X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus widzę w stopce , że w msome macie 1% 1 klasy, a jak wyglądają u Was pozostałe klasy?

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    martamus widzę w stopce , że w msome macie 1% 1 klasy, a jak wyglądają u Was pozostałe klasy?
    U nas 1 klasa 1%, 2 klasa 5%, 3klasa 14%. Posiew nasienia w normie, scd 23% a hba niestety 67%. Ogólnie się martwię i nie za bardzo rozumiem czemu nam nie zrobili całej tej diagnostyki przed 3 inseminacjami i ewentualnie jestem ciekawa czemu teraz mowia, że z takimi wynikami nie ma co robić następnej inseminacji..

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shani wrote:
    Ja nie robilam inseminacji, bo czytałam, ze maja one bardzo niska skuteczność, uznalam, ze nie warto ;) Niestety IVF to loteria. W stopce piszeb ze mieliście przeciez mSome?
    no ja chciałam spróbować, ponieważ te in vitro takie drogie i takie mocno obciążajâce organizm, mialam nadzieję, że da się tego uniknąć, msome kazala nam zrobić dr z gyncentrum. Tak jakby równolegle chodzimy do dwoch klinik, tam nam zribili msome i teraz wszyscy uwazaha, ze to jedyna opcja dla nas. Ja się teraz zastanawiam gdzie iść to robić

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam w invimedzie powiedziano, że bez hba i sds nie zrobią nam inseminacji. Msome też przy okazji zrobiliśmy no i też wyszło nieciekawie bo I klasy 1%, II klasy 3%. Mamy za to hba 85% i scd 8% wiec tu spoko. Wlasnoe jestesmy po pierwszej inseminacji ale mam złe przeczucia.

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Nam w invimedzie powiedziano, że bez hba i sds nie zrobią nam inseminacji. Msome też przy okazji zrobiliśmy no i też wyszło nieciekawie bo I klasy 1%, II klasy 3%. Mamy za to hba 85% i scd 8% wiec tu spoko. Wlasnoe jestesmy po pierwszej inseminacji ale mam złe przeczucia.
    oooooo no widzisz, nam zrobili tylko morfologie rozszerzona planików i skierowali do inseminacji... Ona od razu była nieciekawa ale nikt nam nie kazał robic nic więcej.. Teraz maz jest mega zły bo uważa, że najpierw trzeba było zrobic badania a potem robic inseminację.. Teraz z kolei usłyszałam, że tylko in vitro z wynikami męża.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus , a jaki lekarz prowadzi was w invimedzie?

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do bardzo doświadczonych dziewczyn, czym się różni krótki protokół od długiego oprócz mocy stymulacji?
    Czy mogę porobić jakieś badania, które pomogą mi lepiej dobrać protokół do swoich potrzeb?
    Czy na coś się upierać u lekarza żeby zrobił konkretny protokół?
    Co radzicie, na co zwracać uwagę.
    Czy zauważyłyście u koleżanek na forum, że lepiej mieć konkretny protokół bo jest z niego więcej ciąż albo komórek?
    Pozdrawiam.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    Mam pytanie do bardzo doświadczonych dziewczyn, czym się różni krótki protokół od długiego oprócz mocy stymulacji?
    Czy mogę porobić jakieś badania, które pomogą mi lepiej dobrać protokół do swoich potrzeb?
    Czy na coś się upierać u lekarza żeby zrobił konkretny protokół?
    Co radzicie, na co zwracać uwagę.
    Czy zauważyłyście u koleżanek na forum, że lepiej mieć konkretny protokół bo jest z niego więcej ciąż albo komórek?
    Pozdrawiam.

    Długość protokołu dobiera lekarz m.in na podstawie amh, chorób endometrioza itd. Jak wysokie amh to krótki jak niskie to długi. Przy długim jest dużo zastrzyków. Ja miałam raz krótki i było ok A raz długi - przy moim wysokim amh mniejsza liczba prawidłowych komórek

    martamus lubi tę wiadomość

  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Mam prośbę jeśli macie możliwość bardzo proszę o udział w ankiecie dotyczącej leczenia niepłodności i metody ivf. Sama mam synka dzięki tej metodzie i aktualnie jestem w drugiej ciąży dzięki criotransferowi.
    Dla mnie in vitro jest cudem i powinno być refundowane każdej niepłodnej parze w Polsce.

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgqP2toHbv4bYc7Q-CELtbyrvYvz5kutfWauufGgOPPHxJ3A/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR15Vy5Tk7mIySqWD4e6tQ6Wl-PSth3_t5uZoTc_-0zsNwWiQc7oSoewbrU

    Dzięki wielkie :)

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    martamus , a jaki lekarz prowadzi was w invimedzie?
    Mnie prowadzi dr Cygal, a Ciebie? Na jakim etapie jesteś? Co ci proponują?

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna a ten system, - monitoring EmbryoVision, czy któraś brała, czy się opłaca, czy skuteczność wzrosła?

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Długość protokołu dobiera lekarz m.in na podstawie amh, chorób endometrioza itd. Jak wysokie amh to krótki jak niskie to długi. Przy długim jest dużo zastrzyków. Ja miałam raz krótki i było ok A raz długi - przy moim wysokim amh mniejsza liczba prawidłowych komórek


    Kurcze mi się ten długi protokól w cholerę nie podoba. Kiedyś za młodu miałam brać tabletki antykoncepcyjne i brałam je tylko 2 mce bo okazało się, że powodowały mi wodniaki i cysty w piersiach. Jestem przeciwna i zawsze byłam tabletka hormonalnym.
    bardziej podoba mi się ten krótki protokół, po pierwsze jest mniej tego wszystkiego
    i co jest meeeega ważne jest krócej! na długim protokole zaś stracę następny miesiąc!!
    W lutym chcą mi zrobić histeroskopie a na krótkim już w marcu bym przystąpiła do invitro a tak na długim zaczną od marca i w kwietniu będzie punkcja dopiero :/

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    Mnie prowadzi dr Cygal, a Ciebie? Na jakim etapie jesteś? Co ci proponują?

    Nas też dr Cygal. Dziwne , że nie zleciła tych badań, nam powiedział , że bez nich nie dopuści nas do iui. My jesteśmy aktualnie po pierwszej iui , która odbyła się w środę. Problemem jak na razie jest tylko morfologia nasienia , po msome dr zleciła przyjmować Fertilman Plus i zrobić ponownie badania z tym ,że mąż na razie przyjmuje te tabletki od niecałych 2 miesięcy, a o tak zdecydowaliśmy się na podejście do iui. Czekam na jej wynik ale to dopiero za tydzień.

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    Nas też dr Cygal. Dziwne , że nie zleciła tych badań, nam powiedział , że bez nich nie dopuści nas do iui. My jesteśmy aktualnie po pierwszej iui , która odbyła się w środę. Problemem jak na razie jest tylko morfologia nasienia , po msome dr zleciła przyjmować Fertilman Plus i zrobić ponownie badania z tym ,że mąż na razie przyjmuje te tabletki od niecałych 2 miesięcy, a o tak zdecydowaliśmy się na podejście do iui. Czekam na jej wynik ale to dopiero za tydzień.

    Wiesz, ty jesteś jeszcze młoda w sumie masz czas, ja już niestety nie, ale to fakt maz jest mega zły, że badania nie zostały wykonane przed inseminacja.
    Na ostatniej wizycie odniosłam wrażenie, że Pani doktor by jeszcze spróbowała ten inseminacji ale kurcze myślę, że jak miała by wyjść to by wyszła1 lub druga.
    teraz staje mi sie tylko przygotowac do tej in vitro, tylko chciała bym żeby nie odbyło sie to tak jak ta inseminacja.
    Dodatkow mam żal że Pani dr nie zleciła suplemntacji równiez mi podczas starań...
    Czy miałaś sono hsg robione?? uważam, że przed inseminacja powinien być to obowiazek..
    Ja jeszcze cały czas się zastanawiam czy nie przejść do gc bo tam maja lepszy program, lepiej kasowo wychodzi..

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dopiero zaczynamy z iui ale już mam obawy co jeśli nie wyjdzie nic z tego. Nie wiem czy jest sens robić więcej niż dwie , czy lepiej może od razu startować z in vitro . Choc zdarza sie przecież, że ludzie zachodzą w ciążę naturalnie po wielu latach. Ja jednak nie chce czekać kilka lat. Chciałabym mieć więcej niż jedno dziecko.
    Ja miałam hsg robione , takie zwykle z rtg w szpitalu rok temu. Bez tego też dr nie zrobiła by iui. Przynajmniej tak mi powiedziała.

  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:05

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Hej Dziewczyny. Piszę do Was bo sama jeszcze nie jestem tak obyta w temacie in vitro. Cały czas rozważam, którą klinikę wybrać (mam już poumawiane wizyty na luty). InviMed ma obecnie w swojej ofercie program "Zostań rodzicem". Czego w tym pakiecie brakuje oprócz leków do stymulacji? Coś za co i tak trzeba zapłacić , nie mówię o takich dodatkowych, opcjonalnych procedurach. Nie potrafie ocenić czy jest on faktycznie opłacalny. Wydaje mi się, że różni się tym, że w cenie są badania wirusologiczne i tutaj ta oszczędność. Jednak mam wykupione ubezpieczenie więc te badania i tak mogę zrobić za darmo. Będę wdzięczna za pomoc, może któraś z Was analizowała dokładnie te oferty również w innych klinikach i chciałaby się podzielić wnioskami.
    Dokładnie, ja jestem w takiej samej sytuacji, te wirusologie nie są mi potrzebne bo też mam w pakiecie.
    Ja zastanawiam się cały czas miedzy invimedem i gyncentrum.
    W invimedzie masz za 7900 jedne in vitro plus transer swiezych zarodkow, ale jak okaza sie ze nie masz zadnych to lecisz od nowa za 7900 dodatko jak ci sie uda miec mrozaxzki to placisz 1200 za mrozenie a pktem za transfer. Leki są odplatne.
    W gc masz 3 in vitro w cenie 13,900 ale placisz tez za mrozaczki i transfery i leki platne
    Chyba tak to w skrocie wyglada.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:05

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mrożenie zarodków i przechowywanie przez rok jest w cenie pakietu zostań rodzicem.
    Judit musiałabyś sobie przeliczyć ile za wirusologie dla obojga zaoszczędzisz. Dla przykładu u nas było IMSI, i sama cena za to w cenniku to 7100 zł, dodając wirusologie, wymazy, wizyty w trakcie stymulacji, badania hormonów, mrożenie i przechowywanie zarodków, nawet odejmując 1000 zł za brak świeżego transferu, to i tak pakiet za 7900 lepiej nas wyszedł.
    Provita ma atrakcyjny ten pakiet, ale trzeba trafić tam do dobrego lekarza, nie wszyscy są polecani :)

    Judit lubi tę wiadomość

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Ciężki wybór.. Gdyby to człowiek wiedział, że się uda za pierwszym razem to bym nie liczyła kasy.. Ale nie wiadomo jak to się dalej potoczy więc szukam okazji jak i gdzie zaoszczędzić.
    Ja gyncentrum w ogóle nie biorę pod uwagę. Sporo negatywnych opinii słyszałam, że masówka itp.
    W Angeliusie jest też pakiet 3mam z provitą. Jest za 13 900 zł i ta 3 próba jest też jakby za darmo. Wlicza się też w to jeden krio transfer. Alee o ile dobrze zrozumiałam to jeśli nie uzyska się zarodków no to game over.. Tracisz całą kasę.

    Widzę, że ten wątek taki cichutki. Czytając go od deski do deski widziałam, że kiedyś działo się tu więcej.
    hmmm no właśnie gc to masówka i dlatego też nie jestem przekinana, ja się obawiam, że za pierwszym razem nie uzyskam nuc ani świeżych zarodków ani mrozaczkow i wtedy musze od piczatku za 7900 jechac. Nie mam pojecia w jakim stanie sa moje komrki jajowe a mam juz 35 lat.. A ty? Jakie są twoje najwieksze obawy? Ja jeszcze slyszalam od kolezanki ze niby w gc są najlepsi embriolodzy i sprzet.
    A jak wyglada w invimedzie, wiesz coś ciekawego??? Ja ide na warsztaty w lutym z embrioligiem z invimedy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 19:31

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ