X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    ja mialam ovitrell w czwartek a owu w sobote,ale nie bede testowac jeszcze,poczeakam tydzien jeszcze
    To spokojnie 12dni po owu możesz.

    A czy Wasz lekarz cos mówił o stosunku po iui? Znaczy dla mnie logiczne jest ze nie szkodzi, bo jakby orgazm mial szkodzić natura wymyslilaby to inaczej. Ale jestem ciekawa opinii

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    http://invitrozgwarancja.pl/o-programie/

    Skuteczność rządowego ivf http://www.nasz-bocian.pl/node/55452
    Poczytam:-)

    iv09i09katk65tr1.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    To spokojnie 12dni po owu możesz.

    A czy Wasz lekarz cos mówił o stosunku po iui? Znaczy dla mnie logiczne jest ze nie szkodzi, bo jakby orgazm mial szkodzić natura wymyslilaby to inaczej. Ale jestem ciekawa opinii
    zawsze kazal poprawic, ja czasem sie sluchalam a czasem nie, nie lubie sie zmuszac do takich wskazan a nie zawsze jest i czas i ochota


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 lutego 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    http://invitrozgwarancja.pl/o-programie/

    Skuteczność rządowego ivf http://www.nasz-bocian.pl/node/55452
    szkoda ze 100% z pierwszego linku maleje do 40 % w drugim:))


    u5cvp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski :D

    co do współżycia po to nam nawet bez plemników powiedział że lepiej i naturlaniej jest po współżyc ;) jak sie pytałam o zalecenia po IUI to tylko powiedział życ normalnie ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka mi lekarz zalecił poprawić ale najlepiej następnego dnia po IUI. W zeszłym roku miałam dwie i nie poprawiałam ani razu.
    Tak jak Olencja pisze, też nie lubię tak na zawołanie się zmuszać.
    A z ochotą na seks podczas starań niestety u mnie coraz gorzej ;/
    Przydałoby się coś na poprawę libido...
    A jak jest u Was? Nie macie z tym problemu?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 21 lutego 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi się wydaje ze pwskazan nie ma. U nas różnie. Pytam w ramach wymiany doświadczeń. Gdzieś wycztalam oczywiście na głupim forum gdzie piszą -Przepraszam ale różne osoby- ze nie można współżyc bo szkodzi implantacji czy cos. A mi z normalnego pkt widzenia i widzenia medycyny wynika ze o niczym takim nie ma mowy! Obalajmy mity dziewczyny :-)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 21 lutego 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz zalecił seks wieczorem po porannym IUI, ale nie skorzystalismy bo TZ bardzo przezywał.

    Zaczyna mi się lekkie brazowe plamienie, wiec cos czuje, ze jutrzejsza beta to tylko pro forma :/ Tak mi przykro :(

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 21 lutego 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Opium widze ze my w bardzo podobnej sytuacji:-)ty mialas dzien wczesnien inseminacje:-) I widze ze tez pierwszy raz...ja tez czuje ze sie nie udalo chociaz do konca bede miec nnadzieje we wtorek ide nna krew juz powinno cos wyjsc. Ja teraz biore duphaston tskze musze zrobic test zeby go odstawwic I w nastepnym cyklu probowac dalej:-)
    Za ciebie jjednak trzymam kciuki mocno mocno
    Mam nadzieję, ze CI się uda!

    Kaśka28 lubi tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lutego 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my po pierwszym IUI nie skorzystalismy bo to był sywester wiec najpierw keirunek wawa pózniej powró około 18 pózniej zakupy i impreza :D hahah :) ale na drugi dzien a czemu by nie :D
    patrze na I str matko ile was miało IUI na przełomie 8/9 lutego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2016, 12:13

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 21 lutego 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Pani doktor kazała poprawić:) i chyba takie są ogólne zalecenia im więcej plemników to też lepsze środowisko dla nich że któryś dotrze na miejsce:)

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 21 lutego 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium wrote:
    Nam lekarz zalecił seks wieczorem po porannym IUI, ale nie skorzystalismy bo TZ bardzo przezywał.

    Zaczyna mi się lekkie brazowe plamienie, wiec cos czuje, ze jutrzejsza beta to tylko pro forma :/ Tak mi przykro :(

    kochana a jak dlugie masz cykle? moze to dopiero plamienie implantacyjne? nie wiem nie chce cie nakrecac... ja zrobilam sikanca...ani cienia cienia...wiec juz sie nie łudzę ale dla pewnosci we wtorek jeszcze pojde na bete...przy okazji inne hormonki porobie...bedzie na nastepny cykl...

    Trzeba spiać poślady i walczyc dalej.

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 21 lutego 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja siknęłam dzis na test... bo jakby to powiedzieć, pojawiła się konieczność wzięcia furaginu... był negatyw... furagin na szczęście robi już swoje i jest ok...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2016, 16:01

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, widziałam że na wątku IVf pytałaś o mutację, powzolę sobie tu odpowiedzieć- ja jestem po poronieniu w 5 tc i dwóch ciążach biochemicznych dlatego też z mężem zrobiliśmy badania kariotypów a mi pani dr zleciła dodatkowo na trombofilie ( wykonywane często przy poronieniach nawykowych).
    Badania robiliśmy na NFZ a skierowanie dostałam od rodzinnego.
    Kariotypy wyszły ok ale to drugie badanie wykazało u mnie dwie mutacje przez co biorę zwiększoną dawkę kwasu foliwego ( na receptę) i przez całą ciążę zastrzyki z heparyny na krzepliwość ( clexane.)
    Z tego co widzę na forum jest sporo dziewczyn z mutacjami...
    Mam nadzieję że clexana pozwoli mi ciążę utrzymać ( jak już w nią szczęśliwie zajdę) :)

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie jutro 12 dzień po ovu, czy zatestuję?? zależy od porannej temperatury, jeśli pójdzie w górę to tak, jeśli w dół to nie, nie biorę żadnych leków więc opieram się na temperaturze. @ powinnam dostać we wtorek lub w środę

    co do sexu na zawołanie itp. Ja staram się już prawie 3 lata więc różne miałam z tym fazy, z mężem nie potrzebujemy sexu co 2 dni więc skupiamy się najbardziej na dniach około owulacyjnych, teraz z moim lipido jest ok, ale miałam taki okres że sex był "bo trzeba"

    ale najlepsze sex miałam jak zaszłam w ciąże, moje lipido podniosło się do maximum

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2016, 19:03

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    A ja siknęłam dzis na test... bo jakby to powiedzieć, pojawiła się konieczność wzięcia furaginu... był negatyw... furagin na szczęście robi już swoje i jest ok...


    bardzo mi przykro..:(

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl trzymam za ciebie kciuki...ja mialam inseminacje tez 9...nie wytrzymaalam I dzisiaj siknelam....ani cienia...sikanca zrobilam w tajemnicy przed mezem...idee na bete we wtorek ale juz sie niee ludze ..staram sie jjakos trzymac

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Olencja, widziałam że na wątku IVf pytałaś o mutację, powzolę sobie tu odpowiedzieć- ja jestem po poronieniu w 5 tc i dwóch ciążach biochemicznych dlatego też z mężem zrobiliśmy badania kariotypów a mi pani dr zleciła dodatkowo na trombofilie ( wykonywane często przy poronieniach nawykowych).
    Badania robiliśmy na NFZ a skierowanie dostałam od rodzinnego.
    Kariotypy wyszły ok ale to drugie badanie wykazało u mnie dwie mutacje przez co biorę zwiększoną dawkę kwasu foliwego ( na receptę) i przez całą ciążę zastrzyki z heparyny na krzepliwość ( clexane.)
    Z tego co widzę na forum jest sporo dziewczyn z mutacjami...
    Mam nadzieję że clexana pozwoli mi ciążę utrzymać ( jak już w nią szczęśliwie zajdę) :)
    Monia:) no wlasnie takie badania sa szczgolnie wzne przy poronieniach bo to znaczy ze ciaza jest ale umiera i moga na to wplywac czynniki ktore mozna wyeliminowac:)
    Ja bez badan jem 800mg metafolianu,takze nie bede sie na to badac;)


    u5cvp2.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 21 lutego 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    Mkl trzymam za ciebie kciuki...ja mialam inseminacje tez 9...nie wytrzymaalam I dzisiaj siknelam....ani cienia...sikanca zrobilam w tajemnicy przed mezem...idee na bete we wtorek ale juz sie niee ludze ..staram sie jjakos trzymac


    Kaśka nie chce robić złudnych nadziei, ale w mojej nieudanej ciąży cień cienia wyszedł mi w 13 dpo, podejrzewam że gdybym zrobiła test w 11dniu nic by nie wyszło, także póki nie ma @ nie wszystko stracone, mimo wszystko trzymam kciuki!

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 21 lutego 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaśka28 wrote:
    kochana a jak dlugie masz cykle? moze to dopiero plamienie implantacyjne? nie wiem nie chce cie nakrecac... ja zrobilam sikanca...ani cienia cienia...wiec juz sie nie łudzę ale dla pewnosci we wtorek jeszcze pojde na bete...przy okazji inne hormonki porobie...bedzie na nastepny cykl...

    Trzeba spiać poślady i walczyc dalej.
    Cykle mam 25-30 dni, wiec na implantacje to raczej za pozno. Ide jutro na bete tak czy siak.

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ