X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Dzięki Natalia, że pytasz.🙂
    Ogólnie to będziemy w listopadzie robić scratching z czynnikami cd138 i cd56 + histopat. Jeśli wyjdzie coś pozytywnie, to wdrażamy leczenie i ewentualnie histeroskopia. Mam się zastanowić nad testem ERA, ale chyba go sobie daruję. Drogie to badanie jest. Myślę bardziej nad Atosibanem w dniu transferu.
    Poza tym miałam konsultacje immunologiczną i dostałam duże dawki sterydu. Immunosupresja już 3 tygodnie przed FET. A potem jak się uda, to będę je brać aż do 8 tc. Do tego wiadomo tak jak poprzednio Accofil, heparyna, Intralipid. Resztą obstawi mnie dr C. Podesłałam jeszcze profesorowi dodatkowe info, mam dostać zwrotkę jutro, czy coś się zmieniło co do zaleceń.
    A co u ciebie?🙂

    Rybka,
    Widzę, że wszystko zaplanowane. Świetnie ,że idziesz w badanie cd 138 i cd56. Na pewno po wykonaniu,będziesz spokojniejsza. Robiłam na nfz histeroskopie i przed poprosiłam lekarza o zabezpieczenie wycinków i tylko dodatkowo zapłaciłam za te dwa badania.
    Właśnie ! Dostałaś steryd? Czy to equorol i encorton? Bo ja po tylu latach prób, cisnelam o to i nikt nie chce mi tego zlecić. Ajć
    Test ERA cholernie drogie badanie i nawet nie myślałam nigdy o nim
    Tak samo nad Atosibanem - sama dr mi odradzila ,powiedziała ,że to drogie i nie opłaca się tego brać ok tysiaka.
    .
    Jeśli chodzi o mnie. Dostałam zielone światło do transferu. Mam podobne zalecenia co ostatnio. Wlew z accofilu 5 dni przed transferem. W dniu transferu accofil w brzuch. Ogólnie końskie dawki estrofemu bo aż 6 tabletek na dobę.
    Niby ma pokombinować z progesteronem. Pewnie dziś się dowiem bo będę się z nią widzieć.
    Transfer w ten piatek. Uufff.
    Zapewne szybko zleci...

    Rybka85, Moniatka lubią tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 17 października 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia daj znać koniecznie jak wizyta. u kogo się leczysz?
    ja miałam atosiban w udanym cyklu i domniemam że się przyczynił do sukcesu, bo nie czułam żadnych skurczy , brzuch inaczej pobolewał ale wtedy chyba się kropek wgryzał.. ja się bije z myślami odnośnie badania zarodków cholerka 5650 zł za 2 zarodki :/

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Natalia daj znać koniecznie jak wizyta. u kogo się leczysz?
    ja miałam atosiban w udanym cyklu i domniemam że się przyczynił do sukcesu, bo nie czułam żadnych skurczy , brzuch inaczej pobolewał ale wtedy chyba się kropek wgryzał.. ja się bije z myślami odnośnie badania zarodków cholerka 5650 zł za 2 zarodki :/

    Mala Mi,
    W dniu dzisiejszym tylko wlew z accofilu ,więc zapewne pójdzie szybko.
    Leczę się u dr C.

    No właśnie ja po pierwszym transferze nie miałam żadnych skurczy , w zupełności branie magnezu i spasmoliny mi wystarczylo
    Po wnikliwej rozmowie z dr C obie doszłyśmy do wniosku ,że Atosiban odpada.

    Badanie zarodkow - cholernie drogie. Wyszłam z założenia ,że jak zdrowy to się przyjmie i będzie się prawidłowo rozwijać, a koszt transferu jest tańszy niż badanie zarodkow ,a osobiście nie chce generować kosztów. Okej , warto wiedzieć, czy zarodek ma wady, ale nie za taką cenę.
    W tym transferze tez biorę embrio glue ,bo nawet C powiedziała, że lubi ten zel 😅

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 17 października 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm to może dlatego mnie mówiła żebym wzieła atosiban bo miałam skurczę? nie wiem..

    no własnie odnośnie badania zarodków też się waham booo wychodziłam z z takiego założenia jak Ty tylko że przyjął się i rozwijał się do 9 tygodnia a później poroniłam...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    hmm to może dlatego mnie mówiła żebym wzieła atosiban bo miałam skurczę? nie wiem..

    no własnie odnośnie badania zarodków też się waham booo wychodziłam z z takiego założenia jak Ty tylko że przyjął się i rozwijał się do 9 tygodnia a później poroniłam...

    Mala Mi ,
    Miałaś heparyne ? Encorton ?
    Czasami trzeba pokombinować z lekami. Najważniejsze, że zarodek się przyjął, czyli z zagnieżdżeniem nie było problemu, wiec to ogromny sukces dla osób starających się !
    Przykro mi ,ze zakończyło się poronieniem 🙏
    Walczymy dalej.
    Czy sprawdzałaś pakiet - krzywa cukrowa i insulinową (koniecznie 3 pomiary ) ?

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 17 października 2022, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Mala Mi ,
    Miałaś heparyne ? Encorton ?
    Czasami trzeba pokombinować z lekami. Najważniejsze, że zarodek się przyjął, czyli z zagnieżdżeniem nie było problemu, wiec to ogromny sukces dla osób starających się !
    Przykro mi ,ze zakończyło się poronieniem 🙏
    Walczymy dalej.
    Czy sprawdzałaś pakiet - krzywa cukrowa i insulinową (koniecznie 3 pomiary ) ?


    tak tak heparyne miałam encorton nie ale jakiś inny steryd , krzywą też badałam, u mnie był problem własnie z zarodkiem badaliśmy jego kariotyp był po prostu chory :( sama nie wiem co robić bo mega mnie ten koszt przeraża

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    tak tak heparyne miałam encorton nie ale jakiś inny steryd , krzywą też badałam, u mnie był problem własnie z zarodkiem badaliśmy jego kariotyp był po prostu chory :( sama nie wiem co robić bo mega mnie ten koszt przeraża

    Zdaje sobie z tego sprawę 😔
    Myślę, że każdego przerażają wydatki.. smutne, że w tym kraju musimy same sobie radzić i leczyć się prywatnie ... oby i do nas los się uśmiechnął!
    Ja już w klinice...czekam na doktor i na wlew.

    Rybka85 lubi tę wiadomość

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 17 października 2022, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj aż się poryczałam mężowi... jak wyliczyłam ile nas będzie to kosztowało...

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 17 października 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Rybka,
    Widzę, że wszystko zaplanowane. Świetnie ,że idziesz w badanie cd 138 i cd56. Na pewno po wykonaniu,będziesz spokojniejsza. Robiłam na nfz histeroskopie i przed poprosiłam lekarza o zabezpieczenie wycinków i tylko dodatkowo zapłaciłam za te dwa badania.
    Właśnie ! Dostałaś steryd? Czy to equorol i encorton? Bo ja po tylu latach prób, cisnelam o to i nikt nie chce mi tego zlecić. Ajć
    Test ERA cholernie drogie badanie i nawet nie myślałam nigdy o nim
    Tak samo nad Atosibanem - sama dr mi odradzila ,powiedziała ,że to drogie i nie opłaca się tego brać ok tysiaka.
    .
    Jeśli chodzi o mnie. Dostałam zielone światło do transferu. Mam podobne zalecenia co ostatnio. Wlew z accofilu 5 dni przed transferem. W dniu transferu accofil w brzuch. Ogólnie końskie dawki estrofemu bo aż 6 tabletek na dobę.
    Niby ma pokombinować z progesteronem. Pewnie dziś się dowiem bo będę się z nią widzieć.
    Transfer w ten piatek. Uufff.
    Zapewne szybko zleci...

    Co do sterydu to tylko Encorton. 3 tygodnie przed FET codziennie 10mg. Od dnia FET 20mg do 8tc.
    Zmiana co do Accofilu. Tym razem bez wlewu domacicznego. 8 i 4 dnia przed FET zastrzyk 1/2 ampułki. A potem też 1/2 ampułki rano w dniu FET, 4, 8, 12, 16 dpt. I tak do 28 dpt. W 4dpt morfologię mam zrobić.
    Test Era w Invimed kosztuje 4200 zł. Atosiban tylko 1000 zł. I tak wykalkulowaliśmy, że to lepsza opcja.

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 17 października 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi my też nie badaliśmy zarodków. Rozmawiałam z dr i ona powiedziała, że to nie jest możliwe, żeby wszystkie 6 zarodków, które mamy było chore, że chociaż jeden powinien być zdrowy. I ja jej wierzę. Po za tym czytałam u Instaembriolog artykuł o samonaprawczej mocy zarodków. W to też wierzę.
    Ja policzyłam, ile już nas wyniosła cała historia w in vitro. Gdybyśmy zaczęli 3 procedurę, to pewnie byśmy przekroczyli 100 tys. zł. A powiedziałam sobie, że nie będziemy jedną z tych par, które wydały fortunę i nie skończyło się to happy endem. Trzeba wyznaczyć granicę. Takie jest moje zdanie.

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 17 października 2022, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia daj znaka co tam dr C dla ciebie zaplanowała.

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 17 października 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka dziękuję za opinie, porozmawiam na wizycie z Panią dr.. tylko najbardziej boje się powtórki z rozrywki tzn poronienia już bym wolała żeby w ogóle się nie przyjmował

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 17 października 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i spróbuję znaleźc ten artykuł na istaembiolog o tej samo naprawie zarodka

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 17 października 2022, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Rybka dziękuję za opinie, porozmawiam na wizycie z Panią dr.. tylko najbardziej boje się powtórki z rozrywki tzn poronienia już bym wolała żeby w ogóle się nie przyjmował

    Kochana ja czytając historię twoją i innych dziewczyn, które musiały przejść przez poronienie po tym jak zobaczyły serduszko, to ryczę jak bóbr. I mówiłam już kiedyś mężowi, że wolę mój brak implantacji, niż ten ból, który w musiałyście przeżyć. ❤️‍🩹
    Jednak u mnie jest problem RIF. Bo zarodek nawet chory powinien się zaimplantować. A u mnie 💩. Zero implantacji.
    Trzymam za ciebie mocno kciuki.✊✊✊
    Badanie zarodków, choć droga sprawa, mogłaby ci dać spokój ducha przed kolejnym transferem. Poważne decyzję przed wami.

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    Natalia daj znaka co tam dr C dla ciebie zaplanowała.

    Szczęśliwe dojechałam do domu.
    Tak jak pisałam wcześniej u mnie wlew z accofilu
    W dniu transferu zastrzyk w brzuch z accofilu
    Biorę 10 mg encortonu (wcześniej brałam 5mg)
    Zwiększone dawki estrofemu z 4 sztuk na 6 sztuk /doba.
    W piątek (nawet nie wiem na którą godzinę) transfer +klej i reszta pozostaje bez zmian
    Neoparin
    Prolutex - chyba będę brać codziennie, a nie co dwa dni. Okaże się po piątkowych wynikach.
    Chce to zmienić- jak sama stwierdziła.
    Generalnie przyjmuje już tyle leków,że czasami czuje się taka skołowana.
    W piątek moje endo wynosiło 9 mm więc od niedzieli włączyła mi progesteron.
    Zaczynam się zastanawiam ,czy aby na pewno to dobra droga. Proponowała mi scratching . Mam ten sam problem co Ty - brak zagnieżdżenia.

    Czytając wcześniejsze posty - końskie dawki Encortonu dostałaś. Accofil z uwagi na Kir AA ?

    Rybka85 lubi tę wiadomość

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AJ sorka !
    Widzę że masz Kir AA - No powiem Ci ,ze od razu powinni Ci włączyć accofil w zastrzykach. Paśnik pacjentkom przepisuje na Kir AA i kontroluje morfologię, ustala dawki itp. Myślę że będziesz bardzo dobrze przygotowana do transferu. 😗
    Z tego co czytałam na forum biorą nawet do 12tc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2022, 16:24

  • Rybka85 Autorytet
    Postów: 1184 1598

    Wysłany: 17 października 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Natalia ty też widzę, że obstawiona lekami po same uszy. Będę bardzo mocno zaciskać w piątek kciuki za ciebie i twojego kropka.🤞🍀🍍🤞🍀🍍🤞🍀🍍

    Ja Accofil miałam już przy 3 transferach. Dawkowanie się tylko zmieniało.
    1. wlew 3,5 dnia przed, potem w dniu FET cała ampułka i co 3 dni cała ampułka.
    2. wlew 5 dni przed, od dnia FET 1/3 ampułki codziennie.
    3. wlew 5 dni przed, cała ampułka w 2 i 5 dpt.
    Żadna opcja nie zadziałała.🤷🏻‍♀️
    Też mam Prolutex, codziennie, i dobrze go przyswajam.
    Embrioglue przy każdym transferze. Biorę chyba go dla spokoju ducha.🤪
    Byłam u dwóch immunologowi. Dają to samo, tylko w innych dawkach. Albo sami sobie przeczą. Jeden uważa, że steryd w niczym nie pomaga, drugi daje końskie dawki. Mam tylko mętlik w głowie od tego 😵‍💫

    Natalia___ lubi tę wiadomość

    preg.png

    Ja: PAI-1 4G/4G, ANA2 +, ANA3 -, niedobór białka S, nadmiar antytrombina III, KIR AA, NK 10%, mutacja MTHFR, rozjechanego cytokiny, AlloMLR - 0%, AZS, uNK - 667/mm2 --> zbite do 120/mm2
    On: teratozoospermia, HLA C2C2
    ▪️27.06.2023 kriotransfer blastki 4BA z Accofilem, Atosibanem, embrioglue, Encorton, Prograf.
    6dpt - 27,14 🍀 prog 29
    8dpt - 54,79 🍀 prog 24
    10dpt - 162,73 🍀 prog 22
    13dpt - 981,75 🍀 prog 28
    15dpt - 2311 🍀 prog 45
    17dpt - 4651 🍀 prog 22
    24dpt - 20823 🍀 prog 27
    31/07 USG - jest 💜 !!! 🤞🍀🎉
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybka85 wrote:
    No to Natalia ty też widzę, że obstawiona lekami po same uszy. Będę bardzo mocno zaciskać w piątek kciuki za ciebie i twojego kropka.🤞🍀🍍🤞🍀🍍🤞🍀🍍

    Ja Accofil miałam już przy 3 transferach. Dawkowanie się tylko zmieniało.
    1. wlew 3,5 dnia przed, potem w dniu FET cała ampułka i co 3 dni cała ampułka.
    2. wlew 5 dni przed, od dnia FET 1/3 ampułki codziennie.
    3. wlew 5 dni przed, cała ampułka w 2 i 5 dpt.
    Żadna opcja nie zadziałała.🤷🏻‍♀️
    Też mam Prolutex, codziennie, i dobrze go przyswajam.
    Embrioglue przy każdym transferze. Biorę chyba go dla spokoju ducha.🤪
    Byłam u dwóch immunologowi. Dają to samo, tylko w innych dawkach. Albo sami sobie przeczą. Jeden uważa, że steryd w niczym nie pomaga, drugi daje końskie dawki. Mam tylko mętlik w głowie od tego 😵‍💫

    Ja Cieeee kręcę!
    Faktycznie, byłaś za każdym razem nieźle obstawiona. Jenyyy ile my mamy kombinacji za sobą. Ja od tych leków, muszę dwa razy w roku chodzić na usg piersi, bo mam malutką torbiele- dmucham na zimno.
    Rybka , nie dziwię się, że konsultujesz i pytasz u innych lekarzy. Ja nawet mailowo pisałam z lekarzem naprotechnologiem. Po wstępnej analizcie prawie byłam umówiona ale wyszły mi te dodatnie ASA i skierował mnie do Pasnika i wszystko się rozpłynęło. Trochę żałuję, bo słyszałam, że pomógł wielu parom nawet po invitro !
    No chwytalam się po prostu wszystkiego. Teraz po uzyskaniu blastocyst odpuściłam, ale im bliżej transferu to mam milion myśli i obaw.
    Czy dobrze robię? Czy nie za szybko drugi transfer ?
    Może powinnam zrobić ten scratching
    Niby Paśnik dal w zalecianiach u mnie albo wlew albo scratching. No dupa.
    Jeszcze do tego dochodzi praca i człowiek ledwo funkcjonuje.... nieźle to życie daje nam popalić!

  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 17 października 2022, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    A i spróbuję znaleźc ten artykuł na istaembiolog o tej samo naprawie zarodka

    Jestem ciekawa, nigdy nie słyszałam o tym

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 17 października 2022, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia ja też mam w 2 piersiach jakieś dobre zmiany do kontroli co 3 miesiące.
    Ja mialam i wlew i scratching

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ