X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Z tego co Dr.Pasnik mi powiedzial to leki immunosupresyjne dzialaja na 3 cykle i kiedy sie je zaczyna brac to jest to cykl poprzedzajacy cykl zakonczony transferem. Ja teraz drugi raz jestem na tych lekach. Z czerwcowym cyklem biore leki a z lipcowym planujemy transfer. Kadetka mowila ze nsjleoiej zadzwonic na centrale i zapytac kiedy Dr planuje urlop

    Pytałam u nas w rejestracji w piątek. Dr nie podała jeszcze grafiku i nic nie wiedzą. Pytam na forum, ponieważ może dr mówiła którejś z kobietek jakie ma plany :).

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    maruda34 oska_m dziękuję za dobre słowo i porady.Czuję się dzięki wam trochę bezpieczniej.Wyobrażałam sobie taki monitoring że co dwa dni tam się jedzie.A z wizytami przy nieregularnym cyklu też nie jest prosto.Nawet na przykładzie Justi Justi.Nie mam szans być tam w piątek przez pracę.Zostaje mi liczyć na cud z nieba żeby było dobrze 13 dnia.Będę się meldować, kibicować wam.Bardzo dziękuję.

    Hejka Ambriel. Ja też miałam nieregularne cykle( 30-40). Czy ty IUI będziesz miała na cyklu naturalnym czy na stymulowanym? Ja ze względu na moje niereguralne cykle i zwiększenie szansy na powodzenie zabiegu miałam na stymulowanym. Przy :
    * 1 IUI miałam 2 monitoringi w 8dc (zalecenie między 8-10 dc)oraz 12 dc (zalecenie między 11-12 dc). Zastrzyk ovitrelle 36 h przed zabiegiem. Zabieg w 15dc.
    * 2 IUI miałam 2 monitoringi w 9dc (zalecenie między 8-10 dc)oraz 12 dc (zalecenie 12 dc). Zastrzyk ovitrelle 37 h przed zabiegiem. Zabieg w 15dc.

    * 3 IUI miałam 2 monitoringi w 12dc oraz 14 dc (zalecenie 14 dc). Zastrzyk ovitrelle dokładnie nie pamiętam. Zabieg w 18dc.

    Jak widzisz więc są to zawsze tylko dwa monitoringi. W którym dc jest IUI zależy jak rosną pęcherzyki oraz endometrium. Jak wcześniej już miałaś jakieś stymulacje to na ich podstawie możesz stwierdzić w którym mniej więcej dniu będziesz miała drugi monitoring i zabieg. Pierwszy jest zwykle między 8-10 dc. Lepiej umówić się wcześniej zaraz po tym jak rozpocznie się twój cykl ponieważ pani dr ma sporo pacjentek i później poprostu możesz się do niej nie dostać na wizytę.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Czyli bierze się je przez trzy cykle? Czy też działają na trzy cykle? Ty już drugi raz bieżesz przed cyklem z transferem.Nie za bardzo rozumiem :). Czyli jak to dokładnie działa?

    Bierze sie je w cyklu poprzedzajacym cykl zakonczony transferem (ja biore je teraz z czerwcowym cyklem a transfer bede miala z lipcowym cyklem) i dzialaja na 3 cykle. Pierwszy raz bralam z lutowym cyklem. Dr.P kazal mi po poronieniu biochemicznym ktore mialam w maju powtorzyc badanie ANA i wg wyniku podjal decyzje ze jeszcze raz robimy ta kuracje ( wyglada na to ze wynik sie poprawil i jest wieksza szansa teraz)

    Kadetka lubi tę wiadomość

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny , dawno sie nie odzywałam, ale sytuacja wygląda tak , że jestem w trakcie stymulacji.
    Dziś do gonapeptylu dołączam gonal.
    Jutro badam poziom estradiolu i progesteronu
    w czwartek lub piątek wizyta
    Zrobiłam jeszcze raz homocysteine na zlecenie dr i mam 10,3
    Kilka tygodni suplementuje się: wit. D 4000, wit C 1000, omega 3, folian 400, modulator homocysteiny i wit B12
    Punkcja wstępnie przewidziana na 6 lub 9 lipca.......
    Nie zbyt wielu dziewczynom z for udało się za pierwszym razem.... dopada mnie stres....

    c5c9c0e3f3.png
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Bierze sie je w cyklu poprzedzajacym cykl zakonczony transferem (ja biore je teraz z czerwcowym cyklem a transfer bede miala z lipcowym cyklem) i dzialaja na 3 cykle. Pierwszy raz bralam z lutowym cyklem. Dr.P kazal mi po poronieniu biochemicznym ktore mialam w maju powtorzyc badanie ANA i wg wyniku podjal decyzje ze jeszcze raz robimy ta kuracje ( wyglada na to ze wynik sie poprawil i jest wieksza szansa teraz)

    Już rozumiem. Muszę napisać do dr co robimy :)

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    hej dziewczyny , dawno sie nie odzywałam, ale sytuacja wygląda tak , że jestem w trakcie stymulacji.
    Dziś do gonapeptylu dołączam gonal.
    Jutro badam poziom estradiolu i progesteronu
    w czwartek lub piątek wizyta
    Zrobiłam jeszcze raz homocysteine na zlecenie dr i mam 10,3
    Kilka tygodni suplementuje się: wit. D 4000, wit C 1000, omega 3, folian 400, modulator homocysteiny i wit B12
    Punkcja wstępnie przewidziana na 6 lub 9 lipca.......
    Nie zbyt wielu dziewczynom z for udało się za pierwszym razem.... dopada mnie stres....

    To wychodzi na to że będziecie walczyły razem z maruda34 :). Oby wakacje przyniosły luz i szczęście.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Hej. Co do kontroli w 11dc mialam miec tak samo ale pojechalam w 9dc. Moze zadzwon sobie do Pan poloznych i zapytaj czy lepiej 9dc czy 13dc. A co do inseminacji do pytaj Seline...Ona chyba najbardziej w temacie bo przechodzila nieraz wiec Ci pomoze


    ja umówiłam sie od razu na 10dc i 13dc... miałam być tez w 11dc ale wypadło na sobotę więc bałam się, czy 13 dc nie będzie za późno.. tym bardziej, że dr dopiero na popołudnie.. i umówiłam dwie wizyty

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Czyli bierze się je przez trzy cykle? Czy też działają na trzy cykle? Ty już drugi raz bieżesz przed cyklem z transferem.Nie za bardzo rozumiem :). Czyli jak to dokładnie działa?


    Justi bierze się je w cyklu poprzedzającym transfer... podobno działają na 3 cykle ale to chodzi o to, jeśli z jakichś powodów transfer zostanie przesunięty.. albo trzeba powróżyć z powodu nieudanego transferu.. wtedy te leki jeszcze działają na nasz organizm i wystarczy (tak jak w przypadku marudy) wziąć jakby kolejne dawki żeby tan efekt podtrzymać - wzmocnić.. a nie zaczynać od zera :) tak na chłopski rozum odpowiedź :)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    hej dziewczyny , dawno sie nie odzywałam, ale sytuacja wygląda tak , że jestem w trakcie stymulacji.
    Dziś do gonapeptylu dołączam gonal.
    Jutro badam poziom estradiolu i progesteronu
    w czwartek lub piątek wizyta
    Zrobiłam jeszcze raz homocysteine na zlecenie dr i mam 10,3
    Kilka tygodni suplementuje się: wit. D 4000, wit C 1000, omega 3, folian 400, modulator homocysteiny i wit B12
    Punkcja wstępnie przewidziana na 6 lub 9 lipca.......
    Nie zbyt wielu dziewczynom z for udało się za pierwszym razem.... dopada mnie stres....

    Onia... a ja codziennie zaglądam i zastanawiam się CO U CIEBIE... dobrze, ze sie odezwalaś :)

    Powiedz proszę, co dr powiedziała na Twój wynik homocysteiny? Jak zareagowała? Powiedziała jaki ma wpływ na Wasze starania? Do ilu musi spaść? Czy nie ma wpływu na punkcję a dopiero do transferu musi spaść?

    Punkcja na początku lipca i od razu zapłodnią jajeczka i będą transferować świeże w lipcu? czy mrozić na sierpień?

    Nie stresuj się! To nie wskazane... ciesz się szansą która przed WAMI się otwiera :)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    To wychodzi na to że będziecie walczyły razem z maruda34 :). Oby wakacje przyniosły luz i szczęście.

    Justi i ja będę walczyć :) Kończę immunosurpresję.. i zaraz staję na linii startu... :)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    To wychodzi na to że będziecie walczyły razem z maruda34 :). Oby wakacje przyniosły luz i szczęście.

    No dokladnie we 3 bedziemy. Ja...Kadetka i Onia tyle ze moze w jakims 2-3 tyg odstepie.
    No chyba ze ktoras z nas bedzie miala z powodu wysokiego progesteronu przelozony transfer. Ale badzmy dobrych mysli zeby tak nie bylo

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Onia... a ja codziennie zaglądam i zastanawiam się CO U CIEBIE... dobrze, ze sie odezwalaś :)

    Powiedz proszę, co dr powiedziała na Twój wynik homocysteiny? Jak zareagowała? Powiedziała jaki ma wpływ na Wasze starania? Do ilu musi spaść? Czy nie ma wpływu na punkcję a dopiero do transferu musi spaść?

    Punkcja na początku lipca i od razu zapłodnią jajeczka i będą transferować świeże w lipcu? czy mrozić na sierpień?

    Nie stresuj się! To nie wskazane... ciesz się szansą która przed WAMI się otwiera :)

    aż ciepło na sercu że o mnie pomyślałaś :)
    mówi, że najlepiej żeby było 8 lub mniej od razu kazała kupic kilka pomycnych w zbiciu suplementów, bo mówi, że bez względu na wynik prawie każdy ma podwyższoną homocysteinę.
    Według planu będziemy transferować świeżynki, no chyba że coś pójdzie nie tak....
    generalnie na pierwszej wizycie mowiła mi żebym nie sugerowała się tym co piszą na forach- że ona tylko mrożonki trasferuje ;P

    Kadetka lubi tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    No dokladnie we 3 bedziemy. Ja...Kadetka i Onia tyle ze moze w jakims 2-3 tyg odstepie.
    No chyba ze ktoras z nas bedzie miala z powodu wysokiego progesteronu przelozony transfer. Ale badzmy dobrych mysli zeby tak nie bylo

    Ale fajnie, razem będzie raźniej. Może będziemy odpoczywać obok siebie na tych łóżkach u góry :D nieświadomie ....

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    No dokladnie we 3 bedziemy. Ja...Kadetka i Onia tyle ze moze w jakims 2-3 tyg odstepie.
    No chyba ze ktoras z nas bedzie miala z powodu wysokiego progesteronu przelozony transfer. Ale badzmy dobrych mysli zeby tak nie bylo

    Nawet wole nie dopuszczać do siebie takiej myśli...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Ale fajnie, razem będzie raźniej. Może będziemy odpoczywać obok siebie na tych łóżkach u góry :D nieświadomie ....

    U mnie to z koncem lipca bedzie dopiero albo i nawet pierwszy tydzien sierpnia.
    Jak juz bedziemy znaly dzien transferu i godzine to musimy sie spisac a wtedy jak sie trafi ze te same dni to sie pytac ktora to ktora

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2018, 22:16

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    aż ciepło na sercu że o mnie pomyślałaś :)
    mówi, że najlepiej żeby było 8 lub mniej od razu kazała kupic kilka pomycnych w zbiciu suplementów, bo mówi, że bez względu na wynik prawie każdy ma podwyższoną homocysteinę.
    Według planu będziemy transferować świeżynki, no chyba że coś pójdzie nie tak....
    generalnie na pierwszej wizycie mowiła mi żebym nie sugerowała się tym co piszą na forach- że ona tylko mrożonki trasferuje ;P

    Noooo to dobrze niech homocysteina spada! Dobrze że zrobiłaś to badanie!! Będziesz jeszcze kontrolować jej poziom przed transferem? Ja nic nie czytalam ze ona mrozaki podaje.. raczen w invimedzie pierwszy transfer (chyba) z reguly jest na świeżych.... czyli Onia drugi tydzien lipca powinnaś przyjąć pasażerów? Planujesz 1 czy 2 transferowac? Super bedzie nam we trójkę z maruda34 razniej :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Ambriel Autorytet
    Postów: 1329 878

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi Justi bardzo mi pomógł Twój post, też zaklepałam dwie wizyty żeby się nie stresować i okres z 31-34 dniowego skrócił się do 28 dniowego i cały plan mi poległ.Szybko dzwoniłam żeby jakąś wizytę bliżej znaleźli, oczywiście wszystko zajęte.Teraz będę wiedzieć, że lepiej wcześniej w razie czego sprawdzać.Właśnie od tego cyklu mam stymulację Lamettą pani dr mówiła że przy immunologi dają jeden cykl na starania naturalne, ale skoro mam te lekarstwa od pana dr Paśnika i tę Lamettę to chyba nie jest naturalne staranie. Po prostu pojadę tam i zobaczymy co pani dr powie.Bardzo Ci dziękuję, że napisałaś swój post.
    Kadetka, Onia, Maruda34 trzymam za was kciuki.

    Kadetka, Onia lubią tę wiadomość

    16ud3e3kawcg16cq.png
    36 lat
    5 lat starań
    endometrioza I stopień, hiperprolaktynemia, MTHFR C677 T hetero PAI I hetero immunologia
    3x IUI nie udane
    09.2019 start IV
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    U mnie to z koncem lipca bedzie dopiero albo i nawet pierwszy tydzien sierpnia.
    Jak juz bedziemy znaly dzien transferu i godzine to musimy sie spisac a wtedy jak sie trafi ze te same dni to sie pytac ktora to ktora

    Hehe "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" ;-) u Ciebie teraz wszystko zalezy od tego kiedy @ przyjdzie..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ambriel wrote:
    Justi Justi bardzo mi pomógł Twój post, też zaklepałam dwie wizyty żeby się nie stresować i okres z 31-34 dniowego skrócił się do 28 dniowego i cały plan mi poległ.Szybko dzwoniłam żeby jakąś wizytę bliżej znaleźli, oczywiście wszystko zajęte.Teraz będę wiedzieć, że lepiej wcześniej w razie czego sprawdzać.Właśnie od tego cyklu mam stymulację Lamettą pani dr mówiła że przy immunologi dają jeden cykl na starania naturalne, ale skoro mam te lekarstwa od pana dr Paśnika i tę Lamettę to chyba nie jest naturalne staranie. Po prostu pojadę tam i zobaczymy co pani dr powie.Bardzo Ci dziękuję, że napisałaś swój post.
    Kadetka, Onia, Maruda34 trzymam za was kciuki.

    A my za Ciebie! :-)

    Ambriel lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Hehe "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" ;-) u Ciebie teraz wszystko zalezy od tego kiedy @ przyjdzie..

    Hehehe.....no ja niestety musze zawsze czekac do 1dc zeby wizyte umowic. Bo u mnie roznie sie pojawia @ Ale nie mialam jeszcze problemu ze np nie bylo nic wolnego. Tak samo na monitoring stymulacji. Mialam byc w pon..sr i piat ale dziwczyny na recepcji zrobily mi na pon i czw i powiedzialy ze jak bede w pon i Dr zadecyduje ze mam byc sr i piat to poprostu mnie wcisna. Taka wizyta to max 10 min

    Ambriel lubi tę wiadomość

‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ