X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 14 marca 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ech...mam mieszanie uczucia co do stymulacji, bo owulacja zawsze u mnie występuje i boje się że przez stymulację będzie gorzej a nie lepiej

    Lunka dziękuje za radę, jeśli 3 inseminacja się nie uda będę w I fazie cyklu jeść orzechy...albo może już zacznę??

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 marca 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    ech...mam mieszanie uczucia co do stymulacji, bo owulacja zawsze u mnie występuje i boje się że przez stymulację będzie gorzej a nie lepiej

    Lunka dziękuje za radę, jeśli 3 inseminacja się nie uda będę w I fazie cyklu jeść orzechy...albo może już zacznę??
    Oby sie udala.
    Jesli nie-jedz garsc orzechów od 1dc. Popijaj czerwone wino.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, jak tam twoje pecherzyki??

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 14 marca 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    ech...mam mieszanie uczucia co do stymulacji, bo owulacja zawsze u mnie występuje i boje się że przez stymulację będzie gorzej a nie lepiej

    jest bardzo duża szansa, że będzie lepiej! potwierdzam niestety, że clo upośledza endometrium, ale w większości przypadków pęcherzyki po nim ładnie rosną, a wiadomo, że im więcej tym teoretycznie większe szanse (choc, o czym była już tutaj mowa, czasami też kłopot, bo mogą się tworzyć cysty)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 marca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    A mi sie wydaje ze sporo clo i gonadotr. Rozklada się po równo.
    u mnie w poradni nikomu nie daja clo


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 marca 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ja komus cos mam dopisac?


    u5cvp2.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 marca 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem bo jestem w pracy-wizyta po poludniu.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 14 marca 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 4 cykl stymulowany clo-właśnie dzisiaj zaczynam.Dodatkowo od 5-8 dc zastrzyki Fostimon:-( Mam nadzieję że po nich się coś ruszy. Za tydzień w środę wizyta w 11 dc i zobaczymy.Czasami to mam ochotę podejść od razu do in vitro bo wydaje mi się że to większe szanse...
    Dziewczyny a wy jak reagowałyście na Fostimon?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 marca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam fostimon. Ja akurat średnio go wspominam bo podczas stymulacji bardzo bolala mnie głowa.
    Dawka 75 j 4 dni co drugi dzień. Pęcherzyki 3.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 14 marca 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam fostimon. U mnie pęcherzyki też były trzy, ok. 20-23 mm. Dawka chyba ta sama co u Lunki, ale tylko 2 dni. Nie zauważyłam specjalnie gorszego samopoczucia, po IUI miałam za to częste kłucie w jajnikach oraz dużo śluzu - lekarz mówił, że to efekt stymulacji.

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stelka_mis wrote:
    Cześć Marylka :) Dokładnie Cię rozumiem, sama dołączyłam kilka dni po IUI na forum, bo potrzeba rozmowy jest strasznie duża ;) A z kim rozmawiać, jak nie z fajnymi babkami na ovu :D
    Ja też tego leku nie znam, brałam dotychczas clo, a następnie fostimon, a teraz najpierw clo, potem menopur. Moje drugie IUI powinno być w tym cyklu, dzisiaj jadę na podgląd, bo to już 11dc.

    Co do samego analizowania - wiem, że trudno się oprzeć pokusie, ale postaraj się nie zamartwiać, nie sprawdzać każdego mini objawu już po IUI itd. To nie pomaga zajść w ciążę :P, a na pewno wzmaga rozczarowanie, jeśli się nie uda. Jestem dopiero co po nieudanej IUI a już "wszystko mi mówiło, że będą 2 kreski" i potem był ryk w poduszkę :( Także teraz po kolejnej IUI planuję dużo czytać (mam kupione kilka książek nawet :P), oglądać zaległe seriale i kupować ubrania na wiosnę ;)

    Dzięki za miłe słowa :) Cieszę się, że mogę być tu z Wami bo rzeczywiście rozmowa z kimś kto przechodzi to samo jest potrzebna :) I pomaga!
    A analizowanie objawów... :P Cóż, temat rzeka :D Po iui chyba rzeczywiście będzie najgorzej bo nadzieje są trochę większe niż w zwykłym cyklu. Chociaż ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że szansa na powodzenie to zaledwie 5-25% i ciągle sobie to powtarzam, żeby się nie rozczarować ;) Chyba zrobię tak jak Ty i będę dużo czytać! I oglądać wszystkie filmy, jak leci :P Żeby nie mieć ani minuty wolnego czasu :D
    Gallina wrote:
    Hej Marylka,
    witaj u nas! Niestety nie znam tego leku. Mogę tylko powiedzieć, że co do zasady nie ma dobrego ani złego leku na stymulację. Wszystko jest sprawą bardzo indywidualną. Dlatego bierz ten specyfik dzielnie i bądź dobrej myśli, juz po 1-2 cyklach będziesz wiedziała, jak na niego reaguje Twój organizm!

    Lekarz zapisujący mi symlertol stwierdził, że to najłagodniejszy możliwy lek i dlatego przepisuje mi właśnie to. Bo owulacje mam ładne. A lek podaje dla wzmocnienia efektu i zwiększenia szans powodzenia inseminacji. Jutro idę na usg i zobaczymy co tam w jajnikach słychać. Myślę, że sporo słychać bo jeszcze nigdy tak bardzo mnie nie gniotły :P

  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 14 marca 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyków to ja miałam dużo tylko, jak to lekarz określił, sama drobnica.Z endo natomiast nigdy nie miałam problemu.Zawsze tłuściutkie:-) Nic trzeba czekać czy jajka polubią się z Fostimonem;-)

  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 14 marca 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opium a widziałaś na pierwszej stronie:
    7.03 2 iui
    10.03 3 iui
    To tak można czy ty to nie ty;-)

  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 14 marca 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirabelka daj znać jak testowanie czy idziesz od razu na betę?
    Jesteś pierwsza i oby ten m-c rozpoczął się pozytywnie...Trzymam kciuki i za resztę dziewczyn też!

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 14 marca 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi 80 wrote:
    Opium a widziałaś na pierwszej stronie:
    7.03 2 iui
    10.03 3 iui
    To tak można czy ty to nie ty;-)
    kurna:D pieprzlem sie:D i teraz nie wiem kiedy kto mial insem:D

    dobra,juz wiem :D poprawiono:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2016, 18:18


    u5cvp2.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 14 marca 2016, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 10.03:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, odebrałam wszystkie wyniki badan i jest dobrze,ale mam pytanie... Czy miałyście robione badania na przeciwciala przeciw wirusowi rozyczki? Pytam ponieważ mi wyszły przeciwciała IgM wynik ujemny czyli dobry , a przy IgG dodatni. Czy tez tak miałyście? Ide z tym w srode do lekarza zapytac czy nadal inseminacja w kwietniu aktua;na czy musimy odlozyc... szczerze to mam nadzieje,że nie bo tak juz bym chciala podejsc

  • atka666 Autorytet
    Postów: 1018 792

    Wysłany: 14 marca 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, ja miałam 12.03. :)

    olencja lubi tę wiadomość

    - starania o pierwszą dzidzię od 2007 r., 41 lat
    - PCOS, Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Wrogi śluz, Wysoka prolaktyna, Mutacja genu MTHFR, (homozygota TT), problem z zagnieżdżeniem, rozjechane cytokiny, haplotyp KIR AA, wysokie NK, ANA 3 dodatnie, allo MLR - 0%, po szczepieniach allo MLR – 49%
    - 4 x IUI – ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2018r. ICSI - krótki protokół - 3 blastki
    - grudzień 2018 r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - styczeń 2020 r. - crio dwóch blastek :(
    - luty 2020 r. - zmiana kliniki - Invimed, immunologia doc. Paśnik
    - 01.06.2020 r. - IMSI - krótki protokół z antagonistą – 7 blastek
    - 04.08.2020r. - crio blastki - ciąża biochemiczna :(
    - 16.10.2020r. crio blastki - 💔 6 tc
    - 16.03.2021r. - crio blastki - 💔 6/7 tc
    - 25.05., 15.06., 13.07.2021r. - szczepienia limfocytami męża
    - 30.09.2021r. - crio blastki
    - 29.10.2021r. - jest <3
    - Nifty pro - chłopczyk
    pjBmp1.png
  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 14 marca 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, dołączam do wątku. Inseminacja była dzisiaj :)

    olencja lubi tę wiadomość

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 14 marca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaneta wrote:
    Witajcie dziewczyny, odebrałam wszystkie wyniki badan i jest dobrze,ale mam pytanie... Czy miałyście robione badania na przeciwciala przeciw wirusowi rozyczki? Pytam ponieważ mi wyszły przeciwciała IgM wynik ujemny czyli dobry , a przy IgG dodatni. Czy tez tak miałyście? Ide z tym w srode do lekarza zapytac czy nadal inseminacja w kwietniu aktua;na czy musimy odlozyc... szczerze to mam nadzieje,że nie bo tak juz bym chciala podejsc
    Oczywiście ze tak miała większość z nas-choroba albo szczepienie. Ujemne igg to może być kłopot

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ