X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My przy 2 programach zostań rodzicem (2lata temu) mieliśmy IVF z użyciem iCSI.Usłyszeliśmy,że nasienie jest świetne,wręcz wzorowe.Każdy prawie parametr.Jednakże MSOME nie robiliśmy bo nie było wymagane a nie było podstaw.Mąż wręcz spuchł z dumy.Potem podeszlismy do IVF z kd,gdzie SCD i MSOME już wymagane było...Tu się okazało,że plemniki są znacznie gorsze,dziwne,prawda??Dla mnie ono było tylko po to by naciągnąć na IMSI.
    Czy pomogło dawstwo,leczenie immuno czy inna metoda zapłodnienia się nie dowiem ale gdybym na początku miała te wiedzę co teraz z pewnością do zwykłego ivf podeszlabym również z imsi.
    Poczytałam o tym i uważam,że jak już ktoś dojrzeje do samej procedury in vitro to imsi może tylko pomóc,nie zaszkodzić.
    To moje zdanie ;)

    aksa lubi tę wiadomość

    Kasia.gutek
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Jeszcze nie mamy zarodków, dopiero się stymuluję do punkcji. Dr nam nic nie mówiła właśnie czy się kwalifikujemy czy nie. Badania partner robił przy moim scratchingu więc dr miała dostęp do badań zanim rozpoczęliśmy stymulacje. Nie pytałam, ponieważ powiedziała, że badania nie wyszły źle. Dopiero w domu spojrzałam na wyniki. Embriolog ma wyniki MSOME jednak czy zna całą historię leczenia i inne czynniki wpływające na sposób zapłodnienia? Dla mnie negatywne MSOME powinno od razu kwalifikować do IMSI. Jak źle podejmie decyzje to skutki odczuwamy my, w postaci braku implantacji lub braku rozwoju zarodków :(.

    wygląda na to, że w wyniku MSOME w uwagach zamieszczają informacje o zalecanym IMSI tylko jeśli w pierwszej grupie jest 0% prawidłowych plemników.. Embriolog nie musi mieć całej histroii leczenia, to chodzi tylko o czy czy "puszczone" plemniki będa w stanie zapłodnić komórkę jajową czy lepiej im pomóc poprzez wybranie tych dobrze zbudowanych właśnie... ja bym się nie zastanawiała.. zobacz, w innych programach np. KD do IMSI trzeba dopłacić 500 zł ! a Ty masz je w cenie... przy 1% prawidłowych uparłabym się i tyle.. nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale coś mi się wydaje, że jeśli w dniu zapladniania embriolog widzi, że nasienie się pogorszyło i "nie poradzi sobie samo" to i tak decyduje ostatecznie o zastosowaniu IMSI i w naszym wypadku trzeba by dopłacić.. a Ty masz to w cenie jak zrozumiałam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 18:16

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Finezja_k Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie crio. Jeśli ten dzień wypada w niedzielę to jak to w praktyce wygląda w klinice. Dzien wcześniej czy dzień po ?
    Z góry dziękuję za odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 19:11

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak Ci tak wypada według lekarza,to któryś z nich jest tzw.dyzurnym i może Ci to robić nie Twoja lekarką a inna.Wtedy już one się dogadują.

    Kasia.gutek
  • Finezja_k Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O super dziękuję za informację, do wizyty kilka dni mam a jakoś nie dawało mi to spokoju ;)

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti w poniedziałek zaczynam przygodę z in vitro od sctrachingu właśnie, będę szła długi protokołem....
    Czy możesz mi coś więcej powiedzieć... w sensie kiedy będzie punkcja... kiedy transfer jeżeli jest wszystko ok . Bo taka ze mnie sierota , że nic sie nie dowiedziała, a teraz się zastanawiam :(

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 25 maja 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    JustiJusti w poniedziałek zaczynam przygodę z in vitro od sctrachingu właśnie, będę szła długi protokołem....
    Czy możesz mi coś więcej powiedzieć... w sensie kiedy będzie punkcja... kiedy transfer jeżeli jest wszystko ok . Bo taka ze mnie sierota , że nic sie nie dowiedziała, a teraz się zastanawiam :(


    Ja tez szlam dlugim protokolem. Po ok 2 tyg stymulacji mialam punkcje a transfer jesli wszystko jest ok to to 5-6doba po zaplodnieniu komorek. Ja niestety mialam z kolejnym cyklem bo mialam za wysoki progesteron

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 maja 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Ja tez szlam dlugim protokolem. Po ok 2 tyg stymulacji mialam punkcje a transfer jesli wszystko jest ok to to 5-6doba po zaplodnieniu komorek. Ja niestety mialam z kolejnym cyklem bo mialam za wysoki progesteron

    dzięki za odpowiedź.
    czyli, że jak:
    Scratching mam 18 dnia cyklu to czekam na --> okres, a po okresie jest już możliwa punkcja i transfer?

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 25 maja 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    dzięki za odpowiedź.
    czyli, że jak:
    Scratching mam 18 dnia cyklu to czekam na --> okres, a po okresie jest już możliwa punkcja i transfer?

    Ja akurat nie mialam scratchingu. Jesli nie zaczelas jeszcze stymulacji przed punkcja to pewnie z nastepnym cyklem zaczniesz. Ja chyba zaczelam w 2-3 dniu cyklu. Po ok tyg mialam monitoring jak wszystko rosnie i ok chyba 16-18 dnia cyklu mialam punkcje. No a transfer tak jak napisalam wyzej

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 maja 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Ja akurat nie mialam scratchingu. Jesli nie zaczelas jeszcze stymulacji przed punkcja to pewnie z nastepnym cyklem zaczniesz. Ja chyba zaczelam w 2-3 dniu cyklu. Po ok tyg mialam monitoring jak wszystko rosnie i ok chyba 16-18 dnia cyklu mialam punkcje. No a transfer tak jak napisalam wyzej

    no to jest nadzieja, że w czerwcu zacznie się dziać , bo ta bezczynność mnie dobija

    c5c9c0e3f3.png
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 26 maja 2018, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    My przy 2 programach zostań rodzicem (2lata temu) mieliśmy IVF z użyciem iCSI.Usłyszeliśmy,że nasienie jest świetne,wręcz wzorowe.Każdy prawie parametr.Jednakże MSOME nie robiliśmy bo nie było wymagane a nie było podstaw.Mąż wręcz spuchł z dumy.Potem podeszlismy do IVF z kd,gdzie SCD i MSOME już wymagane było...Tu się okazało,że plemniki są znacznie gorsze,dziwne,prawda??Dla mnie ono było tylko po to by naciągnąć na IMSI.
    Czy pomogło dawstwo,leczenie immuno czy inna metoda zapłodnienia się nie dowiem ale gdybym na początku miała te wiedzę co teraz z pewnością do zwykłego ivf podeszlabym również z imsi.
    Poczytałam o tym i uważam,że jak już ktoś dojrzeje do samej procedury in vitro to imsi może tylko pomóc,nie zaszkodzić.
    To moje zdanie ;)
    Myślę, że masz rację. Jak się tyle przechodzi i tyle wydaje to powinno się wybierać jak najlepsze dostępne opcje.

    aksa lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 26 maja 2018, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    wygląda na to, że w wyniku MSOME w uwagach zamieszczają informacje o zalecanym IMSI tylko jeśli w pierwszej grupie jest 0% prawidłowych plemników.. Embriolog nie musi mieć całej histroii leczenia, to chodzi tylko o czy czy "puszczone" plemniki będa w stanie zapłodnić komórkę jajową czy lepiej im pomóc poprzez wybranie tych dobrze zbudowanych właśnie... ja bym się nie zastanawiała.. zobacz, w innych programach np. KD do IMSI trzeba dopłacić 500 zł ! a Ty masz je w cenie... przy 1% prawidłowych uparłabym się i tyle.. nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale coś mi się wydaje, że jeśli w dniu zapladniania embriolog widzi, że nasienie się pogorszyło i "nie poradzi sobie samo" to i tak decyduje ostatecznie o zastosowaniu IMSI i w naszym wypadku trzeba by dopłacić.. a Ty masz to w cenie jak zrozumiałam...
    Mam to w cenie jeśli lekarz zadecyduje, że to potrzebne. Odnoszę wrażenie jakby dr. chciała mnie zniechęcić. Pewnie jak się uprę, to tak jak powiedziała - pójdą mi na rękę.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 26 maja 2018, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    no to jest nadzieja, że w czerwcu zacznie się dziać , bo ta bezczynność mnie dobija
    Nie wiem czy Ci pomogę, bo akurat ja idę krótkim protokołem i stymulacje Gonalem zaczęłam od 2dc. Od 7dc doszedł jeszcze Orgalutram.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 28 maja 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś na badaniach. Będę miała procedurę IMSI. ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2018, 23:58

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 29 maja 2018, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie dziwne. Mnie dr mówiła że idziemy krótkim protokołem a stymuluje się już 9 dzień.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miałam mieć wczoraj scratching i zacząć stymulację, ale okazało, że w weekend przyplątał się okres- 10 dni wcześniej- załamka.
    Wszystko się wydłuża w czasie.
    Dostałam na razie antykoncepcję , a zabieg przełożony na 13 czerwca ..... ile czekania

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Byłam dziś na badaniach. Będę miała procedurę IMSI. ☺


    Super ;)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    miałam mieć wczoraj scratching i zacząć stymulację, ale okazało, że w weekend przyplątał się okres- 10 dni wcześniej- załamka.
    Wszystko się wydłuża w czasie.
    Dostałam na razie antykoncepcję , a zabieg przełożony na 13 czerwca ..... ile czekania


    wiem co czujesz.. ja wczoraj dostałam odpowiedź na SMS sprzed tygodnia.. ze mam zrobić posiew z pochwy..juz myslalam ze ta biocenoza nie jest taka zla skoro nie odpisuje a tu DUP sms w nocy a rano dostalam okres... i znow musze czekac zeby to badania zrobic.. potem czekac na wynik.. zanim wdrozymy leczenie to moze sie okazac ze moje podejscie "na spokojnie" juz i tak odwleczone znowu sie odwlecze :(

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • aksa Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    wiem co czujesz.. ja wczoraj dostałam odpowiedź na SMS sprzed tygodnia.. ze mam zrobić posiew z pochwy..juz myslalam ze ta biocenoza nie jest taka zla skoro nie odpisuje a tu DUP sms w nocy a rano dostalam okres... i znow musze czekac zeby to badania zrobic.. potem czekac na wynik.. zanim wdrozymy leczenie to moze sie okazac ze moje podejscie "na spokojnie" juz i tak odwleczone znowu sie odwlecze :(
    Głowa do góry :-) Wszystko będzie dobrze :-) Co się odwlecze, to nie uciecze :-)

    aksa
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    wiem co czujesz.. ja wczoraj dostałam odpowiedź na SMS sprzed tygodnia.. ze mam zrobić posiew z pochwy..juz myslalam ze ta biocenoza nie jest taka zla skoro nie odpisuje a tu DUP sms w nocy a rano dostalam okres... i znow musze czekac zeby to badania zrobic.. potem czekac na wynik.. zanim wdrozymy leczenie to moze sie okazac ze moje podejscie "na spokojnie" juz i tak odwleczone znowu sie odwlecze :(

    ehhh, czekanie to moja zmora , ciągle kłody pod nogi.
    Ale musimy wierzyć, że kiedyś w końcu się uda

    aksa lubi tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ