X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania M wrote:
    Lunka to super wyliczylas timing z lekarzem- cos mam przeczucie ze u Ciebie moze tym razem wyjsc.

    U mnie lekarz liczyl ze plemniki zyja 72 h, wiec jesli pecherzyk peknie z ciagu 72 h to jest szansa. Ale szczerze mowiac wydaje mi sie ze z moich 3, to 2 iui byly za wczesnie i dlatego zonk.
    Mi mówił ze do 36godz po iui dobrze żeby pękł. Kochana u mnie zawsze peka w ciągu tych 24godz i sama widzisz...a ten cykl jeszcze bez stymulacji. Nie jest to moja pierwsza iui:-) wiem co i jak.
    Jestem nastawiona jak jestem...tak z dr zdecydowaliśmy. Ostatnie iui.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 20:52

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem- chyba jestesmy w tym samym miejscu psychicznie. Przy kazdym iui moj lekarz, o super wyliczylismy, pekl w czasie, sratata. i nigdy nic. Takze tym razem ide na usg 14tego dnia cyklu dopeiro, bo juz nie mam ochoty jezdzic po pare razy przed zeby dobrze wyliczyc itd. Bez stymulacji, bez stresu, pojde i zobacze co i jak, podejrzewam ze bedziemy robic tego samego dnia, albo nastepnego. Psychicznie naszykowalam sie juz na ivf, wiec te ostatnia probe traktuje po macoszemu, zeby czuc ze sprobowalam wszytskiego.

    A tak na marginesie, bylam u lekarza w USA, i tam wlasciwie iui sie nie robi chyba. Mowil ze sa tak male szanse (bez stymulacji to w ogole wg nich tak niskie ze nie warto robic), i od razu sugeruja ivf. Jego argument byl taki: jesli masz chorobe, i masz 2 mozliwosci leczenia jedna 10-15%, a druga 60 czy 70% to jest jasne co wybierasz. Wiec tak oni to widza z medycznego punktu widzenia. Wiadomo, i koszty, i poziom ingerencji w ogranizm, itd, sprawiaja ze inseminacja wydaje sie byc logicznym pierwszym krokiem- ale to z punktu widzenia nas, pacjentow. Taka dygresja :)

    Jak mi sugerowali ivf na wrogi sluz, to pomyslalam ze to zabijanie mrowki kula z armaty. A teraz sobie mysle ze stracilam prawie rok na bezowocne proby.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2016, 21:04

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania M a jaka metoda daje 60% z chęcia sprobouje


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania to tak jak piszesz mamy podobnie ostatnie iui bez stymulacji.
    Lekarz mówi prawdę. Wybiera sie większe szanse przy leczeniu. Ale-przy leczeniu choroby zagrażającej życiu. Tu zagrożenia nie ma. Wybieramy iui bo tak jak piszesz, nie ma w sumie ingerencji w organizm i koszta mniejsze. Poza tym jest cos takiego jak poczucie ze człowiek robi krok po kroku wszystko żeby dojść do celu. Wykorzystanie ivf jako pierwszego kroku, budzi lęk, co jak sie nie uda? A tak okres adaptacji do porazek jest dłuższy. Boimy sie od razu ivf bo co jak sie nie uda? Żadna z nas nie jest przygotowana na początku drogi na takie niepowodzenie wydaje sie ostateczne ogniwo w walce. Dochodzi problem naszych kłopotów- myślę sobie, mieliśmy multum badań, jedyne co jest na rzeczy to gorsze nasienie męża, a i tak jest wg dr po prostu dość dobre. Czemu by nie próbować iui skoro plemniki dzieki temu sa lepsze? Ja bedac lekarzem od niepłodności w większości przypadków zalecalabym iui, 4 próby. Chyba ze ewidentnie niedrozne jajowody czy przyczynąauniemożliwiajaca z góry powodzenie iui.
    A kolejna sprawa to siła psychiki- ja wierzę w iui. Staram się wierzyć i chcd wierzyć. Siła psychiki jest niesamowita, jak przy placebo które działa. A działa bo wierzymy. Większość z nas z endtuzjazmem podchodzi do iui. I wielu sie udaje.
    Ja zalecam 4 proby :-D

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Ania M a jaka metoda daje 60% z chęcia sprobouje
    Ivf prawie tyle daje.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, sprawdzilam wlasnie na ich stronie, dane sprzed kilku lat maja 43% ale mysle ze przez kilka lat pewnie sie polepszylo. Maja tez taki program- gwarantowany sukces albo zwrot kosztow: placisz weicej niz za jedna probe, i w tej cenie masz chyba 4 proby. Jesli przy 4 probach nie zakonczy sie to ciaza i zywym porodem, zwracaja koszta. (podobno).

    Nie interesowalam sie tym za bardzo, bo jak mowi Lunka, ivf wydaje sie ostatnim juz krokiem. A propos nastawienia, ja przy kazdym razie myslalam, mamy w sumie taki blahy problem, na bank tym razem sie uda. A tu nic, wiec nie wiem na ile nastawienie pomaga....

    Statystyki z watku z ostatnich kilku miesiecy slabe, wiec moze w tym miesiacu podgonimy ;)?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania M wrote:
    Olencja, sprawdzilam wlasnie na ich stronie, dane sprzed kilku lat maja 43% ale mysle ze przez kilka lat pewnie sie polepszylo. Maja tez taki program- gwarantowany sukces albo zwrot kosztow: placisz weicej niz za jedna probe, i w tej cenie masz chyba 4 proby. Jesli przy 4 probach nie zakonczy sie to ciaza i zywym porodem, zwracaja koszta. (podobno).

    Nie interesowalam sie tym za bardzo, bo jak mowi Lunka, ivf wydaje sie ostatnim juz krokiem. A propos nastawienia, ja przy kazdym razie myslalam, mamy w sumie taki blahy problem, na bank tym razem sie uda. A tu nic, wiec nie wiem na ile nastawienie pomaga....

    Statystyki z watku z ostatnich kilku miesiecy slabe, wiec moze w tym miesiacu podgonimy ;)?
    Kochana gdzie taki program? W USA?
    Nastawienie trochę pomaga:-) musimy w coś wierzyć:-) jakbyś w ogóle nie wierzyła nke robilabys iui uwierz mi; -)

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ale wlasnie probuje ustalic cene, podejrzewam ze kosmiczna.

    No wierze, wierze, ale z kazda proba sobie mysle- niemozliwe, znowu nic?? I troche moj optymizm gasnie.

    Kiedys pytalam lekarza po ile razy ludzie robia iui, i mowil ze zalecenie jakiegos medycznego towarzystwa jest 6 kolejnych cylki. I jesli nic nie wyjdzie to przerwa. Ale mowil ze malo kto psychicznie wytrzymalby tyle, i z rozmowy wynikalo ze nie mial takich pacjentek.

    Mowil tez ze pare razy zdarzylo mu sie przy pierwszej probie, bez jakis wyjatkowych kombinacji lekowych. Takze trzeba miec ten lut szczescia...

  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 20 lutego 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tzw. zwykły ginekolog mówi że najgorzej jest jak nie ma takiego wyraźnego problemu. Bo jak np niedrożne jajowody to można udrożnić albo zrobić ivf i jest sukces ( w ten sposób rosną statystyki kliniki), a przy tym nie wiadomo co...to różnie bywa. Ja często słyszę świetny śluz, dobre wyniki, wszystko super a tu nic z tego...mąż ma słabsze nasienie obniżone parametry ilości plemników, pozostałe w normie. Lekarze jednak mówią, że te jego wyniki ostatnio 12 mln nie są takie złe.
    Czasem myślę, że może jakaś terapia bębnami:) mi by pomogła bardziej.

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos tam jest zawsze na rzeczy, słabsze nasienie już daje przeszkody. I tak można się starać kilka mcy

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 20 lutego 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny, u nas było tak: wizyta w sprawie inseminacji i info, że jej nie ma, bo z badaniami nie wyrobimy na czas, jako pocieszenie - zastrzyk z Ovitrell następnego dnia o 12.00 i wieczorne starania. Dziś na usg się dowiedzieliśmy, że nasza córeczka jest o cztery dni starsza niż termin OM i lekarka mówi, że ciąże dał seks właśnie 4 dni przez owulacją, a żeńskie plemniki żyją dłużej i wsio się zgadza. Czysta matematyka :)

    Jolcia1985, Dani lubią tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 lutego 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    Dziewczyny, u nas było tak: wizyta w sprawie inseminacji i info, że jej nie ma, bo z badaniami nie wyrobimy na czas, jako pocieszenie - zastrzyk z Ovitrell następnego dnia o 12.00 i wieczorne starania. Dziś na usg się dowiedzieliśmy, że nasza córeczka jest o cztery dni starsza niż termin OM i lekarka mówi, że ciąże dał seks właśnie 4 dni przez owulacją, a żeńskie plemniki żyją dłużej i wsio się zgadza. Czysta matematyka :)
    Czyli żywotność plemników az 4 dni bez iui. No wszystko się zgadza. Miejmy nadzieje ze nasi lekarze wiedzą co mówią ze plemniki po preparatyce zyja tyle samo i ze wynika to z ich doświadczenia.

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 20 lutego 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Jesteśmy w szoku, bo mieliśmy problemy właśnie z plemnikami, żywotności nigdy nie sprawdzaliśmy, ale morfologię mieliśmy na poziomie 3-4%. A tu jeden wytrwały się znalazł i będzie dziewoja :)

    Dani lubi tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 21 lutego 2016, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje ze bedzie okres :(

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 21 lutego 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium widze ze my w bardzo podobnej sytuacji:-)ty mialas dzien wczesnien inseminacje:-) I widze ze tez pierwszy raz...ja tez czuje ze sie nie udalo chociaz do konca bede miec nnadzieje we wtorek ide nna krew juz powinno cos wyjsc. Ja teraz biore duphaston tskze musze zrobic test zeby go odstawwic I w nastepnym cyklu probowac dalej:-)
    Za ciebie jjednak trzymam kciuki mocno mocno

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 lutego 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ivf prawie tyle daje.
    ale 3-4 podejscia a nie 1:/


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 lutego 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania M wrote:
    Tak, ale wlasnie probuje ustalic cene, podejrzewam ze kosmiczna.

    No wierze, wierze, ale z kazda proba sobie mysle- niemozliwe, znowu nic?? I troche moj optymizm gasnie.

    Kiedys pytalam lekarza po ile razy ludzie robia iui, i mowil ze zalecenie jakiegos medycznego towarzystwa jest 6 kolejnych cylki. I jesli nic nie wyjdzie to przerwa. Ale mowil ze malo kto psychicznie wytrzymalby tyle, i z rozmowy wynikalo ze nie mial takich pacjentek.

    Mowil tez ze pare razy zdarzylo mu sie przy pierwszej probie, bez jakis wyjatkowych kombinacji lekowych. Takze trzeba miec ten lut szczescia...
    hehe pozdrow doktorka ode mnie:D jestem po 4 i spokojnie robie kolejne 2:D pikus:D


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny testujcie! Test jest fałszywie dodatni tylko w przypadku torbieli jajnika i innych narządów. Więc zludnych nadziei nie będzie.
    12dni po owulacji można juz siknac.
    Ovitrelle trzyma się Kika dni. Ostatnio pytałam o to Was to zgodnie pisalyscie że 10 dni to chyba u żadnej nie bylo.
    A teraz doszły nowe dziewczyny może Wy podzielicie się swoimi doświadczeniami w zw z ovitrelle?

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam ovitrell w czwartek a owu w sobote,ale nie bede testowac jeszcze,poczeakam tydzien jeszcze


    u5cvp2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Kochana gdzie taki program? W USA?
    Nastawienie trochę pomaga:-) musimy w coś wierzyć:-) jakbyś w ogóle nie wierzyła nke robilabys iui uwierz mi; -)

    http://invitrozgwarancja.pl/o-programie/

    Skuteczność rządowego ivf http://www.nasz-bocian.pl/node/55452

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ