X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 20 lutego 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Cześć:-) kiedyś pisałam dziewczynom o Tobie ze warto zrobić te 6 iui:) synek? Kiedy urodzony? ;)
    Kmb Ty jesteś chyba młodziutka z tego co pamiętam czy się mylę?

    Tak mam syna urodził się 10 lutego :-D. Nie kochana u mnie 35+. Przez kilka lat czekaliśmy na przypadek, potem robiliśmy pod owulacje aż wkoncu IUI. już byliśmy umówieni na wizytę przed Ivf a tu niespodzianka

  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 20 lutego 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium wrote:
    Mieszkasz w Belgii? Ja tez!


    Która klinika? Miasto :-P

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 20 lutego 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Bartusiiwa
    Jasne ze pamiętam! No wezz jak moglabym zapomnieć, co to w ogóle za gadanie:-D daj znać w środę, wierzymy ze jest dobrze.

    Dziewczyny
    Pamiętacie jak każda z Was praktycznie pyta ile żyją plemniki po iui? Ja zawsze Wam odpowiadalam bo byłam pewna ze wiem, ba-tak mi powiedział lekarz.
    Wczoraj zapytałam dr tego który robił iui o dwie sprawy:
    1. Ile zyja plemniki po iui. Nie czekając na jego odp rzuciłam ze 48godz bo preparatyka powoduje ze krócej. A dr że nie i ze na odwrót-dzięki preperatyce żyją 72godz, znaczy powinny-wniosek jest taki ze po preperatyce żyją normalnie lub dłużej jak normalnie.
    Może czytalyscie jakieś zrodla ile żyją,? Czy coś potwierdza te słowa?

    2. Pytałam tez po jakim czasie od iui powinien peknac pecherzyk żeby iui miała sens.
    Tu uzyskalam konkretna odp ze do 36godz.

    Mozliwe ze zyja dluzej niz przed preparatyka, ale ja czytalam ze to nie ma znaczenia ile zyja, znaczenie ma to ile czasu one znajduja sie w macicy (poruszaja sie tam) i sa badania ktore dowadza ze tylko cztery godziny, a potem plemniki schodza do zatoki Douglasa....I stamtad juz nie maja sie jak cofnac do jajka.
    Tymczasem plemniki po stosunku siedza nawet do 2-3 dni w sluzie plodnym i czekaja na to jajko.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 20 lutego 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja myslalam ze one leza do jajowodow i tam czekaja na jajko?:/ kurna a wogole jak one do zatoki sie dostaja?


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kmb to gratulacje;)

    Mnie dr tłumaczył inaczej. 36 godzin-powiedział ze spokojnie. Przecież nie kłamaliby pacjentek. Dziś poza tym jak byłam na usg juz u innego dr, równo 23 godz po iui, powiedział ze owulacja byla jajko peklo. Pytałam o ciałko zolte. Powiedział ze wytwarza się po 28-32 godz po owu. Zawsze mnie to interesowało to już wiem :-)
    Wiec mi sie wydaje ze one siedza w macicy Przy jajowodach. Po stosunku przecież ida przez szyjke tez do macicy. Nie siedza w szyjce ani pochwie:-D tyle ze normalnie śluz szyjowy może im zaszkodzić a tutaj nie może.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z tel nie mam jak podac linków. Na forum kliniki novum jest wyrazna odp na pyt w dziale iui-odpowiada embriolog. Plemniki zyja ok 72godz.
    Kolejne forum dr Szamantowicz plemniki zyja po iui normalnie nie krócej.
    Jeśli macie badania ze zyja4godz zalinkujcie. Chętnie dam je dr na wizycie. Mimo ze iui mnie juz nie będzie dotyczyc-wiely dziewczynom sie przyda jeśli istotnie tak miałoby być.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym ja słucham fachowcow. Czasem Was o coś pytam bo nie dopytam dr albo nie wiem. Lub w ramach Waszych osobistych doswiadczen. Ale sama zawsze pisze odp jesli jestem pewna. Na forum mozna napisać wszystko iprzepraszam ale piszą kobiety z różnym wykształceniem wiedza i inteligencja. Dlatego każdy artykul podpisany czyimś nazwiskiem-kogoś kto cokolwiek znaczy-jest mile widziany:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 15:22

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle dziewczyny ktorym się udalo piszcie swoje doświadczenia jeśli Wiecie czy owulacje mialyscie w dniu iui czy po iui?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 16:14

    iv09i09katk65tr1.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 20 lutego 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie znam wyniku insemki ale inseminacje mialam powmiedzy znaczy jeden pecherzyk pekl na dzien przed zabiegiem I jeszcze dwa w drugim jajniku byly z ktorych jeden napewno pekl w przeciagu dwoch dni od zabiiegu bo potwierdzil to gin:) wiez zobaczymy:-)

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 20 lutego 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Ja jeszcze nie znam wyniku insemki ale inseminacje mialam powmiedzy znaczy jeden pecherzyk pekl na dzien przed zabiegiem I jeszcze dwa w drugim jajniku byly z ktorych jeden napewno pekl w przeciagu dwoch dni od zabiiegu bo potwierdzil to gin:) wiez zobaczymy:-)
    jakie leki mialas do stymulacji?
    gin nie bal sie ze jest duze zagrozenie ciaza mnoga?


    u5cvp2.png
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 20 lutego 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka-

    "The timing of IUI is critical, because there is a lot of evidence in the literature suggesting the sperm do not live in the uterus and only travel through it. Sperm, on the other hand, can live in the cervical mucus for an average of 3-4 days and from there travel up to the fallopian tube. It is estimated that sperm put in the uterus travels through it within 4-6 hours and afterwards it is all gone."

    "Current research indicates that washed sperm can live 24-72 hours; however, it does lose potency after 24 hours. Another issue with IUI is that the sperm can keep on swimming beyond the fallopian tube, so the ideal window is really within 6-12 hours of the egg being released. Sperm can live up to 5 days in fertile mucus, 2-3 days being pretty common, so combining IUI with intercourse may provide better coverage."

    "Under normal circumstances, sperm that is not washed can live for as long as five days in fertile cervical mucus. Washed sperm, however, only has a lifespan of 24 hours with a window of six to 12 hours being the average. Since the washed sperm has such a short lifespan, success of the procedure is partially determined by performing the IUI as close as possible to the time of ovulation."

    Jedno jest pewne - medycyna sama nie jest tego pewna, bo jedni mowia tak a inni tak. Wiec nie mozna powiedziec ze ten czy inny lekarz napewno ma racje. To tylko hipotezy wszystko....

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te źródła ktore dałaś rzeczywiście mówią o najlepszej potencji zapłodnienia do 24godz. Ale lekarze mówią inaczej. Więc tu masz rację-nie jest to do końca wiadome i poznane. Zależy od organizmu kobiety i mężczyzny a może i lekarza i embriologa
    Dlatego piszcie którym z Was sie udalo i kiedy owu raczej u Was byla w stos do iui. W ramach doświadczeń.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 20 lutego 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmb wrote:
    Która klinika? Miasto :-P
    Bru, Edith Cavell :)

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 20 lutego 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka nam lekarz od razu powiedział, że po preparacji nasienie około 24h przeżywa, krócej niż przy naturalnym działaniu.
    Lunk_a wrote:
    Te źródła ktore dałaś rzeczywiście mówią o najlepszej potencji zapłodnienia do 24godz. Ale lekarze mówią inaczej. Więc tu masz rację-nie jest to do końca wiadome i poznane. Zależy od organizmu kobiety i mężczyzny a może i lekarza i embriologa
    Dlatego piszcie którym z Was sie udalo i kiedy owu raczej u Was byla w stos do iui. W ramach doświadczeń.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 20 lutego 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    jakie leki mialas do stymulacji?
    gin nie bal sie ze jest duze zagrozenie ciaza mnoga?

    Uswiiadamial nas oczywiscie ale zgodzilismy sie :-) a bylam na clo potem dostalam zastrzyk z pregnylu I teraz dupek:-) no I euthyrox na tsh:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 18:57

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 20 lutego 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha ja jak uslyszalam ze sa dwa pecherze to sie prawie posikalam z radosci:DD


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym przezywaniem mi powiedział ze dłużej. Stąd ciekawia mnie doświadczenia dziewczyn. Ja jak zaszlam w ciaze miałam iui i po 24godz usg i było po owu. A znowu innym razem miałam usg po 19 godz i tez bylo po owu a ciazy nie było.

    Betty
    Bartusiowa
    Jak u Was bylo??

    iv09i09katk65tr1.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 20 lutego 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja jak ja uslyszalam ze mam trzy pecherzyki chodzilam dumna I usmiechnieta od ucha do ucha jakbym juz conajmnien w ciazy byla:-)

    olencja lubi tę wiadomość

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 1 pecherzyk się sprawdza więcej niestety jakoś nie..

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka to super wyliczylas timing z lekarzem- cos mam przeczucie ze u Ciebie moze tym razem wyjsc.

    U mnie lekarz liczyl ze plemniki zyja 72 h, wiec jesli pecherzyk peknie z ciagu 72 h to jest szansa. Ale szczerze mowiac wydaje mi sie ze z moich 3, to 2 iui byly za wczesnie i dlatego zonk.

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ