X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Gallina ja z zaleceń od dr dostałam takie aby uważać na przeziębienie i infekcje bo nawet najlepszy zarodek może się nie zadomowić jak organizm będzie osłabiony. Powtarzał to 3 razy :) a że pracuję w przychodni to ograniczyłam grafik do minimum.
    Odpuściłam sobie też fitnes i nie piłam kawy.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    dziewczyny, a czy mogłybyście się podzielić tym, jakie zalecenia dostajecie na czas po IUI, co ewentualnie same zmieniacie w soim zachowaniu lub jakie macie małe własne rytuały?

    ja troche się obawiam, że w tym cyklu lot samolotem tydzień po IUI mógł nie być dobrym pomysłem, ale tego nigdy się nie dowiem
    Kobito!!bo w dupe natluke!!! najlepiej wogole polozyc sie i spac przez 14 dni:D
    zyje sie normalnie po IUI :D
    troszke inaczej jest po ivf;)


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika- ok, juz teraz rozumiem, ale nie przesadzaj ze teraz sie nie udalo, bo zycie moze Cie zaskoczyc:)

    monika9966 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 19 lutego 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!

    Ja jestem po IUI wykonanej 16.02. Dzisiaj wybieramy się na kontrolę do gina - prosił, żeby się zgłosić w tym tygodniu. Generalnie to od kilku dni Was podczytywałam na starym wątku ;) i postanowiłam dołączyć - w grupie raźniej :) Ogólnie to staramy się o dzidzię od ponad 2ch lat, póki co wyłącznie naturalnie (pierwsza stymulacja dopiero teraz przed IUI). Wskazaniem była niepłodność idiopatyczna, ale jest też jeden niedrożny jajowód.

    Wyniki moich hormonów ok., mężczyzna zdrowy ;)

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 19 lutego 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    u mnnie wynik niestety negatywny :-( to przeklęte pco nie odpuszcza... pozostaje liczyć na marcowy cud z początkiem wiosny
    Tak mi przykro :(

    Z zalecen NIC! Zyć normalnym życiem.
    Ja się przeziębiłam os razu jakos po IUI i co? Cały czas jestem dobrej mysli, mimo, że mnie dalej troche trzyma :)

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium, wiadomo- każdy może się przeziębić, ale jeśli można to należy uważać. Na wątku in vitro dziewczyna właśnie straciła ciążę, prawdopodobnie przez grypę ;( Najgorsze co może być to wysoka temperatura.

    A to że jesteś dobrej myśli to bardzo dobrze :) Po to właśnie próbujemy żeby się udało. Trzymam mocno kciuki za Twoje poniedziałkowe testowanie !!!

    A jeśli chodzi o IUI to ja zaraz po- odpuszczam sobie ćwiczenia, a Wy ćwiczycie normlalnie? Bo może jestem przewrażliwiona i nie ma takiej potrzeby...?


    Witaj Stelka_mis- kciuki zaciśnięte :)

    Stelka_mis lubi tę wiadomość

  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WG zaleceń mojego lekarza mam żyć NORMALNIE. czyli i sport i wszystko co do tej pory. Pije jedna kawe dziennie. Nie dajmy się zwariowac, to nie IVF. I nie zapominajmy, że junkies na haju zaczhodzą...

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cwicze biegam chodze na zumbe pije kawę pije wino zyje normalnie. Czy w 2fc trzeba zyc inaczej? Nie sądzę. W cyklu kiedy zeszłam w ciaze żyłam bardzo intensywnie. Ale ja jestem w tej kwestii raczej normalnie Myslaca

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znajac mechanizmy zaplodnienia raczej każda z nas wie ze w 2fc niczego nie należy sobie odmawiac. A sport zdecydowanie polepsza ukrwienie macicy a co za tym idzie wiadomo;)

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos- jakie zalecenia sa po ivf?

    U mnie tez lekarz mowil zeby po iui zyc normalnie.

    Opium- chodzilo mio to w jakim kraju jestes? :)

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo co położyć się i lezec 2tyg?;) Nie pracować?żyjemy normalnie.

    Ania M lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po ivf to nie wiem..może sa jakieś specjalne zalecenia.choc myślę ze bez paranoi i przesady

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PO IVF zalecenia są dość kategoryczne. Lezenie przez jakis czas, unikanie sportu, alko, kawy itp. W koncu transferuja w Ciebie juz ciąże!

    Ania - jestem w Belgii.

    Monika - dzieki za kciuki!

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przed ivf zeby jajka nie popekaly trzeba zyc stroznie a po transferze tez si e nienadwyrezac,jakby nie patrzec wtedy zarodki potrzebuja spokoju bez stresu zeby sie wgryzc;)
    a jak wiadomo kazdy nadmierny wysilek to stres dla organizmu


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy ivf myślę ze klinika daje jakieś zalecenia na piśmie i sa to ogólne Uniwersalne zalecenia po ivf dla pacjentek

    Ania M lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wtorek torbiel miala 2,7; dziś 1,5. Moj gin dal przyzwolenie na lamettę i juz sie zapisalam na podgladanko na pt do kliniki, ale do innej lekarki, bo nasza jest na urlopie. A nie chcę czrkac miesiac, bo moze iui wyjsc na swieta i wtedy nic z tego.

    Także oficjalnie zaczynamy przygodę z iui :)

    olencja lubi tę wiadomość

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też uważam że po IUI należy żyć normalnie ale ja na kilka dni ze sportu i kawy rezygnuję...i dodatkowo z gorących kąpieli. To są jedyne moje odstępstwa. Dzięki temu mam spokojną głowę a to podczas oczekiwania jest przecież bardzo ważne :)

    A jeśli chodzi o zalecenia od lekarza to dostałam jeszcze takie, że można poprawić w domku ale dopiero następnego dnia po IUI

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 19 lutego 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to wyrzutów sumienia mnie pozbawiłyście :-)

    bo ja po inseminacji i kieliszek wina wypiłam, i kawę owszem, i ser niepasteryzowany wcinałam,i na jogę chodziłam (choc starałam sie unikać ćwiczeń na głębokie mięśnie brzucha), i w pracy też godzinamu wysiadywałam ... (więcej grzechów nie pamiętam)

    kciuki mocne dla tych, które testują w najbliższych dniach, ktoś statystykę musi zrobić :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2016, 19:12

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 19 lutego 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja :D


    Ja rowniez jestem po inseminacji takze mysle ze moge do was dolaczyc:D sa wsrod was takie ktorym sie udalo ta metoda albo zna kogos komu sie udalo?

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 lutego 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska mnóstwo takich jest:-)

    Zero wyrzutów-jeśli ktoś jest spokojniejszy bo czegoś nie robi super:-) trzeba żyć wg własnego sumienia. Ja nie zmieniam nic. I choć to moja kolejna próba-dalej żyje tak samo. Dziewczyny nic nie może zaszkodzić z tego co wywmienilyscie zdrowemu zarodkowi w 3 i 4 tyg ciąży bo o tym czasie mówimy. Czasie od iui do testu.

    Kaśka28, monika9966 lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ