X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja 2019
Odpowiedz

Inseminacja 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniiiInsem wrote:
    Nie nigdy nie sprawdzałam. W sumie może jakieś 6 lat temu sprawdzałam przy pierwszej ciąży ale teraz nie było potrzeby 😟
    Teraz patrzę z roku 2013 historia😄😄 ale jest i wtedy w drugiej fazie miałam 52.90 ale wiadomo w ogóle tym się nie będę sugerować

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flara wrote:
    Ależ oczywiście ze jest szansa. Ja pierwsza IUI miałam o 14tej a ovu była dopiero następnego dnia wieczorem. Spokojnie - siedzą tam i czekają :)

    Mam nadzieje 🤭

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam rozminę, bo dzisiaj byłam na monitoringu i pęcherzyk 16 mm więc jutro mam przyjść znowu i jak będzie 18 mm to wieczorem zastrzyk ovitrelle (czwartek wieczor)a iui lekarz mówi że w sobote rano...i trochę mi to nie pasuje, bo wydaje mi się że owu będzie w piątek i nie daj Boże będzie już w piątek rano to w sobote rano może być po i na IUI za późno ehh że też to trzeba tak się wstrzelić z tym wszystkim 🙈🙉😱 chciałabym mieć IUI w piątek wieczorem bo tak pewnie będzie owu a lekarz mówi że w sobote😬😬
    Paulina12345 wrote:
    Dziewczyny podbijamy pytanie bo odpowiedziała mi tylko Flara za co ogromnie Ci dziękuję :-*

    Jutro o 13 mam inseminacje (15dc)
    Wczoraj o 19 test owulacyjny negatywny że słaba krecha.
    Dziś o 7:00 test mocno pozytywny.
    Ovitrelle mam wziąć dziś o 11.

    Martwię się czy przypadkiem nie rozmine się z owulacja i myślę czy dziś się nie poprzytulac. Co byście zrobiły na moim miejscu? Nasienie dobre. Help :-(

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć przepraszam, ze się wtrącam, ale wlaśnie przeczytałam o alternatywnych metodach IVF i chciałam sie podzielić z Wami bo wiem, że są wśród Was osoby, które np. ze względow religijnych nie chcę podchodzić do IVF.

    GIFT (ang. Gamete Intrafallopian Transfer) – jest jedną z procedur wspomaganego rozrodu przeznaczoną dla par, które nie są w stanie zaakceptować, głównie z powodów religijnych zastosowania tradycyjnych metod leczenia niepłodności, jak IVF/ICSI, w których zapłodnienie i hodowla zarodka występuje pozaustrojowo, co nie jest akceptowane przez Kościół Katolicki. Wskaźnik zajść w ciążę po procedurze GIFT (w przypadku niepłodności niewyjaśnionego pochodzenia) jest nawet nieco wyższy niż w przypadku zapłodnienia in vitro ale procedura GIFT może być wykonywana tylko wtedy, gdy pacjentka ma prawidłowe jajowody, a partner prawidłowe parametry nasienia. GIFT jest wykonywany metodą laparoskopową i głównym wskazaniem jest niepłodność niewyjaśnionego pochodzenia.

    Przebieg procedury GIFT

    po wystymulowaniu jajników metodami typowymi w leczeniu niepłodności, pobiera się komórki jajowe metodą aspiracji jajników,
    ocenia się ich jakość w laboratorium IVF oraz najlepsze i dojrzałe komórki jajowe w liczbie 1-2 podaje się dojajowodowe medium hodowlane z zawiesiną spreparowanych plemników używając odpowiedniego cewnika,
    do zapłodnienia dochodzi naturalnie, to jest proces zapłodnienia rozwoju zarodka przebiega w naturalnych i fizjologicznych warunkach.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania12 wrote:
    Ja tak miałam w tym cyklu, 12dc o 13.00 miałam monitoring, lekarz dopatrzył się pęcherzyka 18 mam więc 13dc o 20.30 kazał wstrzyknąć ovitrelle i 15 DC na 14.00 planowana inseminacja. Po powrocie do domu koło 20.00 w 12dc zrobiłam test ovu, który pokazał pozytyw, następnego dnia rano 13dc powtórzyłam test ovu i był tak samo pozytywny. I miałam taki sam problem co ty teraz :) Więc wieczorem 13dc działaliśmy z mężem. Oczywiście stawiliśmy się w klinice na 11.00 żeby oddać nasienie do inseminacji, o 14.00 u lekarza przed zabiegiem okazało się, że nie mamy odpowiedniej ilości nasienia, więc iui odwołano :/ jeżeli nie macie problemów z nasieniem to dziś podzialajcie, ale potem do poniedziałku się wstrzymajcie :) to moja rada oparta na własnym doświadczeniu w ostatnim cyklu. P.s. nie żałuję, że "działaliśmy" samodzielnie i nie mieliśmy iui. Do tej pory testy ovu zawsze pokrywały mi się z monitoringiem :)

    A pęcherzyk był pęknięty na USG przed IUI?

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Też mam rozminę, bo dzisiaj byłam na monitoringu i pęcherzyk 16 mm więc jutro mam przyjść znowu i jak będzie 18 mm to wieczorem zastrzyk ovitrelle (czwartek wieczor)a iui lekarz mówi że w sobote rano...i trochę mi to nie pasuje, bo wydaje mi się że owu będzie w piątek i nie daj Boże będzie już w piątek rano to w sobote rano może być po i na IUI za późno ehh że też to trzeba tak się wstrzelić z tym wszystkim 🙈🙉😱 chciałabym mieć IUI w piątek wieczorem bo tak pewnie będzie owu a lekarz mówi że w sobote😬😬

    Hmm... Czyli schemat mamy podobny. Jezu jak ja się boje ze będzie za późno :-( A robiłaś testy owulacyjne?

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ty masz lepiej bo ovitrelle dziś o 23 a iui jutro o 13 więc moim zdaniem spoko, a jak jak jutro wezmę ovitrelle o 20 to iui też bym chciała chociaż po 24 h czyli w piątek o 20, a nie dopiero w sobote o 8 rano bo wtedy wydaje mi się że może być za późno 😬 robię testy owu, dzisiaj rano był jeszcze negatywny, teraz zrobię ok 22 dzisiaj 🙈
    Paulina12345 wrote:
    Hmm... Czyli schemat mamy podobny. Jezu jak ja się boje ze będzie za późno :-( A robiłaś testy owulacyjne?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Ty masz lepiej bo ovitrelle dziś o 23 a iui jutro o 13 więc moim zdaniem spoko, a jak jak jutro wezmę ovitrelle o 20 to iui też bym chciała chociaż po 24 h czyli w piątek o 20, a nie dopiero w sobote o 8 rano bo wtedy wydaje mi się że może być za późno 😬 robię testy owu, dzisiaj rano był jeszcze negatywny, teraz zrobię ok 22 dzisiaj 🙈

    Nie nie. Ovitrelle wzięłam już o 11 w południe, czyli IUI 26h później. U mnie po ovitrelle pęcherzyk pęka na pewno po 34 godzinach więc myślę że nie masz się co obawiać. Mnie bardziej martwi iui w 15dc gdzie dziś masa śluzu płodnego itp. a gonal jest dosyć mocny z tego co widzę. W poniedziałek oprócz pęcherzyka 17 miałam jeszcze 3 o wielkości 12

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • zaplątana Autorytet
    Postów: 424 821

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silvia wrote:
    Zaplątana - oj tak to duże szczęście, że twój mąż ma takie podejście. Mój jest wierzący bardziej niż ja, pochodzi z rodziny gdzie religia jest bardzo ważna i tutaj jest problem, w rodzinie ostatnio ktoś mu powiedział w złości, że z in vitro to sztuczne bachory i myślę, że uważają to za grzech, coś nienaturalnego i jemu to chyba siedzi w głowie, bo jak pytam czemu nie, bo nie albo bo to sztuczne dziecko jest.

    Mój pochodzi z fanatycznie wierzącej rodziny. Też był zaślepiony religią. In vitro grzech, inseminacja grzech, wizyty w klinice grzech. Ogarnął się dopiero w momencie, jak wyszło, że to on ma problem z nasieniem. Teście do tej pory uważają nas za gorszych, ale powiedział im krótko, że albo to zaakceptują, albo zerwiemy z nimi kontakt. A jak uda nam się doczekać dzieciaczka, to jak się nie ogarną, to nawet wnuka na zdjęciach nie zobaczą.

    Dany, nat87 lubią tę wiadomość

    Lat 30
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
    17.08.2021 - startujemy z IVF ✊
    28.08.2021 - punkcja 🥚🥚🥚
    Pobrano 7 komórek, 6 zapłodniono, jest 5 zarodków! 🍀
    02.09.2021 - transfer okruszka 3AB 🙏🍀❤
    Nie przeżył żaden zarodek do stadium blastocysty. Nie mam żadnej śnieżynki.

    7dpt: beta - 53.55🍀❤🍀
    progesteron - 19.59 🙏
    9dpt: beta 173.2 🍀❤🍀
    11dpt: beta - 381.07 🍀❤🍀
    progesteron - 16.80 🙏
    13dpt: beta - 1085.70 🍀❤🍀
    25dpt: mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀🙏

    Naucz się czekać. Bóg ma wszystko na czas.
    Czekam na Ciebie, okruszku. ❤
  • zaplątana Autorytet
    Postów: 424 821

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dany wrote:
    Jestem hitem, 2h temu dostałam plamienia czyli do wieczora się rozkręci 😂 jutro odbiorę wyniki z bety, które już znam, dobrze, że można telefonicznie, lekarz nie zobaczy mojego zażenowania. Czuję się stabilnie psychicznie ;) byłam na to gotowa po "sikaczu" W grudniu chyba nie podejdę do IUI 1raz po 4latach mamy możliwość spędzić Święta w domu w Polsce, a ze względu na długie cykle IUI wypadała by na ok.20ego wszystko na wariata, nie potrzebny stres, ale chciała bym Was zapytać wydaje mi się że ten miesiąc nie zrobi różnicy, a wy jakie macie zdanie, ciągłość chyba nie ma na to wpływu? Jutro skonsultuje to jeszcze z moją ginekolog. Buziaki.

    Kurcze, bardzo mi przykro. Czekałam na tą Twoją betę, jak na swoją. Ściskam mocno!

    Dany lubi tę wiadomość

    Lat 30
    11.2018 laparoskopia - usunięcie torbieli jajnika prawego
    01.2019 histeroskopia - usunięcie polipa jajnika prawego
    10.2019 HSG - prawy jajowód niedrożny
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox 25
    wyrzuty PRL - Dostinex
    Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice
    27.11.2019r. AID - owdołana (Aromek+ovi)
    20.12.2019r. AID (Aromek+Ovi) - nieudana
    Zmiana kliniki na Katowice Angelius Provita
    17.08.2021 - startujemy z IVF ✊
    28.08.2021 - punkcja 🥚🥚🥚
    Pobrano 7 komórek, 6 zapłodniono, jest 5 zarodków! 🍀
    02.09.2021 - transfer okruszka 3AB 🙏🍀❤
    Nie przeżył żaden zarodek do stadium blastocysty. Nie mam żadnej śnieżynki.

    7dpt: beta - 53.55🍀❤🍀
    progesteron - 19.59 🙏
    9dpt: beta 173.2 🍀❤🍀
    11dpt: beta - 381.07 🍀❤🍀
    progesteron - 16.80 🙏
    13dpt: beta - 1085.70 🍀❤🍀
    25dpt: mamy 2mm okruszka i bijące serduszko! ❤🍀🙏

    Naucz się czekać. Bóg ma wszystko na czas.
    Czekam na Ciebie, okruszku. ❤
  • Kociaraa123121 Koleżanka
    Postów: 45 136

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Też mam rozminę, bo dzisiaj byłam na monitoringu i pęcherzyk 16 mm więc jutro mam przyjść znowu i jak będzie 18 mm to wieczorem zastrzyk ovitrelle (czwartek wieczor)a iui lekarz mówi że w sobote rano...i trochę mi to nie pasuje, bo wydaje mi się że owu będzie w piątek i nie daj Boże będzie już w piątek rano to w sobote rano może być po i na IUI za późno ehh że też to trzeba tak się wstrzelić z tym wszystkim 🙈🙉😱 chciałabym mieć IUI w piątek wieczorem bo tak pewnie będzie owu a lekarz mówi że w sobote😬😬

    Kurcze, u mnie też dziś było 16mm i dr wstępnie planuje pierwszą inseminację na poniedziałek 😱 jak długie masz cykle?

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    Rocznik '93, starania od 08.2018
    HSG: jajowody drożne
    AMH: 2,20
    Immunologia: dodatnie ASA, wysokie NK (zalecony prograf i intralipid, następnie encorton)

    1 IUI: 06.2020 🍷
    1 IVF: 10.10.2020 (4.1.1)
    6dpt- 19,9
    9dpt- 98,67
    12dpt- 357
    24dpt- jest ♥️
    ✊✊✊

    2 IVF: 01.12.2022
    9dpt- 56,5
    11dpt- 78,5
    13dpt- 113
    16dpt- 434,1
    23dpt- 2295, pęcherzyk 5,8mm
    30dpt- 11338, bijące serducho ❤️

    8+5 maluch 19,9mm ❤️
    11+5 plamienia- sor
    12+0 krwawienie -sor
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Kurcze, bardzo mi przykro. Czekałam na tą Twoją betę, jak na swoją. Ściskam mocno!

    Zaplatana bardzo Ci dziękuję, tak mi się miło zrobiło, jak to przeczytałam, przytulam. Dostaje do głowy, plamienia dostałam o 13ej powinno się już rozchulac, a jakby znikło, parę razy po toalecie w ogóle nic, myślałam że wyśpię się już dziś spokojnie, a jednak nie, na 99% jestem przekonana że nie ma szans, ale bardziej się martwię, że coś jest nie halo..czuje się jak gluptas bez kitu, bo nie miałam jeszcze w życiu takiej sytuacji, dzwonię rano do lekarza tak czy siak. Wiedz, że ja też czekam na wiadomość czy grudzień wstrzeli się u Ciebie z dobrej strony, a Twój mąż brawo! Relacja z partnerem jest mega ważna, nie wyobrażam sobie że mogła bym się bać reakcji męża np., na okres lub rozmowy na "trudne" tematy, potrzebujemy przecież wsparcia, a nie strachu. Dobrej nocy wszystkim :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2019, 22:18

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha no to i tak masz po 26 h więc ok, a ja mam mieć planowo dopiero po 36 więc na styk, chciałabym wcześniej zobaczymy jutro jeszcze jadę na monitoring i będziemy gadać co robimy 🙈 ja się martwię że przecież nawet bez zastrzyku pęcherzyk może peknac wcześniej, albo że jutro wezmę ovitrelle i po 2 godzinach mi już peknie a gdzie tu do soboty czekać 🙉🙈😱 właśnie się tak zastanawiam czy jak już się weźmie też zastrzyk to kiedy NAJWCZEŚNIEJ może być owu czy właśnie może być już po 2-3 godzinach czy raczej po 24-36 h tego nie wiem 😬
    Ja w poniedziałek też miałam 3 pęcherzyki wszystkie ok 11 a dziś nagle tylko jeden się wybił 16 mm a reszta stoi w miejscu 🙉
    Paulina12345 wrote:
    Nie nie. Ovitrelle wzięłam już o 11 w południe, czyli IUI 26h później. U mnie po ovitrelle pęcherzyk pęka na pewno po 34 godzinach więc myślę że nie masz się co obawiać. Mnie bardziej martwi iui w 15dc gdzie dziś masa śluzu płodnego itp. a gonal jest dosyć mocny z tego co widzę. W poniedziałek oprócz pęcherzyka 17 miałam jeszcze 3 o wielkości 12

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Looo to już w ogóle dosyć późno, ja dzisiaj mam 16 mm i lekarz mówi że jak jutro będzie 18 mm to możemy podac ovitrelle bo już może pekac i wtedy iui, jak masz szansę to Pogadaj z lekarzem, mi się wydaje że jak dziś miałaś 16 mm to iui dopiero w pon dosyć późno, przecież może przez weekend akurat pęknąć 😬🙄 mi się teraz nieco cykl skrócił i ostatnio miałam owu już w 12 dc😬 dziś jest mój 11 dc
    Kociaraa123121 wrote:
    Kurcze, u mnie też dziś było 16mm i dr wstępnie planuje pierwszą inseminację na poniedziałek 😱 jak długie masz cykle?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Aha no to i tak masz po 26 h więc ok, a ja mam mieć planowo dopiero po 36 więc na styk, chciałabym wcześniej zobaczymy jutro jeszcze jadę na monitoring i będziemy gadać co robimy 🙈 ja się martwię że przecież nawet bez zastrzyku pęcherzyk może peknac wcześniej, albo że jutro wezmę ovitrelle i po 2 godzinach mi już peknie a gdzie tu do soboty czekać 🙉🙈😱 właśnie się tak zastanawiam czy jak już się weźmie też zastrzyk to kiedy NAJWCZEŚNIEJ może być owu czy właśnie może być już po 2-3 godzinach czy raczej po 24-36 h tego nie wiem 😬
    Ja w poniedziałek też miałam 3 pęcherzyki wszystkie ok 11 a dziś nagle tylko jeden się wybił 16 mm a reszta stoi w miejscu 🙉

    A nie wykonują u Was badania z krwi ? Rzutu LH ?
    Po tym można określić czy w najbliższym czasie samoistnie dojdzie do owulacji.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 4 grudnia 2019, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jutro lekarz mi kaze zrobić dodatkowo hormony lh, estradiol i progesteron, ja dodatkowo robię testy owu. Dzisiaj robiłam o 23 i nadal negatyw. Zobaczymy co to będzie 🙈
    Nadzieja27 wrote:
    A nie wykonują u Was badania z krwi ? Rzutu LH ?
    Po tym można określić czy w najbliższym czasie samoistnie dojdzie do owulacji.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Anuś1988 Autorytet
    Postów: 343 458

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaplątana wrote:
    Bądź dobrej myśli. A najlepiej, to staraj się w ogóle o tym nie myśleć. My z mężem musieliśmy podjąć decyzję o dawcy, która do łatwych nie należała. I zaczęła się jazda. Mam jeden jajowód drożny, więc dwa cykle czekaliśmy na owulację z dobrej strony, jak się już udało, to nie mogliśmy dopasować dawcy, a finalnie do AID nie doszło, bo klinika nie zleciła jednego badania. Teraz znowu czekanie, więc rozumiem Cię doskonale.



    No my właśnie też będziemy korzystać z nasienia dawcy ...Mąż jest po chorobie nowotworowej więc nie mamy za dużych czas...ale nie poddajemy się ,będziemy walczyć do końca ;) Oboje pragniemy dziecka więc musi się udać ;) Musimy zrobić dodatkowe badania ,androlog chce zrobić biopsję żeby ostatecznie stwierdzić na czym stoimy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 01:38

    Nadzieja27, zaplątana lubią tę wiadomość

    Początek starań o maleństwo 2015r.
    AMH 4,94
    25.11.2019r. Decyzja o IVF. Pierwszy termin w klinice.
    28.01.2020r.Biopsja Męża (TESE) -wyniki dobre ;)
    24.04.2020r.Zaczynamy działać!!!
    11.05.2020r.1Stymulacja
    16.05.2020r. Transfer-nieudany.
    9.08.2020r. 2Stymulacja-Transfer odwołany.
    19.10.2020r. 2Transfer(crio)-cb
    4.12.2020r. Histeroskopia usunięcie polipa.
    16.01.2021r. 3Stymulacja(Punkcja)
    15.02.2021r.3Transfer(crio)nieudany.
    22.06.2021r.IUI😢
    20.07.2021r. IUI 😢
    28.11.2022r. Transfer AZ 🥰 🍀🤞
    8 dpt beta 84,5
    10dpt beta 172
    15dpt beta 1456
    Adaś jest już z nami 🥰 16.08.23r.
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Aha no to i tak masz po 26 h więc ok, a ja mam mieć planowo dopiero po 36 więc na styk, chciałabym wcześniej zobaczymy jutro jeszcze jadę na monitoring i będziemy gadać co robimy 🙈 ja się martwię że przecież nawet bez zastrzyku pęcherzyk może peknac wcześniej, albo że jutro wezmę ovitrelle i po 2 godzinach mi już peknie a gdzie tu do soboty czekać 🙉🙈😱 właśnie się tak zastanawiam czy jak już się weźmie też zastrzyk to kiedy NAJWCZEŚNIEJ może być owu czy właśnie może być już po 2-3 godzinach czy raczej po 24-36 h tego nie wiem 😬
    Ja w poniedziałek też miałam 3 pęcherzyki wszystkie ok 11 a dziś nagle tylko jeden się wybił 16 mm a reszta stoi w miejscu 🙉

    A mnie dziś już bolą piersi i się tak strasznie boje ze jest po owulacji :-( Chyba że w dzień owulacji dopiero zaczynają boleć piersi? Nie wiem jak to jest bo swoich owulacji nie mam.. Chyba zwariuje :-( Tak mnie to wszystko wkurza....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2019, 08:31

  • Mania12 Autorytet
    Postów: 1343 1262

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    A pęcherzyk był pęknięty na USG przed IUI?
    Nie wiem, bo odwołano IUI z uwagi na zbyt małą ilość nasienia :/ ...bo następnego dnia po pozytywnym teście ovu "działaliśmy" naturalnie :)
    Jednak następnym razem będę się słuchać doktora, w końcu to on jest specjalistą :)

    Dzieli nas tylko czas...
    40 l.
    09.2012 - córcia ❤️
    01.2018 - początek starań o rodzeństwo
    09.2018 -synuś -nasz aniołek (17tc*)
    10.2019 - Invimed Wrocław, AMH 1,69, 2x IUI :-(
    02.2020 - I IVF - ❄️❄️ 3dniowe:
    1 Transfer ET- 17.02.2020 💔 7/8 tc
    2 Transfer FET- 24.07.2020 ❄️- córcia❤️ ️ur.08.04.2021
    ...niespodzianka od matki natury: 28.12.2022 - pozytywny test, 19.01.2023 - 7 tc - 1cm człowieka❤️, 09.02.2023 - 10 tc - 3 cm, 27.02.2023 - 13 tc - 7 cm, 27.04.2023 - 21 tc -456 g, 26.05.2023 - 25t - 987 g, 38 tc - 3300g, ...❤️synek ur. CC 02.09.2023, 3kg, 50 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Właśnie jutro lekarz mi kaze zrobić dodatkowo hormony lh, estradiol i progesteron, ja dodatkowo robię testy owu. Dzisiaj robiłam o 23 i nadal negatyw. Zobaczymy co to będzie 🙈

    No to wtedy będziesz wiedziała 🙂
    U mnie druga inseminacja była zrobiona moim zdaniem idealnie, tylko był problem z nasieniem.. mało i słaba ruchliwość ale brałam cały miesiąc leki wiec podali mi to co było.. 🤷🏻‍♀️
    Pęcherzyk w poniedziałek był wielkości 18 mm, o 22 zastrzyk ovitrelle , środa 8 rano w klinice i inseminacja około 9:30. I po południu odczuwałam bóle owulacyjne 🙂.
    Tym razem byłam na monitoringu w poniedziałek , pęcherzyk miał jakoś 19 -20 mm , inseminacja planowo na środę ale wieczorem zadzwonili z kliniki ,ze mamy być o 8:30 we wtorek bo z badania krwi wyszło ,ze owulka ma być we wtorek. Ale w tym miesiącu sama nie wiem kiedy ona była 😜 wiec moim zdaniem lepiej słuchać lekarzy.. jeżeli zrobią badanie krwi to będą wiedzieć czy samoistnie się coś nie rusza przypadkiem..

‹‹ 577 578 579 580 581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ