X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Niestety tak jest jak pisze Kadetka. Ja w 3 dobie wdziałam, że są 2. W tym jeden lepszy a drugi gorszy a cała reszta ruszyła ale też niewiadomo co z nich będzie. W 3 dobie włącza się czynnik męski :). Ten jeden niepodany urósł do 5 dnia i został zamrożony, choć myślałam, że zamrożą go w 3 dobie. Spokojnie. Decyzje o ilości podanych zarodków można podjąć przed transferem. Ja miałam taką rozmowę z panią embriolog tuż przed.

    Fantastycznie Justi!! Twój mąż ma dzielnych i walecznych żołnierzy ;-) hehe

    To znaczy Justi, że tuz przed samym trensferem decydowaliście? Miałaś możliwość przeprowadzenia tej rozmowy z embriologiem w towarzystwie męża? Bo wiem, że nie zawsze przy transferze mogą być. ..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Dzięki za info. Muszę dopytać. Wolała bym nie robić transferu przy kiepskim endometrium. Ono u mnie różnie rośnie. Nie byłam nigdy na lekach o których piszesz , oprócz estrofemu, więc też nie wiem jak organizm zareaguje. U mnie jest problem z implantacją więc endometrium jest dla mnie istotnym czynnikiem :).

    Pewnie na wizycie kontrolnej Dr zadecyduje co do lekow. Prolutex to nic innego jak dawki progesteronu a Encorton dostalam od Dr Pasnika bo moj org walczy z cialem obcym. A Clexane na rozrzedzenie krwi. Pewnie pytaj o wszystko. A na poprzednich wizytach pewnie Dr widziala jak z Twoim endometrium

  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Fantastycznie Justi!! Twój mąż ma dzielnych i walecznych żołnierzy ;-) hehe

    To znaczy Justi, że tuz przed samym trensferem decydowaliście? Miałaś możliwość przeprowadzenia tej rozmowy z embriologiem w towarzystwie męża? Bo wiem, że nie zawsze przy transferze mogą być. ..
    Hejka. Ja zdecydowałam wcześniej że podajemy jeden. Jednak mimo to przed transferem jeszcze raz miałam rozmowę u góry z panią embrionów czy na pewno tylko ten jeden i jak wygląda sytuacja. Na górze byłam już sama. Partner najwyraźniej do zmiany decyzji nie jest potrzebny ;). Tyle że pamiętaj że było to przy świeżym transferze.

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • JustiJusti Autorytet
    Postów: 621 215

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Pewnie na wizycie kontrolnej Dr zadecyduje co do lekow. Prolutex to nic innego jak dawki progesteronu a Encorton dostalam od Dr Pasnika bo moj org walczy z cialem obcym. A Clexane na rozrzedzenie krwi. Pewnie pytaj o wszystko. A na poprzednich wizytach pewnie Dr widziala jak z Twoim endometrium
    Z tego co czytałam endometrium nie musi być takie same w każdym cyklu. Prawdopodobieństwo się zwiększa przy podaniu tych samych leków w tych samych dniach. Do IUI stymulują lamenttą, której tu nie będzie. Wogóle stymulacja wygląda inaczej. Również przed punkcją stymuluje się inaczej. Transfer mrozaka jest na cyklu bezowulacyjnym a takiego nie miałam więc nie wiem jak będzie reagować endometrium :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2018, 15:53

    c3ce1eb6ff.png

    pierwsze dziecko - synuś

    początek starań 07.2013

    3 IUI (12.2016, 04.2017, 05.2017) :(

    punkcja 06.2018, transfer ET 06.2018 :(

    transfer FET 05.2019 ❤️❤️❤️
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Hejka. Ja zdecydowałam wcześniej że podajemy jeden. Jednak mimo to przed transferem jeszcze raz miałam rozmowę u góry z panią embrionów czy na pewno tylko ten jeden i jak wygląda sytuacja. Na górze byłam już sama. Partner najwyraźniej do zmiany decyzji nie jest potrzebny ;). Tyle że pamiętaj że było to przy świeżym transferze.


    Hmm Justi czy partner nie potrzebny do zmiany decyzji to bym dyskutowała... ;)

    My chcemy podjąć decyzję razem i wlasnie przed samym transferem.. dr powiedziała, że tak właśnie zrobimy :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    :-) tylko klopot w tym, że jeśli transfer bedzie w 3 dniu to nie wiadomo ile ostatecznie zarodków usyskaja.. bo ostateczna ilość poznajemy w piątej dobie.. nie może być zbyt prosto Onia.. ;)
    no własnie..... od czego zalezy czy zarodki podają w 3 lub 5 dobie ?

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Niestety tak jest jak pisze Kadetka. Ja w 3 dobie wdziałam, że są 2. W tym jeden lepszy a drugi gorszy a cała reszta ruszyła ale też niewiadomo co z nich będzie. W 3 dobie włącza się czynnik męski :). Ten jeden niepodany urósł do 5 dnia i został zamrożony, choć myślałam, że zamrożą go w 3 dobie. Spokojnie. Decyzje o ilości podanych zarodków można podjąć przed transferem. Ja miałam taką rozmowę z panią embriolog tuż przed.

    Dzięki za info, czyli generalnie na wariackich papierach, hehehe

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustiJusti wrote:
    Hejka. Ja zdecydowałam wcześniej że podajemy jeden. Jednak mimo to przed transferem jeszcze raz miałam rozmowę u góry z panią embrionów czy na pewno tylko ten jeden i jak wygląda sytuacja. Na górze byłam już sama. Partner najwyraźniej do zmiany decyzji nie jest potrzebny ;). Tyle że pamiętaj że było to przy świeżym transferze.
    Justi, a mogę zapytać ile masz lat ?
    Mam obawę że przez że jestem przed trzydziestkąpiątką to będą mnie jednak przekonaywać do jednego.... a ja co raz bardziej rozmyślam o dwóch , jeżeli oczywiście okaże się że jest taka możliwość....

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    no własnie..... od czego zalezy czy zarodki podają w 3 lub 5 dobie ?

    Nam embriolog tlumaczyl ze w 3ej dobie wchodzi meski gen i dlatego warto do 5ej doby trzymac. Tak bylo w naszym przypadku. A jesli jest decyzja transferu w 3ej dobie to wydaje mi sie ze obserwujac widza jak zarodki sie rozwijaja. Moze ktoras z dziewczyn ktora miala tra sfer w 3ej dobie bardziej to okresli

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Justi, a mogę zapytać ile masz lat ?
    Mam obawę że przez że jestem przed trzydziestkąpiątką to będą mnie jednak przekonaywać do jednego.... a ja co raz bardziej rozmyślam o dwóch , jeżeli oczywiście okaże się że jest taka możliwość....

    Z tego co wiem, nikt nie namawia na jeden zarodek. Moja znajoma która ma dzieciątko po InVitro w InviMedzie miała zaproponowane dwa zarodki. Tak wiec nikt nie nakazuje jednego zarodka bo wiedza ze dwa zwiększają szanse.

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    no własnie..... od czego zalezy czy zarodki podają w 3 lub 5 dobie ?

    Dużo zależy od lekarza prowadzącego.. tak jak napisala maruda od 3 dnia do glosu dochodzi męski czynnik więc "bezpieczniej"jest podawac w stadium blastocysty wiec 5dniowe.. ale.. oczywiscie musi byc ale.. :-) jeśli są dibrwj jakości w 3dobie to podobno lepiej transferowac je niz czekac.. bo maja duzo wieksza szanse na pozytywny rozwój w macicy niz na szkle.. wiec czekajac mozemy sie narazic na niepowodzenie.. bo moze np. Nic nie dotrwac do tego 5 dnia.. a tak w 3 dniu dajemy szanse.. dlatego niektorzy twiwrdza ze podobno przy duzej ilosci zarodków warto czekac do 5 doby ale przy mniejszej nie..

    Mnie dr tlumaczyla ze to embriolog ostatecznie decyduje.. jeśli jego zdaniem w 3 dobie sa dość dobre to robi sie transfer a pozostalym pozwala sie dojrzec bo moze rusza i sie rozwina tak jak bylo u Justi :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Justi, a mogę zapytać ile masz lat ?
    Mam obawę że przez że jestem przed trzydziestkąpiątką to będą mnie jednak przekonaywać do jednego.... a ja co raz bardziej rozmyślam o dwóch , jeżeli oczywiście okaże się że jest taka możliwość....

    Onia odwrotnie.. po 35 podobno podaja 2.. a przed.. pozwalają podjac decyzje ale zalecają 2 :-) więc jeśli takie macie plany to nikt Was nie bedzie zniechecal :-) embriolodzy wrecz czasami maja dylemat ktory podac jak ktos chce koniecznie 1 bo maja 2 bardzo dobrej jakosci i nie wiadomo ktory lepszy..tak daliny szanse obydwum.. albo tak jak bylo u Justi.. ze byly 2 i bylo ryzyko ze jesli ten drugi zamrożą to moze nie przetrwac odmrazania..

    Justi mam nadzieje, że nie masz mi za zle przytoczenia Twojego przykladu. :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Dużo zależy od lekarza prowadzącego.. tak jak napisala maruda od 3 dnia do glosu dochodzi męski czynnik więc "bezpieczniej"jest podawac w stadium blastocysty wiec 5dniowe.. ale.. oczywiscie musi byc ale.. :-) jeśli są dibrwj jakości w 3dobie to podobno lepiej transferowac je niz czekac.. bo maja duzo wieksza szanse na pozytywny rozwój w macicy niz na szkle.. wiec czekajac mozemy sie narazic na niepowodzenie.. bo moze np. Nic nie dotrwac do tego 5 dnia.. a tak w 3 dniu dajemy szanse.. dlatego niektorzy twiwrdza ze podobno przy duzej ilosci zarodków warto czekac do 5 doby ale przy mniejszej nie..

    Mnie dr tlumaczyla ze to embriolog ostatecznie decyduje.. jeśli jego zdaniem w 3 dobie sa dość dobre to robi sie transfer a pozostalym pozwala sie dojrzec bo moze rusza i sie rozwina tak jak bylo u Justi :-)

    Na monitoringu przed transferem Dr zapytala mnie czy 1 czy 2 ale zapytalam Jej jakie jest Jej zdanie i jak bedzie najlepiej. Zadecydowala ze 1 ze wzgl na moja immunologie i ze mialam tylko 2 zarodki. Wiec zostawila nam ten drugi na kolejna szanse i wcale nie zaluje.
    Dokladnie Kadetka...ja np w UK rok temu mialam transfer w 3ej dobie bo stwierdzili ze najlepszy byl a kolejne trzymali do 5ej i nic nie przetrwalo

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Na monitoringu przed transferem Dr zapytala mnie czy 1 czy 2 ale zapytalam Jej jakie jest Jej zdanie i jak bedzie najlepiej. Zadecydowala ze 1 ze wzgl na moja immunologie i ze mialam tylko 2 zarodki. Wiec zostawila nam ten drugi na kolejna szanse i wcale nie zaluje.
    Dokladnie Kadetka...ja np w UK rok temu mialam transfer w 3ej dobie bo stwierdzili ze najlepszy byl a kolejne trzymali do 5ej i nic nie przetrwalo


    Bardzo rozsadne podejście! To juz wtedy wiedzieliście, ze z immunologia nie do konca jest dobrze.. chociaż teoretycznie po leczeniu juz powinno być. . Zobacz jak dobrze że zostaliście ten drugi... na teraz jak znalazł :-)

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny, rozjaśniłyście mi znacznie sytuację :* :)
    to jak już taka mądra chce być.... to jeszcze zapytam, czy to prawda, że ja sytuacja "zdrowotna " potencjalnych rodziców jest w miarę stabilana, to nawet jak pobioroą przykładowo 20 szt to i tak tylko 6 zapładniają ?
    Kadetka maruda się określiła, że przewduje transfer na koniec lipca początek sierpnia, a u Ciebie jak z potencjalnym terminem ?

    c5c9c0e3f3.png
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    dzięki dziewczyny, rozjaśniłyście mi znacznie sytuację :* :)
    to jak już taka mądra chce być.... to jeszcze zapytam, czy to prawda, że ja sytuacja "zdrowotna " potencjalnych rodziców jest w miarę stabilana, to nawet jak pobioroą przykładowo 20 szt to i tak tylko 6 zapładniają ?
    Kadetka maruda się określiła, że przewduje transfer na koniec lipca początek sierpnia, a u Ciebie jak z potencjalnym terminem ?

    Do 35 roku zycia zapladniaja 6 a po 35 roku zycia wg zalecen Pani Dr...ja np mialam zaplodnionych 11

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Do 35 roku zycia zapladniaja 6 a po 35 roku zycia wg zalecen Pani Dr...ja np mialam zaplodnionych 11

    Dzięki za odpowiedź.
    Trochę to smutne , bo dziewczyny często piszą , że np tylko 4 się nadawały , albo dwa się źle odmroziły, jakiś niedotrwał, inny przestał się rozwijać- to pewnie mało kiedy jest szansa że można mieć 6 zdrowych i móc jej wykorzystać, ehhh

    c5c9c0e3f3.png
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maruda34 wrote:
    Do 35 roku zycia zapladniaja 6 a po 35 roku zycia wg zalecen Pani Dr...ja np mialam zaplodnionych 11

    tak, ale.. w szczególnie uzasadnionych przypadkach zapładniają wszystkie.. bez względu na wiek.. :) zapytaj dwoje dr jak kwalifikuje Twój przypadek..

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Dzięki za odpowiedź.
    Trochę to smutne , bo dziewczyny często piszą , że np tylko 4 się nadawały , albo dwa się źle odmroziły, jakiś niedotrwał, inny przestał się rozwijać- to pewnie mało kiedy jest szansa że można mieć 6 zdrowych i móc jej wykorzystać, ehhh

    Rozmawialam tydzien temu z Dr na temat zlego rozmrazania i powiedziala mi ze to rzadkosc. W ostatnich 5 latach zdazyly sie 3 takie przypadki. Mowila ze to raczej male prawdopodobienstwo. A co do zdrowych zarodkow to juz tylko zalezne od komorki i plemnika. Jesli wszystko suoer idealne to raczej szanse duze ze duzo zarodkow bedzie. Ja np w trakcie punkcji mialam 7 pecherzykow pustych ktore sie nie nadawaly do zaplodnienia.

  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    dzięki dziewczyny, rozjaśniłyście mi znacznie sytuację :* :)
    to jak już taka mądra chce być.... to jeszcze zapytam, czy to prawda, że ja sytuacja "zdrowotna " potencjalnych rodziców jest w miarę stabilana, to nawet jak pobioroą przykładowo 20 szt to i tak tylko 6 zapładniają ?
    Kadetka maruda się określiła, że przewduje transfer na koniec lipca początek sierpnia, a u Ciebie jak z potencjalnym terminem ?

    Onia odpowiedziałam wczoraj na to pytanie... :P nawet napisałam do Ciebie wprost cyt."Onia to będziemy przeżywać wszystko w tym samym czasie :)" :P

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ