X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:06

    blair., shani lubią tę wiadomość

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamus ja gyncentrum nie polecam, chodziliśmy tam jakiś czas przed invimedem, i była to strata czasu i pieniędzy.

    Judit, my podeszliśmy do in vitro w październiku, niestety nadal czekamy na transfer, u mnie zawsze wszystko działało jak w zegarku, i ta stymulacja trochę rozwaliła mi hormony. Mam nadzieję, że w lutym/marcu uda się podejść do transferu :) też jesteśmy u dr C. Trzymam kciuki za wizytę i dobry plan :)

  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit ja idę w zastępstwie do dr Sodowskiej w lutym (czuję, że mój test pod koniec tygodnia pokaże mi jedną tłustą krechę) i nawet jestem podekscytowana:) Be∂e mogła sobie porównać te dwie lekarki.

    A w czym konkretnie podpadła ci dr Sodowska?

    Muszę się zdeczko wyżalić wam, że pomimo arsenału jaki zastosowałam w tym cyklu (combo: accofil, gonadotropiny, ovitrelle, acard, wino, oleje, super sluz, duphaston) to nie czuję żeby cokolwiek zaskoczyło. Całkowita cisza w macicy i jajnikach. Nawet podwójna dawka dupka (brana po raz pierwszy w życiu) zupełnie na mnie fizycznie działa (brak bóli piersi, zatrzymania wody, etc). Jedno wielkie NIC.
    Co prawda w dwóch poprzednich ciążach zupełnie nic nie czułam też- dopiero lekko piersi i jajnik pare dni po terminie, ale moja intuicja zupełnie śpi i nawet nie zakupiłam żadnego testu ciążowego.
    A to już 23 dc - chyba juz powinno pykać, ciągnąć, jakieś bóle małpowe by się przydały, jakiś znak implantacyjny - a tu zero. Nerwa mam :)

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:06

    blair. lubi tę wiadomość

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy na cyklu sztucznym mozliwe jest, ze dostalam okres w 24dc, 5 dni po odstawieniu estro, bez brania proga? Mam od wczoraj jakies dziwne krotkotrwale krwawienia i nie wiem, czy to poczatek nowego cyklu :/

    Przepraszam za glupie pytania, ale to byl moj pierwszy cykl sztuczny ;)

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    hmmm no właśnie gc to masówka i dlatego też nie jestem przekinana, ja się obawiam, że za pierwszym razem nie uzyskam nuc ani świeżych zarodków ani mrozaczkow i wtedy musze od piczatku za 7900 jechac. Nie mam pojecia w jakim stanie sa moje komrki jajowe a mam juz 35 lat.. A ty? Jakie są twoje najwieksze obawy? Ja jeszcze slyszalam od kolezanki ze niby w gc są najlepsi embriolodzy i sprzet.
    A jak wyglada w invimedzie, wiesz coś ciekawego??? Ja ide na warsztaty w lutym z embrioligiem z invimedy

    Jak jest w invimedzie jeśli chodzi o embriologów? Jest możliwość rozmowy z Nimi czy tylko lekarz?
    Czytałam właśnie o warsztatach - podobno to kolejna edycja - często je robią. Był ktoś? Poleca?

  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shani wydaje mi się, że to możliwe. U niektórych dziewczyn tak szybko czasem kończyły się cykle.

    Judit przykro mi, że zawiodlaś się na wizycie, ale może faktycznie lekarka nie była "w sosie" w tym dniu. Wiesz, mi się też zdarzyło natrafic na gorszy dzień dr Cygal, szybka wizyta, krótkie odpowiedzi jak z karbinu:), widac było, że wyraźnie jest czyms poirytowana. Wiem, że ma zajęcia na uniwerku ze studentami i nierzadko ją wkurzają. Zresztą czasami sam pośpiech, obsuw w kolejce przed drzwiami może wyprowadzić z równowagi.
    Niemniej jeśli to pierwsza wizyta to jednak powinno się "prześwietlić" pacjenta, bo w końcu pierwsze wrażenie jest częstokroć gwarantem dalszej współpracy. Na mojej pierwszej wizycie to chyba dr Cygal chciała mnie się pozbyc :) :) bo na wszystkie jej próby wytłumaczenia czegoś odpowiadałam: "wiem", "to też wiem", "i tamto też" :) :) Po 5 latach surfowania po forach (nawet nie ze swojej jednostki chorobowej :)) człowiek otrzaskuje się z róznymi badaniami, wynikami, zna mozliwosci i kierunki leczenia. Chociaż szczerze to wolałabym nie wiedzieć, pewnych rzeczy i łudzić się, że lekarz mną pokieruje i wytłumaczy i zapali światło w tunelu. Ale niestety tak nie jest: ilośc kombinacji leczenia w niepłodności jest skończona i dobrze nam znana więc kiedy powoli kurcza sie opcje człowiek czuje się coraz bardziej bezradny i zdenerwowany. Najpier starania naturalne, potem IUI, potem in-vitro, potem KD, a na samym końcu AZ i albo gasimy światło albo kierujemy sie do ośrodka adopcyjnego.

    Myślę, że suma sumarum nawet najświetniejszy lekarz gdzieś "niedomaga". Ja np. opuściłam Angeliusa bo tam lekarze zbywaja immunologię i nie wzruszyło ich moje poronienie. Rozumiem. Zapisałam się w czasie wakacji do dr Paligi, ale także na Fejsie weszłam w kontakt z dziewczynami, które leczyły się w invimedzie i bardzo polecały w tych kwestiach dr Cygal i Sodowską. Udało mi się zapisać do dr Cygal w ciągu 2 tygodni. I tak mi podpasowała, że zostałam i odwołałam wizyte u Paligi.

    Na dzień dzisiejszy dr Cygal godzi sie na każde moje kombinacje w cyklu, wie że nie chcę i nie namawia mnie na invitro oraz zna moje zdanie nt IUI więc też mi tego nie proponuje. I nawet jesli smędzę jej że jeszcze tylko pare prób i game over to zawsze podtrzymuje mnie na duchu i zagrzewa do boju :) Nawet jesli za niedługo porzucę klinikę to zapamiętam ją za profesjonalizm i otwartość na immunologię, za co jestem jest bardzo wdzięczna.

    Dodam też, tez dobrze dobrała mi ilość gonadotropin do "małej stymulacji" i faktycznie uzyskałam tyle komórek ile chciałam. Podrasowała mi endo i nie przestymulowała mnie. :)
    Nie wiem jak "radzi sobie" z invitro ale wydaje mi się, że ma rękę:)

    Daj mi Judit koniecznie znać po wizycie u dr Cygal

    shani, Judit lubią tę wiadomość

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulaaaa z tego co pamiętam, dziewczyny były zadowolone z warsztatów i chwaliły je sobie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 21:20

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit mam nadzieję że będziesz zadowolona, dr C od początku była zawsze przygotowana do wizyty, na pierwszej widać było że przegladnela wszystkie nasze wyniki i dokumenty i od razu była konkretna rozmowa, teraz na wizytach też, jak smsem wysyłam jakieś wyniki to też zawsze na wizycie pamięta o tym. I tak jak Borden pisze, jak masz jakieś swoje propozycje i wizje to zawsze można dyskutować i doktor jest otwarta na różne pomysły :)

    Anulaa jest możliwość spotkania z embriologiem.

    Borden ile dni po owu jesteś? Póki nie ma @ to trzeba wierzyć, ja tam trzymam kciuki :)

    Judit lubi tę wiadomość

  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:07

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Anulaaaa z tego co pamiętam, dziewczyny były zadowolone z warsztatów i chwaliły je sobie.
    Dzieki. Z tego co mówiła znajoma w GC embriologa widzi się w okienku tylko. Czy w Invi można z nimi porozmawiać osobiście? Ma ktoś doświadczenie? Czy tłumacza to zrozumiale i czy są dostępni?

  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulaaaa wrote:
    Dzieki. Z tego co mówiła znajoma w GC embriologa widzi się w okienku tylko. Czy w Invi można z nimi porozmawiać osobiście? Ma ktoś doświadczenie? Czy tłumacza to zrozumiale i czy są dostępni?

    Tak, można umówić się na wizytę. W ramach pakietu konsultacja po hodowli jest darmowa. Z mojego doświadczenia - pokazują papiery, ale u mnie nie podali żadnych przyczyn, czemu została tylko jedna blastka. Wrażenie średnie i te same informacje uzyskałam od pani dr.


    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulaaaa wrote:
    Jak jest w invimedzie jeśli chodzi o embriologów? Jest możliwość rozmowy z Nimi czy tylko lekarz?
    Czytałam właśnie o warsztatach - podobno to kolejna edycja - często je robią. Był ktoś? Poleca?

    No właśnie ja na te warsztay idę teraz 13 lutego, mam nadzieje ich przycisnąć i dowiedzieć się jak najwięcej! Jak będziecie miały jakieś mądre pytania (sama mam ich kilka ale może za mało, słabo znam temat) to je sobie spisze i zadam na warsztatach.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Chyba zostanę przy invimed. Nie mam pojęcia czy uda się pobrać komórki, jak się zapłodnią. Ten pakiet w Angeliusie jest dobry ale zbyt ryzykowny na pierwsze podejście.

    Trzeba rozbudzić ten wątek. Dziewczyny na jakim etapie aktualnie jesteście, jakie plany na najbliższy czas mają Wasi lekarze?
    Pisałam już jakiś czas temu, że byłam na wizycie u dr Sodowskiej ale jakoś tak zaraziłam się i wyszłam niemal z płaczem. Druga wizyta jest u dr Cygal, mam nadzieję że pomoże i jednocześnie doda skrzydeł do działania.

    Ja tez pewnie zostanę przy Invimedzie, bo bardzo lubię dr Cygal i dobrze sie tam czuję, po prostu martwię się, że nic nie będzie po tej pierwszej invitro ani świeżych ani mrozaczków i będę musiała wszystko od nowa zaczynać, tego sie mega mega boję!

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blair. wrote:
    Martamus ja gyncentrum nie polecam, chodziliśmy tam jakiś czas przed invimedem, i była to strata czasu i pieniędzy.

    Judit, my podeszliśmy do in vitro w październiku, niestety nadal czekamy na transfer, u mnie zawsze wszystko działało jak w zegarku, i ta stymulacja trochę rozwaliła mi hormony. Mam nadzieję, że w lutym/marcu uda się podejść do transferu :) też jesteśmy u dr C. Trzymam kciuki za wizytę i dobry plan :)

    Hmmm a napisz moja droga coś więcej jak możesz, czy w gc miałaś też juz jakieś in vitro robione? Miałaś jedno czy więcej? U jakiego lekarza byłaś?
    A co do invimedu to już długo czekasz na ten transfer od października, co ci mówią, miałas ten pakiet za 7900? ile kosztowało cię mrożenie? ile za sam transfer mrozaczków liczą?

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Dziewczyny, czy na cyklu sztucznym mozliwe jest, ze dostalam okres w 24dc, 5 dni po odstawieniu estro, bez brania proga? Mam od wczoraj jakies dziwne krotkotrwale krwawienia i nie wiem, czy to poczatek nowego cyklu :/

    Przepraszam za glupie pytania, ale to byl moj pierwszy cykl sztuczny ;)
    Jesteś na długim protokole? Ponoć powinno się dostac okres, moze być chyba szybciej ale ja się jeszcze tak słabo znam w sumie na tym...

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    Hmmm a napisz moja droga coś więcej jak możesz, czy w gc miałaś też juz jakieś in vitro robione? Miałaś jedno czy więcej? U jakiego lekarza byłaś?
    A co do invimedu to już długo czekasz na ten transfer od października, co ci mówią, miałas ten pakiet za 7900? ile kosztowało cię mrożenie? ile za sam transfer mrozaczków liczą?

    W gc byliśmy ok. 8 miesięcy, początkowo poprawialiśmy nasienie, jako że u mnie zawsze owulacje były to mnie nie badali praktycznie, byłam u pani dr G. Później miałam hsg, z trudem przepchane jajowody ale była decyzja o inseminacjach, stymulacje przy obu podejściach były monitorowane strasznie, praktycznie obie były wykonywane na przerośniętych pęcherzykach. Jak miałam przy jednym podejściu kroplówkę która trwała tam 5 godzin, to po iui siedziałam te 5 godzin na mega niewygodnym tym twardym krześle... Na ostatnie 30 minut jak była zmiana położnych to się dopiero ktoś zainteresował dlaczego tak długo to wszystko tu trwa. Po tej drugiej iui zrezygnowaliśmy z gc, u nich plan to był 3xiui później ivf, ale z takim ich podejściem przy iui stwierdziłam że i ivf nie potraktują poważnie. No i nie zlecali mi żadnych badań, a w nowej klinice okazuje się że będą potrzebne różne leki żeby się udało.
    Długo czekam na transfer, ale nie z winy kliniki, po prostu musimy ogarnąć moje hormony po stymulacji, jak wspomniałam u mnie zawsze wszystko działało jak w zegarku, i stymulacja do ivf to był szok dla mojego organizmu :) była tutaj dziewczyna, która miała punkcję w tym samym dniu co ja i już dawno jest w ciąży :)

  • kassik Autorytet
    Postów: 275 221

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamus ja również nie polecam Gyncentrum, byłam tam przy AZ i mogę napisać, że idą na ilość a nie jakość. Byłam również pacjentką dr P w
    angeliusie ale jestem zbyt ciężkim przypadkiem i tak trafiłam do dr C w InviMed. Jestem bardzo zadowolona z tej zmiany.

    Judit lubi tę wiadomość

    Angelius-Provita po kilku latach zmiana na InviMed 😁
    Endometrioza III stopnia, niedrożność jajowodów, immunologia.
    od 2014; 5 IMSI, ponad 15 transferów, 5 poronień.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Tak, można umówić się na wizytę. W ramach pakietu konsultacja po hodowli jest darmowa. Z mojego doświadczenia - pokazują papiery, ale u mnie nie podali żadnych przyczyn, czemu została tylko jedna blastka. Wrażenie średnie i te same informacje uzyskałam od pani dr.

    To chyba dobrze, ze uzyskałaś te same info. Znam kliniki gdzie każdy mówi co innego.

  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shani rozkręciło się coś u Ciebie? Aż sprawdziłam w swoich notatkach, u mnie na anulowanym cyklu sztucznym 6 dni po odstawieniu estrofemu pojawiło się plamienie, które trwało kilka dni, ale na nowy cykl jeszcze długo po tym musiałam czekać.

‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ