X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    dziewczyny jak robicie badania krwi w invimedzie to oni wysyłają je do synveo? jak jest z odbiorem wyników ? trzeba jechać czy dostaje się jakiś dostęp online?

    dr mi mówiła że beta przy inseminacji jest za darmo a ja nie widzę nigdzie takiej wzmianki w żadnych z dokumentów :-/

    Dostaniesz karte z nr i jednorazowym haslem i mozesz sobie sama sciagac ze stronki synveo.
    Przy IVF testowanie beta i progesteron jest w cenie. Wiec mozliwe ze i przy inseminacji tez tak jest.

    oska_m lubi tę wiadomość

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Dostaniesz karte z nr i jednorazowym haslem i mozesz sobie sama sciagac ze stronki synveo.
    Przy IVF testowanie beta i progesteron jest w cenie. Wiec mozliwe ze i przy inseminacji tez tak jest.

    masz na myśli pierwsza bete po procedurze i pierwszy progesteron po?

    Ciekawe czy jak wejdzie RODO dalej bedzie taka możliwość.. ja wszystkie badania jakie robię w InviMedzie muszę odbierać osobiście.. ew. mąż odbiera.. na infolinii tylko mowią czy sa dostepne

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    masz na myśli pierwsza bete po procedurze i pierwszy progesteron po?

    Ciekawe czy jak wejdzie RODO dalej bedzie taka możliwość.. ja wszystkie badania jakie robię w InviMedzie muszę odbierać osobiście.. ew. mąż odbiera.. na infolinii tylko mowią czy sa dostepne
    Dlaczego nie odbierasz online? :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    masz na myśli pierwsza bete po procedurze i pierwszy progesteron po?

    Ciekawe czy jak wejdzie RODO dalej bedzie taka możliwość.. ja wszystkie badania jakie robię w InviMedzie muszę odbierać osobiście.. ew. mąż odbiera.. na infolinii tylko mowią czy sa dostepne

    Tak pierwsza beta. Hm...dziwne. Moze sa jakies badania ktore trzeba odebrac osobiscie ale z pewnoscia nie wszystkie. Zapytaj poloznych bo to one zakladaja ta karte onlinem

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 23 maja 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Tak pierwsza beta. Hm...dziwne. Moze sa jakies badania ktore trzeba odebrac osobiscie ale z pewnoscia nie wszystkie. Zapytaj poloznych bo to one zakladaja ta karte onlinem


    z badań robiłam wymazy - trzeba odebrać osobiście i badania immunologiczne - też koniecznie odbiór osobisty... same położne udzieliły mi takiej informacji, że tylko osobisty odbiór.. może już wdrażali RODO...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 24 maja 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    z badań robiłam wymazy - trzeba odebrać osobiście i badania immunologiczne - też koniecznie odbiór osobisty... same położne udzieliły mi takiej informacji, że tylko osobisty odbiór.. może już wdrażali RODO...

    No z takich badan to osobiscie. Ale takie podstawowe z krwi to mozna sciagnac onliem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    Selina możesz napisać w wolnej chwili jakie to badania trzeba wykonać w kierunku stwierdzenia trombofili? Będę wdzięczna ;)
    To te badania:
    P/c p.beta-2 glikoproteinie I w klinice.IgM met.ELISA
    P/c p.protrombinie w kl.IgG i IgM (łącznie) met.Elisa
    P/c p.fosfatydyloserynie w kl.IgG i IgM (łącznie) met.Elisa
    P/c p.fosfatydyloinozytolowi w kl.IgG i IgM (łącznie) met.Elisa
    Antykoagulant toczniowy

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 24 maja 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki wielkie ;) Tak myślałam,że te lub podobne.

    Kasia.gutek
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 24 maja 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miała któraś robioną IVF metodą IMSI?

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 24 maja 2018, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zagwózdkę. Co z Programem Zostań Rodzicem w przypadku nieprawidłowego MSOME (plemniki I stopnia 1%) - w programie pisze, że musi być przynajmniej 4% :(.Już jestem w procesie stymulacji.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 24 maja 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam IMSI.
    To doplaccie za IMSI,lepiej wybrać takie które są najlepsze.Dopytaj na wizycie,zależy kiedy ja masz lub mailowo.

    Kasia.gutek
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    Miałam IMSI.
    To doplaccie za IMSI,lepiej wybrać takie które są najlepsze.Dopytaj na wizycie,zależy kiedy ja masz lub mailowo.
    Pytam ponieważ w programie są dwie metody ICSI i IMSi. Metodę wybiera lekarz prowadzący. Nam przy MSOME nieprawidłowym - 1% dr powiedziała, że nie jest źle i możemy zastosować ICSI, bo podobno przy IMSI komórkę trzeba dłużej naświetlać i to powoduje pogorszenie jej jakości. Nigdzie czegoś takiego nie doczytałam. Dr powiedziała, że jak się bardzo uprzemy to zrobi IMSI więc pytam.Hmmmm...chyba się uprę ;). Co sądzisz na ten temat?

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Pytam ponieważ w programie są dwie metody ICSI i IMSi. Metodę wybiera lekarz prowadzący. Nam przy MSOME nieprawidłowym - 1% dr powiedziała, że nie jest źle i możemy zastosować ICSI, bo podobno przy IMSI komórkę trzeba dłużej naświetlać i to powoduje pogorszenie jej jakości. Nigdzie czegoś takiego nie doczytałam. Dr powiedziała, że jak się bardzo uprzemy to zrobi IMSI więc pytam.Hmmmm...chyba się uprę ;). Co sądzisz na ten temat?

    to czy są wskazania do IMSI tak naprawdę ocenia embriolog.. jeśli masz wyniki MSOME to w uwagach powinnaś mieć "wynik nieprawidłowy. Zalecane IMSI" to jest sugestia embriologa który przeprowadza badanie a w dalszej kolejności będzie przeprowadzał procedurę zapłodnienia oocytów...

    do jakiej dr chodzić? pierwsze słyszę, żeby trzeba było dłużej naświetlać komórki... owszem komórki się rozmrażają/są rozmrożone a w tym czasie przy IMSI embriolog "szuka" najlepszych plemników.. czasami przy słabym nasieniu to trochę może trwać więc ma z tyłu głowy, że nie może tego robić wiecznie bo oocyty "czekają" ale nie powiedziałabym, że ta opcja zmniejsza ilość uzyskanych zarodków.. przy słabym nasieniu wręcz przeciwnie..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 24 maja 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    to czy są wskazania do IMSI tak naprawdę ocenia embriolog.. jeśli masz wyniki MSOME to w uwagach powinnaś mieć "wynik nieprawidłowy. Zalecane IMSI" to jest sugestia embriologa który przeprowadza badanie a w dalszej kolejności będzie przeprowadzał procedurę zapłodnienia oocytów...

    do jakiej dr chodzić? pierwsze słyszę, żeby trzeba było dłużej naświetlać komórki... owszem komórki się rozmrażają/są rozmrożone a w tym czasie przy IMSI embriolog "szuka" najlepszych plemników.. czasami przy słabym nasieniu to trochę może trwać więc ma z tyłu głowy, że nie może tego robić wiecznie bo oocyty "czekają" ale nie powiedziałabym, że ta opcja zmniejsza ilość uzyskanych zarodków.. przy słabym nasieniu wręcz przeciwnie..
    u dr. Cygal, w MSOME pisze tylko : Plemniki I stopnia 1%, Uwaga wynik nieprawidłowy. Nie ma żadnych zaleceń.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 IVF i transfer??More mogą jeśli będzie więcej zaplodnic część iCSI a inne IMSI??zobacZysz ile ostatecznie będzie komórek.
    Zastanów się czy nie pogadać z embriologiem.Warto bo jest b.sympatyczny i udzieli Ci wielu odpowiedzi na których lekarz nie ma czasu lub nie wie.
    Jak pytasz o moje zdanie to ja bym teraz już zawsze brała IMSI

    Kasia.gutek
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    1 IVF i transfer??More mogą jeśli będzie więcej zaplodnic część iCSI a inne IMSI??zobacZysz ile ostatecznie będzie komórek.
    Zastanów się czy nie pogadać z embriologiem.Warto bo jest b.sympatyczny i udzieli Ci wielu odpowiedzi na których lekarz nie ma czasu lub nie wie.
    Jak pytasz o moje zdanie to ja bym teraz już zawsze brała IMSI
    1 IVF i 1 transfer. Na wizycie powiem dr że nalegam na IMSI :). Gdzie ty rozmawiałaś z embriologiem? Ja nie wiem nawet jak on wygląda.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    1 IVF i 1 transfer. Na wizycie powiem dr że nalegam na IMSI :). Gdzie ty rozmawiałaś z embriologiem? Ja nie wiem nawet jak on wygląda.

    A my na wizycie przed sama stymulacja zapytalismy Dr czy sie kwalifikujemy do Programu Zostan Rodzicem i powiedziala ze tak. To prawda ze embriolog decyduje. Oni rowniez maja dostep do badan wiec podejmuja decyzje jaka metode zastosowac. My mielismy rozmowe z embriologiem w drugiej dobie po zaplodnieniu. Wytlumaczyl nam wszystko itp.
    Zapytaj Dr albo polozna ze chcielibyscie sie dowiedziec na jakim etapie sa zarodki

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 24 maja 2018, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    A my na wizycie przed sama stymulacja zapytalismy Dr czy sie kwalifikujemy do Programu Zostan Rodzicem i powiedziala ze tak. To prawda ze embriolog decyduje. Oni rowniez maja dostep do badan wiec podejmuja decyzje jaka metode zastosowac. My mielismy rozmowe z embriologiem w drugiej dobie po zaplodnieniu. Wytlumaczyl nam wszystko itp.
    Zapytaj Dr albo polozna ze chcielibyscie sie dowiedziec na jakim etapie sa zarodki
    Jeszcze nie mamy zarodków, dopiero się stymuluję do punkcji. Dr nam nic nie mówiła właśnie czy się kwalifikujemy czy nie. Badania partner robił przy moim scratchingu więc dr miała dostęp do badań zanim rozpoczęliśmy stymulacje. Nie pytałam, ponieważ powiedziała, że badania nie wyszły źle. Dopiero w domu spojrzałam na wyniki. Embriolog ma wyniki MSOME jednak czy zna całą historię leczenia i inne czynniki wpływające na sposób zapłodnienia? Dla mnie negatywne MSOME powinno od razu kwalifikować do IMSI. Jak źle podejmie decyzje to skutki odczuwamy my, w postaci braku implantacji lub braku rozwoju zarodków :(.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Szapiro Autorytet
    Postów: 799 365

    Wysłany: 25 maja 2018, 04:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Pytam ponieważ w programie są dwie metody ICSI i IMSi. Metodę wybiera lekarz prowadzący. Nam przy MSOME nieprawidłowym - 1% dr powiedziała, że nie jest źle i możemy zastosować ICSI, bo podobno przy IMSI komórkę trzeba dłużej naświetlać i to powoduje pogorszenie jej jakości. Nigdzie czegoś takiego nie doczytałam. Dr powiedziała, że jak się bardzo uprzemy to zrobi IMSI więc pytam.Hmmmm...chyba się uprę ;). Co sądzisz na ten temat?
    Jakie naświetlanie??imsi a icsi to wybór plemnika ..nic sie nie naświetla ..bzdury dr opowiada

    Szs
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Jeszcze nie mamy zarodków, dopiero się stymuluję do punkcji. Dr nam nic nie mówiła właśnie czy się kwalifikujemy czy nie. Badania partner robił przy moim scratchingu więc dr miała dostęp do badań zanim rozpoczęliśmy stymulacje. Nie pytałam, ponieważ powiedziała, że badania nie wyszły źle. Dopiero w domu spojrzałam na wyniki. Embriolog ma wyniki MSOME jednak czy zna całą historię leczenia i inne czynniki wpływające na sposób zapłodnienia? Dla mnie negatywne MSOME powinno od razu kwalifikować do IMSI. Jak źle podejmie decyzje to skutki odczuwamy my, w postaci braku implantacji lub braku rozwoju zarodków :(.

    Jak bedziesz teraz na wizycie to zapytaj o ten Program czy mozecie z niego skorzystac

‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ