X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrien wrote:
    Histero miałam ze względu na podejrzenie polipa na endometrium, którego ostatecznie jednak nie było. Ale pobrali wycinek do badania hist pat. I tyle. I byłam razem z zabiegiem 5 dni w szpitalu. Tylko kobiety po abrazji wychodziły tego samego dnia. To chyba zalezy od szpitala czy zostawiaja po takim zabiegu czy wypuszczaja od razu do domu. A ta ureaplasma nie dawała mi spokoju i dzisiaj zrobiłam, razem z mycoplasmą ;)

    Ponownie zapytam czy te badania na myco itp robicie w Invimed? Tam w cenniku widzę tylko chlamydię a my chcemy zbadać wszystkie 3.

  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂

    Właśnie wróciłam z wizyty. Wrażenia super. Wizyta trwała prawie godzinę. Pani doktor przeanalizowała dotychczasowe leczenie. Okazało się, że przy 2gim inv była źle przeprowadzona stymulacja. Powinnam mieć krótki protokół. Ponadto na 18 komórek tylko 8 było dojrzałych. Wszystko wytłumaczyła. Odpowiedziała na wszystkie pytania. Mi zleciła badania: amh(ostatnie sprzed roku 4,66), tsh i Ana2. Miałam po 2gim poronieniu robione antykoagulant toczniowy, przeciwciała kardiolipinowe i ana1. Mąż ma hormony do zrobienia uwagi na niedoczynność tarczycy. Pomiędzy Panią dr A dotychczasowym lekarzem spora przepaść - chodzi mi o komunikację. Ale i tak liczy się efekt końcowy 🙂 wydaje mi się, że Pani doktor zna się na rzeczy i wie co robi 🙂 mamy plan inv około sierpnia. Próbujemy poprawić u męża wyniki.

    Cieszę się z pozytywnych wrażeń, dodajesz otuchy :) prawie godzina tylko u lekarza czy razem z rozmową z koordynatorką?
    Czyli komunikacja na plus? Sama zaproponowała inv czy to wyszło od Ciebie?
    W jaki sposób będziecie poprawiać męża wyniki, jakieś suplementy?

  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Jasne, że się podzielę wiadomościami. Ja w piątek miałam doła. Mąż odebrał wyniki. O ile zmieniła się ilość z 40 mln do 77 mln i żywotność z 10% do 48% tak morfologia (3%) i ruch(niecały 1%) ruchliwych plemników stoją w miejscu. Ponadto dna skończyło z 44 na 43%. Zrobiliśmy msome i mamy 0% plemników kl. I, 1% plemników kl. II, 11% plemników kl. III I 48% kl. IV. Masakra. Z takimi wynikami żadne inv się nie uda.

    Nie mów tak! Mój mąż miał morfologie 0 % (nieprawidłowa budowa głowek w większości). Z czego 1 klasy Bylo 0 %, 2 klasy chyba 3 %... Lekarz powiedział 'nie z takich plemników wychodzą dzieci 😜🤣', zdecydowaliśmy się na IVF, metoda IMSI... Zaplodnilo się 5 komórek, mieliśmy cztery zarodki, które dotarły do piątej doby! Jeden najmocniejszy jest ciągle ze mną z tego co po becie widać!

    Nie zalamuj się!

    Misia7, Patka_, oska_m, JustiJusti lubią tę wiadomość

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Ponownie zapytam czy te badania na myco itp robicie w Invimed? Tam w cenniku widzę tylko chlamydię a my chcemy zbadać wszystkie 3.

    Nie wiem właśnie czy tam robią, ja mam kawałek do Katowic a udało mi się w moim mieście zrobić wymaz na te bakterie. Ja miałam w marcu inseminacje i byłam święcie przekonana że mam zbadane już wszystko jeśli chodzi o wymazy bo właśnie chlamydie, biocenoze pochwy i cytologie a po śledzeniu tego forum okazało się że nie. Myślę że jak zadzwonisz na infolinię to udziela informacji czy robią tam ureaplasme czy nie

    Patka_ lubi tę wiadomość

  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka jeszcze dodam że zrobiłam ten wymaz w Labie śląskie laboratoria analityczne, to jest sieć Labów i są w różnych miastach :)

  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrien wrote:
    Patka jeszcze dodam że zrobiłam ten wymaz w Labie śląskie laboratoria analityczne, to jest sieć Labów i są w różnych miastach :)

    U mnie też jest ŚLA, ale to miałaś wymaz zrobiony wcześniej przez lekarza i tam zanioslas czy jak? Bo u mnie jest tylko punkt pobrań krwi.

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Ponownie zapytam czy te badania na myco itp robicie w Invimed? Tam w cenniku widzę tylko chlamydię a my chcemy zbadać wszystkie 3.[/QUOTE
    Ja tylko raz robiłam chlamydię w klinice i to tylko dlatego że była w pakiecie z IV. Ten pakiet można zrobić bezpośrednio w laboratorium REX. Zamawiasz online do pobrania a później wymazówkę odsyłasz pocztą za free w dołączonej kopercie. Wyniki online. Można te badania zrobić też w laboratorium Diagnostyka lub jeszcze innym. Kwestia dodatkowa -musisz iść do lekarza lub jakiejś położnej żeby Ci pobrali wymaz.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga P83. Robisz Ana 2 czyli Ana 1 rozumiem że wyszły dodatnie? TSH zawsze robią. Ja je ponawiam przed każdą IUI czy transferem. Moja endokrynolog zawsze zwracała mi uwagę że jak poziom będzie za wysoki to nie podchodzić do zabiegu. Nie zaleciła ci żadnych immunologiczny? Byłam święcie przekonana że przy poronieniu zalecają.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Patka_ wrote:
    Ponownie zapytam czy te badania na myco itp robicie w Invimed? Tam w cenniku widzę tylko chlamydię a my chcemy zbadać wszystkie 3.[/QUOTE
    Ja tylko raz robiłam chlamydię w klinice i to tylko dlatego że była w pakiecie z IV. Ten pakiet można zrobić bezpośrednio w laboratorium REX. Zamawiasz online do pobrania a później wymazówkę odsyłasz pocztą za free w dołączonej kopercie. Wyniki online. Można te badania zrobić też w laboratorium Diagnostyka lub jeszcze innym. Kwestia dodatkowa -musisz iść do lekarza lub jakiejś położnej żeby Ci pobrali wymaz.

    No właśnie, bo ja chce zrobić to badanie sobie i partnerowi. Musiałabym poszukać gdzie nam zrobią wymaz.

  • Adrien Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka, raz w tygodniu jest położna która pobiera wymaz na miejscu. U mnie to akurat była środa :)

    Patka_ lubi tę wiadomość

  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrien wrote:
    Patka, raz w tygodniu jest położna która pobiera wymaz na miejscu. U mnie to akurat była środa :)

    Sprawdzilam, pobierają tylko w Zabrzu i tylko u kobiet.

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Sprawdzilam, pobierają tylko w Zabrzu i tylko u kobiet.

    U mężczyzny można wykonać to badanie również z moczu. Pierwsze poranne 15-20 ml. Pani w laboratorium zapewniała mnie, że jak partner ma to w moczu też wyjdą. Zrobiliśmy i czekamy na wynik. Ciekawa jestem czy to jest pewne na 100 %.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Kobiet Istnieje możliwość pobrania wymazu ginekologicznego w punkcie pobrań w Zabrzu, ul. Moniuszki 81
    w środy w godzinach: 14.00 - 17.30 oraz w soboty w godzinach: 08.00 - 11.00. Koszt pobrania wynosi: 29,00 zł.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Aga P83. Robisz Ana 2 czyli Ana 1 rozumiem że wyszły dodatnie? TSH zawsze robią. Ja je ponawiam przed każdą IUI czy transferem. Moja endokrynolog zawsze zwracała mi uwagę że jak poziom będzie za wysoki to nie podchodzić do zabiegu. Nie zaleciła ci żadnych immunologiczny? Byłam święcie przekonana że przy poronieniu zalecają.

    Justi, no właśnie nie. Ana 1 mam ujemne. Tyle że ja to badanie robiłam 2 tygodnie po poronieniu, czyli jakieś 1,5 roku temu. Ponadto mam zapisane na kartce Ana 2 pomiędzy 14 a 19 dniem cyklu. Trochę dziwne, ale skoro mi zleciła to zrobię. Justi a Ty robiłaś ana2? Nie mam żadnych zaleceń dotyczących immunologii. Tylko, że jedno było tak jakby z mojej winy tzn. Z powodu niewydolności szyjki. A z kolei drugie być może ze stresu - miałam wtedy tatę na oiomie i miał wtedy 2 wstrząsy septyczne... no cóż. Ale wiesz z tą immunologią to dziwna sprawa. Mi wprawdzie inny lekarz mówił, że w moim przypadku dobrze byłoby brać clexan od momentu pojawienia się serduszka, żeby nie wytworzył się zespół antykardiolipinowy. Wczoraj Pani dr też mi mówiła o clexanie i że jak przy inv obstawi mnie porządnie lekami. Też byłam przekonana o badaniach immunologicznych. Ale Pani dr stwierdziła, że u mnie nie ma się do czego przyczepić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Cieszę się z pozytywnych wrażeń, dodajesz otuchy :) prawie godzina tylko u lekarza czy razem z rozmową z koordynatorką?
    Czyli komunikacja na plus? Sama zaproponowała inv czy to wyszło od Ciebie?
    W jaki sposób będziecie poprawiać męża wyniki, jakieś suplementy?
    Patka, z koordynatorką jakieś 15 minut, u lekarza godzina. Oczywiście była obsuwa czasowa, jakieś 40 minut... Tak komunikacja na plus. Inv wyszło ode mnie. W naszym przypadku nie ma innej możliwości. Jak na razie zapłaciła supramen. I hormony tej- mój mąż ma usuniętą tarczycę, testosteron, fsh i lh. Być może włączy jeszcze jakieś leki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaama892 wrote:
    Nie mów tak! Mój mąż miał morfologie 0 % (nieprawidłowa budowa głowek w większości). Z czego 1 klasy Bylo 0 %, 2 klasy chyba 3 %... Lekarz powiedział 'nie z takich plemników wychodzą dzieci 😜🤣', zdecydowaliśmy się na IVF, metoda IMSI... Zaplodnilo się 5 komórek, mieliśmy cztery zarodki, które dotarły do piątej doby! Jeden najmocniejszy jest ciągle ze mną z tego co po becie widać!

    Nie zalamuj się!

    Gratuluję i życzę spokojnej ciąży! Tak Kama wiem sami jesteśmy takim dziwnym przypadkiem - w momencie gdzie 4 lekarzy nie dawało nam szans, 3 razy zaszłam w ciążę. Ale po tych wszystkich przejściach czasem wątpię, że jeszcze kiedyś będę mieć dziecko 😐

  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Gratuluję i życzę spokojnej ciąży! Tak Kama wiem sami jesteśmy takim dziwnym przypadkiem - w momencie gdzie 4 lekarzy nie dawało nam szans, 3 razy zaszłam w ciążę. Ale po tych wszystkich przejściach czasem wątpię, że jeszcze kiedyś będę mieć dziecko 😐

    Będę przyjmować gratulacje jak na USG będzie wszystko dobrze 🙈😜

    Może tu nie do końca wina leży po stronie słabego nasienia męża? 🤨

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Patka, z koordynatorką jakieś 15 minut, u lekarza godzina. Oczywiście była obsuwa czasowa, jakieś 40 minut... Tak komunikacja na plus. Inv wyszło ode mnie. W naszym przypadku nie ma innej możliwości. Jak na razie zapłaciła supramen. I hormony tej- mój mąż ma usuniętą tarczycę, testosteron, fsh i lh. Być może włączy jeszcze jakieś leki.

    O to mój plan się sypie, ale może coś na to poradzą. Awaryjnie umówiłam badanie nasienia zaraz po wizycie gdyby p. doktor zleciła powtórzyć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaaama892 wrote:
    Będę przyjmować gratulacje jak na USG będzie wszystko dobrze 🙈😜

    Może tu nie do końca wina leży po stronie słabego nasienia męża? 🤨

    No pewnie, że będzie dobrze 🙂 musi być już tylko dobrze. Wiem jaki to stres.

    U mnie generalnie wszystko w porządku. Jedyne co mogę mieć to zrosty po łyżeczkowaniu. Zapytam o to Panią doktor. Generalnie bez problemu zaszłam w 3 ciąże- oczywiście po inv.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    O to mój plan się sypie, ale może coś na to poradzą. Awaryjnie umówiłam badanie nasienia zaraz po wizycie gdyby p. doktor zleciła powtórzyć.

    Patka, a dokładnie jaki u Was problem z nadzieniem? U nas wysokie dna, którego nie da się poprawić i brak ruchu jakiegokolwiek. Na inseminację nie mamy szans. Może u Was nie jest tragicznie, a może uda się naturalnie. A jeśli nie to może inseminacja u Was wystarczy. Ja oczywiście w gorącej wodzie jestem kąpana. Mój mąż zrobił komplet przed wizytą. I w sumie żadnej większej poprawy od pół roku nie ma. Za 3 miechy ma powtórzyć przed inv.

‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ