X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Alisa, przecież taka koncentracja to zajebisty wynik!

    A co do jajeczek: skoro były dwa i ten jeden dominujący, to na bank się nie rozpłynął w powietrzu. Czy dostałaś jakiś konkretny feedback, że pierwszy na pewno nie pękł? Bo jeśli nie, to lekarz powinien sprawdzić, czy jest płyn w zatoce Douglasa, co by świadczyło o tym, że jednak pękł. Jeśli nie, to nie martw się, jeśli ten 2. ma 18 mm to za 2-3 dni powinien pęknąć. Seksujcie się pojutrze i za 4 dni i będzie dobrze.
    Dostałam w piątek jeszcze jeden Menopur 75j. A w niedzielę rano o 7 dałam Ovitrelle.

    Kuźwa za 2-3 dni bydzie po ptokach. Plemniory wyzdychają. No trudno..
    Ale uważam że gin powinien odstąpić od iui przy takim małym pęcherzyku.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 6 marca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa, pytanie kluczowe jest takie, co się stało z tym pierwszym pęcherzykiem. Jeżeli pękł, to po prostu miałaś IUI na pękniętym, co akurat w mojej ocenie jest próbą uratowania tego cyklu (też miałam pierwszą na pękniętym, więc takie coś się stosuje).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2017, 16:38

    Asik84 lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Alisa, pytanie kluczowe jest takie, co się stało z tym pierwszym pęcherzykiem. Jeżeli pękł, to po prostu miałaś IUI na pękniętym, co akurat w mojej ocenie jest próbą uratowania tego cyklu (też miałam pierwszą na pękniętym, więc takie coś się stosuje).
    Nie mam pojęcia co się stało Szatanko...
    Gin nic nie powiedział. Jedynie o tym płynie.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 6 marca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Gin nic nie powiedział. Jedynie o tym płynie.

    Że był? Jeśli był, to powinnaś się cieszyć, dziewczyno! 80 mln plemników bez problemu dogoni wyrzucone jajko, a do tego masz szansę na to, że i drugi pęcherz dojrzeje i pęknie (o ile wyrzut hormonów związany z owulacją z pierwszego nie zablokują wzrostu). Nie przejmuj się, bo to ci tylko szkodzi i czekaj cierpliwie na 2 kreski :)

    Asik84 lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 6 marca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu co zjem to wymiotuje...masakra jakaś ile jeszcze ...:(

    PolaMinka lubi tę wiadomość

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Jezu co zjem to wymiotuje...masakra jakaś ile jeszcze ...:(
    Kochana ja w 2 moich donoszonych ciążach wymioty non stop. Wody napić się nie mogłam bo już chlustało.
    Pobyty w szpitalu z powodu odwodnienia i kroplówy. I tak do 16tc:-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie gdzieś od h zdrowo jajnik napieprza. I nie wiem czy to po iui czy na owu..

    szatanka lubi tę wiadomość

  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 6 marca 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    A mnie gdzieś od h zdrowo jajnik napieprza. I nie wiem czy to po iui czy na owu..


    Pewnie drugi pęka:)

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 7 marca 2017, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Jestem dziś po pierwszej IUI.
    Pecherzyki były dwa: 19mm i 15mm. Gin zdecydował się dziś na inseminacje bo od kilku cykli była między 11-12dc a dziś właśnie 11dc. Powiedział ze mamy bardzo dobre wyniki nasienia wiec plemniczki napewno doczekają :)
    Nasienie po preparatyce: 70mln i ruchliwość 90%

    Co o tym uważacie, jakie są szanse ? Czy przepadkiem nie zrobił jej za wcześnie ? W poprzednich cyklach pecherzyki pękały u mnie w wielkości max 20mm, nigdy nie miałam większego pęcherzyka.

    atdci09kpce1t64c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Jezu co zjem to wymiotuje...masakra jakaś ile jeszcze ...:(


    Dasz radę :)
    Przynajmniej nie przytyjesz jakoś mocno w tych pierwszych tygodniach ;)


    Mnie mdłości i wymioty na szczęście całkowicie ominęły. W ogóle nadal czuję się jakbym nie była w ciąży :D

    Asik84, zohasamoha lubią tę wiadomość

  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 7 marca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Dasz radę :)
    Przynajmniej nie przytyjesz jakoś mocno w tych pierwszych tygodniach ;)


    Mnie mdłości i wymioty na szczęście całkowicie ominęły. W ogóle nadal czuję się jakbym nie była w ciąży :D


    Bridget to tak nie działa:( owszem wymiotuje ale i tyje;)

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 7 marca 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milkaa wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Jestem dziś po pierwszej IUI.
    Pecherzyki były dwa: 19mm i 15mm. Gin zdecydował się dziś na inseminacje bo od kilku cykli była między 11-12dc a dziś właśnie 11dc. Powiedział ze mamy bardzo dobre wyniki nasienia wiec plemniczki napewno doczekają :)
    Nasienie po preparatyce: 70mln i ruchliwość 90%

    Co o tym uważacie, jakie są szanse ? Czy przepadkiem nie zrobił jej za wcześnie ? W poprzednich cyklach pecherzyki pękały u mnie w wielkości max 20mm, nigdy nie miałam większego pęcherzyka.


    A jak pękały ci pęcherze do tej pory? Jak wielkie były?

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    Bridget to tak nie działa:( owszem wymiotuje ale i tyje;)


    Wmawiaj sobie że gdybyś nie wymiotowała, to przytyłabyś więcej :P
    Zawsze to jakaś pozytywna myśl :)

    niedługo mdłości miną ,zobaczysz :*

    Asik84 lubi tę wiadomość

  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem nowa w temacie IUI, w marcu prawdopodobnie będę podchodzić pierwszy raz. Zastanawiam się ile razy z reguły podchodzi się do inseminacji, jeżeli kolejne są nieudane i kiedy lekarze radzą inny sposób? Czy samo IUI jest bolesne? Czy trzeba brać dzień wolny i ile wszystko trwa? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa zapomniałam dodać, że do IUI będę podchodzić w Invimedzie w Gdyni. Może któraś z Was ma już doswiadczenia z tą klinką?

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem nowa w temacie IUI, w marcu prawdopodobnie będę podchodzić pierwszy raz. Zastanawiam się ile razy z reguły podchodzi się do inseminacji, jeżeli kolejne są nieudane i kiedy lekarze radzą inny sposób? Czy samo IUI jest bolesne? Czy trzeba brać dzień wolny i ile wszystko trwa? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
    Hej lilka:) ja podchodziłam pierwszy raz do IUI w lutym. Nic nie boli. Ja wcześniej brałam Gonal i Mensinorm, żeby urosły pęcherzyki ładne-udało się-były 3.
    Później monit, zastrzyk z ovitrelle i następnego dnia inseminacja. Cały proce4s zabiegu trwa może 15 min, później 10 min się leży i można iść do domu. Mi lekarz mówił, że tak do 3 razy IUI ma sens, póżniej in vitro.

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    Hej lilka:) ja podchodziłam pierwszy raz do IUI w lutym. Nic nie boli. Ja wcześniej brałam Gonal i Mensinorm, żeby urosły pęcherzyki ładne-udało się-były 3.
    Później monit, zastrzyk z ovitrelle i następnego dnia inseminacja. Cały proce4s zabiegu trwa może 15 min, później 10 min się leży i można iść do domu. Mi lekarz mówił, że tak do 3 razy IUI ma sens, póżniej in vitro.

    dziękuję :) a czy przed IUI musiałaś wykonać jakieś badania?

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • Asik86 Autorytet
    Postów: 1008 462

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilka1984 wrote:
    dziękuję :) a czy przed IUI musiałaś wykonać jakieś badania?
    tak, było dużo badań, dostałam cały zestaw;/ nie pamiętam teraz dokładnie jakie wszystkie, ale na pewno HIV, cytologia, HCV, toksoplazmoza, różyczka.

    27.07 <3 <3 bliźniaki!!
    hchy3e3kpv63uaya.png
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik86 wrote:
    tak, było dużo badań, dostałam cały zestaw;/ nie pamiętam teraz dokładnie jakie wszystkie, ale na pewno HIV, cytologia, HCV, toksoplazmoza, różyczka.

    długo zajęło Ci wykonanie tych badań? Moja lekarka jest w marcu na urlopie, ale powiedziała, że w kwestii IUI mogę zgłosić się do innego lekarza. Zastanawia mnie tylko kiedy umówić się na wizytę i zdobyć listę wymaganych badań żeby jeszcze w tym cyklu podejść do IUI. Dni płodne wypadną mi jakoś od 19 marca.

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 7 marca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik84 wrote:
    A jak pękały ci pęcherze do tej pory? Jak wielkie były?

    nawiększy jaki u mnie bywał widziany na monitoringu to 20mm. Kolejnego dnia już go nie było. wszystko działo się w okolicach 11-12dc.

    atdci09kpce1t64c.png
‹‹ 522 523 524 525 526 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ