X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 12 marca 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia1985 wrote:
    Mari a jakie masz FSH? Ponoc m.in jego wartosc moze pokazac jak pacjentka zareaguje na stymulacje. U mnie przy amh 1,05 (czyli ponizej normy) i fsh 8 ladnie reagowalam na stymulacje delikatna do iui. Natomiast w tym szczesliwym cyklu moje fsh spadlo do ok 5 i poprawila sie wartosc amh do 1,33 (dolna granica).
    To fsh az tak spada w czasie?
    Ja ostatnio jak badalam 3mce temu bylo 5.07
    A amh 4.4
    Cos to znaczy. W zw ze stymulacja?

    iv09i09katk65tr1.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 12 marca 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiecie moze ile by kosztowało drugie podejście do in vitro jeśli mamy jakieś mrozaki? Na pierwsze wydam 10tys a jestem ciekawa jak to jest z drugim podejściem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 09:38

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 12 marca 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im większe fsh tym trudniej sie stymuluje. Sa nawet kliniki, ktore pow. Piziomu x fsh (teraz nie pamietam czy 18 czy 25) odmawiaja stymulacji bo teoretycznie nic z tego nie bedzie.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 12 marca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    To fsh az tak spada w czasie?
    Ja ostatnio jak badalam 3mce temu bylo 5.07
    A amh 4.4
    Cos to znaczy. W zw ze stymulacja?
    co do zasady to fsh z wiekiem niestety rośnie, wydaje mi się także, że rośnie również na skutek intensywnej stymulacji, bo zmniejsza się pula potencjalnych komórek jajowych; Jolcia chyba pod tym względem jest wyjątkiem, dlatego jeszcze raz gratulacje :-)
    fsh może również czasami okresowo spadać, ale mój lekarz twierdzi, że liczy sie niestety to, które było we wcześniejszych badaniach najwyższe, nie mam pojęcia, dlaczego niby tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2016, 11:36

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 marca 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem kompletnym laikiem w sprawie IVF ( na razie), mozecie mi cos wytłumaczyć?

    Jest stymulacja, rośnie 10 pecherzyków, poebierają jajka i je zapładniają. Jest 6 super embrionów i co dalej? Ile oni transferują? I co z tymi co zostają?

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:39

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 12 marca 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadwyzke komorek zamrazaja na Twoje zyczenie lub utyluzuja, mozesz tez je oddac do adopcji. Transferuja jeden chyba ze masz wiecej niz 35lat a reszte mroza o ile osiagna stadium blastki

    Opium lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 marca 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za wytłumaczenie. Rozumiem, ze za to mrożenie się dodatkowo płaci?

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 marca 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W necie znalazłam takie opcje:


    Use for Reproduction: You can keep the embryos for future attempts at pregnancy. But you should plan for some expenses as the fertility clinic charges a storage fee even between IVF cycles.

    Donate to Research: If your fertility clinic has a partnership with a research facility you can donate your embryos to various types of medical and scientific research. Read RESOLVE’s Statement on Stem Cell Research here.

    Donate to Another Couple: You can choose to donate your embryos to an infertile couple in hopes that they have a baby. Read more here.

    Freeze Indefinitely: Some patients choose to store their embryos with their clinic indefinitely. This can be a costly option as the clinics will charge either per month or per year for storage. Sometimes patients feel this is their only choice because they are unaware of the other options.

    Thaw & Discard: The embryos are taken out of storage by the clinic, thawed in the lab, and at that point they stop growing and dividing.

    Perform A Disposal Ceremony: You can take the embryos from the fertility clinic and dispose of them as you see fit, such as having a personal ceremony or creating a special moment to come to closure regarding the embryos.

    Receive A Compassionate Transfer: You can talk to your doctor about transferring your embryos at a time in your cycle when there is no chance for you to become pregnant. Your body will take care of the embryos naturally.

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:40

  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 12 marca 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Pewnie endo Jeszcze urośnie po ovitrelle. Do 9 dorosnie. Pęcherzyk ladny. Estradiol badalas?

    Na endo brałam acesan. Dzisiaj przed IUI było już 10mm (nigdy takiego nie miałam) :)
    Ten lek, to nic innego jak kwas acetylosalicylowy (np: aspiryna) nie przypuszczałam, że tak ładnie podrośnie :) Wczorajszy estradiol - 161 :)

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 12 marca 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny- dawno mnie nie było. Ale raczej od tamtego czasu niewiele się zmienilo. Teraz odpoczywam 3 miesiące po nieudanej IUI a być może w maju kolejne podejście. W tym miesiącu badałam FSH i w kolejnym cyklu mam tez zbadac. Teraz wynik w 2 dniu 7,7 - to chyba calkiem niezle jest? Lekarz mowil ze poniżej 8,5 jest dobrze. Nastawialismy się w sumie na in vitro ale lekarz stwierdził ze u mnie będzie problem z iloscia pecherykow gdyż mam tylko jeden jajnik zdrowy w którym rosna pęcherzyki. Podczas tamtej stymulacji urosły tylko w jednym 3 . Jak na IUI to i tak dobrze ale lekarz stwierdził ze pewnie ich dużo więcej nie uzyskam żeby in vitro miało sens. No ale jeśli to FSH mam w dobrym przedziale to może jest szansa tylko trzebaby jakas inna stymulacje zastosować. W mojej klinice stymulują tym samym do in vitro co i do IUI, mianowicie Fostimon i Gonapeptyl a na pekniecie pregnyl.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 12 marca 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna a na jakiej dawce miałaś te 3 pecherzyki?
    Bo przecież na większej dawce przy takim fsh urośnie Ci więcej dojrzałych pecherzykow

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 12 marca 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Zuzanna a na jakiej dawce miałaś te 3 pecherzyki?
    Bo przecież na większej dawce przy takim fsh urośnie Ci więcej dojrzałych pecherzykow

    no i przecież Zuzanna takie przypadki jak Twój, to książkowy niemal przypadek, kiedy zalecane jest właśnie invitro... co więcej podczytuję trochę wątek invitro i zdarzały się tam przypadki, kiedy dziewczyny zachodziły w ciążę gdy był zaledwie jeden zarodek!
    jest jeszcze jakiś cień szansy, żeby obudzić ten jajnik?

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 12 marca 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galina to właśnie próbuje napisać :-) ze inna stymulacja to więcej pecherzykow i zarodki, ja bym nie opuszczala.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 12 marca 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka a jak tam u Ciebie? wiesz już jak zareagowałaś na leki? ja sobie nie potrafię wyobrazić takiego jajkobrania jak przed invitro, u umnie wystarczyły 3 pęcherzyki po clo i ledwo (nie przesadzam) mogłam chodzić tuż przed owulacją ;-)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 12 marca 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany rany noo nie wiem...wizyta 10dc, nie mam pojęcia w ogóle nawet nie wyobrażam sobie jak mogłam zareagować. Dawke mam niewielka. Także myślę ze tych jajek nie będzie dużo. Zresztą byle było 6 dających ładne zarodki-wiecej mi nie potrzeba :-)
    Powiem Ci ze do odczucia jajnikow można się przyzwyczaić. Czuje oba jajniki, a to 8dc.
    Nie boję się - ilości jajek nie zmienię wiec mój strach i obawy nic nie dadzą. Jak nic nie urośnie trudno, jak urośnie wiele ładnych będę zadowolona. Póki co magia.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 12 marca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari123 wrote:
    za zmrozenie i pewnie za rozmrozanie, a kto wie moze i za przechowywanie- ale typuje ze to bedzie miec kazda klinika inne warunki cenowe.
    Opium, spojrz raczej na polskie strony jezeli planujesz IVF v polsce. reguluje to ustawa panstwa w ktorym zyjesz

    Nie mieszkam w PL. :)

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 12 marca 2016, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    O rany rany noo nie wiem...wizyta 10dc, nie mam pojęcia w ogóle nawet nie wyobrażam sobie jak mogłam zareagować. Dawke mam niewielka. Także myślę ze tych jajek nie będzie dużo. Zresztą byle było 6 dających ładne zarodki-wiecej mi nie potrzeba :-)
    Powiem Ci ze do odczucia jajnikow można się przyzwyczaić. Czuje oba jajniki, a to 8dc.
    Nie boję się - ilości jajek nie zmienię wiec mój strach i obawy nic nie dadzą. Jak nic nie urośnie trudno, jak urośnie wiele ładnych będę zadowolona. Póki co magia.
    no to trzymam kciuki, żeby ładne, zdrowe i tyle ile trzeba urosły:-)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 12 marca 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    no to trzymam kciuki, żeby ładne, zdrowe i tyle ile trzeba urosły:-)
    Wszystko okaże sie w pon:-)

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ