X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 11 maja 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Dziewczyny te wszystkie koszty to robi się ogromna suma!! Bo to nie koszt samej procedury jest istotny.. ale wszystkie badania przed.. w trackie.. wszystkie leki, zastrzyki... głowa mała!!

    Dziewczyny czy słyszałyście aby scratching mógł zaszkodzić??

    ja byłam dziś na wizycie i kiedy o niego zapytałam, usłyszałam, że bez panelu badan immunologicznych nie będzie on wykonany bo mógłby zaszkodzić.. powiedziałam, że chcieliśmy po prostu zwiększyć szanse powodzenia.. i dr uznała, że skoro mam Hashimoto i POF to faktycznie dobrze byłoby zrobić te badania... wypisała je na kartce.. koszt prawie 2 tysiące !! czy któraś z Was miała podobną sytuację??
    Ja nie słyszałam. Jakie badanie ci zleciła? Zrób poza kliniką wyjdzie taniej :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 11 maja 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Ja nie słyszałam. Jakie badanie ci zleciła? Zrób poza kliniką wyjdzie taniej :)

    ocena cytokin i wsp. TH 1/2, Test IMK, Test LCT, P/ciała p. plemnikowe, p/ciała p. łożyskowe, z. antyfosfolipidowy: ACA, LA, P/ciała p. beta - glikoproteinie, ANA 1 i 2... w sumie prawie 2 tysiace...


    szukałam możliwości ale do Łodzi nie pojadę na badania.. Kraków może wyszedłby trochę taniej ale 200 zl przy dojeździe już takiej różnicy nie zrobi.. do tego wyniki trzeba odebrać.. nie tak łatwo znaleźć miejsce gdzie robią te wszystkie badania..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 11 maja 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka na jakiej podstawie dostałaś skierowanie na te badania ?

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 11 maja 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finezja to jestem zdziwiona,że przy takim wzroście proga beta negatywna...pytanie jak to lekarz by wytłumaczył...

    Kasia.gutek
  • Finezja_k Koleżanka
    Postów: 41 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek wrote:
    Finezja to jestem zdziwiona,że przy takim wzroście proga beta negatywna...pytanie jak to lekarz by wytłumaczył...
    Tak się zdarza usłyszałam.. nieraz przy niskim się udaje a przy wysokim nie - to usłyszałam
    Byłam mega zrozpaczona widząc że beta nie drgnela a prog 120 był;( teraz już wiem że przy kolejnym podejściu wysoki prog nie jest wyznacznikiem ciazy żeby nadziei sobie robić.

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 11 maja 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    Kadetka na jakiej podstawie dostałaś skierowanie na te badania ?
    Na takiej ze zapytalam o scratching zeby zwiekszyc szanse... pani dr powiedziala ze bez basan immunologi nie zrobi scratchingu. . Za chwilę ze jak mam hashimoto i pof to w sumie dobry pomysl zeby je zrobic..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 11 maja 2018, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak co do progesteronu,raz miałam skok mocny,spadł jednakże i beta negatywna.Za to innym razem dawki leków podobne a skok mały i zaskoczylo.więc normy tu jednak nie ma :(

    aksa lubi tę wiadomość

    Kasia.gutek
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 11 maja 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Finezja_k wrote:
    Tak się zdarza usłyszałam.. nieraz przy niskim się udaje a przy wysokim nie - to usłyszałam
    Byłam mega zrozpaczona widząc że beta nie drgnela a prog 120 był;( teraz już wiem że przy kolejnym podejściu wysoki prog nie jest wyznacznikiem ciazy żeby nadziei sobie robić.
    Wysoki prog nigdy nie był wyznacznikiem ciąży. Pokazuje tylko jak nasz organizm przyswaja leki.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 12 maja 2018, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Dziewczyny te wszystkie koszty to robi się ogromna suma!! Bo to nie koszt samej procedury jest istotny.. ale wszystkie badania przed.. w trackie.. wszystkie leki, zastrzyki... głowa mała!!

    Dziewczyny czy słyszałyście aby scratching mógł zaszkodzić??

    ja byłam dziś na wizycie i kiedy o niego zapytałam, usłyszałam, że bez panelu badan immunologicznych nie będzie on wykonany bo mógłby zaszkodzić.. powiedziałam, że chcieliśmy po prostu zwiększyć szanse powodzenia.. i dr uznała, że skoro mam Hashimoto i POF to faktycznie dobrze byłoby zrobić te badania... wypisała je na kartce.. koszt prawie 2 tysiące !! czy któraś z Was miała podobną sytuację??

    My na pierwszej wizycie za wszystkie badania w klinice dalismy prawie 3 tys. Badania genetyczne..DNA ..itp bylo tego sporo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2018, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka ja badania immuno zrobiłam sama już jakiś czas temu, też sporo wydałam, ale robiłam w Synevo i w szpitalu w Prokocimiu. Mam mieć robiony scratching, ale nie słyszałam by do tego były potrzebne badania immuno. Są dziewczyny które nie mają ich zrobionych a scratching miały. Myślę że dr bardziej chodzi o Twoją historię chorobowa, czas starań i może niepowodzenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2018, 08:10

    Kadetka lubi tę wiadomość

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 12 maja 2018, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    My na pierwszej wizycie za wszystkie badania w klinice dalismy prawie 3 tys. Badania genetyczne..DNA ..itp bylo tego sporo.
    Zgadzam sie maruda.. tylko jest jedna podstawowa różnica...Wy walczyliście i wqlczycie na swoich komórkach. .. u nas wchodzi w grę KD...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 12 maja 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kadetka ja badania immuno zrobiłam sama już jakiś czas temu, też sporo wydałam, ale robiłam w Synevo i w szpitalu w Prokocimiu. Mam mieć robiony scratching, ale nie słyszałam by do tego były potrzebne badania immuno. Są dziewczyny które nie mają ich zrobionych a scratching miały. Myślę że dr bardziej chodzi o Twoją historię chorobowa, czas starań i może niepowodzenia?


    Właśnie o to chodzi ze niektóre dr robia go wręcz każdej pacjentce.. jest to pewnik jakby.. a ta pani dr na moje pytanie (bo sama o nim nie wspomniala) powiedzila ze nie zrobi bez immunologi... wcześniej w ogole nie było takiego tamatu.. a zapytalam bo przepisala mi juz leki ktore mam przyjmować od 1 dnia cuklu w ktorym bedziemy dzialas i wyzyte nastepna mialam mieć juz w ttakxie cyklu wiec scratchingu nie planowala w cyklu poprzedzajacym..

    Tak jak mowie to mnie zdziwilo bo sama nie poruszyla tej kwesrii dopiero po moim pytaniu o scratching jak uslyszala ze chcielismy poprpatu zwiekszyx szanse.. to wtedy jej sie zapalilo swiatelko i nie chce byc nie sprawiedliwa ale czy nie jest to trochę wyciaganie kasy... skoro i tak wyniki mam ppdsylas sms.. nic wiecej o wizyxie nawet pp ich oytzymaniu a przed rozpoczęciem procedury nie wspomniala... troche to dziwne...

    Pytanie wlasnie vo gdyby cos tam wyszlo nie tak.. czy dalaby mi cos jeszcze poza tym co juz przepisala?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka przy immuno najczęściej przepisuje się encorton, czasem accofil (ale to nie wiem czy dr go podaje czy wysyła na konsultacje do Łodzi najpierw), robi się też szczepienia jeśli źle wyjdzie LCT (bo rozumiem macie go wykonać oboje?), ale na to też nie każdy się godzi i jest to b.kosztowne. Oprócz tego heparyna, ale to zrozumiałam już masz, nie pamiętam czy coś jeszcze. Ogólnie dieta jest ważna przy problemach z immuno, ale to pewnie wiesz skoro masz hashi
    Zdziwiłam sie w sumie, że dr tak Ci powiedziała. Nie mam pojęcia jakie mogą być skutki uboczne scratchingu bez zbadaniem immuno

    Kadetka lubi tę wiadomość

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 12 maja 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kadetka przy immuno najczęściej przepisuje się encorton, czasem accofil (ale to nie wiem czy dr go podaje czy wysyła na konsultacje do Łodzi najpierw), robi się też szczepienia jeśli źle wyjdzie LCT (bo rozumiem macie go wykonać oboje?), ale na to też nie każdy się godzi i jest to b.kosztowne. Oprócz tego heparyna, ale to zrozumiałam już masz, nie pamiętam czy coś jeszcze. Ogólnie dieta jest ważna przy problemach z immuno, ale to pewnie wiesz skoro masz hashi
    Zdziwiłam sie w sumie, że dr tak Ci powiedziała. Nie mam pojęcia jakie mogą być skutki uboczne scratchingu bez zbadaniem immuno


    Ja od dr Pasnika immuno bylam ustawiona na Equoral...Azatiopryna...Metypred.Bralam to 14 dni od 1dc poprzedzajacego cykl zakonczony transferem. I na kilka dni przed transferem encorton i heparyne. Ale ze transfer byl przelozony na kolejny cykl to bralam to juz ponad miesiac

    Kadetka lubi tę wiadomość

  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 12 maja 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka ja miałam scratching ale kilka badań immuno miałam już zrobionych.

    Dodatkowo tak jak Selina pisze, na podstawie twojej historii dr podjęła taką decyzję. Każda z nas ma inną historię i inne dolegliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2018, 10:52

    Kadetka lubi tę wiadomość

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 12 maja 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kadetka przy immuno najczęściej przepisuje się encorton, czasem accofil (ale to nie wiem czy dr go podaje czy wysyła na konsultacje do Łodzi najpierw), robi się też szczepienia jeśli źle wyjdzie LCT (bo rozumiem macie go wykonać oboje?), ale na to też nie każdy się godzi i jest to b.kosztowne. Oprócz tego heparyna, ale to zrozumiałam już masz, nie pamiętam czy coś jeszcze. Ogólnie dieta jest ważna przy problemach z immuno, ale to pewnie wiesz skoro masz hashi
    Zdziwiłam sie w sumie, że dr tak Ci powiedziała. Nie mam pojęcia jakie mogą być skutki uboczne scratchingu bez zbadaniem immuno

    nie.. badania wszystkie mam wykonać TYLKO JA... mój mąż nie ma zaleconych żadnych dodatkowych badan...

    o konsultacji w Łodzi też nie wspomniano ani słowem.. wręcz mam się szykować na cykl który zacznie mi sie z koncem maja a wtedy jeszcze nie bedzie wyników... wieć chyba sama go odpuszczę... i poczekam na wyniki.. wtedy wrócę do pani DR żeby zapoznama sie z kompletem (bo wczesniej mam je wysylac SMS jak beda spływać)... myślałam nawet, ze moze ona ma dobry kontakt z tym immunologiem z Łodzi i jesli będzie miała wątpliwości to ona z nim to skonsultuje mailowo na przykłada...

    bo gdyby chciała mnie wysyałać do Łodzi to nie wiem ile czeka się na wizytę...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 12 maja 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    Kadetka ja miałam scratching ale kilka badań immuno miałam już zrobionych.

    Dodatkowo tak jak Selina pisze, na podstawie twojej historii dr podjęła taką decyzję. Każda z nas ma inną historię i inne dolegliwości.


    Właśnie to nie była decyzja na podstawie mojej historii :) bo my nie mamy za sobą żadnych niepowodzeń. żadnych ciąż.. poronień... podobno immuno zalecają dopiero po kilku nieudanych próbach, ale że ją zapytałam o scratching bo chcielibyśmy zwiększyć szansę, to powiedziała ze w takim razie muszę zrobić immunologie bo bez niej scratchingu nie zrobi.. co ciekawe nie kazala sie umowic na wizyte jak juz beda wyniki zeby wtedy zadecydowac.. tylko dostalam juz recepte na leki na cykl w ktorym bedziemy podchodzic i kazala przyjsc na wizyte w trakcie juz tego cyklu na monitoring.. to mi jakos nie pasuje rozumiecie?

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 12 maja 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    nie.. badania wszystkie mam wykonać TYLKO JA... mój mąż nie ma zaleconych żadnych dodatkowych badan...

    o konsultacji w Łodzi też nie wspomniano ani słowem.. wręcz mam się szykować na cykl który zacznie mi sie z koncem maja a wtedy jeszcze nie bedzie wyników... wieć chyba sama go odpuszczę... i poczekam na wyniki.. wtedy wrócę do pani DR żeby zapoznama sie z kompletem (bo wczesniej mam je wysylac SMS jak beda spływać)... myślałam nawet, ze moze ona ma dobry kontakt z tym immunologiem z Łodzi i jesli będzie miała wątpliwości to ona z nim to skonsultuje mailowo na przykłada...

    bo gdyby chciała mnie wysyałać do Łodzi to nie wiem ile czeka się na wizytę...

    O ile pamietam to szybko dostalam sie na wizyte do dr Pasnika.

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 14 maja 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki! Jak dzisiejsze bety? :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 14 maja 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Hej kobietki! Jak dzisiejsze bety? :)

    U mnie niedobrze :-( Pani dr kazala powtorzyc ale chyba nic z tego :-(

‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ