X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja Poznań - u kogo?
Odpowiedz

Inseminacja Poznań - u kogo?

Oceń ten wątek:
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 25 listopada 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszaaa wrote:
    Polecam Medart udało się za 1 razem IVF u dr Żaka, po 3 nieudanych próbach na Polnej... dr specyficzny ale konkretny!
    będę mu dziękować do końca życia za naszego groszka :)

    Gratuluję "małego cudu" przy udziale dr Żaka. Czy możesz coś więcej napisać o przygotowaniach do IVF i ewentualnych kosztach?

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas akcja była bardzo szybka przenieśliśmy się z Polnej i akurat wypadał mi 21 dc więc dostałam zastrzyk za 400 zł na wyciszenie ( długi protokół ) i czekałam na miesiączkę jak ją dostałam zaczęliśmy stymulacje ok 7 dnia cyklu lekiem Puregon koszt ok 20 zł za całość potrzebą do stymulki, w ciągu tego czasu 3 razy USG i punkcja 18 dnia cyklu transfer w 3 dobie :)
    koszt 1 wizyta 250 zł wizyty "podglądające kurnik " 100 zł :D
    ivf 5200 jak coś zostaje do mrożenia 1500 i jak ktoś korzysta z nasienia 1500
    w razie niepowodzenia criotransfer 1800 zł
    po transferze leki do wyboru Lutinus 200 zł opakowanie Prolutex 200 zł i luteina ok 4 zł, początkowo miałam Prolutex później luteinę aktualnie odstawiłam już.
    + kwas foliowy wit D i dr każe brać zazwyczaj acard
    i to tyle w temacie kosztów.
    ceny nie są tragiczne na Polnej zapłaciłam jeszcze raz tyle i nic nie wyszło.
    a do tego jeszcze nas oszukali ale to temat rzeka... :(
    ja stawiłam się z aktualnymi badaniami na FSH, LH, Prolaktyna, TSH, FT4,

  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 27 listopada 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za informacje coraz czesciej mysle o tym by sprobowac IVF. Za kilka dni ide do Żaka. Pozdrawiam

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • jarzębinka Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 29 listopada 2015, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża też różniły się wyniki badań, robione w różnych laboratoriach, każde ma swoje normy. A inna sprawa to to, że wyniki faktycznie mogą się zmienić w ciągu kilku dni czy tygodni.

    201406071756.png
  • kasieńka_ Koleżanka
    Postów: 39 6

    Wysłany: 30 listopada 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak oszukali Was na Polnej?

  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 30 listopada 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u dr Paluch..konkretnie i rzeczowo. 10.12 mam laparo!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2016, 10:52

    elcia_aa lubi tę wiadomość

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • martula Ekspertka
    Postów: 143 100

    Wysłany: 30 listopada 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po pierwszej inseminacji w Invimed i dzisiaj w 14 dniu po zabiegu wyszła beta 159,12! Dla mnie to cud po 3,5 roku leczenia. Nie mam zarzutu do kliniki. Mogę zdecydowanie polecić.

    Elf, MARTIII, Wojcinka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martula wrote:
    Ja jestem po pierwszej inseminacji w Invimed i dzisiaj w 14 dniu po zabiegu wyszła beta 159,12! Dla mnie to cud po 3,5 roku leczenia. Nie mam zarzutu do kliniki. Mogę zdecydowanie polecić.

    Gratuluję Martula! Do kogo chodziłaś w invimedzie? Kto Ci robił iui?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 20:51

  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MARTIII wrote:
    Jestem po wizycie u dr Paluch..konkretnie i rzeczowo. 10.12 mam laparo a później działamy z puregonem. Zobaczymy co z tego wyjdzie! Trzymajcie kciuki!!

    Działamy czyli inseminacja czy in vitro? Leku o którym piszesz nie znam.

    Ja umówiłam się z Żakiem, że daje sobie czas do stycznia bez in vitro a jak się nie uda to działamy. Z tego co mówił leki refundowane mają być tylko do czerwca 2016 a to zmniejsza cenę całości.

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika8686 wrote:
    Działamy czyli inseminacja czy in vitro? Leku o którym piszesz nie znam.

    Ja umówiłam się z Żakiem, że daje sobie czas do stycznia bez in vitro a jak się nie uda to działamy. Z tego co mówił leki refundowane mają być tylko do czerwca 2016 a to zmniejsza cenę całości.

    Działamy naturalnie a później zobaczymy...ten lek który proponuje doktor to podobno poprawia jakość komórek...
    oni chyba wiedzą co robią w tym Medarcie..
    a wiesz już jaki koszt z tą refundacją?

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno całość ok. 6000-8000 PLN. To zależy czy komórek będzie kilka i czy będziemy je mrozić na przyszłość. Sam transfer to podobno koszt ok. 1800 zł więc jak komórki są zamrożone kolejne in vito zamyka się pewnie w kwocie 3000 PLN z wizytami i lekami. Ja mam cykle ok. wręcz książkowe, miałam hsg, nie wiemy tylko czy plemniki docierają do celu więc coraz częściej myślimy o IVF. Leki teraz podobno ok. 2000 mogą kosztować zależnie od tego jaką kurację lekarz zaaplikuje i jest na nie refundacja 50%. Jednak ta refundacja ma być tylko do czerwca potem leki za 100%.

    Inseminacja zdaniem Żaka daje nam może 5%-10% szans więcej niż naturalne próby i prawdopodobnie jedna jako próba to za mało więc szybko licząć 3 inseminacje to już praktycznie IVF... stąd nasza decyzja o ewentualnym in vitro w okolicy lutego.

    Pozdrawiam - czy to czekanie też Cię tak flustruje?

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze...wszystko to takie drogie..jak sobie pomyślę..ten nasz k...rząd...odbiera szanse tylu parom likwidując tą refundacje! aż mi się w środku gotuje....;////
    Rozumiem waszą decyzję..bo iui to małe szanse...ale jednak są:)
    Mnie to wszystko tak frustruje że chciałabym zniknąć
    ....ale trzeba zmierzyć się z rzeczywistością! Kto nam pomoże jak się załamiemy!? NIE WOLNO NAM!!
    jutro mam laparo...;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 19:59

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem jak to jest jak znajome rodzą jak rodzina pyta i co kiedy?

    W firmie to chyba nawet myślą, że ja się wstrzymuje z dzieckiem a ja staje na głowie by je mieć...

    Trzymam kciuki za laparo. Mnie kolejne wizyty u lekarza a wcześniejsze na Polnej tak stresują, że chce to wszystko przyspieszyć bo kolejnego roku nie wytrzymam z tym oczekiwaniem.

    Ceny są wysokie ale tak naprawdę ja już u 2 lekarzy miałam monitoringi, potem monitoringi ze stymulacją i samo podglądanie pęcherzyka czy jest i czy pęka jest kosztowne o ile robisz to miesiąc w miesiąc.

    Trzymam za nas kciuki :) fajnie, że jest to forum

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIka????? udało ci się!!!!!!:))))

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7.01 idę do lekarza. Wtedy powinno już bić serce. Póki co byłam na 1 wizycie endometrium mam ciążowe ale zarodek był ledwo widoczny więc ciąża potwierdzona dzięki beta hcg i testowi sikanemu.

    Z jednej strony ciesze się a z drugiej czekam na wizytę bo oficjalnie karty ciąży jeszcze nie mam i to jeszcze sam początek...

    Trzymajcie kciuki!!!

    Elf, MARTIII lubią tę wiadomość

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika :D
    Trzymamy mocno kciuki!!

    Nika8686 lubi tę wiadomość

  • MARTIII Przyjaciółka
    Postów: 159 49

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika8686 wrote:
    7.01 idę do lekarza. Wtedy powinno już bić serce. Póki co byłam na 1 wizycie endometrium mam ciążowe ale zarodek był ledwo widoczny więc ciąża potwierdzona dzięki beta hcg i testowi sikanemu.

    Z jednej strony ciesze się a z drugiej czekam na wizytę bo oficjalnie karty ciąży jeszcze nie mam i to jeszcze sam początek...

    Trzymajcie kciuki!!!



    Trzymamy i czekamy na info!!!:)))

    Nika8686 lubi tę wiadomość

    starania od września 2013.....
    4 IUI
    Czerwiec 2017- naturalny CUD <3

    hchy3e3ke0us8rxl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja akurat Medartu a dokładniej dr Żaka nie polecam...leczyłam się u niego w zeszłym roku- byłam zieola w temacie więc szłam za ciosem i robiłam co lekarz zalecał. Pierwszy był cykl stymulowany ale starania naturalne, później dwie inseminacje i po dwóch nieudanych próbach dr od razu zalecił in vitro. Byłam wtedy po 1 ciąży którą straciłam w 2012 roku w 5 tc oraz po 2 biochemicznych ( biochemiczne były w lipcu i wrześniu 2013 a w październiku trafiłam do Żaka) Teraz z perspektywy czasu dziwię się że zrobił mi inseminscję bez sprawdzenia drożności jajowodów- to po pierwsze( dziś wiem że miałam prawy jajowód niedrożny ) po drugie wogóle nie diagnozował mnie pod kątem utraconej ciąży i dwóch biochemicznych, ( po badaniach genetycznych wiem że całą ciążę będę mieć na zastrzykach,a kwas foliwy w standardowej dawce jest dla mie za mały i muśżę brać ten na receptę) fakt- zbił mi PRL i na tym sie skończyło. Temat invitro bez diagnozy- daczego nie mogę ciąży utrzymać to już wogóle porażka bo nawet gdyby okazało się że zaszłabym w ciążę- znów mogłabym ją stracić...
    Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że jak zaczęliśmy chodzić do Żaka- byłam pełna nadziei i wiary że trafiłam na lekarza który naprawdę chce nam pomóc a tak naprawdę on chciał nam zrobi invitro- nie ważne czy donosiłabym tę ciążę.
    Nie chcę Was zniechęcać ale to forum jest od tego abyśmy wymieniały się opiniami i doświadczeniami. Moje jest akutar takie i chciałam Wam o tym napisać.
    Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 19:48

    myszaaa, MARTIII, Wojcinka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dziwne Monika bo mi pierwsze co to zlecił drożność był oburzony ze wcześniej nie miałam.. i mam mnóstwo koleżanek którym to samo zlecił więc nie wiem chyba jesteś jedyną ktora się przejechala na nim ; (

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ