X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Gallina a jajnik Cię boli? Odczuwasz cos?
    To u Was jest tak ze mialas usg w poniedziałek? I więcej nie będziesz miala?
    Nie dowiesz się co z pecherzykiem i endo?
    Zalecają Wam jakieś leki po iui?
    Ile czasu od momentu oddania nasienia czekasz na iui?
    Lezysz potem czy od razu wstajesz z fotela?
    Będziesz miała 39 godz po ovitrelle?

    Melduję się z wykonanym zadaniem, dzisiaj byłam sama i trochę mi markotno...

    I tak:
    - jajnik zaczął mnie boleć już ok. 8 godzin po pregnylu, dzisiaj bardzo mi dał w kość, przestał ok. 2 godzin przed iui;
    - niestety, nie wiem jak wyglądał pęcherzyk i endometrium w momencie iui; wkurza mnie to strasznie, ale taki tu jest standard, zmiana kliniki nic nie da, bo wszędzie robią tak samo; oni tutaj uważają, że iui decyduje się ok. 2 doby przed;
    - po nie zalecają nic, ale ponieważ ja po pierwszej iui zaczęłam krwawić 7 dni po i jak się okazało później nie była to żadna implantacja tylko miesiączka, to dostaję od teraz utrogestan (progesteron dopochwowy, miękkie kapsułki); mam brać od jutra rana, trochę wcześnie mi się wydaje, ale się raz będę słuchać;
    - czekam 2 godziny od oddania nasienia, w momencie inseminacji znam wyniki sprzed i po preparautyce;
    - leżę tylko jeśli jest refluks, co zdarzyło się 2 na 4 razy, wtedy zostaję na fotelu przez 20 min;
    - tym razem miałam pregnyl 39 godzin przez (wyszło nawet trochę ponad 40 godzin, bo lekarz się spóźnił).

    Ale żeby nie było tak różowo odebrałam potem w administracji wyniki spermogramu mojego męża zrobionego ok. tydzień wcześniej, a tam duża aglutynacja i przez to mała ruchliwość (A+B ok 36%); nie wiem co się stało, bo te wyniki 3 miesiące temu były wzorcowe!? Problemem była morfologia, która poprawiła się z 4% na 5%

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dawno mnie tu nie było a Olencji nie ma, co się stało?
    ja zaczynam odbierać powoli wyniki badań po poronieniu, szczescie w nieszczesciu ze trafilam na wspanialego genetyka i to na nfz;) jedyne co mi wyszlo to mutacja mthfr heterozygota, czyli musze wieksze dawki kwasu foliowego lykac, ale to raczej wplywu na poronienie nie mialo, reszta badan w kierunki trombofilii prawidlowe, ana ujemne, jedynie mam zagwozdke z allo mlr, Lunk pamietam ze mowilas ze mnostwo badan po poronieniu Ci robili, mialas moze to badanie? mnie gin zlecil jego zrobienie, wyszło mi hamowanie 0% a powinno byc ponad 40% no ale co lekarz to inna opinia na temat tego badania, ponoc tylko w Polsce sie praktykuje to badanie, rozmawialam z immunologiem i tez jest przeciwko temu badaniu wiec mozna zwariowac
    Jutro mam wizyte u gina, bedzie 12 dc wiec zobaczymy jak tam moje jajniki, cos tam kłują na zmiane wiec moze cos rosnie chociaz jak na mnie to wczesnie;) jutro tez konsutacja z immunologiem i jakis plan dzialania!
    ahhhh jak ja bym juz to iui znowu chciala;) tak sobie mysle po cichu ze moze jak jutro cos bedzie roslo to moze doktorek zdecyduje sie na iui hmmm, nie wiem wlasnie jak to jest czy czasem do iui nie trzeba przychodzic od poczatku cyklu!

    Lunka trzymam kciuki, idealne warunki u Was:*
    wracam do gry:)
    powodzenia dziewczyny:)

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Ja jestem po laparo I nie zaluje:-) badanie HSG pokazalo zee jajowody niedrrozne a laparo wszytko czyste. Nie ma sie czego bac:-) dzien zabiegu byl ciezzki ale do przezycia wlasnie wrocilam od lekaeza -sciiagnelam szwy...okazalo sie ze mam jedeen pecherzyk 23 mm...zastanaeeiam sie czy jutro niebpodejsc do IUI wg lekarza jutro I pojutrze to dobry czas ale ja mysle ze moze pojutrze byloby za pozzno a nie wiem czy uda mi sie wbic na jutro na IUI... co myslicie?

    jeśli dobrze się fizycznie czujesz, a lekarz nie odradza, to czemu by nie kuć żelaza póki gorące? :-)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    jeśli dobrze się fizycznie czujesz, a lekarz nie odradza, to czemu by nie kuć żelaza póki gorące? :-)
    Bo raz sie przekonaalam zee co nagle to po diable...no I nie wiem czzy uda mi sie umowic na jutro dzisiaj juz nie odbierajja...

    Gallina lubi tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Bo raz sie przekonaalam zee co nagle to po diable...no I nie wiem czzy uda mi sie umowic na jutro dzisiaj juz nie odbierajja...

    a pęcherzyki same Ci pękają? wiesz, przy jakiej wielkości?

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    a pęcherzyki same Ci pękają? wiesz, przy jakiej wielkości?
    Hmm nie wiem przy jakiej wielkosci ale raczej pekaja...lekarz dzisiaj gadal ze jutro najpozniej pojutrze mozna spokojnie robic IUI ale sama nie wiem....nie chcialam sie spieszy...ale taka okazja to sama nie wiem:D

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina
    fakt dziwne to, ze nie robia usg. ale może cos jest w takiej praktyce.
    Ja luteinę biore od dziś od 22.00.
    Pecherzyk pekl u Ciebie na pewno tez-mnie jajniki przestały bolec ok godzine przed iui i potem znowu.
    Masz kartke z parametrami nasienia przed i po iui?
    Napisz, u nas ruch laczny tez 35% przed preoaratyka, a po 75%! Spora zmiana. Lacznie plemników było 65mln, a po preparatyce 130mln. Nie wiem jak to możliwe :P Szczerze tego nie rozumiem.
    A podano do macicy 25mln.
    Tu już moja logika się wylacza.
    I prawidłowych 4% ale u nas nigdy lepiej ani gorzej nie było.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    Jejku dawno mnie tu nie było a Olencji nie ma, co się stało?
    ja zaczynam odbierać powoli wyniki badań po poronieniu, szczescie w nieszczesciu ze trafilam na wspanialego genetyka i to na nfz;) jedyne co mi wyszlo to mutacja mthfr heterozygota, czyli musze wieksze dawki kwasu foliowego lykac, ale to raczej wplywu na poronienie nie mialo, reszta badan w kierunki trombofilii prawidlowe, ana ujemne, jedynie mam zagwozdke z allo mlr, Lunk pamietam ze mowilas ze mnostwo badan po poronieniu Ci robili, mialas moze to badanie? mnie gin zlecil jego zrobienie, wyszło mi hamowanie 0% a powinno byc ponad 40% no ale co lekarz to inna opinia na temat tego badania, ponoc tylko w Polsce sie praktykuje to badanie, rozmawialam z immunologiem i tez jest przeciwko temu badaniu wiec mozna zwariowac
    Jutro mam wizyte u gina, bedzie 12 dc wiec zobaczymy jak tam moje jajniki, cos tam kłują na zmiane wiec moze cos rosnie chociaz jak na mnie to wczesnie;) jutro tez konsutacja z immunologiem i jakis plan dzialania!
    ahhhh jak ja bym juz to iui znowu chciala;) tak sobie mysle po cichu ze moze jak jutro cos bedzie roslo to moze doktorek zdecyduje sie na iui hmmm, nie wiem wlasnie jak to jest czy czasem do iui nie trzeba przychodzic od poczatku cyklu!

    Lunka trzymam kciuki, idealne warunki u Was:*
    wracam do gry:)
    powodzenia dziewczyny:)


    Kochana witaj! U mnie badan było mnóstwo, kilka stron, pciała na zespol antyfosfolipdowy, toczen itd. itp. Pciala pciw lozyskowe. A poza tym z immunologii nic. Mój dr uważa ze to się obchodzi sterydem, jak już kompletnie nie wychodzi daje encorton. Nie zaglebialam się az tak w badania. W immuno w ogole. Ale od tego się odchodzi. To nie przyczyna u Ciebie. Zaszlas, poronilas-jak ja. Po prostu tak musiało być. Jakbys miała pciala na męża ze tak powiem-nie zaszlabys.
    Wracaj do gry kochana!

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Hmm nie wiem przy jakiej wielkosci ale raczej pekaja...lekarz dzisiaj gadal ze jutro najpozniej pojutrze mozna spokojnie robic IUI ale sama nie wiem....nie chcialam sie spieszy...ale taka okazja to sama nie wiem:D
    Szczerze Ci powiem, rób jutro, pojutrze będzie za pozno. Jeśli nie ma pwskazań po laparo próbuj.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Ja jestem po laparo I nie zaluje:-) badanie HSG pokazalo zee jajowody niedrrozne a laparo wszytko czyste. Nie ma sie czego bac:-) dzien zabiegu byl ciezzki ale do przezycia wlasnie wrocilam od lekaeza -sciiagnelam szwy...okazalo sie ze mam jedeen pecherzyk 23 mm...zastanaeeiam sie czy jutro niebpodejsc do IUI wg lekarza jutro I pojutrze to dobry czas ale ja mysle ze moze pojutrze byloby za pozzno a nie wiem czy uda mi sie wbic na jutro na IUI... co myslicie?
    Ale u Ciebie było ewidentne wskazanie-niedrożne jajowody.
    A laparo może znacznie zmniejszyć amh.
    Lepiej zrobić, jeśli nie ma wskazan-histeroskopie.
    Ja nie jestem zwolenniczka takich badan jeśli nie ma wskazań.
    Jak ktoś nie zachodzi miesiące, niech robi, histero.
    Jeśli ktoś zajdzie w ciaze i poroni, takie badania sa raczej zbędne.
    Chyba ze lekarz zleci inaczej.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie gdzie Olencja?
    U mnie 8 dzień po IUI i nic nie czuję :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny- u mnie też 8 dzień po IUI i objawów brak.
    Którego dnia będziesz testowć? W którym dniu u Ciebie była IUI i jak długie masz cykle?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 22:05

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Gallina
    fakt dziwne to, ze nie robia usg. ale może cos jest w takiej praktyce.
    Ja luteinę biore od dziś od 22.00.
    Pecherzyk pekl u Ciebie na pewno tez-mnie jajniki przestały bolec ok godzine przed iui i potem znowu.
    Masz kartke z parametrami nasienia przed i po iui?
    Napisz, u nas ruch laczny tez 35% przed preoaratyka, a po 75%! Spora zmiana. Lacznie plemników było 65mln, a po preparatyce 130mln. Nie wiem jak to możliwe :P Szczerze tego nie rozumiem.
    A podano do macicy 25mln.
    Tu już moja logika się wylacza.
    I prawidłowych 4% ale u nas nigdy lepiej ani gorzej nie było.

    pozostaje mi wierzyć w to, że też pękł :-) chociaż teraz znowu pobolewa, ale tak jakby kolka;
    szczegółowe kartki mam tylko z poprzednich trzech inseminacji, to taki uproszczony spermogram sprzed i po przygotowaniu nasienia (bez morfologii i posiewu); wzrost ruchliwości po preparateutyce jest podobny; dzisiaj wiem tylko, że podano mi 26 mln plemników o ruchu A+B, co wg mojej doktor jest wynikiem więcej niż dobrym (do tej pory było ok. 15-18 mln); aglutynacja się pojawiła, ale ten preparat, który stosują, ją rozbija i chłopaki ruszają do przodu jak strzały ;-)
    Lunka, to niemożliwe, że liczba plemników wzrosła, może źle spojrzałaś albo używaliście kilka zamrożonych próbek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 21:23

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Hmm nie wiem przy jakiej wielkosci ale raczej pekaja...lekarz dzisiaj gadal ze jutro najpozniej pojutrze mozna spokojnie robic IUI ale sama nie wiem....nie chcialam sie spieszy...ale taka okazja to sama nie wiem:D
    Kaśka, prześpij się z tym; w głębi ducha, wiesz, co chcesz zrobić; najważniejsze, aby przeciwwskazań medycznych nie było, reszta to Twoja decyzja i każda będzie dobra!

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koncentracja w mln plemnikow na ml. Bylo 65, po preparatyce 130.
    U nas tak samo. Ruch 35÷ przed preoaratyka, po 75%. Podano 26mln.

    iv09i09katk65tr1.png
  • wodaa Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, jestem dziś w 12dc i mam pęcherzyk 24mm. Jutro podchodzę do inseminacji, czy to nie za późno? proszę o odp

  • Alcea Przyjaciółka
    Postów: 101 42

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Koncentracja w mln plemnikow na ml. Bylo 65, po preparatyce 130.
    U nas tak samo. Ruch 35÷ przed preoaratyka, po 75%. Podano 26mln.
    To znaczy,że zagęścili. Dla przykladu: na początku 65mln/ml w 2ml nasienia(czyli w 2ml w sumie 130mln). A potem to odwirowali czy co tam im zrobili i wyszło 130mln/ml w 1ml (czyli w sumie też 130mln).

    Lunk_a: Powodzenia! Zsynchronizowałaś teraz idealnie IUI z owu. Nie może się nie udać :-)

    Podejście do drugiej ciaży:
    4 IUI nieudane... :-(
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wodaa wrote:
    witam, jestem dziś w 12dc i mam pęcherzyk 24mm. Jutro podchodzę do inseminacji, czy to nie za późno? proszę o odp
    Iui to trochę loteria, pecherzyk pęknie jeśli podalas pregnyl. Czemu uważasz ze za późno?

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ