X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    wiem co czujesz.. ja wczoraj dostałam odpowiedź na SMS sprzed tygodnia.. ze mam zrobić posiew z pochwy..juz myslalam ze ta biocenoza nie jest taka zla skoro nie odpisuje a tu DUP sms w nocy a rano dostalam okres... i znow musze czekac zeby to badania zrobic.. potem czekac na wynik.. zanim wdrozymy leczenie to moze sie okazac ze moje podejscie "na spokojnie" juz i tak odwleczone znowu sie odwlecze :(

    z jakie powodu robisz badania immunologiczne?
    zastanawiam się czy tez nie powinnam zrobić...

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    z jakie powodu robisz badania immunologiczne?
    zastanawiam się czy tez nie powinnam zrobić...

    Pisałam już na ten temat... w skrócie - zapytałam lekarki o scratching (chcąc zwiększyć szanse..) na co usłyszałam, że bez badan immunologicznych nie zrobi go, bo mogłaby zaszkodzić... zdziwiło mnie to, bo inna lekarka mówiła od razu "zrobimy" .. po czym dr spojrzała "do kartoteki" i zauważyła moje hasimoto (choroba autoimmunologiczna) po czym stwierdziła, że może to mieć sens... niestety koszty badań immunologicznych które mi zapisała to prawie 2 tysiące złotych.. ale biorąc uwagę cenę programu (prawie 20 tys) lepiej dopłacić i mieć pewność, że zrobiło się wszystko... niż tracić zarodki na wagę złota...

    Widzę, że Ty masz za sobą nieudane próby IUI ale Invitro będzie pierwsze tak? masz jakaś chorobę autoimmunologiczną? one często chodzą w parze.. widzę, że też masz zaplanowany scratching bez badań immunologicznych więc domyślam się do jakiej dr chodzisz ;)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 maja 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Pisałam już na ten temat... w skrócie - zapytałam lekarki o scratching (chcąc zwiększyć szanse..) na co usłyszałam, że bez badan immunologicznych nie zrobi go, bo mogłaby zaszkodzić... zdziwiło mnie to, bo inna lekarka mówiła od razu "zrobimy" .. po czym dr spojrzała "do kartoteki" i zauważyła moje hasimoto (choroba autoimmunologiczna) po czym stwierdziła, że może to mieć sens... niestety koszty badań immunologicznych które mi zapisała to prawie 2 tysiące złotych.. ale biorąc uwagę cenę programu (prawie 20 tys) lepiej dopłacić i mieć pewność, że zrobiło się wszystko... niż tracić zarodki na wagę złota...

    Widzę, że Ty masz za sobą nieudane próby IUI ale Invitro będzie pierwsze tak? masz jakaś chorobę autoimmunologiczną? one często chodzą w parze.. widzę, że też masz zaplanowany scratching bez badań immunologicznych więc domyślam się do jakiej dr chodzisz ;)

    tak, pierwsze invitro, przy IUI nigdy mi nawet beta nie drgnęła.
    Chorobę autoimmunologiczną .... czyli co ?
    Tak naprawdę mam zrobione tylko takie badania, które są mi potrzebne do invitro, no i oprócz tego w innej klinice zrobili mi badanie na vit D, miałam znaczny niedobór.
    A do kogo Ty chodzisz jeżeli mozna wiedzieć ?

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    tak, pierwsze invitro, przy IUI nigdy mi nawet beta nie drgnęła.
    Chorobę autoimmunologiczną .... czyli co ?
    Tak naprawdę mam zrobione tylko takie badania, które są mi potrzebne do invitro, no i oprócz tego w innej klinice zrobili mi badanie na vit D, miałam znaczny niedobór.
    A do kogo Ty chodzisz jeżeli mozna wiedzieć ?

    Onia idąc na łatwiznę.. "Przykładowe choroby autoimmunologiczne (autoimmunizacyjne) to:

    choroby układowe tkanki łącznej: toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, układowe zapalenia naczyń, reumatoidalne zapalenie stawów, reaktywne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów
    nieswoiste zapalenia jelit: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna
    choroby tarczycy: zapalenie tarczycy Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa
    choroby nadnerczy: choroba Addisona
    choroby neurologiczne: miastenia, stwardnienie rozsiane, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia
    choroby skóry: bielactwo nabyte (podejrzewane)[1], łuszczyca, łysienie plackowate
    niedokrwistość Addisona-Biermera
    sarkoidoza"

    a jakieś badania genetyczne robiłaś? MTHFR? PAI-1? V-Leien? itp?
    badałaś homocyteine? poziom wit B? Kwasu foliowego?

    byłam na 2 wiyztach u Cygalowej i zmieniłam na Sodowską.

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 maja 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Onia idąc na łatwiznę.. "Przykładowe choroby autoimmunologiczne (autoimmunizacyjne) to:

    choroby układowe tkanki łącznej: toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, układowe zapalenia naczyń, reumatoidalne zapalenie stawów, reaktywne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów
    nieswoiste zapalenia jelit: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna
    choroby tarczycy: zapalenie tarczycy Hashimoto, choroba Gravesa-Basedowa
    choroby nadnerczy: choroba Addisona
    choroby neurologiczne: miastenia, stwardnienie rozsiane, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia
    choroby skóry: bielactwo nabyte (podejrzewane)[1], łuszczyca, łysienie plackowate
    niedokrwistość Addisona-Biermera
    sarkoidoza"

    a jakieś badania genetyczne robiłaś? MTHFR? PAI-1? V-Leien? itp?
    badałaś homocyteine? poziom wit B? Kwasu foliowego?

    byłam na 2 wiyztach u Cygalowej i zmieniłam na Sodowską.


    to mnie trochę zmartwiłaś.... nie mam żadnej z tych chorób, ale nie miałam też badań o których wspominasz.
    W Sadowskiej byłam na jednej z IUI, no ale wiadomo zrobiła tylko swoje bez wnikania w szczegóły, w ramach zastępstwa .

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    to mnie trochę zmartwiłaś.... nie mam żadnej z tych chorób, ale nie miałam też badań o których wspominasz.
    W Sadowskiej byłam na jednej z IUI, no ale wiadomo zrobiła tylko swoje bez wnikania w szczegóły, w ramach zastępstwa .


    dobrze, że nie masz żadnej z tych chorób.. :) to są oczywiście tylko przykładowe...

    naprawdę nie kazano Ci zbadać homocysteiny? myślałam, że to jedno z podstawowych badań... mi zlecono na pierwszej wizycie...

    kto jest Twoim lekarzem prowadzącym?

    w takim razie wygląda na to, że skupiono sie na Twoim partnerze.. badana zlecają dopiero po kilku nieudanych invitro... podobno...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 maja 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    naprawdę nie miałam, chyba że jeszcze nie czas, bo tak naprawdę dopiero zaczęłam swoją przygodę. Aktualnie zażywam antykoncepcję no i czekam na scratching.
    Chodzę do dr Cygal, dobrze to zidentyfikowałaś na początku ;)
    Trochę bez sensu, bo jak mam już wydać niespełna 20 000 i przeżyć mega stres, to wolałabym żeby było to poprzedzone badaniami-wszelkimi możliwymi żeby były jak największe szanse na powodzenie ....
    eh, jestem w rozsypce, za dużo zależności i niewiadomych

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    naprawdę nie miałam, chyba że jeszcze nie czas, bo tak naprawdę dopiero zaczęłam swoją przygodę. Aktualnie zażywam antykoncepcję no i czekam na scratching.
    Chodzę do dr Cygal, dobrze to zidentyfikowałaś na początku ;)
    Trochę bez sensu, bo jak mam już wydać niespełna 20 000 i przeżyć mega stres, to wolałabym żeby było to poprzedzone badaniami-wszelkimi możliwymi żeby były jak największe szanse na powodzenie ....
    eh, jestem w rozsypce, za dużo zależności i niewiadomych

    ja właśnie też tak do tego podeszłam... że chcemy po prostu zwiększyć szanse powodzenia.. i tak oto wyszłam z gabinetu z kartką badań do zrobienia... ale wiem, że nie jest to standardowa procedura...

    Onia u Ciebie to nie powinien być koszt niespełna 20 000 bo podchodzicie do invitro na własnych gametach prawda? takie programy są znacznie tańsze.. przy kosztach rzedu 8 000 (tyle teraz kosztuje "zostań rodzicem") mozna się zastanowić czy robić badania za koljene 2 000 jeśli nie ma wskazań... ale już przy kosztach 17 000 kalkulacja jest inna.. jak dla mnie przynajmniej..

    jaki jest problem jeśli chodzi o nasienie partnera?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 maja 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    ja właśnie też tak do tego podeszłam... że chcemy po prostu zwiększyć szanse powodzenia.. i tak oto wyszłam z gabinetu z kartką badań do zrobienia... ale wiem, że nie jest to standardowa procedura...

    Onia u Ciebie to nie powinien być koszt niespełna 20 000 bo podchodzicie do invitro na własnych gametach prawda? takie programy są znacznie tańsze.. przy kosztach rzedu 8 000 (tyle teraz kosztuje "zostań rodzicem") mozna się zastanowić czy robić badania za koljene 2 000 jeśli nie ma wskazań... ale już przy kosztach 17 000 kalkulacja jest inna.. jak dla mnie przynajmniej..

    jaki jest problem jeśli chodzi o nasienie partnera?

    masz rację, 8000, ale dochodzą leki, dojazdy, witaminy , ale fakt - może nie wyniesie to aż tyle.
    Mąż jak zaczynaliśmy miał badanie MSome , prawidłowe plemniki 3%, ostatnie badania z maja wykazały 0%, drugiego stopnia 2%, trzeciego stopnia 10%.
    mimo starań, suplementacji, aktywnego trybu z badań taka dupa wyszła, ale mówią , że jak invitro to jest ok, tylko bez sensu te iui były , stracone nerwy, nadziej, czas, i kasa na końcu

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    masz rację, 8000, ale dochodzą leki, dojazdy, witaminy , ale fakt - może nie wyniesie to aż tyle.
    Mąż jak zaczynaliśmy miał badanie MSome , prawidłowe plemniki 3%, ostatnie badania z maja wykazały 0%, drugiego stopnia 2%, trzeciego stopnia 10%.
    mimo starań, suplementacji, aktywnego trybu z badań taka dupa wyszła, ale mówią , że jak invitro to jest ok, tylko bez sensu te iui były , stracone nerwy, nadziej, czas, i kasa na końcu

    cyzli w ciagu 2 lat taki spadek tak? no niestety... gdybyście to wiedzieli, to pewie zaatakowalibyście wsześniej z invitro... w takim razie napewno zastosując IMSI... u nas jest bardzo podobnie i tez mówią, że przy wykorzystaniu IMSI sobie poradzą bo "wyseleksjonują" te prawidłowe z drugiej grupy... a co mąz suplementował? my kupiliśmy żeby jakoś już nie spadła.. i bierze Fermentil

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 maja 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    cyzli w ciagu 2 lat taki spadek tak? no niestety... gdybyście to wiedzieli, to pewie zaatakowalibyście wsześniej z invitro... w takim razie napewno zastosując IMSI... u nas jest bardzo podobnie i tez mówią, że przy wykorzystaniu IMSI sobie poradzą bo "wyseleksjonują" te prawidłowe z drugiej grupy... a co mąz suplementował? my kupiliśmy żeby jakoś już nie spadła.. i bierze Fermentil

    wcześniej mega drogi prfertil, po którym nic się nie zmieniło, a później androvit plus , zamierzam mu teraz zapodać, wit c, d i kwas foliowy. Ja wpierniczam: wit D, kwas foliowy, magnez,
    Taki spadek w ciągu dwóch lat przy naprawdę lepszym trybie życia i większej świadomości .
    Ja miała amh 1,9 dwa lata temu temu teraz 1,6
    a jaki u Was jest kolejny krok, w sensie jakie plany najbliższe?

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    wcześniej mega drogi prfertil, po którym nic się nie zmieniło, a później androvit plus , zamierzam mu teraz zapodać, wit c, d i kwas foliowy. Ja wpierniczam: wit D, kwas foliowy, magnez,
    Taki spadek w ciągu dwóch lat przy naprawdę lepszym trybie życia i większej świadomości .
    Ja miała amh 1,9 dwa lata temu temu teraz 1,6
    a jaki u Was jest kolejny krok, w sensie jakie plany najbliższe?


    Kolejnym krokie bedzie konsultacja u immunologa jak juz splyna wszystkie wyniki.. a potem miejmy nadzieję szczęśliwa procedura zakończona powiększeniem rodziny :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 31 maja 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    miałam mieć wczoraj scratching i zacząć stymulację, ale okazało, że w weekend przyplątał się okres- 10 dni wcześniej- załamka.
    Wszystko się wydłuża w czasie.
    Dostałam na razie antykoncepcję , a zabieg przełożony na 13 czerwca ..... ile czekania
    Współczuję. To ciągłe czekanie dobija.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 31 maja 2018, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    tak, pierwsze invitro, przy IUI nigdy mi nawet beta nie drgnęła.
    Chorobę autoimmunologiczną .... czyli co ?
    Tak naprawdę mam zrobione tylko takie badania, które są mi potrzebne do invitro, no i oprócz tego w innej klinice zrobili mi badanie na vit D, miałam znaczny niedobór.
    A do kogo Ty chodzisz jeżeli mozna wiedzieć ?
    Mnie również przy IUI beta nawet nie drgnęła, dlatego dr zaleciła badania imunologiczne, zanim zdecydowałam się , że jednak zamiast IUI zrobimy IVF. Witaminę D zrobiłam sama, żeby sie dowiedzieć czy mam w porządku poziom i nie przeginam z dawką :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Mnie również przy IUI beta nawet nie drgnęła, dlatego dr zaleciła badania imunologiczne, zanim zdecydowałam się , że jednak zamiast IUI zrobimy IVF. Witaminę D zrobiłam sama, żeby sie dowiedzieć czy mam w porządku poziom i nie przeginam z dawką :)


    widzicie.. ta sama lekarka a jednym zaleca badania immuno, innym nie... ciekawe...


    JustiJusti a jaką dawke wit D zażywasz i od jakiego czasu? jak ze wzrostem poziomu we krwi?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u kogo się leczysz? Teraz się martwię że mi nie zlecila takich badań

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Kolejnym krokie bedzie konsultacja u immunologa jak juz splyna wszystkie wyniki.. a potem miejmy nadzieję szczęśliwa procedura zakończona powiększeniem rodziny :-)
    To życzę żeby wszystko szybko ogarneli ci lekarze i udanej od początku do końca procedury ❤️
    A powiedz ile się czeka na wyniki takich badań?

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    A u kogo się leczysz? Teraz się martwię że mi nie zlecila takich badań

    z tego co pamietam to też u Cygal dlatego napisalam "ta sama lekarka"

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    To życzę żeby wszystko szybko ogarneli ci lekarze i udanej od początku do końca procedury ❤️
    A powiedz ile się czeka na wyniki takich badań?


    :* czeka sie w zależności od badan... od 3 dni roboczych do 15 dni roboczych... przynajmniej na te co ja robiłam ...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 31 maja 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    z tego co pamietam to też u Cygal dlatego napisalam "ta sama lekarka"
    A faktycznie, napisała ta sama lekarka, ślepa jestem

    c5c9c0e3f3.png
‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ