X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Ans Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mam 12 dni po IUI. Według mojego doktora test z krwi mam zrobić 14 dnia, czyli we wtorek. Dziś nie wytrzymałam i zrobiłam test sikany, oczywiście negatyw :( nawet cienia kreski. Oczywiście deprecha, w ciągu ostatnich 12 dni na zmianę euforia i depresja, zmęczona jestem tym czekaniem. Mam pytanie, czy jest sens robić jutro rano test sikany? Albo już jutro iść na betę i nie czekać do wtorku?
    Co do objawów po IUI: do 5 dni po pobolewanie jajników (pewnie po Pregnylu i stymulacji), później okresowe bóle jajników i brzucha, piersi nie bolą mnie wcale (po raz pierwszy przy cyklach stymulowanych i luteinie), od wczoraj dół brzucha pobolewa jak na okres.
    Czy też tak macie, że jak tylko zrobicie test to od razu dostajecie okres? ;)

    23.05.2017 r. 1 IUI - :(
    26.09.2017 r. - laparotomia, usunięcie lewych przydatków, endometrioza
    Wiosna 2018 r. - IVF
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ans wrote:
    Dziś mam 12 dni po IUI. Według mojego doktora test z krwi mam zrobić 14 dnia, czyli we wtorek. Dziś nie wytrzymałam i zrobiłam test sikany, oczywiście negatyw :( nawet cienia kreski. Oczywiście deprecha, w ciągu ostatnich 12 dni na zmianę euforia i depresja, zmęczona jestem tym czekaniem. Mam pytanie, czy jest sens robić jutro rano test sikany? Albo już jutro iść na betę i nie czekać do wtorku?
    Co do objawów po IUI: do 5 dni po pobolewanie jajników (pewnie po Pregnylu i stymulacji), później okresowe bóle jajników i brzucha, piersi nie bolą mnie wcale (po raz pierwszy przy cyklach stymulowanych i luteinie), od wczoraj dół brzucha pobolewa jak na okres.
    Czy też tak macie, że jak tylko zrobicie test to od razu dostajecie okres? ;)

    Ja mam tego pecha że nawet 12 dni o iui mi wychodzą blade testy ciążowe...
    Nie wiem jakim cudem jak ostatnio beta była 0,71 a test wyszedł z cieniem, więc ja się testami nie sugeruję.
    Dzisiaj mam 10 dni od iui i zrobiłam z ciekawości i pozytyw- cień ale wyraźny bardzo
    Myslę że 13 dni po iui to będzie już wiarygodny test z krwi. Możesz śmiało robić.

    Mnie często bolą jajniki a kilka dni po iui mnie w nocy obudził okropny ból miesiączkowy jakby okres miał przyjść ale ja miewam takie ekscesy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2017, 11:21

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia, jakiej firmy robisz testy?
    Mi nigdy bladzioch nie wyszedł, nawet w tym cyklu testowałam 13 i 17 dniu po IUI i była biel :/

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    misia, jakiej firmy robisz testy?
    Mi nigdy bladzioch nie wyszedł, nawet w tym cyklu testowałam 13 i 17 dniu po IUI i była biel :/
    różne dziś bobo test
    A w zeszłym miesiącu robiłam facelle ale nie te paseczkowe tylko te w plastiku opakowane nie pamiętam nazwy ale wiem że mają takie dwa rodzaje :)

    A ty?
    Summer to seriio będzie ciąża :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest że jednym po HCG wychodzą testy fałszywie pozytywne a innym nie?

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia, ja też bobo test wczoraj i dziś + plus dziś pink test, żeby sprawdzić czy to nie jakiś błąd bobo testu.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde Misia to faktycznie masz ciekawie z tymi testami... mi to 2 dni po ovitrelle (bo kiedys sprawdzalam) wy hodza juz blade...

    Co do poczatku cyklu itp to ja zawsze mam w 1dc badana krew w klinice zeby zobaczyc nanjakim poziomie sa hormony... i jakby cos wskazywalo ze nie tak to nie pozwola mi od 3dc rozpoczac stymulacji... musialabym za dzien/dwa znow powtorzyc badania...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa, a jakie to badania z krwi?

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcua wszystkie hormony... estradiol, progesteron, lh itp... wszystko co powinno znaczaco zmienic wartosc wraz z rozpoczęciem sie nowego cyklu...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Dziewczyny, u mnie 21 dzień po IuI i @ brak. Wczoraj powtórzyłam test i wyszła blada druga kreseczka. Nie cieszę się, bo w tym dpo kreska powinna już być konkret. Lecę jutro na betę o ile wcześniej @ nie przyjdzie.

    Summer, trzymam kciuki, musi być dobrze :)

  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Melduje gotowość do ponownego zajścia w ciążę. 3 tygodnie po poronieniu miałam zwolnienie lekarskie i codziennie spacerowalam, zdrowe żarcie itp. Przez ta moja ciaze pozamaciczna czuje, ze juz wkrote się uda zajść tak, że urodze:) chyba przez 2 miesiące będziemy próbowali naturalnie, iui dopiero w lipcu. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wakacyjne miłości ;)

    szatanka, EA, olcia.de, efta, Bea_, ja1986 lubią tę wiadomość

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer, super wiadomość, miejmy nadzieję, że się potwierdzi!

    Co do USG i stymulacji, mnie ginka robi USG jeszcze jak mam miesiączkę, czyli w 3-4 dniu cyklu, żeby sprawdzić, czy na pewno nie mam torbieli po ostatniej owulacji. Raz mnie to uratowało, bo akurat była 3-cm łajza (torbiel jest absolutnym przeciwwskazaniem do stymulacji, choć nie wiem dokładnie, czym to grozi, pewnie pęknięciem i rozlaniem torbieli).

    Z tym CLO i skłonnością do torbieli to mnie zaintrygowałyście. Ja akurat miałam stymulację 2 razy CLO, oba razy wyszły po 2 pęcherzyki i za każdym razem jeden z nich nie pękł. Ginka sądzi, że za mała dawka LH pewnie, ale może rzeczywiście chodzi o rodzaj leku? Pogadam z nią o tym.

    Tymczasem ja byłam wczoraj na USG i zobaczyłam jeden piękny pęcherzyk 20 mm z bardzo widoczną komórką jajową (takie wybrzuszenie od tego pęcherzyka). Endometrium 10 mm, więc ginka mówi, że modelowo, więc wczoraj wzięłam 2 ovitrelle (na wszelki wypadek) i jutro o 7 rano mamy się stawić na IUI. Dzisiaj rano było też serduszkowanie (bo moja lekarka mówi nam, że można i warto przed, ale my mamy dobre parametry nasienia). Jestem świeżutko po usunięciu ognisk endometriozy, więc mam nadzieję, że to będzie ostatnia IUI :)

    Z ciekawostek: ponoć "podrapanie" endometrium w czasie histeroskopii wpływa pozytywnie na chwytliwość macicy, tzn. łatwiej o zagnieżdżenie zarodka. Zobaczymy, jestem pełna nadziei i liczę, że niedługo będę przy nadziei :)

    EA, olcia.de, Polawola, Bea_ lubią tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Summer, super wiadomość, miejmy nadzieję, że się potwierdzi!

    Co do USG i stymulacji, mnie ginka robi USG jeszcze jak mam miesiączkę, czyli w 3-4 dniu cyklu, żeby sprawdzić, czy na pewno nie mam torbieli po ostatniej owulacji. Raz mnie to uratowało, bo akurat była 3-cm łajza (torbiel jest absolutnym przeciwwskazaniem do stymulacji, choć nie wiem dokładnie, czym to grozi, pewnie pęknięciem i rozlaniem torbieli).

    Z tym CLO i skłonnością do torbieli to mnie zaintrygowałyście. Ja akurat miałam stymulację 2 razy CLO, oba razy wyszły po 2 pęcherzyki i za każdym razem jeden z nich nie pękł. Ginka sądzi, że za mała dawka LH pewnie, ale może rzeczywiście chodzi o rodzaj leku? Pogadam z nią o tym.

    Tymczasem ja byłam wczoraj na USG i zobaczyłam jeden piękny pęcherzyk 20 mm z bardzo widoczną komórką jajową (takie wybrzuszenie od tego pęcherzyka). Endometrium 10 mm, więc ginka mówi, że modelowo, więc wczoraj wzięłam 2 ovitrelle (na wszelki wypadek) i jutro o 7 rano mamy się stawić na IUI. Dzisiaj rano było też serduszkowanie (bo moja lekarka mówi nam, że można i warto przed, ale my mamy dobre parametry nasienia). Jestem świeżutko po usunięciu ognisk endometriozy, więc mam nadzieję, że to będzie ostatnia IUI :)

    Z ciekawostek: ponoć "podrapanie" endometrium w czasie histeroskopii wpływa pozytywnie na chwytliwość macicy, tzn. łatwiej o zagnieżdżenie zarodka. Zobaczymy, jestem pełna nadziei i liczę, że niedługo będę przy nadziei :)


    Trzymam kciuki kochana! Daj znać po :)

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki! EA, a co u Ciebie?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • EA Autorytet
    Postów: 1446 579

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Dzięki! EA, a co u Ciebie?

    Co u mnie...no wiesz, seksik tu seksik tam...i życie sie toczy :P haha :P a tak poważnie to w tym cyklu bez stymulacji i IUI sie staramy, jestem na końcówce ovu, za kilka dni monitoring czy pęcherzyk pękł (bo był jeden). No i zobaczymy co z tego wyjdzie. A jak sie nie uda to prawdopodobnie w przyszłym cyklu czwarta już IUI :/

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Ja sie umawialam na monitoring w ostatnich dniach cyklu. Bylo widac ze jest juz czysto i dostawalam recepte. A kiedys chyba w 5dc dr zadala pytanie czy juz jestem po @ i czy mozemy sie badac.
    I teraz zadtanawia mnie ktore podejscie jest bardziej profesionalne.

    wydaje mi się że końcówka cyklu też jest ok. bo jakby zrobiła się torbiel to bedzie widoczna.
    Mnie absolutnie nie dziwi to, że podczas stymulacji jest badanie usg podczas miesiączki, a twoja gin nie chciała się ubrudzić czy co? bo przecież nie ma przeciwskazań dla kobiety żeby włożyć sondę od usg z założoną prezerwatywą w dzień kiedy się krwawi.

    szatanka lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka, trzymam kciuki!

    Tak się boję dzisiejszego dnia.. wiem że jest duże prawdopodobieństwo biochemicznej i staram się rozsądnie do tego podchodzic, ale w sercu już się nadzieja zadomowiła. Wiem, że żeby było dobrze beta powinna wyjść dziś na poziomie 800-1000, kazdy nizszy wynik nie będzie oznaczał niczego dobrego.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Ans Koleżanka
    Postów: 35 7

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze miewałam usg w końcówce cyklu, żeby rozpocząć od 2 d.c. stymulację. Czasem przy plamieniu, ale nigdy w trakcie pełnego krwawienia.
    Właśnie jestem po badaniu bety - wynik wieczorem. Test sikany dziś rano (13 dzień po inseminacji) negatywny. Generalnie nie mam dobrych przeczuć, brzuch boli jak na @...

    23.05.2017 r. 1 IUI - :(
    26.09.2017 r. - laparotomia, usunięcie lewych przydatków, endometrioza
    Wiosna 2018 r. - IVF
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Zjada mnie stres. Za chwile jadę na swoja pierwsza inseminacje. 3mam za was kciuki, podczytuje juz od jakiegoś czasu. Mam nadzieje ze wasze bety bedą pozytywne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 09:18

    efta, olcia.de, ja1986 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja po podglądanku ...dziś 13 dzień cyklu pęcherzyk na lewym jajniku 20 mm :) endo 13 mm ...o 10 mąż zrobił mi zastrzyk z ovitrelle jutro o 13:40 zabieg ..umieram ze strachu to 3 podejście ale najbardziej jestem zestresowna trzymajcie kciuki żeby jajo nie pękło za wcześnie :)

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
‹‹ 715 716 717 718 719 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ