X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • oska_m Autorytet
    Postów: 329 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaama892 wrote:
    Pakiet 'zostań rodzicem' kosztował 7900 (1500 zł zaliczka plus 6400 zł płacone w dniu punkcji).
    W tym są wizyty, monitoring, badania wirusologiczne dla niej i dla niego, punkcja, transfer, konsultacje i wizyta po ewentualnej pozytywnej becie na usg.
    Szczegóły na stronie :)

    Dodatkowo płatne są leki, ale to już indywidualna sprawa bo nie każdy ma takie same :)


    Z takich dodatkowych kosztów w przypadku programu zostań rodzicem to:
    - embryoglue chyba 300 zł jak jest wskazanie
    - criotransfer 1200 zł, jeśli nie będzie świeżego transferu
    - przy criotransferze jest tylko jedno badanie progesteronu i estradiolu, czasami trzeba dodatkowo zrobić jeszcze jedno lub dwa badania dodatkowo płatne
    - badania progesteronu po transferze (co 2-3 dni u dr Cygal na pewno nie wiem jak u dr. Sodowskiej) - płatne


    Badania polecam robić w szpitalu na raciborskiej, progesteron 20 zł + 4 pobranie a w invimedzie 40 zł

    Do tego jak są wskazania to po kieszenie ciągną jeszcze:
    - leki do transferu np. intralipid
    - leki po transferze (duża ilość progesteronu)

    Kaaama892, viki_31 lubią tę wiadomość

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A monitoring cyklu robią tylko rano czy jest możliwość popołudniu?

  • viki_31 Autorytet
    Postów: 268 332

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaama892 wrote:
    Pakiet 'zostań rodzicem' kosztował 7900 (1500 zł zaliczka plus 6400 zł płacone w dniu punkcji).
    W tym są wizyty, monitoring, badania wirusologiczne dla niej i dla niego, punkcja, transfer, konsultacje i wizyta po ewentualnej pozytywnej becie na usg.
    Szczegóły na stronie :)

    Dodatkowo płatne są leki, ale to już indywidualna sprawa bo nie każdy ma takie same :)
    dziękuję za odpowiedź 😙
    narazie przeraża mnie to wszystko, nie tak kwestie finansowe jak cala ta procedura i bardzo wazne decyzje ktore wpłyną na cale nasze życie.

    starania od 2014r Gyncentrum
    On-słabe nasienie 1%prawidłowych, HLA C1 C2
    Ona-problemy immunologiczne, MTHFR_1298A-C homozygotyczny, PAI-1 heterozygota, KIR AA,
    2IUI☹klinika Bocian,1IUI Accofil Invimed☹
    Start In-vitro kwiecień
    l07m0sk.png
  • viki_31 Autorytet
    Postów: 268 332

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    A monitoring cyklu robią tylko rano czy jest możliwość popołudniu?
    można popołudniu, ja zawsze umawiam sie na wizyty popoludniowe ze względu na pracę.

    Patka_ lubi tę wiadomość

    starania od 2014r Gyncentrum
    On-słabe nasienie 1%prawidłowych, HLA C1 C2
    Ona-problemy immunologiczne, MTHFR_1298A-C homozygotyczny, PAI-1 heterozygota, KIR AA,
    2IUI☹klinika Bocian,1IUI Accofil Invimed☹
    Start In-vitro kwiecień
    l07m0sk.png
  • oska_m Autorytet
    Postów: 329 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    viki_31 wrote:
    dziękuję za odpowiedź 😙
    narazie przeraża mnie to wszystko, nie tak kwestie finansowe jak cala ta procedura i bardzo wazne decyzje ktore wpłyną na cale nasze życie.

    IVF to jest emocjonalny rollercoaster, sama procedura przebiega dosyć sprawnie ale decyzje jakie trzeba podjąc są naprawdę ciężkie. Warto omawiać wszystko z dr, notować pytania a także skorzystać w strategicznych momentach z konsultacji z embriologiem :)

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno pytanie mam. :D jakie badania wg Was warto mieć na pierwszej wizycie? Kilka mam zrobionych, ale są też takie z sierpnia 2018. Zastanawiam się czy mogę jakoś zaoszczędzić czas, przyspieszyć...

  • viki_31 Autorytet
    Postów: 268 332

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Jeszcze jedno pytanie mam. :D jakie badania wg Was warto mieć na pierwszej wizycie? Kilka mam zrobionych, ale są też takie z sierpnia 2018. Zastanawiam się czy mogę jakoś zaoszczędzić czas, przyspieszyć...
    kochana to i tak wszystko będzie sie przeciagalo w czasie;( nie rob badań na własną rękę szkoda niepotrzebne tracić kasę..to co nam się wydaje ze jest ważne dla lekarzy czasem w naszym wypadku nie ma znaczenia.

    starania od 2014r Gyncentrum
    On-słabe nasienie 1%prawidłowych, HLA C1 C2
    Ona-problemy immunologiczne, MTHFR_1298A-C homozygotyczny, PAI-1 heterozygota, KIR AA,
    2IUI☹klinika Bocian,1IUI Accofil Invimed☹
    Start In-vitro kwiecień
    l07m0sk.png
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    viki_31 wrote:
    kochana to i tak wszystko będzie sie przeciagalo w czasie;( nie rob badań na własną rękę szkoda niepotrzebne tracić kasę..to co nam się wydaje ze jest ważne dla lekarzy czasem w naszym wypadku nie ma znaczenia.

    Dzięki za przystopowanie mojego słomianego zapału :) Musialam dojrzeć do tej decyzji o wizycie w klinice a teraz chciałabym, żeby było już po. Jednocześnie mam pełno obaw czy to na pewno dobra decyzja.

  • viki_31 Autorytet
    Postów: 268 332

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Dzięki za przystopowanie mojego słomianego zapału :) Musialam dojrzeć do tej decyzji o wizycie w klinice a teraz chciałabym, żeby było już po. Jednocześnie mam pełno obaw czy to na pewno dobra decyzja.
    bardzo dobra decyzja...jeśli sie zdecydowaliscie to zapewne walczycie juz dlugo za długo...ja tez swego czasu bylam narwana teraz nauczyłam sie cierpliwości ktora sie przydaje.
    ja uwazam ze Invimed i dr Cygal to dobry wybór. trzymam kciuki.😙

    oska_m lubi tę wiadomość

    starania od 2014r Gyncentrum
    On-słabe nasienie 1%prawidłowych, HLA C1 C2
    Ona-problemy immunologiczne, MTHFR_1298A-C homozygotyczny, PAI-1 heterozygota, KIR AA,
    2IUI☹klinika Bocian,1IUI Accofil Invimed☹
    Start In-vitro kwiecień
    l07m0sk.png
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    viki_31 wrote:
    bardzo dobra decyzja...jeśli sie zdecydowaliscie to zapewne walczycie juz dlugo za długo...ja tez swego czasu bylam narwana teraz nauczyłam sie cierpliwości ktora sie przydaje.
    ja uwazam ze Invimed i dr Cygal to dobry wybór. trzymam kciuki.😙

    Dla nas jest to za długo, ale czytając inne historie to my jesteśmy na samym początku drogi... 14 miesięcy.

  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie. Czy badanie Biocenozy pochwy wykrywa ureaplasme? Miałam robioną w invimedzie i nie widzę aby na wyniku była wyszczególniona ta bakteria

  • viki_31 Autorytet
    Postów: 268 332

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Dla nas jest to za długo, ale czytając inne historie to my jesteśmy na samym początku drogi... 14 miesięcy.
    czym szybciej tarficie w dobre ręce tym krótsza będzie Wasza droga😊nas skierowali do kliniki dopiero po 2 latach, gdzie moja psychika była juz na skraju wytrzymałości...

    starania od 2014r Gyncentrum
    On-słabe nasienie 1%prawidłowych, HLA C1 C2
    Ona-problemy immunologiczne, MTHFR_1298A-C homozygotyczny, PAI-1 heterozygota, KIR AA,
    2IUI☹klinika Bocian,1IUI Accofil Invimed☹
    Start In-vitro kwiecień
    l07m0sk.png
  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Dzięki za przystopowanie mojego słomianego zapału :) Musialam dojrzeć do tej decyzji o wizycie w klinice a teraz chciałabym, żeby było już po. Jednocześnie mam pełno obaw czy to na pewno dobra decyzja.

    Nie zastanawiajcie się nawet... My z mężem staraliśmy się z 5 lat... Ciągle mówiliśmy - trafi się to będziemy rodzicami, aż przyszedł moment że jednak to nie jest takie u nas oczywiste. Zdecydowaliśmy iść do kliniki - i dziś tego nie żałuję.
    Zaproponowano nam in vitro - minęły dwa miesiące zanim się z tym oswoilismy i wróciliśmy podpisać dokumenty. Jak to stwierdził mój mąż - przecież już nic nie tracimy (jedynie pieniądze 😜), a to ostatnia deska ratunku. W marcu bylo nasze podejście, punkcja... Transfer... Czekanie,ale chyba się opłacało...🙃

    Trzymam kciuki - najciezej podjąć decyzję, później już wszytsko szybko się dzieje :)

    viki_31 lubi tę wiadomość

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam do Was pytanie :

    Czy jest tu ktoś, komu dr Sodowska prowadziła dalej ciąże?

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaama892 wrote:
    Nie zastanawiajcie się nawet... My z mężem staraliśmy się z 5 lat... Ciągle mówiliśmy - trafi się to będziemy rodzicami, aż przyszedł moment że jednak to nie jest takie u nas oczywiste. Zdecydowaliśmy iść do kliniki - i dziś tego nie żałuję.
    Zaproponowano nam in vitro - minęły dwa miesiące zanim się z tym oswoilismy i wróciliśmy podpisać dokumenty. Jak to stwierdził mój mąż - przecież już nic nie tracimy (jedynie pieniądze 😜), a to ostatnia deska ratunku. W marcu bylo nasze podejście, punkcja... Transfer... Czekanie,ale chyba się opłacało...🙃

    Trzymam kciuki - najciezej podjąć decyzję, później już wszytsko szybko się dzieje :)

    Cudownie, też trzymam za Was kciuki :)

    Kaaama892 lubi tę wiadomość

  • Kate1986 Koleżanka
    Postów: 31 44

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Dla nas jest to za długo, ale czytając inne historie to my jesteśmy na samym początku drogi... 14 miesięcy.
    Patka wiadomo, że oczekiwanie nie jest łatwe. ..My sie zgłosiliśmy do kliniki po roku starań, wyczytałam gdzieś, że jak przez rok nic, to już można rozmyślać o pomocy i tak też zrobiliśmy. Leczenie w naszym przypadku trwało 2 lata w Invimedzie aż do tych upragnionych wieści, miesiące mijały i nieraz było ciężko, ale musicie być cierpliwi i wytrwali, życzę Wam powodzenia i jak najszybciej tych wymarzonych "2 kresek" :)

    Kaaama892, viki_31, Patka_, oska_m lubią tę wiadomość

    Starania od 2016.
    04.2018 crio 2 zarodków- :(
    03.2019 crio blastocysty- serduszko już bije, cud <3
    2019-synuś :)
    sierpień 2022-transfer IVF-zarodek 3 dniowy-starania o rodzeństwo dla synka :)
    Beta 12 dpt 252 :)
    Beta 17 dpt 2207 :)
    09.09.2022- jest <3 :) cudzie trwaj!

    Została 1 blastka 4BA
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrien wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie. Czy badanie Biocenozy pochwy wykrywa ureaplasme? Miałam robioną w invimedzie i nie widzę aby na wyniku była wyszczególniona ta bakteria
    Ureaplasmę wykrywa specjalny test PCR. Mnie w biocenozie ani nawet w wymazie nigdy nie wyszła a w teście niestety tak.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrien wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie. Czy badanie Biocenozy pochwy wykrywa ureaplasme? Miałam robioną w invimedzie i nie widzę aby na wyniku była wyszczególniona ta bakteria

    Ureaplasmę wykrywa specjalny test PCR. Mnie w biocenozie ani nawet w wymazie nigdy nie wyszła a w teście niestety tak.
    "Ureaplasma urealyticum jest najmniejszą wolno żyjącą bakterią. Brak ściany komórkowej uniemożliwia jej wybarwienie w preparacie mikroskopowym. Jest zatem trudny do wykrycia. Wykrycie obecności ureaplazmy w rutynowych hodowlach bakteryjnych jest praktycznie niemożliwe.Diagnostyka opiera się tylko i wyłącznie na gatunkowo swoistych testach amplifikacji
    PCR dostępnych dla wszystkich gatunków bakterii Ureaplasma oraz Mycoplasma. Niestety pomimo doskonałej czułości testu rozróżniającego oba gatunki drobnoustroju niezwykle trudne staje się określenie konkretnego rodzaju patogenu będącego źródłem infekcji.W tej sytuacji diagnostyka z wykorzystaniem techniki PCR jest jedyną możliwością potwierdzenia obecności patogenu w badanym materiale. Ureaplasma sp. jest trudnym w diagnostyce mikroorganizmem, wymagającym długotrwałej hodowli na specjalnych podłożach. Dokładna diagnostyka możliwa bywa tylko w laboratoriach referencyjnych np Laboratorium REX Ureaplasma species (U. urealyticum + U. parvum).

    Ureaplasma urealyticum można identyfikować w miejscowo pobranych materiałach, takich jak wymazy z cewki moczowej lub kanału szyjki macicy, a także z moczu.
    Na rynku medycznym nie ma niestety testów serologicznych z surowicy krwi, które wykrywałyby swoiste dla zakażenia przeciwciała."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2019, 18:32

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    U nas problemem jest czynnik męski. I tragiczne wyniki, niby ilość w normie a jakość kiepska. Zależy mi żeby choć troszkę poprawić przed in vitro. Nie chcę tracić czasu - mam skończone 36 lat. Ponadto boję się że po dwóch poronieniach mam problemy z immunologią. Ciekawa jestem jaki pla pani dr będzie dla nas miała.

    Daj znać jak będziecie po pierwszej wizycie. Będę czekać na wieści. Ja właśnie odebrałam wynik AMH i mam kolejnego doła.

  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Ureaplasmę wykrywa specjalny test PCR. Mnie w biocenozie ani nawet w wymazie nigdy nie wyszła a w teście niestety tak.

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Teraz się zastanawiam dlaczego dr Cygal nie zapisała mi tego badania? Kurczę robię się coraz bardziej sfrustrowana, pani dr to mój trzeci lekarz od niepłodności i ma super opinie i naprawdę chciałam jej zaufać... szczerze to myślałam że miałam to zbadane przed inseminacją ale po twoich wpisach zaczęłam jeszcze raz przeglądać swoje wyniki i tego nie miałam

‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ