Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 7 października 2019, 06:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Zanim para zostanie zakwalifikowana do zabiegu inseminacji, kobieta wykonuje badanie grupy krwi, cytologię, posiew z pochwy, wymaz z szyjki macicy w kierunku bakterii Chlamydia Trachomatis (badanie Chlamydia PCR) oraz badania wirusologiczne (HBs Ag, Anty HCV, Anty HIV, Anty-Hbs, VDRL, Cytomegalia IgG, IgM, Toxoplazmoza IgM, Różyczka IgG). Bardzo ważnym elementem diagnostyki niepłodności jest profil hormonalny pacjentki, określany na podstawie badań stężenia AMH, FSH, TSH, E2 i prolaktyny.

Dziewczyny czy robiliście te wszystkie badania przed IUI w medarcie?? 🤔 i ile miałyscie ważna cytologie i posiew z pochwy przed IUI? Nie chce lekarza zadręczać pytaniami, ale chcę mieć wszystkie konieczne badania...żeby się nie okazało przed samą IUI że muszę zrobić jakieś badanie i czekać na wynik 2 tyg i kolejny cykl z głowy 👎😳

Badania wirusologiczne robiłam wszystkie z tych co napisałaś, 10 dc będę robić wymazy , posiew (miałam robiony do HSG na początku września i on jest ważny chyba miesiąc) ,cytologia (robiłam prawie 2 lata temu).Grupy krwi nie robię ,nic mi lekarz nie mówił,. Z hormonów robiłam AMH ,FSH i TSH ale to dawno

Starania od 07.07.2018
    Aniołek25.11.18[*]5/9tc
    Aniołek13.11.19[*]6/10tc
    Ciąża biochemiczna 03.01.2021[*]

ON: 2% ,3%,9% prawidłowego nasieniaDFI:20%
    ONA: mutacja genu MTHFR heterozygota 1298 AC , 677 CT, dodatnie ANA 1 miano 1:160
    **Problemy immunologiczne :(
    *Szczepienia limfocytami męża

Okolice Lublina
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 października 2019, 07:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Zanim para zostanie zakwalifikowana do zabiegu inseminacji, kobieta wykonuje badanie grupy krwi, cytologię, posiew z pochwy, wymaz z szyjki macicy w kierunku bakterii Chlamydia Trachomatis (badanie Chlamydia PCR) oraz badania wirusologiczne (HBs Ag, Anty HCV, Anty HIV, Anty-Hbs, VDRL, Cytomegalia IgG, IgM, Toxoplazmoza IgM, Różyczka IgG). Bardzo ważnym elementem diagnostyki niepłodności jest profil hormonalny pacjentki, określany na podstawie badań stężenia AMH, FSH, TSH, E2 i prolaktyny.

Dziewczyny czy robiliście te wszystkie badania przed IUI w medarcie?? 🤔 i ile miałyscie ważna cytologie i posiew z pochwy przed IUI? Nie chce lekarza zadręczać pytaniami, ale chcę mieć wszystkie konieczne badania...żeby się nie okazało przed samą IUI że muszę zrobić jakieś badanie i czekać na wynik 2 tyg i kolejny cykl z głowy 👎😳

Tak robiłam te wszystkie badania + sonoHSG. Posiew z pochwy na chlamydia metoda pcr jest ważny miesiąc ale mój lekarz godzinę przed sono kazał mi zrobić drugi raz żeby mieć pewność że nic nie dostanie się do macicy. Cytologia ważna rok :)

• happilyeverafter Autorytet

Wysłany: 7 października 2019, 09:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie czy znacie jakieś metody na wchłonięcie się torbieli? Będę wdzięczna za pomoc każdej dobrej duszy 😘

Ja nie wierzę w cuda, ja na nich polegam ☘️
    ~ Yogi Bhajan

2020r. 3400g cudu 56cm miłości, witaj na świecie córeńko 💕🧚‍♂️

Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek 🍀
    ~ Louis L'Amour

The true miracle is having faith no matter what ❤️👣
    atdc8u69nr1ral4w.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 7 października 2019, 12:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia1990tiger wrote:
    Noi tak jak podejrzewałam 😕
    Okres się już spóźnia 8 dzień i test dziś rano negatywny...😥
    Dziewczyny co powinnam zrobić?
    Czekać jeszcze na ten okres? Czy iść do lekarza?
    Od dwóch lat nie miałam tak długiego cyklu...
    Pierwszy raz nie wiem co zrobić...

Ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza.

Monia1990tiger lubi tę wiadomość

• Nadzieja27 Autorytet

Wysłany: 8 października 2019, 10:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😃
    Wlasnie wróciłam z USG , pęcherzyk już gotowy. Dzisiaj o 22 mam zrobić sobie zastrzyk i w czwartek o 8 rano mamy być w klinice. Będzie to 18 dc. Mam mieszane uczucia.. z jednej strony jakaś nadzieja zawsze jest ale z drugiej nastawiam się na porażkę ☹️
    I myśle czy już w czwartek nie wziąć dokumentów dotyczących in vitro , dla kasy chorych itd. Bo na to tez długo dosyć się czeka.. a im szybciej zaczniemy tym szybciej spełnimy nasze marzenie.. ❤️
    Czy któraś z Was podchodzi teraz tez do inseminacji ?

Wesoła_Muminka lubi tę wiadomość

dhi4s65guq5b7go5.png
    • ona 27 lat , on 34 lata
    • Starania od stycznia 2018
    • 08.2019 - laparoskopia (Jajowody drożne , usunięcie zrostów )
    • Problem z nasieniem (ruchliwość i morfologia )
    I iui - 10.2019 ☹️
    II iui - 11.2019 ☹️
    III iui - 12.2019 ☹️
    20.01.2020 - zaczynamy stymulację - ICSI.
    03.02.2020 - punkcja 🍀
    08.02.2020 - transfer
    7 dpt. druga kreska ❤️ beta :61
    13 dpt. - beta : 1100
    03.03.2020 - 24 dpt mamy ❤️
    Został 1❄️ 5 dniowy
  • zaplątana Ekspertka

Wysłany: 8 października 2019, 10:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja27 wrote:
    Hej dziewczyny 😃
    Wlasnie wróciłam z USG , pęcherzyk już gotowy. Dzisiaj o 22 mam zrobić sobie zastrzyk i w czwartek o 8 rano mamy być w klinice. Będzie to 18 dc. Mam mieszane uczucia.. z jednej strony jakaś nadzieja zawsze jest ale z drugiej nastawiam się na porażkę ☹️
    I myśle czy już w czwartek nie wziąć dokumentów dotyczących in vitro , dla kasy chorych itd. Bo na to tez długo dosyć się czeka.. a im szybciej zaczniemy tym szybciej spełnimy nasze marzenie.. ❤️

Ja będę podchodziła do AID, ale dopiero za miesiąc. Niby dużo czasu jeszcze, ale już myśli zaprząta mi tylko to.

Lat 29.
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 października 2019, 12:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia1990tiger, jak tam u lekarza? Dowiedziałaś się czegoś?

Nadzieja i Zaplątana, znam to uczucie czekania i czekania, ale nie ma to sensu. Po prostu trzeba jakoś żyć. Ja to "jakoś" znalałam w remoncie ;)

• Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 8 października 2019, 12:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też niedługo miałam podchodzić do inseminacji .Miałam rozpocząć stymulacja zastrzykami od 3dc ale na razie okres postanowił mi pomieszać plany i woli mnie zwodzic i się nie pokazywać ( .

Starania od 07.07.2018
    Aniołek25.11.18[*]5/9tc
    Aniołek13.11.19[*]6/10tc

ONA: mutacja genu MTHFR heterozygota 1298 AC , 677 CT, dodatnie ANA 1 miano 1:160

Okolice Lublina
  • Nobis Autorytet

Wysłany: 8 października 2019, 12:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli w tym cyklu się nie udało to w poniedziałek powinnam dostać @ i wtedy robimy badania, zaczynam symulacje i szykujemy się na iui.

MTHFR A1298C homo, PAI-1 (4G/5G) hetero
    I IUI - 30.10.2019... 14 dp iui test +
    82do2n0a8les7g5d.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 października 2019, 13:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Ja też niedługo miałam podchodzić do inseminacji .Miałam rozpocząć stymulacja zastrzykami od 3dc ale na razie okres postanowił mi pomieszać plany i woli mnie zwodzic i się nie pokazywać ( .

Ewelina, mam dokładnie tak samo... Też miałam zacząć stymulacje, z tym że od 5 dc, ale okresu brak... Ja mam długie cykle i nie zawsze regularne a byłam na urlopie i wyjeżdzałam pod koniec września więc czekam...

• zaplątana Ekspertka

Wysłany: 8 października 2019, 13:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:

Nadzieja i Zaplątana, znam to uczucie czekania i czekania, ale nie ma to sensu. Po prostu trzeba jakoś żyć. Ja to "jakoś" znalałam w remoncie ;)

Je jestem po laparoskopii i HSG - takie kombo. Teraz leżę plackiem w łóżku, bo jeszcze wszystko boli. Jeśli ładnie się wszystko zagoi, to na początku listopada pierwsze AID. Nie mam już pomysłu, czym się zająć. Filmy obrzydły, książki też. Za to w głowie dziki szał. Badania mam w normie, ale jeden jajowód jest niedrożny i on mi spokoju nie daje.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 13:39

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
  • Flara Autorytet

Wysłany: 8 października 2019, 14:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pewnie w przyszłym tygodniu będę podchodzić do IUI, 16tego mam wizytę i zobaczymy co rośnie. Już nie mogę się doczekać. U mnie inseminacja będzie na naturalnym cyklu, może z jakimś wsparciem w drugiej fazie, bo mi się ostatnio faza lutealna skróciła :(

2017 - córka
    klz9tv73kkxhcw08.png
  • Ewelina26 Autorytet

Wysłany: 8 października 2019, 17:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroLina wrote:
    Ewelina, mam dokładnie tak samo... Też miałam zacząć stymulacje, z tym że od 5 dc, ale okresu brak... Ja mam długie cykle i nie zawsze regularne a byłam na urlopie i wyjeżdzałam pod koniec września więc czekam...

Eh musimy jakoś to przeczekać:/chociaż coraz bardziej mnie wkurza to czekanie. Lekarz kazał mi od razu 1dc dzwonić i zapisać się do kliniki na usg (10 dc)żeby podpatrzeć jajniki.

Dziewczyny czy od dnia owulacji okres powinien przyjść po ok 14 ? .18dc miałam ból owulacyjny i zrobiłam test owu który wyszedł pozytywny więc okres powinien być 32 dc a dziś 34 i cisza :/

Starania od 07.07.2018
    Aniołek25.11.18[*]5/9tc
    Aniołek13.11.19[*]6/10tc

Okolice Lublina
  • MegiMal Autorytet

Wysłany: 8 października 2019, 17:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co myślicie o podchodzeniu do inseminacji na naturalnym cyklu od razu po poronieniu? Miałam samoistne poronienie na początku 5 tc, w która zaszłam po inseminacji na clo. Chciałabym od razu spróbować na naturalnym teraz bo w kolejnym cyklu owu wypada 10-11 listopada :/ czyli znowu beznadzieja bo klinika będzie zamknięta. Nie chce czekać aż do grudnia :( czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

Starania od 09.18
    Angelius Provita od 02.19
    Hashi (Euthyrox)
    miesniak macicy 4cm
    Hsg ok
    Amh 3,12
    Hormony ok
    Przeciwciała przeciwplemnikowe i ANA brak
    M - morfologia 3%, brak upłynnienia, hormony ok
    07.19 pierwsza iui na naturalnym :(
    09.19 2 iui z clo - cb :(
    11.19 3 iui z clo :(
    12.19 naturalna cb :( + wykryte bakterie e-coli w nasieniu
    KIR AA-brak wszystkich kirów implantacyjnych
    02.20 - naturalny cud, accofil włączony po pozytywnej becie, 23 dc beta 40, 26 dc beta 229, 29 dc beta 929,50, 35 dc beta 14572, ❤️ - modlę się żeby ze mną został

gann3e3k4qkoit7y.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 października 2019, 17:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Eh musimy jakoś to przeczekać:/chociaż coraz bardziej mnie wkurza to czekanie. Lekarz kazał mi od razu 1dc dzwonić i zapisać się do kliniki na usg (10 dc)żeby podpatrzeć jajniki.

Dziewczyny czy od dnia owulacji okres powinien przyjść po ok 14 ? .18dc miałam ból owulacyjny i zrobiłam test owu który wyszedł pozytywny więc okres powinien być 32 dc a dziś 34 i cisza :/

Mniej więcej 14 dni. A wcześniej miałaś regularne cykle? Ja nigdy nie miałam regularnych, najczęściej ok 31-35 dni.

W każdym razie ja się doczekałam, przyszedł okres więc od soboty do środy Aromek a w czwartek po południu, czyli w 10 dc, kontrolna wizyta. Może w końcu uda nam się w październiku podejść do inseminacji bo od czerwca planujemy i doczekać się nie mogę...

• M.lena Znajoma

Wysłany: 8 października 2019, 17:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, Dołączam do Was nieśmiało. Acz.. po wielu historiach w końcu udało nam się dotrzeć do etapu inseminacji.. która zostanie wykonana niebawem. :) 17stego mam kontrolę czy pęcherzyki rosną i zobaczymy co z tego wyniknie. 3ymam kciuki za wszystkie staraczki. i W razie czego będę zdawać relacje. Przesyłam moc i liczę na piękny prezent urodzinowy pod koniec listopada. :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 17:54

• zaplątana Ekspertka

Wysłany: 8 października 2019, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MegiMal wrote:
    Dziewczyny, a co myślicie o podchodzeniu do inseminacji na naturalnym cyklu od razu po poronieniu? Miałam samoistne poronienie na początku 5 tc, w która zaszłam po inseminacji na clo. Chciałabym od razu spróbować na naturalnym teraz bo w kolejnym cyklu owu wypada 10-11 listopada :/ czyli znowu beznadzieja bo klinika będzie zamknięta. Nie chce czekać aż do grudnia :( czy któraś z Was była w podobnej sytuacji?

Moje cykle są wręcz idealne. Zawsze 26 dni i miesiączka zawsze nadchodzi nie później, niż do godziny 11:00 rano. Jeszcze przed HSG w rozmowie z moją panią ginekolog, gdzie zakładała, że oba jajowody będę drożne, proponowała AID z pomocą leków, żeby mieć pewność, że wszystko urośnie, a później pęknie, jak należy.

Lat 29.
    wyrzuty PRL - Dostinex
  • Monia1990tiger Przyjaciółka

Wysłany: 8 października 2019, 18:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesoła_Muminka wrote:

Hej nie byłam jeszcze u lekarza bo stwierdziłam że poczekam do piątku i jeszcze raz zrobię test. Jeżeli wyjdzie negatywny to dzwonię do lekarza. Dziś zaczęły mnie piersi boleć i sutki zrobiły się wrażliwe i pieką także mam nadzieję że zwiastuje to okres lub ciążę. Nie mogę już żyć w tej niepewności niech się dzieje co chce ale niech coś ruszy.
    W pracy dziewczyny ze mnie się śmieją że jestem blada i że jestem w ciąży. No ale ja w to nie wierzę że po 3 latach i w najbardziej stresujacym miesiącu się udało. Najbardziej mnie martwi że jeżeli nie jestem w ciąży to jaka jest przyczyna braku okresu.😑

Monia1990tiger
  • iwachrzan Znajoma

Wysłany: 8 października 2019, 19:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny😱😱😱 byłam dziś na wizycie u ginekologa.
    Ciąża trojacza
    Tego się w życiu nie spodziewałam...

M.lena, Maaaa, Monia1990tiger, Kamma9207, Nobis, Flara, zaplątana, nimsi, Natka17, Paulina12345, Wesoła_Muminka, Ewela86, Nadzieja27, happilyeverafter, Fiore, Kaach, anissima, Whoosie lubią tę wiadomość

01.2015 IUI♥️
    Nowe starania
    07.2019 IUI😢
    01.08.2019 IUI😢
    31.08.2019 ❓❔❓
    ✔276 mlU/mL✔
  • Monia1990tiger Przyjaciółka

Wysłany: 8 października 2019, 20:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja27 wrote:
    Hej dziewczyny 😃

Myślimy pozytywnie 💪
    Będzie dobrze. Nigdy nie wiadomo...
    Zawsze to krok do przodu. Jak widać na forum i za pierwszym razem dziewczynom się też udaje.🙂
    Noi też zwiększasz swoje szanse!

Monia1990tiger
‹‹ 516 517 518 519 520 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego