X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 18 maja 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Do dziewczyn które miały badania immunologiczne - duży koszt takiego badania? Czy robiłyście cały pakiet? Widzę na stronie Invimed pakiet wszystkich badań immuno to aż 2265zł.

    Ostatnio poruszała ten temat.. zajrzyj w moje posty w watku immunologia..

    Nie ma "stałego" pakietu badań. . Ja dostalam na kartce wytyczne od dr jakie badania zrobic... porowbywalam je z tymi z pakietu InviMedu i różnily sie.. nieststy nie znalaslam w żadnym innym punkcie ich wszytskich wiec zrobilan calosc w InviMed.. koszt prawie 2 tysiąc zł

    Nathi2468 lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czy jest tu jakas z Was ktora miala poronienie biochemiczne?( ciaza biochemiczna) Po jakim czasie od transferu zaczelyscie krwawic i dostalyscie @ ?? Jakies objawy??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2018, 13:39

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 21 maja 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    owszem.. ale to dotyczy kobiet które nie mają problemów z immunologią.. te pozytywne aspekty.. sugerując się też takimi informacjami zapytałam panią dr bo chciałam zwiększyć szansę.. a ona mi na to, że nie miałam badan immuno a bez nich nie zrobi bo moglaby zaszkodzić... wtedy nie rozumiałam, ale troszkę zagłębiłam sie w temat i teraz mi zaczyna świtać :)

    sama napisałaś: "w wyniku wykonanego urazu w błonie śluzowej macicy wzbudzany jest jej proces naprawczy" to pobudza immunologię... a jeśli sa problemu na jej płaszczyźnie, należy ją wręcz usypiać.. a nie pobudzać... żeby np. organizm matki nie nie odrzucił zarodka, odbierając go jako ciało obce, które należy wyeliminować
    Hejka. To już nic z tego nie rozumiem. Mnie pani dr. pierwszy scratching robiła po 1 nieudanym IUI, przed badaniami imuno. Stwierdziła, że Beta nawet nie drgnęłą więc może jest problem z inplantacją. Przy trzecim też mi proponowała jednak stwierdziłam, że przy drugim to nic nie dało więc bez sensu. Zresztą podczas scratchingu okazało sie, że mam zrosty na szyjce macicy( zostały usunięte), czego żadne wcześniejsze badanie nie wykryło (ponoć taka moja uroda). Po trzecim nieudanym IUI zdecydowałam, że czas na IVF a pani dr zleciła imunologię. W sumie wyszły tylko słabo dodatnie ANA oraz NK w górnej granicy (jednak podobno nie tak źle). Teraz też zleciła mi scratching przed IFV. Ciekawe przy których złych wynikach imuno odradzają scratching. Z tego co ci wcześniej napisałam ja rozumiem, że zabieg "uruchamia geny, które są odpowiedzialne za przygotowanie błony śluzowej macicy na przyjęcie zarodka" więc jak to się ma do NK i innych p/łożyskowych czy p/plemnikowych etc.? Hmmmm...Sama już nie wiem :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 21 maja 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Do dziewczyn które miały badania immunologiczne - duży koszt takiego badania? Czy robiłyście cały pakiet? Widzę na stronie Invimed pakiet wszystkich badań immuno to aż 2265zł.
    Hejka. Nie śpiesz się z tym pakietem imuno. Dr zaleca różne badania w zależności od przypadku indywidualnego ( w sensie historii leczenia). Ja nie miałam pełnego pakietu. Robiłam badania w transzach. Po każdej transzy przesyłalam wynik pani dr i ona odpisywała czy robić kolejne. Badań w większości nie robiłam w klinice, żeby wyszło taniej. Na teście NK (cytoksyczność komórek NK) np w klinice wyszło mi dwukrotnie drożej niż w Gyncentrum. Tam zapłaciłam 360 zł. p/c p. łożyskowe i jajnikowe robiłam w Diagnostyka ( z pobraniem 224 zł), LCT w Synevo - bezpośrednio, koszt 160 zł, p/c plemnikowe oraz ANA 1 w Śląskich Laboratoriach (koszt z pobraniem 112 zł). Wymaz genetyczny w kierunku trombofiili robiłam w invimedzie, ale żałuję, bo to strasznie nieskomplikowane badanie, które można zrobić w domu i wychodzi na to samo a cena inna, pakiet 330 zł https://www.testdna.pl/choroba_zakrzepowo-zatorowa/. Badania robiłam w zeszłym roku w lipcu.

    Nathi2468 lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 21 maja 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justijusti dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :) :) :)

    Maruda34 ja jestem po cb.
    Moja beta 12 dp IUI 12,3 14 dp IUI 28,5 a
    18 dp IUI 3,1. Dopiero po odstawieniu luteiny przyszła @.

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 21 maja 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Justijusti dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź :) :) :)

    Maruda34 ja jestem po cb.
    Moja beta 12 dp IUI 12,3 14 dp IUI 28,5 a
    18 dp IUI 3,1. Dopiero po odstawieniu luteiny przyszła @.

    A po jakim czasie jak odstawilas?? U mnie dzis mija tydzien od odstawienia

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 21 maja 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Hejka. To już nic z tego nie rozumiem. Mnie pani dr. pierwszy scratching robiła po 1 nieudanym IUI, przed badaniami imuno. Stwierdziła, że Beta nawet nie drgnęłą więc może jest problem z inplantacją. Przy trzecim też mi proponowała jednak stwierdziłam, że przy drugim to nic nie dało więc bez sensu. Zresztą podczas scratchingu okazało sie, że mam zrosty na szyjce macicy( zostały usunięte), czego żadne wcześniejsze badanie nie wykryło (ponoć taka moja uroda). Po trzecim nieudanym IUI zdecydowałam, że czas na IVF a pani dr zleciła imunologię. W sumie wyszły tylko słabo dodatnie ANA oraz NK w górnej granicy (jednak podobno nie tak źle). Teraz też zleciła mi scratching przed IFV. Ciekawe przy których złych wynikach imuno odradzają scratching. Z tego co ci wcześniej napisałam ja rozumiem, że zabieg "uruchamia geny, które są odpowiedzialne za przygotowanie błony śluzowej macicy na przyjęcie zarodka" więc jak to się ma do NK i innych p/łożyskowych czy p/plemnikowych etc.? Hmmmm...Sama już nie wiem :).

    Nieststy nie jestem biegla w tym temacie.. ale z tego co piszesz badania immuno wyszly Ci dobrze.. dlatego kolejny raz chcą Ci zrobic scraching.. nie zaszkodzi a moze pomóc. . Tak to widze


    Ps. Co do badań immuno nie robiłabym w kilku różnych miejscsch juz nie ze wzgledu na rozne normy w laboratoriach ale poprpstu na ilosc wkluc do pobrania krwi.. mija dzis tydzień od pobrania w invimedzie i nadal mam sino fioletowy łokieć .. nie wspomne jaki ból nadal mi towarzyszy :-(

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 21 maja 2018, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Nieststy nie jestem biegla w tym temacie.. ale z tego co piszesz badania immuno wyszly Ci dobrze.. dlatego kolejny raz chcą Ci zrobic scraching.. nie zaszkodzi a moze pomóc. . Tak to widze


    Ps. Co do badań immuno nie robiłabym w kilku różnych miejscsch juz nie ze wzgledu na rozne normy w laboratoriach ale poprpstu na ilosc wkluc do pobrania krwi.. mija dzis tydzień od pobrania w invimedzie i nadal mam sino fioletowy łokieć .. nie wspomne jaki ból nadal mi towarzyszy :-(
    To zasinienie i ból to sprawa indywidualna. Mnie po pobraniu krwi nigdy nie bolało. Jeśli natomiast chodzi o siniec to miałam niewielki i to tylko wtedy kiedy się spieszyłam i nie stosowałam do zaleceń po pobraniu tzn. zginałam rękę, nie uciskałam miejsca wkłucia przez dłuższą chwilę, "targałam" od razu torebkę w ręcę z krórej miałam pobieraną krew. U mnie ten siniec jeśli już wystąpił to utrzymywał się bardzo krótko. Poza tym pani dr tak jak pisałam kazała robić mi badania w trzech transzach, żeby na darmo nie ponosić kosztów więc ukłuć było by i tak więcej niż jedno :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2018, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti sprostuję tylko, ze pakiet z testDNA, to nie są badania na trombofilię stricte. Niestety, byłam z tymi wynikami u hematologów, immunologów i genetyka (oraz gin oczywiscie) i to jest tylko wskaźnik, ze moze (choc nie musi) grozic Ci zawał badz choroba zakrzepowo-zatorowa. Lekarz mi mowil, ze aby stwierdzic czy mam trombofilie nalezy wykonac 5 innych badan krwi. Mam spisane gdzies nazwy, jakbyscie chciały jutro moge napisać. Nie robiłam ich niestety. Polecił mi 1 konkretne labo w miescie do ktorego jakos mi nie po drodze i do tego na wynik sie czeka podobno ok.6 tygodni
    Wielu lekarzy nie uznaje w ogole badania tych mutacji genetycznych, bo niewiele mają wspolnego z zajsciem w ciaze (czasem moga miec z jej utrzymaniem, ale zwykle jesli ida w parze z czyms innym)

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 22 maja 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    To zasinienie i ból to sprawa indywidualna. Mnie po pobraniu krwi nigdy nie bolało. Jeśli natomiast chodzi o siniec to miałam niewielki i to tylko wtedy kiedy się spieszyłam i nie stosowałam do zaleceń po pobraniu tzn. zginałam rękę, nie uciskałam miejsca wkłucia przez dłuższą chwilę, "targałam" od razu torebkę w ręcę z krórej miałam pobieraną krew. U mnie ten siniec jeśli już wystąpił to utrzymywał się bardzo krótko. Poza tym pani dr tak jak pisałam kazała robić mi badania w trzech transzach, żeby na darmo nie ponosić kosztów więc ukłuć było by i tak więcej niż jedno :).

    Farciara :-) u mnie ostatnio tych wkluc bylo tyle ze juz nie chcialam ich mnozyc... ja dostalam wykaz chyba 11 badan od razu. Wiec zrobilam za 1 zamachem. .. w sumie 2 raz z życiu mam taki problem po pobraniu krwi.. jak kaleka normalnie.. reka sina boli jak cholera nawet ciezko bylo kubek utrzymac w rece w pierwszych dniach

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 22 maja 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina możesz napisać w wolnej chwili jakie to badania trzeba wykonać w kierunku stwierdzenia trombofili? Będę wdzięczna ;)

    Kasia.gutek
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 22 maja 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    A po jakim czasie jak odstawilas?? U mnie dzis mija tydzien od odstawienia
    Dostałam @ po 2 dniach ale czytałam, że różnie może być... Musisz niestety czekać :/

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 22 maja 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Dostałam @ po 2 dniach ale czytałam, że różnie może być... Musisz niestety czekać :/

    Wlasnie dzis dostalam i znowu to cholerne uczucie kiedy organizm wydala to co odrzucil

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2018, 23:59

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 23 maja 2018, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Wlasnie dzis dostalam i znowu to cholerne uczucie kiedy organizm wydala to co odrzucil

    Współczuję :-(

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 23 maja 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Wlasnie dzis dostalam i znowu to cholerne uczucie kiedy organizm wydala to co odrzucil
    Przykro mi bardzo... Niestety znam to uczucie. Ale pamiętaj, że nowy cykl to nowe nadzieje ❤ Trzymam bardzo mocno kciuki :)

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tez zaczynałam w Invimedzie u dr Cygal, udało mi się zajść naturalnie. Teraz nie mogę prowadzić tak zaawansowanej ciąży w Invimedzie, chodziłam do dr do Enel-medu, ale tam nie mogę się do niej dostać od kwietnia :/ w rezultacie od tego czasu chodzę do losowych lekarzy i stresuje się, bo wiadomo ze nie zajmą się mnie tak dobrze, jak lekarz prowadzący. A dr nie odpowiada na moje smsy i nie mam z nią żadnego kontaktu:( stresuje się bardzo, bo wylądowałam w szpitalu na Ligocie z niewydolnością szyjki. Dr tu pracuje, ale na innym oddziale. Pytałam położną, czy mogę się z Dr Cygal zobaczyć, to kazała mi sobie do niej zadzwonić :/
    Macie jakieś podpowiedzi, w jaki sposób mogę się z nią skontaktować ??

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Cygal przyjmuje również w CM graniczna w Katowicach.Może jeśli będziesz się dobrze czuła umówisz się w tej przychodni??spokojnej ciąży

    kozalia lubi tę wiadomość

    Kasia.gutek
  • oska_m Autorytet
    Postów: 328 115

    Wysłany: 23 maja 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak robicie badania krwi w invimedzie to oni wysyłają je do synveo? jak jest z odbiorem wyników ? trzeba jechać czy dostaje się jakiś dostęp online?

    dr mi mówiła że beta przy inseminacji jest za darmo a ja nie widzę nigdzie takiej wzmianki w żadnych z dokumentów :-/

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Farciara :-) u mnie ostatnio tych wkluc bylo tyle ze juz nie chcialam ich mnozyc... ja dostalam wykaz chyba 11 badan od razu. Wiec zrobilam za 1 zamachem. .. w sumie 2 raz z życiu mam taki problem po pobraniu krwi.. jak kaleka normalnie.. reka sina boli jak cholera nawet ciezko bylo kubek utrzymac w rece w pierwszych dniach
    Współczuje. Zobaczymy jak teraz będzie przy procedurze IVF. Kłucia co 2- gi dzień. Brrrr

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    dziewczyny jak robicie badania krwi w invimedzie to oni wysyłają je do synveo? jak jest z odbiorem wyników ? trzeba jechać czy dostaje się jakiś dostęp online?

    dr mi mówiła że beta przy inseminacji jest za darmo a ja nie widzę nigdzie takiej wzmianki w żadnych z dokumentów :-/
    Beta jest za darmo. Oczywiście pierwsza :).
    Wyniki można odebrać online. Przychodzi sms o dostępie do wyników, trzeba tylko założyć kartę przed badaniami lub podczas :).

    oska_m lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ