X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja - od czego zacząć?:(
Odpowiedz

Inseminacja - od czego zacząć?:(

Oceń ten wątek:
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 16 lutego 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jutro idziemy na pierwszą wizytę w kierunku inseminacji, a w sobotę robię panel i mąż powtórzy badanie nasienia. Liczę na to, że nie będzie 0% jak za pierwszym razem i lekarz da nam nadzieję...
    Bridget, Ty też dajesz nadzieję ;)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo i jak po wizycie ? :)
    Daj znać jak będziesz miała wyniki nasienia .
    Trzymam kciuki żeby było ok :)

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 20 lutego 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Maugo i jak po wizycie ? :)
    Daj znać jak będziesz miała wyniki nasienia .
    Trzymam kciuki żeby było ok :)

    Byliśmy w piątek na wizycie w Invicta. Mąż miał na drugi dzień robić badanie, ale przełożyliśmy... Trochę nas przeraziły ceny wszystkiego i nie byliśmy na to przygotowani. Wyliczyłam, że na wszystkie badania i pierwszą próbę potrzebujemy ok. 5 tys. Badania są ważne krótko, więc postaramy się zrobić za jednym razem, żeby z nimi pójść na kolejną wizytę i może już w kwietniu spróbować pierwszy raz.

    Lekarka zaleciła mi panel hormonalny, potem te wszystkie zakaźne przed zabiegiem, a mężowi badanie nasienia, kariotyp, defragmentację i wiele, wiele innych.

    Czy Ty też robiłaś te wszystkie badania i są one niezbędne? Jak wygląda monitoring cyklu i ile się za to płaci?

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 22 lutego 2017, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo, a wiesz może jakie hormony znajdują się w panelu hormonalnym? Ja chcę jak najwięcej badań wyciągnąć od lekarza na nfz i zrobić we własnym zakresie. Też przerażają mnie koszty, zwłaszcza, że ruszamy z budową niebawem, więc każda zł jest na wagę złota...;/

    Orientujecie się może jaki lekarz może wypisać skierowanie na badania typu HIV itp? Też ginekolog? A może w ogóle są nierefundowane?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 22 lutego 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Maugo, a wiesz może jakie hormony znajdują się w panelu hormonalnym? Ja chcę jak najwięcej badań wyciągnąć od lekarza na nfz i zrobić we własnym zakresie. Też przerażają mnie koszty, zwłaszcza, że ruszamy z budową niebawem, więc każda zł jest na wagę złota...;/

    Totoro,

    Panel obejmuje:
    - AMH,
    - Inhibina B,
    - SHBG,
    - Estradiol (E2),
    - FSH,
    - LH,
    - anty-TPO,
    - DHEA-SO4,
    - MTCx2,
    - TST,
    - TSH

    Zajrzyj sobie na stronę kliniki Invicta i tam są wymienione wszystkie badania i podane ceny.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo, ja płaciłam za wyniki ok 300 zł .

    Robiłam :
    anty-hiv
    anty hcv
    VDRL
    Toksoplazmoza IgM/IgG
    Chlamydia trachomatis (PCR)
    Cytologia
    Rubella IgM/IgG
    Czystość pochwy

    Od męża wymagano tylko badanie nasienia .

    Może zobacz w innych laboratoriach jakie są ceny tych badań ,które masz zrobić i porównaj z cenami w klinice .

    5 tys, to kupę kasy :/

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5000 zł jedna inseminacja z badaniami ? Jakoś dużo.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80, dokładnie.

    Ja na pewno zamknęłam się w 1300 zł razem z pierwszą IUI .
    Nie chce mi się teraz grzebać w papierach, ale było coś koło tego .

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 1200 zł

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia80 i Bridget,

    Po prostu same badania lekarz wypisał na 3000 zł. Dodając kolejne wizyty, monitoring i sam zabieg to wyjdzie ok. 4500 - 5000.
    Moje to panel za 690, badania infekcyjne ok. 200-300. Za to mężowi zleciła badanie nasienia, defragmentację, wiązanie z hialuronianem (razem 950), potem genetyczne (kolejne 1000) i do tego też te infekcyjne za ok. 200 zł... Może dzięki tym badaniom będą wiedzieć więcej albo np. stwierdzą, że inseminacja nie ma sensu... czego się akurat obawiam i mam nadzieję, że jednak nie zgaszą w nas nadziei.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 lutego 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy właśnie po pierwszej wizycie w Gyncentrum. Lekarz wydał się w porządku i bardzo rzeczowy. Mi zrobił usg i pobrał dwa wymazy - bakteriologię i coś tam jeszcze- nie mogę sobie uzmysłowić co to. Na pierwszy czeka się ok. tygodnia, na drugi ok. 3 tygodni. Oprócz tego kazał mi zrobić z krwi D3 i AMH - od razu na miejscu zrobiłam. No i będę musiała zrobić HSG ale to przy kolejnej wizycie się umówię.
    W przypadku męża - powiedział, że nasienie nie jest takie tragiczne, kazał mu zrobić D3 i PRL - zrobił też od razu na miejscu oraz w dalszej kolejności fragmentację, ale na to badania trzeba się już umówić. Zasugerował też kariotyp, ale na razie bez spiny, bo nie jest aż tak istotny.
    Czekam teraz na nasze wyniki, mąż jak się uda za tydzień zrobi fragmentację i umówimy się na kolejną wizytę.
    Dziś skasowali nas 820zł. Jeszcze dochodzę do siebie X_X Do tego w najbliższym czasie ta fragmentacja - 300zł i HSG - 500zł........ Bankructwo X_X

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 27 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    U mnie w tym cyklu prawdopodobnie spróbujemy inseminacji. Wszystko zależy od wyniku sonohsg które mam w czwartek.
    Pozostałe badania mamy zrobione .
    Czy któraś z was miała sonohsg ?

    atdci09kpce1t64c.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 lutego 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milkaa ja własnie będę się przymierzać do hsg... Robisz prywatnie czy na fundusz?:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 27 lutego 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię prywatnie sonohsg. Różnica jest taka ze sonohsg jest pod kontrola USG a przy hsg wykonują RTG. Przy sonohsg w tym samym cyklu można podejść do inseminacji czego przy hsg się nie zaleca. Koszt u mnie sonohsg to 300zl. Mam nadzieje ze po badaniu wszystko będzie ok i ruszymy z inseminacją.

    atdci09kpce1t64c.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 27 lutego 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze O.o nie wiedziałam, że jest róznica między jednym a drugim. Zajrzałam teraz do cennika na stronce Gyncentrum i jest właśnie sonohsg, samego hsg tam nie ma, więc chyba o to mu chodziło O.o dowiem się na kolejnej wizycie. U mnie w każdym razie kosztuje 500zł;/ A mogę zapytać jakie jeszcze badania robiliście?

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 27 lutego 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój gin zapewniał ze sonohsg nie jest bolesne okaże się w czwartek. Profilaktycznie mam wziąć 2 tabletki przeciwbólowe. O hsg czytałam gdzieś ze jest bolesnym badaniem często dają znieczulenie.
    Badania:
    Moje:
    Grupa Krwi, HIV-1.2, anty-HCV, VDRL, TOXOPLQZMOZA IGG i IGM, Chlamydia trachomatis, CMV IGG i IGM, Cytologia, Badanie czystości pochwy, Różyczka IGG
    Plus hormony które robiłam w ostatnich 3 miesiącach: LH, FSH, prolaktyna, testosteron, estradiol, TSH, FT3, FT4, progesteron chyba pamietam wszystkie ale głowy nie dam :) pozostało jeszcze do zrobienia ww. Sonohsg
    Męża:
    Grupa Krwi, Badanie nasienia, HIV-1,2, HBS-Ag, anty-HCV, CMV IGG i IGM

    Jest trochę tego i faktycznie kosztowne - ale czego się nie robi dla upragnionego maleństwa :)

    Czyli tez będziecie przymierzać się do inseminacji ? Ja pokładam w niej wielkie nadzieje oby się udało :)

    atdci09kpce1t64c.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 28 lutego 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja doczytałam teraz co za wymazy miałam - bakteriologia i chlamydia+mycoplasma+ureaplasma (PCR). Ciekawe czy dużo mi jeszcze tego dorzucą przed inseminacją;/
    Milkaa a mogłabym jeszcze zapytać jaki jest u Was problem? U nas, tak jak pisałam, morfologia 1%;/ Liczebność świetna, ruch się poprawił a morfologia nie chce drgnąć;/ U mnie z kolei duuużeeee przejścia z hormonami, 3 lata nie miesiączkowałam, potem ciągle duphaston, femoston, znowu duphaston... Ostatnio jest dużo lepiej, pojawiły sie naturalne cykle (miałam już 3 miesiączki beż żadnych leków), wprawdzie co 35-40 dni, ale są.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 28 lutego 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pcos, nieregularne owulacje. Teraz drugi cykl na stymulacji clo. Mąż wyniki ma ok.

    atdci09kpce1t64c.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 28 lutego 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milkaa dziękuję za info:)DObrze, że u Was problem tylko po jednej stronie. Chociaż jak dowiedziałam się, że mąż ma takie słabe nasienie to przez chwilę miałam taką myśl, że wreszcie trochę odciążę się psychicznie... Moje problemy zaczęły się dziwnym zbiegiem okoliczności, gdy zaczęłam się bardzo głupio odchudzać...Później przytyłam, a problemy zostały... Przez te wszystkie lata wyrzucałam sobie, że sama się prosiłam o problemy, że przeze mnie nie będziemy mieć dzieci, a teraz zrzuciłam z siebie trochę tego ciężaru... Egoistyczne trochę ale tak sie poczułam;/

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • milkaa Przyjaciółka
    Postów: 112 63

    Wysłany: 28 lutego 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie ma rozpamiętywać o tym co było, co się zrobiło a czego nie. Ja tez przez moment zastanawiałam się czy nie za późno zaczęliśmy starania, bo najpierw studia potem praca itd. i jak dotarliśmy do momentu ze w tym całym poukładanym i zaplanowanym życiu pora na maluszka to okazało się ze nie tak łatwo. Jeśli chodzi o wyniki mojego męża to morfologię prawidłowych plemników mamy 8% mój gin uważa ze to bardzo dobry wynik. A Twój Ginekolog mówił Ci jaki wynik jest Ok ?
    Zobaczymy jakie wieści przyniesie nam czwartek mam nadzieje ze drożność będzie w porządku i będziemy mogli ostro działać :)

    atdci09kpce1t64c.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ