowe starania
    07.2019 IUI😢
    01.08.2019 IUI😢
    31.08.2019 ❓❔❓
    ✔276 mlU/mL✔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IMonia nie chce się nastawiać, ale takich objawów też nigdy nie miałam i takiego wku... na męża też ha ha ha. Aż się popłakałam jak zobaczył że pisze na forum, bo nie był zadowolony i chyba wszystko we mnie pękło. Beczałam jak wół mówiąc, że mi ciężko, że mnie nikt nie rozumie, że nie mogę się wygadać, bo chcemy zachować nasze starania w tajemnicy, że jestem z tym wszystkim sama ... zaczął się śmiać, że chyba hormony we mnie buzują, bo już dawno tak nie beczałam, po czym wsiadł w samochód i przyjechał z ananasem i powiedział, że nie jestem sama bo do kliniki zawsze jedzie ze mną, zastrzyki mi daje i też się boi jak cholera niepowodzenia Ale wierzy, że się uda. Także dzisiaj czuje się jak nastolatka która nie zna swojego organizmu i ma humory.

    Karola25, iMonia, ElenaM lubią tę wiadomość

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:
    IMonia nie chce się nastawiać, ale takich objawów też nigdy nie miałam i takiego wku... na męża też ha ha ha. Aż się popłakałam jak zobaczył że pisze na forum, bo nie był zadowolony i chyba wszystko we mnie pękło. Beczałam jak wół mówiąc, że mi ciężko, że mnie nikt nie rozumie, że nie mogę się wygadać, bo chcemy zachować nasze starania w tajemnicy, że jestem z tym wszystkim sama ... zaczął się śmiać, że chyba hormony we mnie buzują, bo już dawno tak nie beczałam, po czym wsiadł w samochód i przyjechał z ananasem i powiedział, że nie jestem sama bo do kliniki zawsze jedzie ze mną, zastrzyki mi daje i też się boi jak cholera niepowodzenia Ale wierzy, że się uda. Także dzisiaj czuje się jak nastolatka która nie zna swojego organizmu i ma humory.

    Hm .. to tez dobry objaw 😊 ja dziś prawie mojego zabiłam tak mnie wkurza a potem darlam się i ryczałam ... ehh ... ale zaraz przeprosił ja wybaczyłam i już jedziemy po naszego Juniora bo dziś wraca z Londynu. P.s nawet nie pamietam o co poszło 😂

    Damy radę buziaki 😘 i trzymam kciuki ✊✊

    Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
‹‹ 450 451 452 453 454 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ