X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 17 maja 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Kontaktowałaś sie telefonicznie, mailem czy osobista wizyta? Sprawdzasz jeszcze bete?

    Telefonicznie.
    Nie bo w poniedzialek spadla na 2 i Pani dr kazala leki odstawic

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 17 maja 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Telefonicznie.
    Nie bo w poniedzialek spadla na 2 i Pani dr kazala leki odstawic
    Bardzo mi przykro :-( naprawde

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 17 maja 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aksa, na kiedy masz wizytę potwierdzającą u Dr? :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 17 maja 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    No właśnie justi... bo sa lekarze co robia każdemu nez problemu wlasciwie to wedle życzenia albo jako pewnik.. a okazuje sie ze jesli sa problwmy jakies na podłożu immunologiczny to budza uklad immuno ktory w tym przypadku powinien być uśpiony... teraz juz rozumiem dlaczego pani dr powoedziala ze bez tych badan mogłaby scratchingiem spowodować więcej szkód niż pożytku. ..
    Hejka. Kadetko w jakim sensie budzą układ imunologiczny, który powinien być w tym momencie uśpiony? Napisz coś szerzej na ten temat :).

    Kadetka lubi tę wiadomość

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 17 maja 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Bardzo mi przykro :-( naprawde
    Mnie też

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 17 maja 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Hejka. Kadetko w jakim sensie budzą układ imunologiczny, który powinien być w tym momencie uśpiony? Napisz coś szerzej na ten temat :).

    nie znam się aż tak dobrze... dużo czytałam ostatnio i rozmawiałam z dziewczynami na wątku o immunologi, jak jesteś ciekawa możesz przeczytać posty...

    w skrócie znalazłam taką informację: "Dodatkowo w cyklu poprzedzającym transfer można zastosować tzw. scratching endometrium, czyli delikatne "zadrapanie" śluzówki, co powoduje jej intensywną regenerację, a przemiany w niej zachodzące po tym zabiegu (m.in. pobudzenie immunologiczne) mają zwieszać szansę na prawidłowe zagnieżdżenie zarodka."

    a przy problemach z immunologią nie należy jej pobudzać tylko 'usypiac'

    to tak w telegraficznym skrócie i bardzo łopatologicznym językiem - inaczej nie potrafię :)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    nie znam się aż tak dobrze... dużo czytałam ostatnio i rozmawiałam z dziewczynami na wątku o immunologi, jak jesteś ciekawa możesz przeczytać posty...

    w skrócie znalazłam taką informację: "Dodatkowo w cyklu poprzedzającym transfer można zastosować tzw. scratching endometrium, czyli delikatne "zadrapanie" śluzówki, co powoduje jej intensywną regenerację, a przemiany w niej zachodzące po tym zabiegu (m.in. pobudzenie immunologiczne) mają zwieszać szansę na prawidłowe zagnieżdżenie zarodka."

    a przy problemach z immunologią nie należy jej pobudzać tylko 'usypiac'

    to tak w telegraficznym skrócie i bardzo łopatologicznym językiem - inaczej nie potrafię :)
    Ja znalazłam coś takiego " Wywołany uraz powoduje reakcje zapalną zwiększając przy tym receptywność endometrium (zdolność na przyjęcie zarodka) i pozytywnie wpływając na odsetek implantacji zarodków. Mimo wielu przeprowadzonych badań, dokładny mechanizm scratchingu endometrium nie został jeszcze poznany, przypuszcza się iż:

    w wyniku wykonanego urazu w błonie śluzowej macicy wzbudzany jest jej proces naprawczy. Rozpoczyna się uwalnianie czynników wzrostu oraz hormonów mających korzystny wpływ na zwiększenie receptywności endometrium;
    część badaczy uważa, że scratching endometrium uruchamia geny, które są odpowiedzialne za przygotowanie błony śluzowej macicy na przyjęcie zarodka, a wcześniej- nie wiedzieć czemu mogą być uśpione"

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 17 maja 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Ja znalazłam coś takiego " Wywołany uraz powoduje reakcje zapalną zwiększając przy tym receptywność endometrium (zdolność na przyjęcie zarodka) i pozytywnie wpływając na odsetek implantacji zarodków. Mimo wielu przeprowadzonych badań, dokładny mechanizm scratchingu endometrium nie został jeszcze poznany, przypuszcza się iż:

    w wyniku wykonanego urazu w błonie śluzowej macicy wzbudzany jest jej proces naprawczy. Rozpoczyna się uwalnianie czynników wzrostu oraz hormonów mających korzystny wpływ na zwiększenie receptywności endometrium;
    część badaczy uważa, że scratching endometrium uruchamia geny, które są odpowiedzialne za przygotowanie błony śluzowej macicy na przyjęcie zarodka, a wcześniej- nie wiedzieć czemu mogą być uśpione"

    owszem.. ale to dotyczy kobiet które nie mają problemów z immunologią.. te pozytywne aspekty.. sugerując się też takimi informacjami zapytałam panią dr bo chciałam zwiększyć szansę.. a ona mi na to, że nie miałam badan immuno a bez nich nie zrobi bo moglaby zaszkodzić... wtedy nie rozumiałam, ale troszkę zagłębiłam sie w temat i teraz mi zaczyna świtać :)

    sama napisałaś: "w wyniku wykonanego urazu w błonie śluzowej macicy wzbudzany jest jej proces naprawczy" to pobudza immunologię... a jeśli sa problemu na jej płaszczyźnie, należy ją wręcz usypiać.. a nie pobudzać... żeby np. organizm matki nie nie odrzucił zarodka, odbierając go jako ciało obce, które należy wyeliminować

    aksa lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 18 maja 2018, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do was pytanie. Ile taki scratching "działa"? Ja miałam już dwa razy robiony bez badań immunologicznych :/

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 18 maja 2018, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno - w tym cyklu nie mogliśmy podejść do kolejnej IUI bo miałam artroskopię kolana. Obecnie biorę po zabiegu heparyne w zastrzykach przeciw zakrzepicy. Anestozjologowi mówiłam o tym, że miałam scratching ale za bardzo nie wiedział o czym mówię i miał doczytać... Nastraszyłyście mnie teraz i już sama nic nie wiem...

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 18 maja 2018, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    I jeszcze jedno - w tym cyklu nie mogliśmy podejść do kolejnej IUI bo miałam artroskopię kolana. Obecnie biorę po zabiegu heparyne w zastrzykach przeciw zakrzepicy. Anestozjologowi mówiłam o tym, że miałam scratching ale za bardzo nie wiedział o czym mówię i miał doczytać... Nastraszyłyście mnie teraz i już sama nic nie wiem...


    Nie rozumiem Twojego pytania.. co ma scratching do artroskopii kolana??? Mówiłaś o scratchingu (wykonywanym kiedyś tam) anestezjologowi przygotowującemu Cię do zabiegu nogi??

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 18 maja 2018, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scratching działa na 2cykle na pewno,czy na 3 to już brak pewności u mnie.
    Może któraś z dziewczyn pamięta...?

    aksa lubi tę wiadomość

    Kasia.gutek
  • oska_m Autorytet
    Postów: 328 115

    Wysłany: 18 maja 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno 3 cykle tak dr mi mówiła :)

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 18 maja 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Nie rozumiem Twojego pytania.. co ma scratching do artroskopii kolana??? Mówiłaś o scratchingu (wykonywanym kiedyś tam) anestezjologowi przygotowującemu Cię do zabiegu nogi??
    Kadelka drugi scratching miałam 30 kwietnia więc to nie kiedyś tam tylko 2 tygodnie temu. Jeżeli ktoś ma problem z immunologią to jak jest wyciszany? Heparyną?

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 18 maja 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Kadelka drugi scratching miałam 30 kwietnia więc to nie kiedyś tam tylko 2 tygodnie temu. Jeżeli ktoś ma problem z immunologią to jak jest wyciszany? Heparyną?


    Ale nadal nie rozumiem jakie znaczenie dla artroskopii kolana ma zadrapanie endometetrim ??? Wytłumacz prosze.

    Heparyna dziala przeciwko zakrzepom.. nie ma nic wspólnego z immunologia. Poczytaj na właściwym wątku albo w ogóle w internecie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2018, 11:39

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka może źle się wyraziłam ale opowiedziałaś na to o co mi chodziło ;) Może nie ma to związku ale człowiek już później każdym szczegółem się przejmuje... Przepraszam. Ty też chodzisz do dr Cygal?

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 18 maja 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Kadetka może źle się wyraziłam ale opowiedziałaś na to o co mi chodziło ;) Może nie ma to związku ale człowiek już później każdym szczegółem się przejmuje... Przepraszam. Ty też chodzisz do dr Cygal?


    Nie przepraszaj nie masz za co :-)

    Byliśmy u niej na 2 pierwszych wizytach ale zmieniliśmy na Sodowską

    Nathi2468 lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Nathi2468 Autorytet
    Postów: 884 534

    Wysłany: 18 maja 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do dziewczyn które miały badania immunologiczne - duży koszt takiego badania? Czy robiłyście cały pakiet? Widzę na stronie Invimed pakiet wszystkich badań immuno to aż 2265zł.

    Starania od czerwca 2015r.
    - 1 IUI XII 2017r. - ciąża heterotopowa
    - 2 IUI III 2018r. - c.b.
    - VIII 2018r. usunięty lewy jajowód i 2 mięśniaki.
    - 3 IUI - X 2019 :(
    - 2020 r. 2 x IVF w Czechach nieudane
    - X 2021r. IVF ICSI - 8dpt beta HCG 88,6; 11 dpt 327,5; 13 dpt 961,8 ❤️❤️
    09.06.2022r. Milenka 1600g, 39cm; Martynka 1850g, 43cm
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 18 maja 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nathi2468 wrote:
    Do dziewczyn które miały badania immunologiczne - duży koszt takiego badania? Czy robiłyście cały pakiet? Widzę na stronie Invimed pakiet wszystkich badań immuno to aż 2265zł.

    My za badania placilismy ok 2800zl ale w tym tez genetyczne byly. A czy byl to caly pakiet immuno to nie wiem...mozliwe. bo genetyczne to tylko 700zl

    Nathi2468 lubi tę wiadomość

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 18 maja 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania immuno to jedno ale drugie ważniejsze.Interpretacja wyników. kogoś kto zna się na rzeczy.Doc Pasnik polecany na wielu forach.najtrudniejsze do oceny są test IMK,ocena cytokin albo allo MLR (te jeśli byłaś w ciąży),komórki NK.
    Do tego te badania są wykonywane przez mało laboratoriów,stąd ceny wysokie bo często to dodatkowo narzut klinik.
    Ja Ci cen nie podam-robiłam rok temu.

    Kadetka, Nathi2468 lubią tę wiadomość

    Kasia.gutek
‹‹ 61 62 63 64 65 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ