X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 19 lutego 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktores z was mialy do czynienia z klinika w Czechac? w Ostravie?

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ivf nie ma żadnych rygorow :) ja żyłam normalnie, jakby nigdy nic :)

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wizytę startowa przyszłam już z badaniami zlecanymi wcześniej głównie przez endokrynologa i gina, tj:

    USG TV, USG sutków, cytologię
    TSH
    FT3, Ft4
    Anty TPO
    Prolaktyna
    Prolaktyna po obciążeniu
    FSH
    LH
    Progesteron
    estradiol
    Testosteron
    Insulina
    Androstendion
    17-OH progesteron

    Do zrobienia dodatkowo dostałam:

    Morfologia
    Glukoza na czczo
    CMV IgM, IgG
    Różyczka IgM, IgG
    Toxoplazmoza IgM, IgG
    Badanie ogólne moczu
    AMH
    HIV, HBS antygen, anty HCV, anty HBC, anty HBs, anty HBc total, kiła
    posiew z kanału szyjki
    Posiew Chlamydia trachomatis (teraz wymagana PCR)

    bizona wrote:

    bizona lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszaaa wrote:
    Po ivf nie ma żadnych rygorow :) ja żyłam normalnie, jakby nigdy nic :)
    No ja tak myślałam:-) znaczy myslalam ze może cokolwiek zalecają ale nic rygorystycznego. znając siebie zylabym normalnie:-) jak widać udało Ci się:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 21:33

    iv09i09katk65tr1.png
  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja tylko na chwilę trzymam za was kciuki bo warto wiem co przechodzicie bo ja dopiero po 6 IUI (8 miesięcy walki o groszka z lekarzami w Belgii) po wsumie 3 latach zobaczyłam mój mały upragniony groszek. A teraz to on już leży koło mnie i grzecznie śpi. i nie jest mały :-D. Dlatego nie rezygnujcie tylko walczcie o wasze szczęścia a ja za wszystkie trzymam kciuki.

    Gallina, Dani lubią tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmb wrote:
    Hej dziewczyny ja tylko na chwilę trzymam za was kciuki bo warto wiem co przechodzicie bo ja dopiero po 6 IUI (8 miesięcy walki o groszka z lekarzami w Belgii) po wsumie 3 latach zobaczyłam mój mały upragniony groszek. A teraz to on już leży koło mnie i grzecznie śpi. i nie jest mały :-D. Dlatego nie rezygnujcie tylko walczcie o wasze szczęścia a ja za wszystkie trzymam kciuki.
    Cześć:-) kiedyś pisałam dziewczynom o Tobie ze warto zrobić te 6 iui:) synek? Kiedy urodzony? ;)
    Kmb Ty jesteś chyba młodziutka z tego co pamiętam czy się mylę?

    iv09i09katk65tr1.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 19 lutego 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna bardzo Ci dziękuję ! O to mi chodziło !:)
    Ja na bieżąco jestem z tarczycowymi sprawami, resztę zrobię już po wizycie.
    Możecie mi powiedzieć jak to będzie wyglądało? Teraz będę mieć pierwsza startowa wizytę, będzie ona wypadać w okolicach lub w dzień owulacji...dostanę skierowania na badania..i wtedy za tydzień kolejna wizyta, żeby lekarz sprawdził wyniki i zdecydował co będziemy robic ?

    Zastanawiają mnie jeszcze dwie rzeczy..
    Nie miałam nigdy robionego HSG, chciałabym zrobić jak najszybciej..rozumiem że w cyklu, w którym się robi HSG, nie robi się IUI?

    Jestem po antybiotykach, i prawdopodobnie przyplątało się do mnie jakieś świństwo ( albo się nakręcam)..czy przed wizytą w Novum zbadać się czy nie mam jakiejś infekcji? Żeby zacząć jak najszybciej ewentualne leczenie? Domyslam się, że jeśli mam jakąś infekcję, to ze staran tez dupa w tym cyklu..moj ma slabe nasienie, nie chce go zararzac i dodatkowo pogarszać jego stan...

    Jestem strasznie niecierpliwa, i wizja tego, że IUI możemy zrobić dopiero w 3 cyklu mnie stresuje..

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona odpowiadając na Twoje wszystkie pytania to:
    1. W ciągu tygodnia może nie być chlamydii. Umow sie na ostatni dzien fazy lutealnej. Wtedy będziesz miała wszystkie wyniki.

    2. W cyklu z hsg można robić iui. Pod warunkiem sono hsg,

    3. Zależy kiedy masz wizytę w novum, jeśli wkrótce to lekarz da Cię zbada pod kątem tego świnstwa. Msz na myśli grzybicę? Jeśli tak nie badaj sie. Popros rodzinnego o globulki clotrimazolum i 1 tabl flukonazolu do polkniecia. Przejdzie.
    I nie będziesz musiała czekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 21:58

    iv09i09katk65tr1.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wwiem czzy pomoge ale u mnie poszlo to strasznie szybko!!! Poszlam do swojego lekarza zeby wywolaal mi okres bo sie spoznial I powiedzial co dalej...kazal brac luteine a w 5dc zaczac brac clo I w miiedzyczasie dzwonic do kliniki...wybralismy zz mezem klinime w ostravie ze wzgledu na odleglosc...nastepnego dnia po wizycie pojawil sie okres wiec niee wywolyealam:-) I zadzwonilam do ostravy:-) pojechalam tam 8dnia cyklu byly trzy pecherzyki kolo9mm doktor kazal przyjechac w 11dc zeby sprawdzic co I jak powiedzial tez ze przed inseminacja bede musiala zrobic droznosc jajowodow wiec stracilam nadzieje nna ten cykl ale mysslee ok bedzie dobrze:-) przyjechalam 11dc a on po badaniu mowi ze mozemu jutro podejscc do inseminnacji!!!!aale bylam w szoku...podjelismy probe I cczekaamy na wyniki:-)

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Nie zrozumiałam :( Ja jestem zapisana w przyszłym tygodniu i wtedy będę mieć owulacje..czesc hormonow bada się w pierwszych dniach cyklu..wiec trochę sobie poczekam na te badania..zrobie i rozumiem, że wtedy dopiero kolejna wizyta żeby pokazac te wyniki lekarzowi, żeby powiedział jak będziemy dzialac?

    HSG jest za darmo, SonoHsg niestety płatne, dlatego myslalam o HSG..

    Co do grzyba..właśnie chyba cos się do mnie przyplatalo..odczuwam lekkie pieczenie czasem..wkurw..sie na myśl, ze teraz będzie najlepszy czas na działanie bo owulacja się zbliza, a nie chce mojego zarazac jeśli to infekcja..
    Zapisze się w poniedziałek do ginekologa, niech mnie zbada i cos doradzi.

    Dziewczyny a pamiętacie jak to z Wami było jak mialyscie ta pierwsza startowa wizyte? Czy długo czekalyscie, żeby zrobić IUI?

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyniki chlamydii możesz czekać 10dni. Zron tak badanie żebyś na wizytę miała wynik.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona ja nie czekalam nic. Wizytę miałam ok 20dc, lekarz rozpisal mi stymulację i juz.

    iv09i09katk65tr1.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz zrozumiałam o co Ci chodzi :)
    Dziekuje za informacje :)
    No nic..pójde do gdzieś ginekologa w poniedziałek, żeby zbadał mnie pod wg grzybka, a w czwartek na wizytę w Novum.

    Muszę wyluzować, bo widzę że ostro się nakręcam i za dużo rozmyślam..lekarz wszystko mi wyjaśni;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieuniknione jest rozmyslanie. Ja sie juz nie nakrecam a rozmyslam sporo. W obliczu tylu wizyt nieuniknione jest myslenie o tym.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 19 lutego 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmb wrote:
    Hej dziewczyny ja tylko na chwilę trzymam za was kciuki bo warto wiem co przechodzicie bo ja dopiero po 6 IUI (8 miesięcy walki o groszka z lekarzami w Belgii) po wsumie 3 latach zobaczyłam mój mały upragniony groszek. A teraz to on już leży koło mnie i grzecznie śpi. i nie jest mały :-D. Dlatego nie rezygnujcie tylko walczcie o wasze szczęścia a ja za wszystkie trzymam kciuki.

    Mieszkasz w Belgii? Ja tez!

    kmb lubi tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 19 lutego 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Lunka miło że o mnie pamiętasz :) póki co jednak niewiele mogę powiedzieć, mdłości zelżały, wg om dziś rozpoczęty 11tc.
    Ale wizyta dopiero w środę i wówczas będę mogła powiedzieć czy jest dobrze czy jak zawsze....
    Choć głowa świruje, staram się myśleć że tym razem się uda... jednak jeśli będzie inaczej (tfu tfu odpukać) to postanowiłam już się więcej nie starać. Jak nam Bóg da to będzie braciszek (tak czuję), a jak nie da to trudno - Bartuś będzie jedynakiem. Chyba że przypadkiem przytrafi się cud :)

    Wszystkim czekającym życzę dwóch kresek :)

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 19 lutego 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    no to wyrzutów sumienia mnie pozbawiłyście :-)

    bo ja po inseminacji i kieliszek wina wypiłam, i kawę owszem, i ser niepasteryzowany wcinałam,i na jogę chodziłam (choc starałam sie unikać ćwiczeń na głębokie mięśnie brzucha), i w pracy też godzinamu wysiadywałam ... (więcej grzechów nie pamiętam)
    :-)

    Mi lekarz powiedział, że mam robić wszystko jak wcześniej, np. jeśli chodziłam na fitness, to mam chodzić dalej ;) Wcześniej tylko zapytał, czy mnie coś boli i "jak wrażenia po zabiegu"?:P

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartusiiwa
    Jasne ze pamiętam! No wezz jak moglabym zapomnieć, co to w ogóle za gadanie:-D daj znać w środę, wierzymy ze jest dobrze.

    Dziewczyny
    Pamiętacie jak każda z Was praktycznie pyta ile żyją plemniki po iui? Ja zawsze Wam odpowiadalam bo byłam pewna ze wiem, ba-tak mi powiedział lekarz.
    Wczoraj zapytałam dr tego który robił iui o dwie sprawy:
    1. Ile zyja plemniki po iui. Nie czekając na jego odp rzuciłam ze 48godz bo preparatyka powoduje ze krócej. A dr że nie i ze na odwrót-dzięki preperatyce żyją 72godz, znaczy powinny-wniosek jest taki ze po preperatyce żyją normalnie lub dłużej jak normalnie.
    Może czytalyscie jakieś zrodla ile żyją,? Czy coś potwierdza te słowa?

    2. Pytałam tez po jakim czasie od iui powinien peknac pecherzyk żeby iui miała sens.
    Tu uzyskalam konkretna odp ze do 36godz.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bizona ja w cyklu w którym miałam hsg, nie mogłąm mieć IUI i lekarz powiedział żeby naturalnie ten cykl też odpuścić.

    Fajnie jakby udalo Ci się wyluzować, ale wzystkie dobrze wiemy że nie jest to takie proste :)

    bizona lubi tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 20 lutego 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tu czytalam o IUI,na pewno potwierdza to ze iui robi sie od 24h do 36h od zastrzyku
    http://edukacja.gameta.pl/rekomendacje/inseminacja-domaciczna-id

    co do zywotnosci to raczej czytalam ze sie robi tuning i powinno byc lepiej niz gorzej,inaczej nie mialoby to za bardzo sensu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 08:38


    u5cvp2.png
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ