X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Napewno progesteron i nie wiem czy nie estriadol. Nie pamietam juz :-/
    Jesteś pewna? ;)
    Mnie proga zawsze kazano badać 7-9dpo a estradiol tuż przed samą owu.
    Ja obecnie (choc już nie leczę się w Invimedzie) mam zlecone 3-4dc badanie testosteron+dheas+shbg. Nigdy tych 2 ostatnich nie miałam badanych a ponoć razem z testo potrafią dać obrać jakości komórek jajowych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2018, 09:10

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 24 września 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jesteś pewna? ;)
    Mnie proga zawsze kazano badać 7-9dpo a estradiol tuż przed samą owu.
    Ja obecnie (choc już nie leczę się w Invimedzie) mam zlecone 3-4dc badanie testosteron+dheas+shbg. Nigdy tych 2 ostatnich nie miałam badanych a ponoć razem z testo potrafią dać obrać jakości komórek jajowych
    Selina na jakim etapie jestes ? Też dopiero zaczynasz?

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Selina na jakim etapie jestes ? Też dopiero zaczynasz?
    Niee, ja do Invimedu jeździłam ponad pół roku, do czerwca tego roku. Mieszkam w innym mieście i tutaj znsou szukałam lekarza.
    Staramy się ponad 2lata a w Invimedzie miałam 3 IUI

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 24 września 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Niee, ja do Invimedu jeździłam ponad pół roku, do czerwca tego roku. Mieszkam w innym mieście i tutaj znsou szukałam lekarza.
    Staramy się ponad 2lata a w Invimedzie miałam 3 IUI
    Teraz planujesz startować z IVF?

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Teraz planujesz startować z IVF?
    Nie, skąd :D nie mamy wskazań do ivf. Mężowi bardzo się poprawiły wyniki, ja czekam na histeroskopie, bo parę miesięcy temu miałam problem z polipowatym endo i trzeba obczaic co się tam w środku dzieje. Jak będę po zabiegu, to podejdziemy jeszcze do IUI. Coś czuję z że problem jest u mnie właśnie w środku. Zbadam jeszcze te hormony o których Ci pisałam i zobaczymy

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 24 września 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie, skąd :D nie mamy wskazań do ivf. Mężowi bardzo się poprawiły wyniki, ja czekam na histeroskopie, bo parę miesięcy temu miałam problem z polipowatym endo i trzeba obczaic co się tam w środku dzieje. Jak będę po zabiegu, to podejdziemy jeszcze do IUI. Coś czuję z że problem jest u mnie właśnie w środku. Zbadam jeszcze te hormony o których Ci pisałam i zobaczymy
    U nas ez niby nie ma podstaw do IVF , ale ja mam już dość ...

    palyna
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 24 września 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jesteś pewna? ;)
    Mnie proga zawsze kazano badać 7-9dpo a estradiol tuż przed samą owu.
    Ja obecnie (choc już nie leczę się w Invimedzie) mam zlecone 3-4dc badanie testosteron+dheas+shbg. Nigdy tych 2 ostatnich nie miałam badanych a ponoć razem z testo potrafią dać obrać jakości komórek jajowych

    W 2-3dc przed transferem zalecaja proga a mozliwe,ze przed pieresza wizyta jakos 7dc...nie pamietam jak to szlo, tyle czasu juz minelo :-)

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 26 września 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    Totalny bezsens.Sono hsg chyba bada drożność A nie usypia się,robi w klinice i od razu wraca do domu. Nie wiem czy można wziąść jakiś wycinek jeśli byłaby konieczność.
    Przecież to wszystko trwa i stresuje Ciebie.

    Wtedy podobno było to konieczne jeśli chciało się załapać na "rządówkę". Przy laparo, jakby wyszła niedrożność można było ją od razu zlikwidować. Jednak z drożnością byłow szystko ok a na rządówkę się nie załapaliśmy, bo zawaliła nasza gin. :(.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 26 września 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dziś na wizycie u Dr. Sodowskiej , dostałam receptę na gonapeptyl 21 ampułek , mam zacząć brać w 21dc a później zgłosić się na wizytę 2dc. Rozumiem ze te zastrzyki mam brać do dnia wizyty a później zdecydują co dalej? Z tego wszystkiego zapomniałam dopytać ...

    palyna
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 26 września 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Dziewczyny byłam dziś na wizycie u Dr. Sodowskiej , dostałam receptę na gonapeptyl 21 ampułek , mam zacząć brać w 21dc a później zgłosić się na wizytę 2dc. Rozumiem ze te zastrzyki mam brać do dnia wizyty a później zdecydują co dalej? Z tego wszystkiego zapomniałam dopytać ...

    Pozniej prawdopodobnie dostaniesz Gonal, monitoring stymulacji no i punkcja.Gonapeptyl bedziesz raczej brala do konca stymulacji z tego co pamietam ze swoich przygotowan

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 26 września 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Pozniej prawdopodobnie dostaniesz Gonal, monitoring stymulacji no i punkcja.Gonapeptyl bedziesz raczej brala do konca stymulacji z tego co pamietam ze swoich przygotowan
    Dziekuje :)

    palyna
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 2 października 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina umówiłam się na histeria histeroskopię.Czas oczekiwania też dosyć krótki, bo 3 tygodnie. Pisałaś coś o badaniach które miałaś przynieść przed. Jak się zapisywałam na zabieg to kazali mi przynieść dowód,kartę NFZ i ewentualnie jak mam badanie z grupą krwi.Ciekawe...

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Selina umówiłam się na histeria histeroskopię.Czas oczekiwania też dosyć krótki, bo 3 tygodnie. Pisałaś coś o badaniach które miałaś przynieść przed. Jak się zapisywałam na zabieg to kazali mi przynieść dowód,kartę NFZ i ewentualnie jak mam badanie z grupą krwi.Ciekawe...
    Co szpital to inne wymogi. Ja jestem z Krakowa i na Koperniku mają sporo tych badań do zrobienia. Cały panel wymazów czyli MUCHLA, morfologia, potas, sód, grupa krwi i wirusologia (HIV, hcv itp.). Wszystko mam aktualne oprócz morfo, bo to trzeba zrobić w cyklu z histeroskopia, więc pójdę zrobić jutro rano. Zabieg mam w piątek ;) A Ty kiedy?

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 2 października 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Co szpital to inne wymogi. Ja jestem z Krakowa i na Koperniku mają sporo tych badań do zrobienia. Cały panel wymazów czyli MUCHLA, morfologia, potas, sód, grupa krwi i wirusologia (HIV, hcv itp.). Wszystko mam aktualne oprócz morfo, bo to trzeba zrobić w cyklu z histeroskopia, więc pójdę zrobić jutro rano. Zabieg mam w piątek ;) A Ty kiedy?
    Te badania nie powinni ci zrobić w szpitalu? Jak byłam na laparoskopowym sprawdzaniu drożności to miałam i morfologia, grupę krwi,HB, HCV,hormony tarczycy,CRP i parę innych. Badanie mam 23 października.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 18:02

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 2 października 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi w jakim szpitalu masz histeroskopię?

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Te badania nie powinni ci zrobić w szpitalu? Jak byłam na laparoskopowym sprawdzaniu drożności to miałam i morfologia, grupę krwi,HB, HCV,hormony tarczycy,CRP i parę innych. Badanie mam 23 października.
    Mogliby mi zrobić, ale zabawilabym wtedy dłużej w szpitalu a przyznam, że chce mieć to z głowy szybko i wyjść. Będę miała znieczulenie miejscowe, nie będzie narkozy

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 2 października 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie macie wskazania do histero, jestesmy wlasnir przed ivf I czytam ze wiele dziewczyn to robi przed procedura

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Dziewczyny jakie macie wskazania do histero, jestesmy wlasnir przed ivf I czytam ze wiele dziewczyn to robi przed procedura
    Niepowodzenia z IUI są już wskazaniem, albo niepowodzenia z ivf. U mnie w scratchingu wyszło endometrium polipowate i dlatego dr zdecydował się dać mi skierowanie na histero

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2018, 20:40

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 3 października 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mogliby mi zrobić, ale zabawilabym wtedy dłużej w szpitalu a przyznam, że chce mieć to z głowy szybko i wyjść. Będę miała znieczulenie miejscowe, nie będzie narkozy
    Mnie powiedzieli że to będzie zabieg raczej jednodniowy. Rano przychodzę. Robią badania. Później zabieg. Chwila obserwacji i do domku. Usypianie będzie takie jak przy punkcie -krótkotrwałe. Przed punkcją nie robili mi żadnych badań mimo że na ich stronie o nich piszą.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 3 października 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    Justi w jakim szpitalu masz histeroskopię?
    W SIMIN w Chorzowie.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ