X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Patka, a dokładnie jaki u Was problem z nadzieniem? U nas wysokie dna, którego nie da się poprawić i brak ruchu jakiegokolwiek. Na inseminację nie mamy szans. Może u Was nie jest tragicznie, a może uda się naturalnie. A jeśli nie to może inseminacja u Was wystarczy. Ja oczywiście w gorącej wodzie jestem kąpana. Mój mąż zrobił komplet przed wizytą. I w sumie żadnej większej poprawy od pół roku nie ma. Za 3 miechy ma powtórzyć przed inv.

    Ruch i ilość w połowie normy. Fragmentacji, msome, hba nie robiliśmy. Żylaków niby nie ma, są inne dolegliwości ale wg lekarzy wszystko ok więc w sumie nie znamy przyczyny.
    Z mojej strony też jest problem stąd decyzja o klinice.
    Jestem taka sama jak Ty i w pierwszej chwili też chciałam iść z nowym kompletem badań ale koszt mnie powstrzymał. Poczekamy, zobaczymy co powie. Mój lekarz był za inseminacją, ale on nie zajmuje się stricte niepłodnością.

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie zapisałam się na pierwszą wizytę do dr Cygal na 22 maja. Mam pytanie bo Pani przez telefon mówiła o dotychczasowych badaniach i że jeżeli nasienie męza było ważne w ciągu 6mcy natomiast ja mam sprzed ponad roku to zrobić przed wizytą kolejne czy się wstrzymać ?

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos pytal czy dr Sodowska prowadziła ciążę.
    Tak,moja ;) Najpierw bylam pacjentka z góry a potem z dołu ;)

    Kaaama892 lubi tę wiadomość

    Kasia.gutek
  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    Ktos pytal czy dr Sodowska prowadziła ciążę.
    Tak,moja ;) Najpierw bylam pacjentka z góry a potem z dołu ;)

    Ja pytałam :) BARDZO Ci dziękuję za odpowiedź :*

    Wszytsko w porządku?

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • Patka_ Koleżanka
    Postów: 38 2

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie zapisałam się na pierwszą wizytę do dr Cygal na 22 maja. Mam pytanie bo Pani przez telefon mówiła o dotychczasowych badaniach i że jeżeli nasienie męza było ważne w ciągu 6mcy natomiast ja mam sprzed ponad roku to zrobić przed wizytą kolejne czy się wstrzymać ?

    My mamy akurat robione pół roku temu. Pewnie zależy też czy było dobre czy nie bardzo. Ja chciałam robić nowe, ale przy rejestracji mi powiedziała, że właśnie nie musimy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 12:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie zapisałam się na pierwszą wizytę do dr Cygal na 22 maja. Mam pytanie bo Pani przez telefon mówiła o dotychczasowych badaniach i że jeżeli nasienie męza było ważne w ciągu 6mcy natomiast ja mam sprzed ponad roku to zrobić przed wizytą kolejne czy się wstrzymać ?

    Moniczka,
    To zależy jak masz daleko do kliniki. Jeżeli nie dojeżdżasz z daleka to warto się wstrzymać. Pani dr zleci badania. My mieliśmy aktualne wyniki z badania nasienia. Chcieliśmy sprawdzić bo ostatnie sprzed ponad pół roku. A ja miałam amh sprzed roku i zleciła. Ponadto tsh pomimo tego, że ostatnie sprzed 4 miesięcy miałam. Zaleciła jeszcze ana2. Więc chyba warto poczekać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Ruch i ilość w połowie normy. Fragmentacji, msome, hba nie robiliśmy. Żylaków niby nie ma, są inne dolegliwości ale wg lekarzy wszystko ok więc w sumie nie znamy przyczyny.
    Z mojej strony też jest problem stąd decyzja o klinice.
    Jestem taka sama jak Ty i w pierwszej chwili też chciałam iść z nowym kompletem badań ale koszt mnie powstrzymał. Poczekamy, zobaczymy co powie. Mój lekarz był za inseminacją, ale on nie zajmuje się stricte niepłodnością.

    Pewnie lepiej poczekać. Nas komplet badań nasienia kosztował prawie 1000 zł. Ale u nas sytuacja jest na ostrzu noża - głównie z uwagi na dna, najchętniej zaproponowaliby nam dawcę.... u nas też nie ma na 100 % nie ma przyczyny. Być może szereg składowych wpływa na całość.

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Moniczka,
    To zależy jak masz daleko do kliniki. Jeżeli nie dojeżdżasz z daleka to warto się wstrzymać. Pani dr zleci badania. My mieliśmy aktualne wyniki z badania nasienia. Chcieliśmy sprawdzić bo ostatnie sprzed ponad pół roku. A ja miałam amh sprzed roku i zleciła. Ponadto tsh pomimo tego, że ostatnie sprzed 4 miesięcy miałam. Zaleciła jeszcze ana2. Więc chyba warto poczekać.


    no własnie ja mam do Katowic 300km wiec trochę daleko:) tarczycę też ok.6mcy temu robilam. bo pojedziemy w maju i nie chce za dwa dni znowu jechac z badaniami tylko.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    no własnie ja mam do Katowic 300km wiec trochę daleko:) tarczycę też ok.6mcy temu robilam. bo pojedziemy w maju i nie chce za dwa dni znowu jechac z badaniami tylko.

    To zmienia postać rzeczy. Wiesz ja wcześniej miałam 300 km bo jeździłam do Warszawy. Ja bym zabrała aktualne wyniki. Jeśli problem u męża to wyniki męża. A wcześniej leczyliście się w jakiejś klinice? Macie jakąś dokumentację?

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    To zmienia postać rzeczy. Wiesz ja wcześniej miałam 300 km bo jeździłam do Warszawy. Ja bym zabrała aktualne wyniki. Jeśli problem u męża to wyniki męża. A wcześniej leczyliście się w jakiejś klinice? Macie jakąś dokumentację?

    Jak robił ponad roku temu to wyniki ok. Podejrzewam u siebie problemy .Leczymy się jeszcze w Rzeszowie i stamtąd wezmę dokumentację medyczną.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    Jak robił ponad roku temu to wyniki ok. Podejrzewam u siebie problemy .Leczymy się jeszcze w Rzeszowie i stamtąd wezmę dokumentację medyczną.

    Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że skoro mąż ma wyniki ok to nie trzeba powtarzać. A masz aktualne amh?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2019, 16:42

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że skoro mąż ma wyniki ok to nie trzeba powtarzać. A masz aktualne amh?


    Nie amh nigdy nie robilam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniczka1902 wrote:
    Nie amh nigdy nie robilam.

    To akurat wydaje mi się, że może być potrzebne. Ja wprawdzie jestem na inv nastawiona ale lekarka chciała mieć aktualne. W innej klinice też mnie zapraszali z aktualnym amh.

    Ja będę u pani dr 6 maja. Jak chcesz mogę popytać Panią dr z jakimi badaniami najlepiej przyjść na 1szą wizytę.

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    To akurat wydaje mi się, że może być potrzebne. Ja wprawdzie jestem na inv nastawiona ale lekarka chciała mieć aktualne. W innej klinice też mnie zapraszali z aktualnym amh.

    Ja będę u pani dr 6 maja. Jak chcesz mogę popytać Panią dr z jakimi badaniami najlepiej przyjść na 1szą wizytę.


    Naprawde? zrobiłabyś to dla mnie? Będę mega wdzięczna:):)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że tak :)

  • moniczka1902 Koleżanka
    Postów: 93 4

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Pewnie, że tak :)


    Super, dziękuję bardzo:* szkoda, że nie widzisz mojego uśmiechu do monitora:)

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,u mnie w porządku;) w zasadzie u nas bo córcia ma już 15miesiecy.
    Ty byłaś pacjentka dr Sodowskiej u góry A teraz rozumiem początek ciążowej drogi :D
    Cieszę się! Zawsze się cieszę,której się udało I za wszystkie z Was trzymam kciukasy

    Kasia.gutek
  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    Tak,u mnie w porządku;) w zasadzie u nas bo córcia ma już 15miesiecy.
    Ty byłaś pacjentka dr Sodowskiej u góry A teraz rozumiem początek ciążowej drogi :D
    Cieszę się! Zawsze się cieszę,której się udało I za wszystkie z Was trzymam kciukasy

    Gratuluję Ci z całego seerca! Jak ja uwielbiam takie historie, które się tak kończą 😍

    Tak, jestem aktualnie pod jej opieka, ale przyjdzie czas kiedy klinika pewnie zakończy swoją misję ... Jestem zadowolona z dr Sodowskiej i Dlatego dopytuje. Wielkie dzięki za informację :*

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka_ wrote:
    Są normy i mieszczę się w nich, ale obok jest mediana i ja mam 2 razy wyższy wynik niż ta mediana. Mediana dla pcos jest 6 a ja mam wynik 6.97. Nie wiem czy mam patrzeć na normy czy właśnie na tą medianę. Druga sprawa, że mam lekkie IO, skłonności do torbieli i dwukrotnie podniesione androgeny i wszystkie problemy z tym związane.


    Patka,
    odnośnie amh - mam świeży wynik z dzisiaj i na wyniku jest 6,18. Też się mieszcze w normie. I też mediana jest 2 🙂 daj znać jak wrażenia po wizycie

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mhmm moje zdanie o dr Sodowskiej ewoluowalo,miałam różne zastrzeżenia Ale ostatecznie jestem zadowolona :)
    Myślę,że do 12tc zejdziesz na dół:D

    Fajnie,cieszę się z Twojego szczęścia bo doskonale wiem co za uczucia w Tobie siedzą:) :*

    Kaaama892 lubi tę wiadomość

    Kasia.gutek
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ