X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja Poznań - u kogo?
Odpowiedz

Inseminacja Poznań - u kogo?

Oceń ten wątek:
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 27 lutego 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    Dziewczyny przygarnijcie mnie na wątek :D

    Jestem po dwóch nieudanych inseminacjach w invimedzie, szeregu badań, które nic nie wykazują (wszystko w normie), mąż nasienie również z normie.

    Podpowiedzcie co dalej? :(


    Cześć ja jestem przykładem, że hormony są bardzo ważne nie tylko tarczyca ale także prolaktyna. U mnie w styczniu ub roku prolaktyna była ok a po 6 mcach fatalna. Dostałam bromergon i zaszłam w ciąże. Niestety ciąża utrzymała się do 9 t. ale dla mnie i męża ważne było to, że po 2 latach starań był sukces. Mój lekarz kazał mi również brać po stwierdzonej owulacji acard 75. To ułatwia zagnieżdżenie podobno. Comiesięczny monitoring też jest pomocny. A nade wszytsko psychika zaszłam w ciąże w miesiącu w którym postanowiłam, że jak się ne uda to idę na in vitro i tym właśnie cyklu wogóle się nie spinałam i odłożyłam jakby plan na później :) Życzę wam powodzenia.

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 27 lutego 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Nika

    Ja miałam robiony profil hormonalny - to było pierwsze działanie mojego gin. Później robiliśmy jeszcze hsg, indywidualnie zrobiłam sobie progesteron bo przy profilu miałam tylko prolaktynę. Wszystko w normie.

    A acard słyszałam, że polecany :)

    Wybieram się w marcu do Prof. Spaczyńskiego i bardzo liczę, że coś w mojej sprawie wymyśli

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 27 lutego 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badań niestety, które można zlecić parze starającej się jest mnóstwo.

    Norma nie zawsze daje dobry "obraz". Wrogi śluz, przeciwciała, posiewy u niej i u niego.


    Ja teraz skupiam się na diecie i ruchu, pary starające się powinny mieć dietę bogatą w białko a mniej węglowodanów oczywiście eliminacja alkoholu i kofeiny.

    Jak się da to też mniej stresu np. zawodowego ale o to trudno.

    Badania psychologiczne wskazują, że pary starające się długo są w gorszej kondycji psychicznej niż osoby chore na nowotwór. (info od mojego gina)


    Tak czy siak w końcu się uda! Trzeba tylko przygotować dobry grunt.

    Właśnie byłam w aptece i jestem lżejsza o 300 zł a to tylko suplementy dla mnie i męża na 2 mce.

    Miłego weekendu


    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 1 marca 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie jakie warunki trzeba spełniać, żeby się załapać na inseminację na Polnej na NFZ? Miała któraś z was?

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Lottie Przyjaciółka
    Postów: 175 34

    Wysłany: 3 marca 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja miałam inseminację na Polnej na NFZ ponieważ tam pracuje lekarz do którego chodziłam... Najpierw jeździ się na monitoring co drugi dzień trzeba być na 7 rano na oddziale... Jak stwierdzą, że komórka jest na tyle duża, że może pęknąć decydują o inseminacji... Schodzi się do izby przyjęć a mąż idzie ze skierowaniem do poradni andrologicznej na terenie szpitala, oddaje nasienie i właściwie to wszystko z jego strony, może wracać do pracy lub zostać w poczekalni... Po przyjęciu na oddział siedzi się w pokoju dziennego pobytu i ok. 12-13 zapraszają przed pokój badań... Tam już tylko kładziesz się na fotelu, pokazują fiolkę, żeby sprawdzić czy dane męża się zgadzają, zakładają cewnik do macicy i strzykawką podają spreparowane nasienie... Nic nie boli, niczego nie czuć oprócz lekkiego dyskomfortu przy zakładaniu cewnika... Później 15 minut leżenia na fotelu z założoną nogą na nogę, podpaska i do domu...

    Powiem tak, osobiście strasznie nie podobało mi się podejście lekarzy do pacjentek... Takie olewactwo, szczególnie pani doktor strasznie niemiła... Po dwóch dniach miałam przyjechać sprawdzić czy pęcherzyk pękł... Jakaś młoda lekarka powiedziała, że nie pękł, ale jak się okazało ciąża była... Poroniłam w 7 tygodniu, ale to już zupełnie inna kwestia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 10:42

    Starania od maja 2013

    Aniołki
    13.11.2015 - [*] 7 tc
    22.01.2016 - [*] 11 tc
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 3 marca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lottie wrote:
    Witajcie, ja miałam inseminację na Polnej na NFZ ponieważ tam pracuje lekarz do którego chodziłam... Najpierw jeździ się na monitoring co drugi dzień trzeba być na 7 rano na oddziale... Jak stwierdzą, że komórka jest na tyle duża, że może pęknąć decydują o inseminacji... Schodzi się do izby przyjęć a mąż idzie ze skierowaniem do poradni andrologicznej na terenie szpitala, oddaje nasienie i właściwie to wszystko z jego strony, może wracać do pracy lub zostać w poczekalni... Po przyjęciu na oddział siedzi się w pokoju dziennego pobytu i ok. 12-13 zapraszają przed pokój badań... Tam już tylko kładziesz się na fotelu, pokazują fiolkę, żeby sprawdzić czy dane męża się zgadzają, zakładają cewnik do macicy i strzykawką podają spreparowane nasienie... Nic nie boli, niczego nie czuć oprócz lekkiego dyskomfortu przy zakładaniu cewnika... Później 15 minut leżenia na fotelu z założoną nogą na nogę, podpaska i do domu...

    Powiem tak, osobiście strasznie nie podobało mi się podejście lekarzy do pacjentek... Takie olewactwo, szczególnie pani doktor strasznie niemiła... Po dwóch dniach miałam przyjechać sprawdzić czy pęcherzyk pękł... Jakaś młoda lekarka powiedziała, że nie pękł, ale jak się okazało ciąża była... Poroniłam w 7 tygodniu, ale to już zupełnie inna kwestia...


    A jakie musiałaś mieć zrobione badania przed iui?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Lottie Przyjaciółka
    Postów: 175 34

    Wysłany: 3 marca 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robili mi żadnych badań ;/ po zrobili tylko jakieś badanie na które i tak nikt nie zwracał uwagi... Nawet nie pamiętam co to było...

    Starania od maja 2013

    Aniołki
    13.11.2015 - [*] 7 tc
    22.01.2016 - [*] 11 tc
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 3 marca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne bo w klinikach wymagają mase badań. Z tego co wiem to chyba nawet jakąś ustawą jest regulowane że musisz mieć zrobione chlamydie np.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 3 marca 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby na polna się zalapac musisz się tam zapisać do poradni niepłodności również na NFZ musisz mieć skierowanie może być od lekarza roidzinnego albo mieć lekarza do którego chodzisz prywatnie a on tam pracuje

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 3 marca 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa wrote:
    Żeby na polna się zalapac musisz się tam zapisać do poradni niepłodności również na NFZ musisz mieć skierowanie może być od lekarza roidzinnego albo mieć lekarza do którego chodzisz prywatnie a on tam pracuje


    ja już się tam zapisałam, mam wizytę 10 maja, miałam skierowanie od swojego gina, on miał tam staż i mi polecił, zobaczymy, jak na razie czytam dużo negatywnych opinii :/ a on mi tak zachwala tą poradnie, nie wiem co myśleć.

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa dziękuję za odpowiedź, próbowałam się tam dodzwonić, niestety bez rezultatu :(
    22.03 idę prywatnie do Prof. Spychowskiego, który leczy również na Polnej i liczę, że w efekcie skieruje nas na IUI. Mieliśmy już 2 prywatnie i środki finansowe nam się trochę skurczyły

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 4 marca 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytatii a kiedy się zapisywałaś, że taki termin?

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2016, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie Spaczynski ? Nie ma chyba Spychowskiego :)

    Też miałam 3 insemki na Polnej niestety bez rezultatu ; (

  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszaaa wrote:
    A nie Spaczynski ? Nie ma chyba Spychowskiego :)

    Też miałam 3 insemki na Polnej niestety bez rezultatu ; (


    Hihi oczywiście Spaczyński. Coś mi się pozajączkowało ;)

    Ile IUI na NFZ na Polnej robią 3 czy więcej? Miałaś zabiegi cykl po cyklu?

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 4 marca 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej widzę, że jesteś w ciąży :D Gratuluję. Udało się naturalnie?

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 4 marca 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eni_gma wrote:
    pytatii a kiedy się zapisywałaś, że taki termin?
    w styczniu dzwoniłam

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 21 marca 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Mam pytanie jak wyglada inseminacja dla par nie bedacych w zwiazku małzeńskim? mam miec w przyszłym miesiącu na Polnej z tego wszystkiego zapomniałam zapytać sie lekarza ?

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 21 marca 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiak1985 wrote:
    Hej

    Mam pytanie jak wyglada inseminacja dla par nie bedacych w zwiazku małzeńskim? mam miec w przyszłym miesiącu na Polnej z tego wszystkiego zapomniałam zapytać sie lekarza ?


    Ja z pytaniem nie pomogę, ale chciałam się Ciebie zapytać czy robisz iui na nfz?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Eni_gma Autorytet
    Postów: 687 493

    Wysłany: 22 marca 2016, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak to chyba nie ma znaczenia czy mąż czy partner ;)

    Dziewczyny, które miały już IUI na Polnej. Wczoraj Prof. Spaczyński powiedział, że na Polnej raczej nie robią IUI na pękającym lub pękniętym pęcherzyku. Czy to prawda?

    Któraś z was ma doświadczenia leczenia niepłodności z prof. Spaczyńskim

    Pyatii mogę Cię spytać jakie badania przeprowadzili Ci lekarze? Ja też mam niepłodność idiopatyczną i zastanawiam się jak daleko posuwa się diagnoza.

    https://www.maluchy.pl/li-73053.png

    km5shdgexoin43nx.png



  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 24 marca 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigma ja mam zrobione z hormonów: fsh, lh, estradiol, progesteron (kilka), tsh, ft3, ft4, anty tpo, testosteron, glukoza, amh, prolaktyna, prolaktyna z mtc, przeciwciała przeciw plemnikowe, insulina, chyba nic nie ominęłam. Wszystko książkowe. Z reszty badań to oprócz monitoringów oczywiście: histeroskopia, hsg, też wszystko ok. Teraz jestem 3 cykl na clo żeby zwiększyć szanse na ciąże, aktualnie przed owu. A Ty co miałaś robione?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ